niewygodne wypowiedzi....

Status
Zamknięty.

mat74

Well-known member
Bez reklam
postanowilem zalozyc nowy watek w odpowiednim dziale (zeby OT nikt mi nie zarzucil)
w zwiazku z usuwaniem niewygodnych dla co niektorych handlarzy-moderatorow wypowiedzi.
w poscie tym zawarte byly okreslenia "forum funkcjonujace jak wielkie targowisko" i "przekupki", nie uwazam ,zeby byly one klamliwe czy tez obrazliwe tak wiec nie widze powodu usuniecia calego postu ?! po zamieszczeniu kolejnego postu w tym temacie Harman/Kardon AVR 260 vs 255 - HDforum zostal on po kilku minutach "zdjety" , a do mnie dotarla prywatna wiadomosc od jednego z moderatorow.
Tak wiec aby "trzymac sie regulaminu" i nie robic OT - pozwole sobie ponownie zadac pytanie w osobnym ,wlasciwym dziale i we wlasnym watku :
ktory fragment z mojej wypowiedzi tak urazil "sprzedawce-moderatora" (okreslenie "handlarz" moze wydac sie tez komus obrazliwe...) ze usunal caly post ?
moze od razu wyjasnijmy sobie jaka krytyka i kogo jest na tym dozwolona a jaka nie ?!
swietnie zdaje sobie sprawe ,ze robienie z ludzi idiotow (i chyba wiekszosc dobrze wie do kogo kieruje te slowa - odbiorca napewno) weszlo juz "komus" w nawyk nie jestem jednak jakims gowniarzem aby mnie tak traktowano !
oprocz mnie we wspomnianym wyzej watku wykasowane zostaly rowniez posty innego uzytkownika ,krytycznie odnoszacego sie do polityki "wciskania ciemnoty" przez tlukacych tutaj kase handlarzy, przepraszam-sprzedawcow...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie posty które nie dotyczą tematu będą usuwane. (regulamin)
Nie można też obrażać użytkowników i używać słów potocznie uznanych jako obraźliwe.
Forum służy wymianie myśli i argumentów rzeczowych.
Proszę wyraźnie czytać temat i trzymać sią tematu. Wszelkie off topy bedą kasowane - bez względu kto i co napisał.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dziekuje ,ze tym razem zostalem potraktowany powaznie a moj post nie zostal usuniety, co prawda w dalszym ciagu nie wiem ,ktore z uzytych przeze mnie okreslen odebrano jako "potocznie uznane za obrazliwe" potraktujmy to jednak jako pytanie retoryczne...
co do "rzeczowych argumentow" - to pojecie jest ,jak dalo sie zauwazyc bardzo wybiorczo rozumiane...
ze swojej strony chcialbym jedynie prosic ,aby w celu zachowania jakiegokolwiek poziomu merytorycznego na tym forum handlujacy tu moderatorzy w miare mozliwosci (nie oczekuje ,ze ktos bedzie najbardziej zachwalal sprzet ktorego nie sprzedaje) zachowali obiektywizm w swoich ocenach i uczciwie informowali potencjalnych nabywcow zarowno o plusach jak i minusach oferowanego przez siebie sprzetu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w wątku informacje wszystkie dotyczące tematu - bez względu na ich wydźwięk zostały zachowane . Informacje wykraczające po za temat - zostały usuniętę i bedą usuwa zawsze - zgodnie z regulaminem.
Wszystkie produkty są przedstawiane z wadami i zaletami.
Każdy ma prawo wypowiadać się merytorycznie.
Dziwi mnie osobiście jedynie fakt że człowiek z takim doświadczeniem i szcunkiem jak Ty - używa w wątku słów obrażający użytkowników forum (przekupki, frajerzy) . Nie tylko pomylił Ci się wątek ale również FORUM.
Regulamin określa zasady i z całą stanowczością będzie egzekwowany.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dziwi mnie osobiście jedynie fakt że człowiek z takim doświadczeniem i szcunkiem jak Ty - używa w wątku słów obrażający użytkowników forum (przekupki, frajerzy) .

uzyte przeze mnie okreslenia nie mialy na celu obrazania nikogo i nie byly w ten sposob do nikogo bezposrednio skierowane.niestety usuniecie calosci wypowiedzi powoduje ,ze moga byc przytaczane przez Ciebie jedynie jako wyrwane z kontekstu slowa.nie wydaje mi sie rowniez aby ktorykolwiek z dyskutantow poczul sie obrazony bo i nie mial powodu...
proponuje wiec moze okreslisz regulaminowo "slowa zakazane" ?
napewno beda to:
przekupka, handlarz, wielkie targowisko, "lapanie frajera", tluczenie kasy , jakich slow jeszcze nie mozna uzywac ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie bez wyjatku posty które będą nie merytoryczne i będą obrażać użytkowników będą usuwane .
 

arczik

New member
moim zdaniem to forum powinno miec odzielny dzial pod tytulem "sklep" czy jakos tak i tylko tam panowie handlujacy powinni "doradzac,polecac" itp bo generalnie kazdy watek po trzecim poscie konczy sie tutaj "o ceny pytaj...." "specjalne ceny dla niebieskich..." i raczej sobie nie popiszesz.
da sie tez zauwazyc jakies nachalne nagonki na pewne modele,marki zapewne z najwieksza marza, przedtem bylo h&k i MA a teraz przyszla kolej na niesamowite Klipsche.
szkoda bo forum ma potencjal ale jest chyba zbyt serio traktowane jako witryna sklepu internetowego.
ps-no i jeszcze te testy sprzetu....
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
wnioskuje po wypowiedzi kolegi ,ze nie jestem jedyny w swoich odczuciach , a wyrazane przeze mnie opinie nie tylko nie obrazily nikogo a wrecz sa przez niektorych popierane...
 

media

New member
Co to za dzielenie ludzi na czarnych i
białych ? Wy jesteście czarni czy biali ?
Dzięki forum ja , moja rodzina i znajomi kupili
dużo sprzętu i ośmielamy się być zadowoleni (dzięki Kiki)
Jeśli uważasz że możesz obrażać nas użytkowników
Używając słów frajer.
To pocałuj mnie w dupę .Skoro
wolno pisać wszystko to wal się .
I nie obrażaj innych.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
btw. mam prosbe do moderatorow- aby pomimo ,ze post kolegi w sposob ewidenty jest w stosunku do mnie obrazliwy, nie usuwali go.
kolejne wypowiedzi traca wtedy sens...
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Co to za dzielenie ludzi na czarnych i
białych ? Wy jesteście czarni czy biali ?
Dzięki forum ja , moja rodzina i znajomi kupili
dużo sprzętu i ośmielamy się być zadowoleni (dzięki Kiki)
Jeśli uważasz że możesz obrażać nas użytkowników
Używając słów frajer.
To pocałuj mnie w dupę .Skoro
wolno pisać wszystko to wal się .
I nie obrażaj innych.


Szkoda że widzisz świat w zaledwie dwóch barwach bo wypacza to najwyrazniej twoją zdolnośc osądu. To dobrze że jesteś zadowolony ze sprzętu który kupiłeś bo to przecież najważniejsze ale myślę że powinieneś się wypowiadać wyłącznie w swoim imieniu. Wolność ma to do siebie że pozwala mieć własne zdanie a wątek ten został założony jak mniemam w jej obronie, przez użytkownika który tak jak ja zaczął dostrzegać pewną niepokojącą tendencję panującą ostatnimi czasy na tym forum a mianowicie narzucanie innym własnego zdania co jest moim zdaniem bardzo, bardzo złe. To dobrze że mamy tu sklep oraz ludzi którzy znają się na rzeczy ale brak ich obiektywizmu oraz lekko nachalne reklamowanie oraz zachwalanie pewnych towarów psuje trochę klimat tego forum.
 

piotr818

New member
Bez reklam
Jesli jest to delikatna kryptoreklama to ja nie widzę w tym nic złego. Zawsze ktoś oszczędzi i ktoś skorzysta. Inna sprawą jest zachwyt nad pewną grupą produktów a nieobiektywne pomijanie innych na podstawie dziwnych zazwyczaj zachodnich testów. Dobrze, że są to urządzenia z grupy średniej niższej a zachwalany sprzęt nawet jak nie jest tego warty zyskuje w ogólnej opinii.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jest jeszcze jedna sprawa - to jest forum do którego należy masa ludzi z których sporo ma doświadczenie ze sprzętem av a większość wątków typu "jaki tv 32 cale?" itp. "należy" do jednej osoby i nie ma sensu by ktokolwiek inny cokolwiek w nich pisał- pada pytanie, potem ktoś coś doradzi itp. ale i tak każdy wątek kończy się "ceną dla niebieskich" itp. po której autor wątku nie ma już więcej pytań do nikogo bo jedyna "słuszna" i "właściwa" odpowiedz już padła. Najbardziej martwi mnie że większość ludzi posłucha jedynie specjalisty czyli jedynej słusznej osoby na tym forum zakładając że to on ma właśnie rację...i nie byłoby w tym nic złego gdyby ta osoba nie polecała w kółko tylko wąskiej grupy produktów pewnych firm - do komputera? Sharp i Philips są najlepsze (ale najbardziej znany z najlepszej współpracy z pc samsung nie istnieje...)...do cyfry+? Philips i Sharp są najlepsze (sony nie istnieje...)...do konsol? Sharp i Philips...itp. itd. a to tylko przykład. Niefajnie imo bo jakbym posłuchał "jedynej słusznej rady" i kupił głównie do pc pewien zachwalany model sharpa który nie zapamiętuje ustawienia formatu obrazu i za każdym przełączeniem zródła musiałbym zmieniać w pc format z pilota na "dot to dot" a potem usłyszał że w innych tv innych firm jest z tym ok to bym się lekko zdenerwował. :???:
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
To dobrze że mamy tu sklep oraz ludzi którzy znają się na rzeczy ale brak ich obiektywizmu oraz lekko nachalne reklamowanie oraz zachwalanie pewnych towarów psuje trochę klimat tego forum.


A polecanie przez ludzi co mają markę X tylko marki X to nie psuje forum? każdy może polecać co mu się podoba. Obiektywizm ?? Tutaj chyba znowu ktoś bywa naiwny. Punkt siedzenia zależy od punktu leżenia. Na jakiej podstawie twierdzisz, że ktoś robi coś nieobiektywnie, równie dobrze można każdemu zarzucić coś podobnego Tobie, Mnie, Jemu. Bo pracujesz tu albo tam, bo się Tobie podoba Audi a nie Mercedes albo Skoda...


Bardzo chętnie posłuchamy metod, które by mogły jeszcze bardziej zrobić forum przejrzyste. Użytkownicy oficjalnie polecjący swoje produkty/usługi mają u nas na forum nick w kolorze ZIELONYM i są odpowiednio oznaczeni, nikt nie kryje tego, że mogą się promować. Jeśli ktoś uważa, że wśród niebieskich użytkowników oraz innych nie oznaczonych nie znajdują się ludzie próbujący nieregulaminowo promować produkty i usługi to jest po prostu naiwny. Jako jedno z niewielu for prowadzimy moderacje właśnie po to aby było przejrzyście, a nie po to aby było tak bo nam się tak podoba. Każdy może promować oficjalnie swoje produkty płacą za reklamę i otrzymując swój status. Forum to bardzo złożony organizm, jeśli kolega mat74 lub inny użytkownik ma pomysł jak inaczej pokazać to co jest tu opisane na pewno weźmiemy to pod uwagę.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jesli jest to delikatna kryptoreklama to ja nie widzę w tym nic złego. Zawsze ktoś oszczędzi i ktoś skorzysta.

"kryptoreklama" jest slowem mogacym kojarzyc sie komus z jakimis matactwami, natomiast sam szczerze przyznaje ze niejednokrotnie poradzilem uzytkownikowi aby spytal sie o ceny wybranego przez siebie produktu obecnym tu han... (wroc !) sprzedawcom.nie widze w tym nic zlego sprawa jest jasna !
jednak SierzantHarris rowniez ma calkowita racje , objawy nachalnej dzialalnosci juz coraz czesciej i coraz wiecej osob zniechecaja do zagladania i wypowiadania sie na tym forum !
 

z3

New member
Bez reklam
Ehehehe, bo padne, udowodnijcie, że Wy nie macie interesu w tym co piszecie?



Nie da się?? no rzeczywiście nie da się tego zrobić :), jakby ten cały KIKI był taki słaby i by się w ogóle nie znał to raczej nikt by się jego nie pytał, a jakby do tego polecał buble, to w dobie internetu raczej by było sporo wpisów na ten temat i podobnie jak w 1 przypadku nikt by od niego nic nie chciał.


ZAWSZE ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ, KOMU NIE BĘDZIE SIĘ COŚ PODOBAĆ A W NIEKTÓRYCH PRZYPADKACH BĘDZIE TAK UPIERDLIWY I UPARTY, ŻE BĘDZIE OCZERNIAŁ, PLUŁ ETC. NIE WAŻNE CZY DLATEGO, ŻE JEST KONKURENCJĄ, ŻE COŚ MU SIĘ NIE SPODOBAŁO, CZY CHOĆBY DLATEGO ŻE MA TAKI KAPRYS ŻEBY DZISIAJ NAPSUĆ KOMUŚ TROCHĘ KRWI BO TAKI MA HUMOR.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Z tego co przeczytałem to nikt nie zarzuca komu kolwiek sprzedaż ; bubli; Po prostu jest pewna grupa produktów które są bardzo często polecane jako naj..., a produkty które w testach przeprowadzanych przez nie zależne(?) specjalistyczne pisma wykazują wyższość nad tymi naj....
są u ; nas; pomijane. Nie mam tu pretensji do sprzedawców że zarabiają (to jest ich praca i utrzymanie;)), ale jako niebieski poczytał bym testy innych marek.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Bardzo chętnie przetestujemy inne marki, ale które to są inne? I czy wtedy inni użytkownicy nie powiedzą, że zobaczyli by test tej jeszcze innej marki? Chętnie otrzymam te inne marki, abym mógł przesłać do Kikiego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry