Jaki najlepszy odtwarzacz Bluray 3D

Jacoszek

New member
Witam

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu odtwarzacza Bluray z 3D, jednak po przejrzeniu ofert producentów jak i forum nadal mam problem z wyborem.

Funkcje na których najbardziej mi zależy to:
-jak najlepsze odtwarzanie filmów, 3d, muzyki.
-wyjście optyczne
-wejście USB
-odtwarzanie jak największej ilości formatów plików filmowych z dysku zewnętrznego i/lub płyt (najważniejsze to mkv, mpeg 1,2,4, mov, divx, xvid, avi itp) muzycznych (mp3, flac, apple lossless) i tekstowych (srt i txt chociaż wiem, że z tym ostatnim jest ciężko)
-wifi z dlna

Mile widziane byłyby także:
-odtwarzanie z dysku zewnętrznego filmów w 3d i/lub obrazów płyt BD
-dostęp do serwisów internetowych albo internetu ogólnie
-nagrywanie na płyty lub dysk - tu chyba tylko LG?

Z poszukiwań wiem, że ciężko będzie znaleźć wszystko w jednym urządzeniu, ale może coś ciekawego się znajdzie.
Fajnie także, gdyby sprzęt był w miarę aktualny. Jestem w stanie poświęcić 2-3 miesiące oczekiwania, jeśli miałoby się to wiązać z zakupem czegoś lepszego technologicznie. ;)

Przepraszam, za język, ale słabo się na tym znam. :D
Pozdrawiam
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu odtwarzacza Bluray z 3D, jednak po przejrzeniu ofert producentów jak i forum nadal mam problem z wyborem.

Funkcje na których najbardziej mi zależy to:
-jak najlepsze odtwarzanie filmów, 3d, muzyki.
-wyjście optyczne
-wejście USB
-odtwarzanie jak największej ilości formatów plików filmowych z dysku zewnętrznego i/lub płyt (najważniejsze to mkv, mpeg 1,2,4, mov, divx, xvid, avi itp) muzycznych (mp3, flac, apple lossless) i tekstowych (srt i txt chociaż wiem, że z tym ostatnim jest ciężko)
-wifi z dlna

Mile widziane byłyby także:
-odtwarzanie z dysku zewnętrznego filmów w 3d i/lub obrazów płyt BD
-dostęp do serwisów internetowych albo internetu ogólnie
-nagrywanie na płyty lub dysk - tu chyba tylko LG?

Z poszukiwań wiem, że ciężko będzie znaleźć wszystko w jednym urządzeniu, ale może coś ciekawego się znajdzie.
Fajnie także, gdyby sprzęt był w miarę aktualny. Jestem w stanie poświęcić 2-3 miesiące oczekiwania, jeśli miałoby się to wiązać z zakupem czegoś lepszego technologicznie. ;)

Przepraszam, za język, ale słabo się na tym znam. :D
Pozdrawiam
Panasonic DMP-BDT310 3D lub poczekaj trochę na nowe modele 2012 :)
 

Jacoszek

New member
W chwili obecnej walka toczy się pomiędzy Sony BDP-S580, a własnie Panasonic DMP-BDT310, jeśli chodzi o produkty dostępne. Decyzja trudna bo opinie są różne, a to że Sony głośny i się wiesza, a Panasonic nie odczytuje wielu formatów i dysków NTFS. Z drugiej strony Panasonic podobno daje lepszy obraz, a Sony jest jednak cichy i odczytuje NTFS. :D

Mam jeszcze nadzieję co do pojawienia się w najbliższym czasie Asus'a, bo według opisu miażdży. No ale widziałem, że niektórzy czekają na niego już rok, więc...

A wiadomo kiedy miałyby się pojawić nowe produkty od Panasonica i Sony?

Pozdrawiam
 

wiwo

New member
Jeśli chodzi o panasonica to właśnie taki posiadam model to DMP BDT 110. Obraz jak i dźwięk jak najbardziej dobry. Słabo sobie radzi z niektórymi płytami DVD bo nie rozpoznaje plików Diwix powyżej 2 GB. Co do płyt Blu-ray bardzo dobrze wszystko odczytuje nie sprawdzałem tylko plików diwix. Na pewno nie czyta dysków w formacie NTSF ale też i mało który czyta ten format. Z tego co znalazłem to prawdopodobnie czyta ten format samsung BD-D 5500.
Ja nosze się z zamiarem wymiany na sharpa bd-hp 35S tylko trudno znaleźć dokładniejsze informacje od użytkowników tego modelu. Myślałem też o philipsie BDP 5200 i jakoś nie mogę podjąć decyzji. Bardzo proszę użytkowników jednego jak i drugiego modelu o w miarę dokładne opisanie tych modeli pod względem funkcjonalności jak i możliwości tych odtwarzaczy. A może jakiś inny pomysł oczywiście w tym przedziale cenowym.:?:
 

asustive

New member
Rowniez szukam odtwarzacza w przedziale cenowym tego Philipsa BDP5200, a moim faworytem jest chyba LG BD660, myslalem tez o Samsungu BD-D5500 i Pioneer BD-P140 i nie mam pojecia co wybrac.. ale po opiniach z forum chyba LG i te 24-mce gwarancji do tego..
 

wiwo

New member
Sharp i Philips też dają 24 miesiące gwarancji. Nie wiem dlaczego jestem jakoś uprzedzony do LG chociaż mam lodówkę tej firmy i sprawuje się bardzo dobrze. Do sharpa jestem bardziej przekonany, kupiłem ponad 20 lat temu odtwarzacz z możliwością nagrywania kaset Video i chodzi do dziś. Oj trudny wybór przede mną ale liczę na jaką pomoc tu na forum.
 

Jacoszek

New member
Byłbym także wdzięczny za jakieś opinie na temat LG HR530S ;) Bo przy cenie 899zł wydaję mi się niezłą konkurencją dla 310 Panasonic'a. Pytanie tylko jak technologicznie.
 

wiwo

New member
Jeżeli chodzi o Sharpa BD-HP 35S to wygląda to tak miałem, oddałem, nie polecam i dziękuje stwórcy że byli tak mili w sklepie i umożliwili zwrot. Mój wspomniany w wcześniejszy poście Panasonic bije go na głowę. Teraz zastanawiam się nad Samsungiem BD-D 5500 albo będę czekała może samsung wypuści coś nowego. Co do LG to zależy jakie kto ma płyty DVD (minusy czy plusy) Modele LG te które przeglądałem na minusach nie widzą plików mkv i divix a jedynie pliki Video tak przynajmniej wynika z opisu. Odwrotnie jest w Panasonicu i tu trzeba podjąć decyzje samemu. Wszystkie pliki na płytach z oznaczeniem minus i plus czyta z tego co wiem Philips i Samsung.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam

W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu odtwarzacza Bluray z 3D, jednak po przejrzeniu ofert producentów jak i forum nadal mam problem z wyborem.

Funkcje na których najbardziej mi zależy to:
-jak najlepsze odtwarzanie filmów, 3d, muzyki.
-wyjście optyczne
-wejście USB
-odtwarzanie jak największej ilości formatów plików filmowych z dysku zewnętrznego i/lub płyt (najważniejsze to mkv, mpeg 1,2,4, mov, divx, xvid, avi itp) muzycznych (mp3, flac, apple lossless) i tekstowych (srt i txt chociaż wiem, że z tym ostatnim jest ciężko)
-wifi z dlna

Mile widziane byłyby także:
-odtwarzanie z dysku zewnętrznego filmów w 3d i/lub obrazów płyt BD
-dostęp do serwisów internetowych albo internetu ogólnie
-nagrywanie na płyty lub dysk - tu chyba tylko LG?

Z poszukiwań wiem, że ciężko będzie znaleźć wszystko w jednym urządzeniu, ale może coś ciekawego się znajdzie.
Fajnie także, gdyby sprzęt był w miarę aktualny. Jestem w stanie poświęcić 2-3 miesiące oczekiwania, jeśli miałoby się to wiązać z zakupem czegoś lepszego technologicznie. ;)

Przepraszam, za język, ale słabo się na tym znam. :D
Pozdrawiam
Jesli ma być najlepszy to na pewno ten trzeba wziąć pod uwagę:
Oppo BDP-95EU - to nowy odtwarzacz Blu-ray 3D. Oppo 95EU, Oppo BDP-95,
 

Jacoszek

New member
Trochę nie ma sensu moim zdaniem kupować odtwarzacza za 3,5 - 5,5 tys, gdzie za 2 można mieć jakiś podstawowy BluRay 3D + Xtreamer'a Prodigy. ;)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie a zeby jeszcze analoga mial 7.1 ....
No i własnie po to trzeba niestety zapłacić. I wtedy Oppo 95 i masz analoga którego używają kinomaniacy w systemach, które ich kosztowały ponad 100000zł.
Mozna oczywiście tak jak kolega zauwazył nabyć tani BD do tego Prodigy ale jakości niestety nie będzie.
 

Jacoszek

New member
Odgrzebuje temat, stary ale mój, a problem z wyborem nadal jest ;)
Asus się w końcu pojawił, ale po opiniach widzę, że mimo niskiej ceny i tak kupna wart nie jest. Tak więc pomału kieruje się w stronę większych firm i tu moje pytanie - czy ktoś ma jakieś opinie na temat nowego Sony BDP-S590 i Panasonic DMP-BDT500?

Pozdrawiam
 

Lemil

Banned
Najlepszy odtwarzacz z 3D? Z tego wynika, że masz najlepszy telewizor, taki referencyjny z super obrazem o idealnych kolorach fantastyczną płynnością ruchu itd. Chętnie się dowiem jaki to model telewizora. Może sobie taki kupię, bo mój nie jest żadną rewelacją.
 
Do góry