Samsung bd-d5500

Wafel69

New member
Witam zamierzam kupić ten odtwarzacz. Proszę o info jakie są zalety i wady.
Najbardziej mi zależy na bezproblemowym odtwarzaniu mkv z napisami i 3D. To chyba ten grajek ma.
Wifi - zbędne
 

WookieLG

New member
mam pytanko. kupiłem sobie niedawno ten sprzęt. ściągam sobie film mkv. Miał on 3 ścieżki audio i dwie napisów. Audio mogłem zmieniać, ale kiedy chciałem włączyć napisy to wyskoczyło mi "niedostępne".
Wie ktoś jak temu zaradzić??
Tak w ogóle w jakie pliki tekstowe odczytuje bd-d5500??
 

pawelll

Member
Współpraca z HDD.
Jeden z forumowiczów twierdzi, że:
"Jest napisane w instrukcji obsługi na stronie 14 "Zewnętrzny dysk twardy nie jest obsługiwany", dodatkowo potwierdziłem ten fakt na info linii Samsunga. Też byłem zainteresowany tym odtwarzaczem. Na info linii powiedzieli, że nie rozumieją polityki firmy odnośnie dysków, ale na dzień dzisiejszy seria D nie obsługuje zewnętrznych dysków twardych."
Czy ktoś z użytkowników może to potwierdzić albo zanegować?
 

pio9pol

New member
Mam ten odtwarzacz od ok 1 m-ca. Odtwarza wszelkie formaty plików z rożnych nośników: pendrive, czytnik kart, dysk usb 2,5 ", 3,5 ". 2,5 cala tylko z tylnego usb.
 

tewje

New member
Mam ten odtwarzacz od ok 1 m-ca. Odtwarza wszelkie formaty plików z rożnych nośników: pendrive, czytnik kart, dysk usb 2,5 ", 3,5 ". 2,5 cala tylko z tylnego usb.

To super! Noszę się z zamiarem kupna tego odtwarzacza i informacja o nieobsługiwaniu dysków zewnętrznych trochę mi namieszała. Uf!

A jak jest z aktualizacją oprogramowania? Robiłeś już jakąś? Pytam bo na oficjalnej stronie Samsunga nie ma do tego modelu żadnych plików aktualizacyjnych (w odróżnieniu od wcześniejszych modeli, choćby BD-C5900)...

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Współpraca z HDD.
Jeden z forumowiczów twierdzi, że:
"Jest napisane w instrukcji obsługi na stronie 14 "Zewnętrzny dysk twardy nie jest obsługiwany", dodatkowo potwierdziłem ten fakt na info linii Samsunga. Też byłem zainteresowany tym odtwarzaczem. Na info linii powiedzieli, że nie rozumieją polityki firmy odnośnie dysków, ale na dzień dzisiejszy seria D nie obsługuje zewnętrznych dysków twardych."
Czy ktoś z użytkowników może to potwierdzić albo zanegować?
A jak jest z aktualizacją oprogramowania? Robiłeś już jakąś? Pytam bo na oficjalnej stronie Samsunga nie ma do tego modelu żadnych plików aktualizacyjnych (w odróżnieniu od wcześniejszych modeli, choćby BD-C5900)...
Mam ten odtwarzacz od ok 1 m-ca. Odtwarza wszelkie formaty plików z rożnych nośników: pendrive, czytnik kart, dysk usb 2,5 ", 3,5 ". 2,5 cala tylko z tylnego usb.
To są jakieś totalne bzdury. Na infolinii Samsunga pracują ludzie upośledzeni umysłowo o czym zdążyłem się już kilka razy przekonać. Od kilku miesięcy posiadam odtwarzacz BD-D5500 i...:

1. Jeśli chodzi o nowe firmware na polskiej stronie samsunga to od pewnego czasu zniknęła zakładka "oprogramowanie" przy odtwarzaczu D5500. Zgłaszałem ten błąd ponad 3 tygodnie temu mailem do Samsunga. Odpisali że błąd będzie usunięty tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Jak widać do tej pory tego nie zrobili, ale czego można się spodziewać bo "debilach" tam pracujących. Odtwarzacz D5100 i D5300 posiada dokładnie taki sam firmware jak D5500. Po wyborze odtwarzacza D5300 w Centrum pobierania na polskiej stronie samsunga zakładka z softem do ściągnięcia jest więc możecie śmiało pobierać go od wszystkich Blu-Ray z serii D5xx. Ewentualnie jak ktoś jest bojący to niech pobierze sobie go np. z niemieckiej lub brytyjskiej strony Samsunga. Jednak tak jak pisałem wcześniej śmiało pobierajcie soft z polskiej strony wybierając odtwarzacz BD-D5300, firmware dla calej serii BD-D5xx jest taki sam!

2. Aktualizacje firmware dla serii D5xx są wydawane raz w miesiącu lub częściej. Aktualna wersja to 1017.3 datowana na 6 październik 2011r.

3. Odtwarzacz BD-D5500 obsługuje pamięci USB, dyski twarde USB 2.5 i 3,5 cala bez żadnego problemu i nie ma znaczenia czy podłączymy je do tylnego czy przedniego USB !!! Sam osobiście testowałem. Nawet w tej chwili oglądam film "Opętanie" z dysku zewnętrznego USB 2,5 cala podłączonego do przedniego USB :)
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
No to super. Dzięki za info.
A jak działają opcje internetowe? Szkoda że nie ma iplexa ale ipla i TVPVOD działają? Jakie i ile jest aplikacji Samsunga?
Na stronie próżno szukać takich informacji.
 

tewje

New member
To są jakieś totalne bzdury. Na infolinii Samsunga pracują ludzie upośledzeni umysłowo o czym zdążyłem się już kilka razy przekonać. Od kilku miesięcy posiadam odtwarzacz BD-D5500 i...

I to się nazywa wyczerpująca odpowiedź. Dzięki! :) Skoro posiadasz ten odtwarzacz już jakiś czas, napisz proszę jaka jest "kultura" pracy napędu. Czy jest głośny jak to sugerował ktoś, gdzieś na tym forum?
 

Marian111a

New member
Jaki dysk

To są jakieś totalne bzdury. Na infolinii Samsunga pracują ludzie upośledzeni umysłowo o czym zdążyłem się już kilka razy przekonać. Od kilku miesięcy posiadam odtwarzacz BD-D5500 i...:

1. Jeśli chodzi o nowe firmware na polskiej stronie samsunga to od pewnego czasu zniknęła zakładka "oprogramowanie" przy odtwarzaczu D5500. Zgłaszałem ten błąd ponad 3 tygodnie temu mailem do Samsunga. Odpisali że błąd będzie usunięty tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Jak widać do tej pory tego nie zrobili, ale czego można się spodziewać bo "debilach" tam pracujących. Odtwarzacz D5100 i D5300 posiada dokładnie taki sam firmware jak D5500. Po wyborze odtwarzacza D5300 w Centrum pobierania na polskiej stronie samsunga zakładka z softem do ściągnięcia jest więc możecie śmiało pobierać go od wszystkich Blu-Ray z serii D5xx. Ewentualnie jak ktoś jest bojący to niech pobierze sobie go np. z niemieckiej lub brytyjskiej strony Samsunga. Jednak tak jak pisałem wcześniej śmiało pobierajcie soft z polskiej strony wybierając odtwarzacz BD-D5300, firmware dla calej serii BD-D5xx jest taki sam!

2. Aktualizacje firmware dla serii D5xx są wydawane raz w miesiącu lub częściej. Aktualna wersja to 1017.3 datowana na 6 październik 2011r.

3. Odtwarzacz BD-D5500 obsługuje pamięci USB, dyski twarde USB 2.5 i 3,5 cala bez żadnego problemu i nie ma znaczenia czy podłączymy je do tylnego czy przedniego USB !!! Sam osobiście testowałem. Nawet w tej chwili oglądam film "Opętanie" z dysku zewnętrznego USB 2,5 cala podłączonego do przedniego USB :)

Konrad ! Nic nie piszesz czy to dysk z własnym zasilaniem, czy bez? (małe dyski,- zasilany napęd poprzez USB), to też może mieć wpływ.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Konrad ! Nic nie piszesz czy to dysk z własnym zasilaniem, czy bez? (małe dyski,- zasilany napęd poprzez USB), to też może mieć wpływ.
Dysk 3,5" oczywiście ma zasilanie z gniazdka 230V, natomiast 2,5" który posiadam ma możliwość podania dodatkowego zasilania z drugiego gniazda USB. Ja mam tam szybki (7200 rpm), bardziej energożerny dysk 250GB więc główny kabel sygnałowy podłączam do przedniego USB, natomiast dodatkowe zasilanie do USB z tyłu odtwarzacza. Jutro sprawdzę jak sprzęt będzie zachowywał się po podłączeniu dysku zewnętrznego Samsung 2,5" który fabryczne jest zasilany tylko i wyłącznie z jednego gniazda USB.

EDIT: Już sprawdziłem. Dysk zewnętrzny 2,5" Samsung zasilany tylko i wyłącznie z USB "sygnałowego" działa bez problemu zarówno podłączony z przodu jak i z tyłu odtwarzacza !!!

I to się nazywa wyczerpująca odpowiedź. Dzięki! :) Skoro posiadasz ten odtwarzacz już jakiś czas, napisz proszę jaka jest "kultura" pracy napędu. Czy jest głośny jak to sugerował ktoś, gdzieś na tym forum?
Kultura pracy jest na pewno wyższa od mojego poprzedniego napędu Blu-Ray Samsung BD-P1600A. Dla mnie nie jest ona głośna. Zdarza się jednak czasami, że w trakcie oglądania filmu przy przerzucaniu rozdziałów na płycie odtwarzacz zastuka. Dzieje się to tak naprawdę tylko od czasu do czasu i dla mnie nie jest to żaden problem.

A jak działają opcje internetowe? Szkoda że nie ma iplexa ale ipla i TVPVOD działają? Jakie i ile jest aplikacji Samsunga?
Jeśli chodzi o aplikacje w Smart Hub to w porównaniu do telewizora Samsung UE37D5500 który wisi w mojej kuchni jest ich sporo mniej. Zresztą sam zobacz co oferuje BD-D5500:

e71e0b9d61da7526.jpg


eea450ea855a5bac.jpg


1b8868d852b8b3e5.jpg


f81bfa60db6823e5.jpg


9bf8b5f075657313.jpg


216d5d13a1cacb0e.jpg


ff43134f941c4872.jpg


27f5a58b63d4976b.jpg
 
Ostatnia edycja:

pawelll

Member
EDIT: Już sprawdziłem. Dysk zewnętrzny 2,5" Samsung zasilany tylko i wyłącznie z USB "sygnałowego" działa bez problemu zarówno podłączony z przodu jak i z tyłu odtwarzacza !!!

Jeśli chodzi o aplikacje w Smart Hub to w porównaniu do telewizora Samsung UE37D5500 który wisi w mojej kuchni jest ich sporo mniej. Zresztą sam zobacz co oferuje BD-D5500:

Czyli problemu dyski nie ma. Super.

Co do internetu to wygląda na to, że nie ma co liczyć na "pełne" możliwości internetowe w odtwarzaczach. Chyba, że będzie to odtwarzacz od kogoś kto nie produkuje TV, duzi stawiją raczej na internet w TV. Ale to co jest też nie wygląda źle, brakuje mi tylko iplexa :(
A może napiszesz co masz w TV a nie ma w BD?

Wielkie dzięki za zrzuty ekranów. Samsungowi nie chciało się tego zrobić. To jest najnowsza wersja softu?
 

tewje

New member
Po rozwianiu różnych wątpliwości przez kolegę pkonrada, zamówiłem i dzisiaj odebrałem BD-D5500. Po kilku godzinnym obcowaniu z tym odtwarzaczem mogę stwierdzić, że mi się podoba (szczególnie w porównaniu z niemal całkowicie zarżniętą, kilkuletnią Mantą :-D)... Dysk zewnętrzny WD 2,5 cala (500GB, sformatowany w NTFS) zasilany i podłączany przez jeden kabelek usb hula aż miło, zarówno na gnieździe z przodu jak i z tyłu. Podobnie pendrive SanDisk Cruzer (8GB, NTFS) - "Wojny klonów" w mkv śmigają bez problemu. Odtwarzacz podłączyłem kabelkiem do routera (czy jest jakaś bezprzewodowa i tania alternatywa w stosunku do samsungowej karty sieciowej?). Odtwarzacz pobrał najnowszą wersję Smart Hub a potem zaktualizowałem przez sieć soft (BTW, faktycznie jak to sugerował pkonrad, najnowszy soft do tego odtwarzacza można pobrać z brytyjskiej (uk) oraz niemieckiej (de) strony producenta - to info dla tych, którzy nie mają blu-raya podłączonego do sieci). I to by było na tyle, idę spać...
 

kala-x

New member
Panowie,co daje najnowsza aktualizacja do BD D5500.Nie mogę znaleźć informacji na ten temat.Z tymi sprawami jestem ostrożny,różnie to bywa:-D.
 
Do góry