3D - nie, nie, nie !!! A jednak koniec telewizji 3D.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
3D - Nie, nie, nie !!! A jednak koniec telewizji 3D.
002_P1570589.JPG


Miała to być rewolucja na miarę przejścia z obrazu czarno-białego na kolorowy.
Miała porywać wszystkich i wzbudzać pożądanie w śród tych co jeszcze nie kupili.
A skończy raczej jak inne wynalazki czasowe na śmietniku historii.

To pierwsza w Polsce oficjalna prezentacja 3D przeprowadzona przez nas na targach Audio Video w Warszawie.



Na tym telewizorze.



Pierwszy pokaz obejrzało kilka tysięcy osób.


Od samego początku wg nas , którzy uczestniczyli przy narodzinach tej technologii, nowość nie wzbudzała długotrwałego zachwytu. Problem odczucia zmęczenia był dominujący. Badania niezbicie pokazywały że to jest szkodliwe dla organizmu już nawet na krótką metę, a strach pomyśleć co byłoby przy latach oglądania.

Dlatego na każdym telewizorze jest ostrzeżenie o szkodliwości systemu.

Po ogromnych kampaniach Panasonica, LG, Samsunga, Sharpa czy Sony zostają jedynie wspomnienia. W tym roku na największych na świecie targach nikt już nawet nie wspominał o 3D. Stacje które zapowiadały rozwój ilości kanałów zamykają te co już działają.
I tak dzieje się na całym świecie.

[youtube]qyWINgKlB_E[/youtube]

Ostatnio ESPN jedna z najważniejszych stacji na świecie zapowiedziała że z końcem roku zamyka nadawanie 3D. Kanał wzbudza jedynie mikroskopijne zainteresowanie.
NEW YORK (AP) — ESPN will stop broadcasting in 3-D by the end of the year, the network said Wednesday, dealing a major blow to a technology that was launched with great fanfare but has been limping along for years.

Pięknym muzycznym podsumowaniem jest piosenka Kuby Sienkiewicza

[youtube]xw_OEU2U4W8[/youtube]
Oczywiście jeszcze jakiś czas będzie wspomaganie 3D z poziomu Bluraya, bo kasa zainwestowania nie może zostać wyrzucona w błoto .
Ale - adieu 3D....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem tak, pierwsze chwile - zachwyt. Fotel przed tv (na plazmie 64") swiatlo OFF i uczta, wszystkie materialy z smart huba i radosc. Znajomi pod wrazeniem. Tyle ze po kilku minutach, juz nikomu nie chcialo sie dalej ogladac. Opisalem swoja ekscytacje nawet na forum (z tego co pamietam). Po tygodniu juz nie mialem ochoty na ten "gadzet". Moze i faktycznie mozna raz na jakis czas cos obejrzec, ale dla mnie - co juz wielokrotnie podkreslalem w roznych watkach, ta zabawa, w tej postaci moze nie istniec. Wiem na pewno ze Zolwik Sammy i scena z wezem, to absolutny hicior i genialny material promocyjny. Autentycznie czlowiek ma wrazenie ze zaraz nas gadzina dziabnie.
Czekam na 3D w duzo lepszym stylu, a jak a razie zdecydowanie wole 2D.
 

zwierzak11

New member
podzielam ,kanały 3d w tv do ciągłego oglądania to przesada co najwyżej coś z nośnika z bliska i na dużej przekątnej min. 60" - euforia 3d faktycznie mineła, teraz jest szaleństwo na smarta a za rok dwa znowu muszą coś nowego promować aby sprzęt sprzedawać
 

jenson

Banned
Nie wyobrażam sobie gdybym miał oglądać cały czas tv w okularach 3d, obecnie oglądam w tej technologii jeden film na miesiąc, raz że nie ma co oglądać, a dwa że nie robi to na mnie wrażenia tak jak na początku. Zbędny gadżet, używany od***święta
 

Szanel

New member
Mój jedyny film w 3d, który oglądałem na moim tv to AVATAR. Nie powiem efekt super ale jakoś nie ciągnie mnie żeby oglądać inne pozycje. To samo z graniem w 3D
 

nokinomaniak

New member
A ja sie nie zgodze , ciagle kupuje filmy 3D(BR nie jakies zdarte, okrojone i zmasakrowane pliki z netu).Wlaczam projektor , odpalam reszte ustrojstwa i jest naprawde ok , fajna sprawa tylko przy odpowiednim sprzecie , okularki moze nie komfortowe ale mi oglada sie ok , zonie leca troszke z noska (drobniutka jest strasznie :D), ostatnio ogladalem Zycie PI , odplynolem pikny film , akcja moze niepowalila ale wciglo ze hoohhoooooooooooo :)
 

tdx

New member
Bez reklam
A ja sie nie zgodze , ciagle kupuje filmy 3D(BR nie jakies zdarte, okrojone i zmasakrowane pliki z netu).Wlaczam projektor , odpalam reszte ustrojstwa i jest naprawde ok , fajna sprawa tylko przy odpowiednim sprzecie , okularki moze nie komfortowe ale mi oglada sie ok , zonie leca troszke z noska (drobniutka jest strasznie :D), ostatnio ogladalem Zycie PI , odplynolem pikny film , akcja moze niepowalila ale wciglo ze hoohhoooooooooooo :)

Nigdy nikogo nie przekonalem do zakupu 3d pokazujac 3d ale zawsze udaje sie pokazujac plynnosc ruchu.ostatnio bylem na startreku 3d i jednak okulary strasznie mnie wkurzaja :)
3d to slepa uliczka.
 

nokinomaniak

New member
Nigdy nikogo nie przekonalem do zakupu 3d pokazujac 3d ale zawsze udaje sie pokazujac plynnosc ruchu.ostatnio bylem na startreku 3d i jednak okulary strasznie mnie wkurzaja :)
3d to slepa uliczka.
W sklepie prezentujac mi 3D tez bys mnie nie przekonal , zwlaszcza na tv , na swoim nie ogladalem 3d juz bardzooooo dawno , jak chce film ogladnoc to tylko na projektorze , i nie chodzi mi o latajace strzaly miedzy oczami , a o przestrzen , siedzisz i ogladsz jakbys tam byl .Moze rozmiar ma znaczenie ;-)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Telewizji 3d? Być może tak - rozdzielczość jej była zbyt niska, żeby jakość efektu była wystarczajaca. Mówiliśmy w końcu o czymś mniej więcej 600x720.
Natomiast technologia 3D ma się dość dobrze przy okazji gier (także Dual Play) oraz filmów - i stąd nie zniknie. Szybciej autostereoskopia Dolby lub Toshiby się zdąży rozwinąć i ceny zaczną być realne - a oglądanie 3d bez żadnych okularów będzie mieć już gigantyczny sens.
 

bluray

Banned
Po pierwszym oglądaniu pasywnej 3D od LG napisałem:
komfort, komfort, komfort ...
To było odniesienie do masakrycznej uciążliwości technologii "aktywnej".

W dyskusjach dominował jednak temat rozdzielczości.
Zupełnie niepotrzebnie, bo :
W skali 0 - 10 dam za
komfort 10 pkt
rozdzielczość 2 pkt. Bo też ta cecha pasywnej widziana jest kiedy trzymamy nos przy ekranie, a nikt tak nie ogląda.

W przypadku sportu, np. football to 3D wypacza poczucie dystansu między zawodnikami. TV kibic jest deczko zdezorientowany, bo ma mocne nawyki z 2D.

Bojkot wytwórni w zakresie HOME 3D polega permanentnym na braku filmów w sklepach. Wielką szkodę zrobił PANASONIC zamykając na 2 lata dostęp do AVATARA 3D.

Owszem są kreskówki i filmy dziecięce, ale ja nie założyłbym w życiu aktywnych okularów dziecku.

No i te okulary po 300 pln/szt.
 

nokinomaniak

New member
Po pierwszym oglądaniu pasywnej 3D od LG napisałem:
komfort, komfort, komfort ...
To było odniesienie do masakrycznej uciążliwości technologii "aktywnej".

W dyskusjach dominował jednak temat rozdzielczości.
Zupełnie niepotrzebnie, bo :
W skali 0 - 10 dam za
komfort 10 pkt
rozdzielczość 2 pkt. Bo też ta cecha pasywnej widziana jest kiedy trzymamy nos przy ekranie, a nikt tak nie ogląda.

W przypadku sportu, np. football to 3D wypacza poczucie dystansu między zawodnikami. TV kibic jest deczko zdezorientowany, bo ma mocne nawyki z 2D.

Bojkot wytwórni w zakresie HOME 3D polega permanentnym na braku filmów w sklepach. Wielką szkodę zrobił PANASONIC zamykając na 2 lata dostęp do AVATARA 3D.

Owszem są kreskówki i filmy dziecięce, ale ja nie założyłbym w życiu aktywnych okularów dziecku.

No i te okulary po 300 pln/szt.
Co do filmow w sklepach , to napewno polska masakra , mieszkajac w niemczech mam tego mnostwo , tylko kasy bo ceny sa napewno odstraszajace . cena nowosci to jakies 20-30euro , ale film dostepny juz jakis czas mozna wyrwac za dyszke do dwunastu euro , (BR mozna juz kupic ponizej 5 jak sie poszuka Nowiutkie zapakowane w folojke).
A co do pasywnych aktywnych okularow napewno jakoscia obrazu pasywne zostana zawsze w tyle (chociaz napewno oczy musza sie dostosowac moje potrzebuja dwoch minut i pelny komfort).
Miale okazje ogladac 3D bez okularkow na IFA , napewno warte zainteresowania ale daleka droga jeszcze .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki bylem na tym pokazie i nawet rozmawialismy i wtedy byles zachwycony i malo tego mowiles ze to przyszlosc jest w kinie tak samo jak tv JVC .... wiec nie bardzo rozumiem skad teraz napisales ze niby byles sceptyczny...
A co do 3d to ja mysle ze to wszystko tez kwestia posiadago sprzetu bo pamietam jak jeszcze w tamtym roku ludzie przychodzac do sieciowki i pytali sie o rozmiar 46 cali i oczywiscie musi byc 3d .... a jak pozniej sobie poogaldali to i nie dziwota ze byli troszke zdziwieni... bo 3d to minimum te 55 cali lub 60 cali a najlepiej to z projektora na 100 calach i wtedy jest z tego jakas radosc i wiele osob to przyzna... jak beda filmy i beda dobrze nagrane w odpowiedniej cenie to 3d moze zostac tak samo jak i gry w 3d ale to wszystko kwestia jak to sie rozwinie... czy tez sami producenci beda dazyc do tego zeby to skasowac a wymyslec kolejny gadzet np 4k ktory jak na arzie to lata przyszlosci ale juz sie nakreca ludzi na to zeby kupic taki tv... i ja osobiscie wole technologie aktywna pomimo ze mniej deko komfortowa...
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A niektórzy to się nawet kłócili, ze niedługo wszystko będzie w 3D. Kiedyś 3D było argumentem, że szwagier takiego tv nie miał, a sąsiadowi to oczy wyjdą. Teraz to dodatek, chociaż nadal wymagający nakładów.

Już w 96 roku, pisano o płytach wizyjnych jako nośnikach 3D, a nie BD3D, który został "stworzony" aby nabijać kasę producentom.
 

Attachments

  • 3d sanyo.jpg
    3d sanyo.jpg
    56,4 KB · Wyś: 93

rogal3

Member
Nie wierzę, że 3d zakończy swój żywot. Owszem, nigdy nie będzie to tak istotnym czynnikiem jak dźwięk czy jakość obrazu 2d ale będą pojawiać się produkcje 3d.
Kokosow na pewno wytwórnie na tym nie zbiją, ale będzie to wspierany format.
Z 3d jest jak z rollercosterem. Wiadomo, że nie jeździ się na niej 3 godziny dziennie codziennie a raz na jakiś czas.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

nokinomaniak

New member
Nie wierzę, że 3d zakończy swój żywot. Owszem, nigdy nie będzie to tak istotnym czynnikiem jak dźwięk czy jakość obrazu 2d ale będą pojawiać się produkcje 3d.
Kokosow na pewno wytwórnie na tym nie zbiją, ale będzie to wspierany format.
Z 3d jest jak z rollercosterem. Wiadomo, że nie jeździ się na niej 3 godziny dziennie codziennie a raz na jakiś czas.

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Dokladnie , ogladasz fajny film , grasz w fajna gre , a nie ogladasz telexpres czy wiadomosci na 100" z z audio w 9.1 . Podobnie jak z dobrym stereo , nie gra na okraglo , planujesz wieczor , robisz nastroj , wlaczasz ulubione cd i odplywasz w muzyke .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli wycofało się ESPN i wycofało się jeszcze kilka innych nadawców to ciemno to "widzę"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz częściową rację , tak też napisałem że niktóre produkcje będą kontynuowane. Ale nawet najwięksi dostali sygnał od ESPN.
Nie ma oczekiwanych dochodów , nie ma działań....
 
Do góry