Cyfra +

Zorro

New member
Mam zamiar przerzucić się z kablówki Vectra na Cyfrę Plus. Na stronie www.cyfraplus.pl wiele już czytałem, a teraz chciałbym się dowiedzieć trochę o niej od użytkowników. Mam następujące pytania:
a) czy jakość jest faktycznie dużo lespza niż na kablu?
b) dekodery - który będzie najlepszy za rozsądną cenę
c) Jak to jest z wyborem wersji filmu, formatuy obrazu. Czy tylko od czasu do czasu jakiś jeden film pozwala na takie "zabawy"?
d) czy podczas burz, ulewnych deszcze są widoczne zakłóceni obrazu?
e) czy dekoder podłącza się pod wejście Euro RGB?
f) nie rozumiem jak to jest z tymi stacjami radiowymi - czy po przełączeniu na TV na daną stację radiową znika obraz i jest tylko dźwięk?
g) mam zamiar nabyć pakiet tematyczny. Czy jest w nim wystarczająca ilość programów i nie ma zjawiska cykania z reklamy na reklamę? (no i czy kanał Hallmark puszcza ciekawe, nowe filmy?)

No i to by było na tyle. Chcę dobrze wiedzieć w co wchodzę, żeby mi sprzedawcy kitu nie wcisnęli. Czemu rezygnuje z kabla? Abonamaent sięgnął już 37zł. (a na początku wynosił 28ł!)

Pozdrawiam
___________
Zorro
 

bax

New member
Witaj.
Jako klient weteran c+ postaram się odpowiedzieć.

a) czy jakość jest faktycznie dużo lespza niż na kablu?
Tak. Z zastrzeżeniem. Nie wiem jaka jest jakość kablówek nadających w cyfrze. Tradycyjny kabel nadający w analogu jest gorszej jakości.

b) dekodery - który będzie najlepszy za rozsądną cenę
Wszedłbym w samsunga z progressive scan, ale zastrzegam, że go nie testowałem (www.hollex.pl)

c) Jak to jest z wyborem wersji filmu, formatuy obrazu. Czy tylko od czasu do czasu jakiś jeden film pozwala na takie "zabawy"?
Jeśki chodzi o wybór pomiędzy wersją z lektorem, a oryginalną z napisami to tylko HBO i C+. Jeśli chodzi o wybór 4/3, a 9/16 wyboru nie ma po prostu c+ na daje od czasu do czasu film w wersji 9/16.
Zaznaczam, że nie jest to równoznaczne z nadawaniem filmów w wersji 4/3 z ramką u góry i dołu ekranu co teoretycznie da nam to samo jeśli zzoomujemy ekran. Wtedy jednak napisy wychodzą poza obszar ekranu. W przypadku nadawania 9/16 napisy mieszczą sie w całości.

d) czy podczas burz, ulewnych deszcze są widoczne zakłóceni obrazu?
Zależy od średnicy czaszy anteny. 60 cm przy dużej burzy występują zaniki obrazu wogóle. Nie występują w cyfrze zakłócenia znane z analoga. Tu mamy sytuację zero jedynkową.

e) czy dekoder podłącza się pod wejście Euro RGB?
Jeśli pytasz o dekodery wypożyczane przez c+ to tak

f) nie rozumiem jak to jest z tymi stacjami radiowymi - czy po przełączeniu na TV na daną stację radiową znika obraz i jest tylko dźwięk?
Tak. Odpowiednim klawiszem w pilocie zmieniasz stację radiową.
Podobnie jest z kanałami muzycznymi. Dodatkowo na niektórych muzycznych jest info o wykonawcy

g) mam zamiar nabyć pakiet tematyczny. Czy jest w nim wystarczająca ilość programów i nie ma zjawiska cykania z reklamy na reklamę? (no i czy kanał Hallmark puszcza ciekawe, nowe filmy?)
Na to pytanie nie odpowiem bo to rzecz gustu. Reklam w C+ i HBO nie ma prawie wogóle ( trochę w c+) ale filmy nie są przerywane.
Moim zdaniem c+ jest b. droga np w porównaniu z niemieckim premiere, który z niewiele większą kasę oferuje kanały hdtv.

Pozdrawiam
 

Zorro

New member
Napisałeś:
"e) czy dekoder podłącza się pod wejście Euro RGB?
Jeśli pytasz o dekodery wypożyczane przez c+ to tak"

Załóżmy, że kupiłbym tego Sasmunga. Czy wtedy podłączam go przez Euro RGB? A nie przez komponent?
 

tuptus55

New member
Do opisu bax dodałbym info o EPG (Electronic Program Guide) przewodnik po porgramach. Co będzie leciało na którym programie z tygodniowym wyprzedzeniem, a na danym kanale możesz sobie włączyć informację o danym filmie (skrótowo o co chodzi ile trwa, o której się zaczął i o której skończy). Wybierając dekoder do cyfry zwróć uwagę aby obsługiwał EPG Canal Plus. Bo jest trochę inne niż pozostałych nadawców. Francuzi zawsze muszą zrobić coś po swojemu (Secam-PAL). Wybierając dekoder zwróć też uwagę aby miał wyjścia komponent lub chociaż aby dało się ustawić sygnał komponent na złączu Euro. Jeśli chodzi o tego Samsunga od Cyfry to był na forum już o nim wątek. Poszukaj na forum.
 

bax

New member
Zorro:
Ten samsung ma zarówno komponent jak i Euro RGB, ale są to dwa fizycznie rózne wyjścia wybór należy do ciebie.

Tuptus:
Nie słyszałem o komponencie na złączu euro, myślę że mylisz component video z composit video, który można ustawić w opcjach urządzenia na wyjściu euro, lub w urządzeniu na jednym cinchu tzw composit video out.
 

Piopio

New member
Philips PW 9520 za 2650.

np KISS ma component na euro :)
W odtwarzaczu wybierasz co ma być podawane na euro: RGB czy komponent.
Oczywiście żeby komponent działał trzeba mieć kabel EURO-component.
 

sewan

New member
bax napisał:
Nie słyszałem o komponencie na złączu euro, myślę że mylisz component video z composit video, który można ustawić w opcjach urządzenia na wyjściu euro, lub w urządzeniu na jednym cinchu tzw composit video out.

Sia la la, zabawa trwa... :D

Słyszeć mogłeś nie słyszeć, ale jakbyś czytał to forum, to mógłbyś wyczytać.
Są urządzenia, które umożliwiają przesyłanie komponentu po euro, zamiast RGB.
 

Zorro

New member
A ile mniej więcej kosztowałoby mnie teraz założenie Cyfry, licząc kupno dekodera, talerza i pakietu tematycznego? (wliczając wszystkie promocje)
 

gonszcz

New member
bax napisał:
b) dekodery - który będzie najlepszy za rozsądną cenę
Wszedłbym w samsunga z progressive scan, ale zastrzegam, że go nie testowałem (www.hollex.pl)

czy aby na pewno dekodery samsunga mają progressive scan?
nie mogę takiej informacji nigdzie znaleźć.
Jeśli możesz to podaj zródło.
 

fitrus

New member
Projektor Benq PE7700 - prosba o ew. komentarze

ja tez chcialbym sie upewnic z tym progresive scan u samsung? wie ktos ile najtanszy sprzet samsunga z ta funkcja koszuje ?
 

arsenal

Moderator
VIP
Bo sygnał po componencie jest lepszej jakości niż ze scarta RGB. Nawet w trybie z przeplotem. Widoczne to jest właśnie na dużych ekranach tv.
 

Zorro

New member
A co jest na dzisiaj bardziej opłacalnym zakupem i gdzie jest lepsza jakość obrazu: na cyfrowym polsacie czy na cyfrze plus?
 

Ricardogo

New member
Vitam,
jakość w pols**** i c+ jest bardzo różny!
bywają programy całkiem dobrej jakości jak i dennej do potęgi.
filmowe, tematyczne i sportowe oraz tvn'y da się oglądać reszta trzeba dobrze trafić. Ale to i tak najlepszy dostępny sygnał :mad:
 

Zorro

New member
Jakość bardzo różna, ale na kogo korzyść? I czy talerz ma jakieś znacznie w jakości obrazu czy mocy sygnału?
 
Do góry