W dalszym ciągu jakość....

tdx

New member
Bez reklam
Subiektywna ocena analizy dokonanej przez DisplaySearch w czerwcu 2014r. Badano jakie czynniki maja największe znaczenie podczas podejmowania decyzji o zakupie TV z podziałem na rynki rozwijające się i kraje gospodarki już rozwiniętej...

140611_importance_of_drivers_for_planned_replacement_tv_purchases_by_market.png


Widać że w dalszym ciągu dla wszystkich konsumentów najważniejszą wartością jest jakość obrazu...
Najciekawsze są różnice, pomiędzy rynkami...
Widać wyraźnie że 4K ani OLED nie jest czynnikiem ważnym, nieco to dziwne konfrontując to z jakością stawianą na 1 miejscu, ale oznacza to po prostu tyle że potencjalny klient nie jest jeszcze świadomy korzyści (no i oczywiście cena ;))

Żeby mieć pełen obraz sytuacji spójrzmy jeszcze na tabele średniego wieku TV w rożnych krajach na przestrzeni ostatnich 3 lat.

140611_average_age_of_tvs_in_household_inventory.png
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Czyli wiekszość nie ma pojęcia o tej jakości wymaganej przy zakupie, bo kupowała i kupuje najgorszą technologię w tej kwestii czyli LCD.Śmieszne.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ciekawi mnie, ze 3d wylądowało tak nisko. W sumie dobrze, bo ja się z tego śmieje i nie mam w chacie tv 3D, ale jak jestem w MM czy Saturnie to co chwile tylko słyszę jak podchodzą ludzie do sprzedawcy i pytają:
- Jaki TV? Tylko musi mieć 3D i by tani był i by miał internet i USB.
Chyba nie słyszałem by ktoś pytał się o jakość obrazu.
Więc tej ankiety chyby nie przeprowadzali w Polsce ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Faktycznie tacy ludzie się zdarzają.
Ale właśnie fora internetowe i młodzież potrafiąca z nich korzystać zmieniają oblicze naszego kraju.
AL niektóre wyniki są naprawdę zaskakujące - np średnia wieku TV w Chinach i USA.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Mnie akurzat USA nie zaskakuje bo wiem jaka tam panuje świadomość techniczna. Gdy pracowałem dla pewnego światowego koncernu i jakiś towar przestawał sie sprzedawać w Europie to lądował w Stanach i przeżywał drugą młodość... Tam ma być tanio (i ewentualnie wielkie) a co to są jakieś Full HD, Hz czy OLED to wiedza tajemna, w którą nikt się nie zagłębia.
 

collider

New member
Bez reklam
Mnie akurzat USA nie zaskakuje bo wiem jaka tam panuje świadomość techniczna. Gdy pracowałem dla pewnego światowego koncernu i jakiś towar przestawał sie sprzedawać w Europie to lądował w Stanach i przeżywał drugą młodość... Tam ma być tanio (i ewentualnie wielkie) a co to są jakieś Full HD, Hz czy OLED to wiedza tajemna, w którą nikt się nie zagłębia.

Mnie za to zaskakuje jaka panuje w Polsce swiadomosc o Stanach.
 

bluray

Banned
W mojej opinii to jakością obrazu kieruje się znikomy procent kupujących.
Gdyby tak było to plazmy miały by 90% rynku.

Dla Kowalskich jest tryb "sklepowy".
Ale powszechnie wiadomo, że należy mówić w ankietach, że jakość obrazu jest najważniejsza !

moje typy:
[1] cena,
[2] wygląd
i długo długo nic.

USA nie raz wpadało w pułapki technologiczne.
- wielka popularność tylnej projekcji,
- NTSC z 470 liniami i kłopotami z wiernością kolorystyki ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W USA ludzie w 90% mają stosunek ambiwalentny.
Najpierw liczy się radość życia, wypoczynek, zabawa ... a poźniej reszta.
 
Do góry