Toshiba 47VL963 – innowacyjna technologia i nowoczesny design w dużym formacie

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba 47VL963 – innowacyjna technologia i nowoczesny design w dużym formacie
VL963_45right_screen.jpg



W polskich sklepach wkrótce pojawi się 47-calowy „bezramkowy” telewizor Toshiba VL963 – wynik zgranej współpracy inżynierów i projektantów

Warszawa, 16 lipca 2012 r. – Harmonijna i estetycznie wyglądająca sylwetka, która kryje w sobie zaawansowaną, innowacyjną technologię – oto nowy produkt na polskim rynku – 47-calowy telewizor z serii Toshiba VL963. Jest on rezultatem współpracy inżynierów firmy Toshiba i projektantów duńskiej pracowni Jacob Jensen Design. Telewizory dostępne są w cenie już od 5 250 PLN
VL963_front_screen.jpg


Telewizor do oglądania
Wyjątkowy wygląd VL963 to zasługa synergii pracy dwóch zespołów– praktycznych konstruktorów i kreatywnych designerów, którzy nieczęsto osiągają porozumienie dające tak wspaniałe efekty. Dzięki wykorzystaniu technologii podświetlenia krawędziowego LED, które zajmuje niewiele miejsca, modele tej serii posiadają idealnie smukłą sylwetkę. Prostota
i oszczędność formy, subtelne rozmieszczenie detali, stonowana kolorystyka, a przede wszystkim zastosowanie ultra cienkiej ramki z jednej strony idą w parze z najnowszymi trendami we wzornictwie, z drugiej zaś tworzą niezwykle dyskretną oprawę dla oglądanych obrazów, wyświetlanych niemal na krawędzi ekranu. Wyjątkowość tego modelu sprawia, że z VL963 chce się oglądać nie tylko telewizję, ale i sam telewizor.

Dobry towarzysz dla towarzyskich
Dzięki technologii pasywnego 3D, często wykorzystywanej w kinach, 47VL963 jest idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących spędzać czas
z rodziną czy przyjaciółmi. W zestawie znajdują się aż 4 pary lekkich
i wygodnych okularów 3D. Fanów nowatorskich rozwiązań powinna również zainteresować funkcja konwersji treści 2D do 3D, dająca użytkownikom możliwość oglądania każdego programu telewizyjnego, filmu czy samodzielnie nagranego materiału w trójwymiarze.

Działa na zmysły
Idealna sylwetka aż kusi, aby jej dotknąć, a super nowoczesna technologia sprawia, że można poczuć niemal rzeczywisty smak przygody. Jednak telewizor 47VL963 ma przede wszystkim usatysfakcjonować wzrok oraz słuch odbiorcy, bo przecież obraz i dźwięk to najważniejsze kryteria oceny odbiornika. Dlatego w modelach tej serii użytkownicy znajdą szereg funkcji, dzięki którym parametry audio-video można dostroić niemal do perfekcyjnego poziomu. Rozdzielczości Full HD towarzyszy tu technologia 400 Active Motion & Resolution (AMR), która zapewnia doskonałą płynność ruchu i stabilny obraz nawet przy dynamicznych scenach. Z kolei najwyższą jakość dźwięku gwarantuje opracowany przez ekspertów firmy Audyssey pakiet technologii Audyssey Premium Television, dzięki któremu widz doświadcza krystalicznie czystego i przestrzennego brzmienia, niezależnie od jego natężenia. Dzięki tej funkcji można na przykład podwyższyć zakres dźwięku dialogów czy zapewnić sobie stały poziom głośności eliminując jej irytujące skoki, występujące często podczas przerw reklamowych czy zmiany kanałów.
VL963_45left_screen.jpg



Technologia w codziennym (u)życiu
Nowoczesna i stylowa seria telewizorów 3D Toshiba VL963 ma nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim dobrze służyć swoim użytkownikom. Szereg innowacyjnych funkcji, w które zostały wyposażone nowe modele, ułatwia obsługę telewizora i gwarantuje najwyższy poziom obrazu i dźwięku. W telewizorze 47VL963 użytkownik może skorzystać z:
aplikacji Toshiba AppsConnect, dostępnej do pobrania za darmo, umożliwiającej obsługę telewizora Toshiba przy użyciu iPhone’a, iPoda lub iPada za pomocą złączy Regza Link (HDMI CEC);
funkcji USB Video Recording, czyli rozwiązania zamieniającego telewizor w pełnowartościową nagrywarkę cyfrową, prostą
w programowaniu i wygodną w obsłudze dzięki funkcji odtwarzania
z opóźnieniem (Timeshift);
funkcji AutoView, zapewniającej automatyczną regulację podświetlenia w telewizorze w zależności od wyświetlanej treści
i oświetlenia w otoczeniu;
dostępu do Toshiba Places - wielofunkcyjnego portalu, udostępniającego bezpośrednio w telewizorze szeroki wybór nowych funkcji, informacji i usług dodatkowych, rewolucjonizujących sposób korzystania z telewizora;
Dodatkowo w telewizorach tej serii dostępna jest oparta na technologii Rovi funkcja MediaGuide, która oferuje szczegółową listę programów telewizyjnych wzbogaconą o dodatkowe informacje, na przykład na temat filmów, aktorów czy ofert specjalnych.
47-calowy VL963 jest kolejnym telewizorem z tej serii dostępnym dla polskich klientów. W sklepach można również nabyć model 42-calowy, który doskonale wkomponuje się w mniejsze pomieszczenia.

Informacja prasowa.
 

rys1153

New member
czytałem specyfikacje na stronie Tośki i jestem troche rozczarowany stopniem jasnoscii ,czasem reakcji 10 ms/to porazka,przeciez przy takim czasie nie będzie płynności szybkich scen w filmach nie mówią o piłce noznej,proszę niech ktos zaprzeczy bo mnie chyba juz radośc z tej toski przechodzi i chyba dopłace i wezmę LG-lm 860 lub 960
 

rys1153

New member
czytałem specyfikacje na stronie Tośki i jestem troche rozczarowany stopniem jasnoscii ,czasem reakcji 10 ms/to porazka,przeciez przy takim czasie nie będzie płynności szybkich scen w filmach nie mówią o piłce noznej,proszę niech ktos zaprzeczy bo mnie chyba juz radośc z tej toski przechodzi i chyba dopłace i wezmę LG-lm 860 lub 960
dodając do tego jeszcze jeden kamyczek do ogródka,to ciekawy jestem kontrastu STATYCZNEGO,bo w poprzedniej tośce nie był rewelacyjny o ile mnie pamięc nie myli był 1:1400,choć sharp 830e był gorszy 1:1100/1200 góra.a można na nim ustawić ładny obraz,no panowie piszcie na ten temat,kazda wiadomość jest cenna by nie kupować ;kota w worku"
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś połowę przetestowałem i jest w podziwie.
Zero Cloudingu. Świetne nasycenie kolorów, błyszcząca matryca, Super czerwień. Bardzo ładny bezramkowy. Grubość ramki 1 mm.
 

rys1153

New member
tośka 47 963vl

Dziś połowę przetestowałem i jest w podziwie.
Zero Cloudingu. Świetne nasycenie kolorów, błyszcząca matryca, Super czerwień. Bardzo ładny bezramkowy. Grubość ramki 1 mm.
mnie toże mrawitsa/a teraz po polsku,trochę konkretów,lub próba odpowiedzi na moje watpliwości zawarte w poprzednim poście,obym sie mylił bo bardzo ale to bardzo mi wizualnie odpowiada,i jeżeli ludzie /zwykli zjadacze chleba,co z niejednego pieca go jedli/pochwalą ten TV,to na pewno go kupię.Trzeba czekać na testy z kilku żródeł nie tylko od z całym szacunkiem KIKIEGO.pozdrawiam i czekam na konkretyi szerszą prezentację ,może w domu,choć Bieszczady są trochę za daleko ale jeszcze w RP/liczby nie podaję bo sam nie wiem,tak mieszają/
 

jurasko

New member
Jak z anty refleksem przy tej błyszczącej matrycy?Nada się do pokoi nasłonecznionych?
 
Ostatnia edycja:

rys1153

New member
toska 963

będę odpowiadał na pytania i wątpliwości z wątku .
wiem że jest pan bardzo zajęty,bo co odtworze jakies forum na temat tv,zawsze pan tam jest,ale może teraz trochę na temat tej toski,i moich wątpliwosci,co jej dobrych parametrów technicznych odbioru.Wrzuc pan trochę danych,będę miał nad czym rozmyślać,mam bardzo dużo wolnego czasu,bo nie wiem co wybrać z rozmiaru 46lub 47 cali i tak panas DT50czy WT50,Philips 7007/czy czekać na 8007/,LG 960v,nie chodzi o cenę,ale dobry obraz/satelita hd/ 3D/wolałbym pasywne,ale nie koniecznie,mam sharpa 830e/40 cali-trochę za mały i dlatego szukam zmiennika 47 cali,a tego sprzedam,a może zostac przy Sharpie tylko wymienic na 46.Pokój słoneczny/ale od czego są rolety/,odległość do tv 2,5m.Na pewno mi chodzi o odczyt polskich liter przy filmach,np.z usb bezpośrednio podłączonego do tv,do tej pory robię to przez blu-ray LG-660/czyta wsio/.Chciałbym poradę/najlepiej by było zamówic wszyskie te moje typy i testowac w domu,ale to nie do wykonania,dlatego prosze o doradztwo,wszystkich,którzy lubia te klimaty.Pozdro.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Model zapowiada się świetnie - liczę na solidną dawkę danych od kikiego :)
W najnowszym katalogu nie widziałem niestety informacji o wadze i szerokości - bo pewnie będzie podobnie jak w grubo ramkowych LCD 40"

Najbardziej mnie jednak interesuje, jak będzie tam wyglądać 3D - lepiej czy gorzej niż a LG :p
 

rys1153

New member
wiem że jest pan bardzo zajęty,bo co odtworze jakies forum na temat tv,zawsze pan tam jest,ale może teraz trochę na temat tej toski,i moich wątpliwosci,co jej dobrych parametrów technicznych odbioru.Wrzuc pan trochę danych,będę miał nad czym rozmyślać,mam bardzo dużo wolnego czasu,bo nie wiem co wybrać z rozmiaru 46lub 47 cali i tak panas DT50czy WT50,Philips 7007/czy czekać na 8007/,LG 960v,nie chodzi o cenę,ale dobry obraz/satelita hd/ 3D/wolałbym pasywne,ale nie koniecznie,mam sharpa 830e/40 cali-trochę za mały i dlatego szukam zmiennika 47 cali,a tego sprzedam,a może zostac przy Sharpie tylko wymienic na 46.Pokój słoneczny/ale od czego są rolety/,odległość do tv 2,5m.Na pewno mi chodzi o odczyt polskich liter przy filmach,np.z usb bezpośrednio podłączonego do tv,do tej pory robię to przez blu-ray LG-660/czyta wsio/.Chciałbym poradę/najlepiej by było zamówic wszyskie te moje typy i testowac w domu,ale to nie do wykonania,dlatego prosze o doradztwo,wszystkich,którzy lubia te klimaty.Pozdro.
czy ktos podejmie ;Rękawicę"i napiszę kilka zdań,czy kompletnie nikomu na tym nie zależy i wyznaje zasadę,jak se pościelisz tak się wyśpisz",czy zasób wiedzy nie pozwala sie wyglupiać,czy wychodzić przed orkiestrę,czytaj KIKIEGO/bez urazy/:eek:k:
 

otf82

New member
Pytanie do Kikiego...
czy wiadomo już kiedy wersja 47" będzie dostępna na polskim runku?
Model 42" można już kupić w MM za 3490 PLN, ale o jego większym bracie cisza jak makiem zasiał. Pozdrawiam
 

MCR

New member
Pojawiła się w sklepach wersja 47" - na electro.pl - cena poniżej 4k.
Teraz dopiero mam dylemat - Philips 6007 czy Toshiba VL963 :-(
Kiki, przewidujesz testy obu? Może jakieś porównanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam obydwa modele .W tym tygodniu będą testy.
Test VL 963 już skończony, tylko wpis.

005_P1430962.JPG



002_P1450193.JPG
 
Ostatnia edycja:

otf82

New member
Witam
nie mogąc się doczekać na Toshibę 47VL963 zamówiełem w końcu Philipsa 47PFL6007 - jutro będzie u mnie. Mam nadzieję, że nie pożałuję tej decyzji.
 

MCR

New member
Bez wdawania się w szczegóły - Twoim zdaniem 6007 przebija 963 pod kątem jakości obrazu? Oba posiadają PVR na USB oraz Time shifting? Zależy mi na płynności ruchu, czerni, odwzorowaniu kolorów i dobrym 3D pasywnym.
Philips jest o 1000zł droższy, ale ma wbudowane wifi no i ten ambilight...
 

rys1153

New member
vl963

Bez wdawania się w szczegóły - Twoim zdaniem 6007 przebija 963 pod kątem jakości obrazu? Oba posiadają PVR na USB oraz Time shifting? Zależy mi na płynności ruchu, czerni, odwzorowaniu kolorów i dobrym 3D pasywnym.
Philips jest o 1000zł droższy, ale ma wbudowane wifi no i ten ambilight...
starczy porównac czas reakcji matrycy Tośki a tego philipsa,i wiemy dlaczego KIKI pisze,cytuję;nie pożałujesz,koniec cyt.
 
Do góry