LG BD660 czy Samsung BD-D5300

dragon79

Member
Mam telewizor Samsung LE40B650 i szukam odtwarzacza Blu-Ray w granicach 300-400 zł.
Nie zależy mi na 3D, bo TV nie wspiera tego standardu.
Ograniczyłem wybór do dwóch:
Samsung BD-D5300 320 zł (kompatybilność z TV - przynajmniej z założenia Anynet+)
LG BD660 380 zł (obsługa zewnętrznych dysków twardych, nagrywanie Audio CD na USB)

Czy Samsung w praktyce obsługuje zewnętrzne dyski twarde (w instrukcji piszą, że nie)?
Czy są między nimi jeszcze inne znaczące różnice?
Który byście wybrali i dlaczego?
 

bagiennik

New member
Bez reklam
LG:
Metalowy, 2 lata gwarancji, oficjalnie czyta dyski, szybszy, lepsza obsługa napisów, wygodniejszy pilot....

LG to zdecydowanie nr 1 wśród masowych producentów.
 

pawelll

Member
Dużo zależy od ceny. Ja kupiłem ostatnio d5300 za 241 pln w MM :)

Więc na + Samsunga:
- cena
- więcej możliwości SmartTV (choć już masz TV z ST)

Nie wiem skąd się biorą bajki o niobsługiwaniu HDD przez Samsunga.
 

dragon79

Member
Dużo zależy od ceny. Ja kupiłem ostatnio d5300 za 241 pln w MM :)
Objeździłem wszystkie markety Media Markt i inne w okolicy Katowic i nie znalazłem aż tak dobrej ceny... Miałeś duże szczęście.

- więcej możliwości SmartTV (choć już masz TV z ST)
Mój TV z racji wieku (całe 2 lata) już nie jest tak chętnie wspierany przez producenta, więc Internet@TV nie ma takich możliwości jak obecne SmartTV, który jak na razie jest dość często aktualizowany i rozwijany.

Nie wiem skąd się biorą bajki o niobsługiwaniu HDD przez Samsunga.
Te bajki biorą się z oficjalnej instrukcji do odtwarzacza, strona 13:
"Zewnętrzny dysk twardy nie jest obsługiwany."
Jeśli masz konkretne doświadczenia w tym przypadku, to napisz, jaki dysk podłączałeś i jakie media z niego odtwarzałeś.
 

dragon79

Member
Kupiłem dzisiaj odtwarzacz Samsung BD-D5300.
W opakowaniu wyposażenie standardowe: pilot, baterie do pilota, przewód sygnałowy 3 cinch - 3 cinch (video + audio L + audio R). Kabel zasilający jest zintegrowany z odtwarzaczem.
Po podłączeniu i włączeniu odtwarzacza oraz telewizora i ustawieniu w TV (Samsung LE40B650) opcji Anynet+ na włączoną można łatwo sterować pracą odtwarzacza za pomocą pilota od TV .
Zaktualizowałem firmware odtwarzacza z pendrive'a do najnowszej dostępnej na stronie producenta wersji tj. 1018.1. Ten sposób jest lepszy niż aktualizacja przez internet, bo ostatnia dostępna online aktualizacja ma numerek 1015 czyli sporo starszy.
"So far so good" czyli jak dotąd bez najmniejszego problemu.
Aplikacje SmartTV zainstalowały się w ciągu kilku minut. Wśród nich jest najnowsza czyli IPLEX.
Odtwarzanie z iplexa działa bez zarzutu, z TVP VOD przycina, innych nie testowalem, bo chciałem sprawdzić, czy odtwarzacz będzie kompatybilny z moim media serwerem: pendrive podłączony do routera TP-LINK TL-WR1043ND. Niestety nie jest, tzn. widzi pliki ale przy próbie ich odtworzenia wyświetla komunikat "nieobsługiwany format plików" - dokładnie jak w moim TV.
Kolejnym punktem było sprawdzenie funkcji odtwarzania płyt blu-ray. To co się w tym momencie wydarzyło to po prostu... MASAKRA. Po włożeniu płyty blu-ray odtwarzacz zaczął warczeć jak traktor, ale po chwili się trochę uspokoił i hałas był na granicy akceptowalności. Niestety z płytami audio było już znacznie gorzej. Po włożeniu miałem wrażenie jakby płyta miała się za chwilę rozpaść w środku napędu, a warkot nie przechodził przy odtwarzaniu kolejnych ścieżek audio. Miara się przebrała.
Mimo wielu plusów odtwarzacza, hałas jaki generuje jego napęd optyczny dyskwalifikuje go zupełnie.
Pozostaje tylko pytanie: to standard, czy może trafiłem na wyjątkowo hałaśliwy / uszkodzony egzemplarz?
Może się dowiem, bo BD-D5300 jest już spakowany i jutro wróci do sklepu. Tym razem zabiorę ze sobą płytkę audio, żeby na miejscu przetestować inny egzemplarz.

A może jednak wybrać coś innego? LG BD660? Jak z jego hałaśliwością?
Szkoda tylko SmartTV / Smart Hub, bo wg mnie jest super...
 

dragon79

Member
Kupiłem drugi raz odtwarzacz Samsung BD-D5300 i JEST DOBRZE!
Wniosek jest jeden - ten pierwszy był wadliwy już od początku, najprawdopodobniej zaliczył glebę w transporcie (wypełnienie styropianowe było pęknięte).

W międzyczasie zastanawiałem się, co wybrać.
Czy inną markę... czy wyższy model Samsunga... żeby tylko ustrzec się hałaśliwej wręcz pracy napędu.
Ostatecznie zostałem przy BD-D5300 z kilku powodów.
Po pierwsze bezproblemowa współpraca z telewizorem Samsung.
Po drugie cena 320 zł.
Po trzecie nie potrzebowałem 3D, więc nie było większego sensu dopłacać do BD-D5500.
Po czwarte funkcje Smart - moim zdaniem na chwilę obecną najlepsze na rynku.
Po piąte 2 gniazda USB 2.0 z obsługą dysków twardych.
Po szóste... w sumie dość cicha praca napędu - sprawdzone na płytach Blu-ray, DVD i Audio CD (na pierwszym egzemplarzu jaki miałem nie dało się słuchać płyt Audio CD, bo napęd tak hałasował, że było to nie do zniesienia).
 

Axster

New member
Witam,

właśnie zastanawiam się nad zakupem BD-D5300
proszę o informację czy na Smart TV tego Blu-Ray działa TVN Player,
często oglądam ich produkcje na kompie, więc było by super
mieć to samo na TV.

A poza tym , czy dobrze rozumiem dragon 79, pod
to USB w tylnym panelu można również podpiąć dysk?
Bo według instrukcji jest to gniazdo do adaptera WiFi.
 

dragon79

Member
proszę o informację czy na Smart TV tego Blu-Ray działa TVN Player

Jeszcze usługi TVN Player nie ma na tym urządzeniu, ale sam również mam nadzieję, że się niedługo pojawi.

edit: Informacja prasowa Samsung mówi:
"Aplikacja tvn player dostępna jest w telewizorach Samsung Smart TV serii D. Wkrótce będzie również dostępna w telewizorach serii C oraz odtwarzaczach i kinach domowych Blu-Ray z serii D i C."

źródło: http://www.media.samsung.pl/pr/1977...o-w-serce-majka-magda-m-brzydula-w-tvn-player


A poza tym , czy dobrze rozumiem dragon 79, pod
to USB w tylnym panelu można również podpiąć dysk?

Tak, w praktyce można do tego gniazda USB podpiąć dysk lub pendrive i działa to prawidłowo.
 
Ostatnia edycja:

Axster

New member
edit: Informacja prasowa Samsung mówi:
"Aplikacja tvn player dostępna jest w telewizorach Samsung Smart TV serii D. Wkrótce będzie również dostępna w telewizorach serii C oraz odtwarzaczach i kinach domowych Blu-Ray z serii D i C."


oficjalna odpowiedź na zapytanie z Samsung Polska:
"Na obecną chwilę są plany wprowadzenia w najbliższej przyszłości tego Widgetu do urządzeń typu Blu-ray serii D. Nie ma jeszcze konkretnej daty wprowadzenia.
Obecnie Widget jest dostępny obecnie w telewizorach z serii D."

Czyli na razie lipa, szkoda bo już bym kupował, czekam na info gdyby się pojawiło.
 

pawelll

Member
Pytałem samsung Polska o iplex.pl na BD. Odpowiedzieli, że nie ma takich planów. Po czym tydzień później była notatka prasowa, że będzie a pojawił się kolejny tydzień po.
 

Max73

New member
DVD z web bowser

czy ktoś z Was ma wiedzę na temat tego, który model odtwarzacza blue-ray w pakiecie smart hub ma przeglądarkę internetową?

pozdrawiam
 
Do góry