Koniec z wypalaniem oledów ? Philips obiecuje nową technologię zabezpieczenia przed wypalaniem.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Koniec z wypalaniem oledów ? Philips obiecuje nową technologię zabezpieczenia przed wypalaniem.
65OLED805_12-RTP-global-001


Philips obiecuje nowy system przeciwzakłóceniowy mający na celu przezwyciężenie jednego ze słabych punktów technologii Oled, Burn-in.
Regularnie wspomniane w naszych kolumnach zjawisko wypalania związane z technologią Oled jest teraz odpowiednio rozpoznawane.

Wypalenie, zjawisko związane z określonymi warunkami użytkowania
Zanim przejdziemy dalej, należy zauważyć, że wypalenie (lub znakowanie matryc Oled) występuje podczas specjalnych warunków użytkowania, albo z obrazami zawierającymi statyczne elementy graficzne, które są wyświetlane zbyt długo na ekranie. Zwykle ciągły ciąg informacji z logo i stałymi banerami na ekranie, które są zapętlone i z których korzystasz codziennie. Lub nawet długotrwałe sesje gier wideo mogą trwale lub nawet trwale uszkodzić panel Oled.

Ale jednocześnie należy sprecyzować, że w normalnych warunkach użytkowania, z różną zawartością, a nawet podczas długich sesji oglądania z jednym lub kilkoma stałymi elementami na ekranie (na przykład transmisje sportowe), nie ma problemu z wypalaniem. A jeśli nadal tak jest (doświadczyliśmy tego np. Po wielu godzinach gry w tenisa), to można to wyeliminować poprzez aktywację funkcji zapobiegającej znakowaniu w menu.***
Po przywołaniu i sprecyzowaniu tych danych nie ma jednak wątpliwości, że oznakowanie jest jednym ze słabych punktów Oledu, podobnie jak kiedyś plazma.

Zarządzanie światłem dostosowane do stałych elementów obrazu
Zespół Dany Tacka z siedzibą w Gandawie w Belgii postanowił zatem rozwiązać ten problem, aby jak najlepiej zwalczać zjawisko wypalenia. Ideą tych inżynierów jest skanowanie obrazu wyświetlanego na ekranie przez kilkadziesiąt sekund i wykrywanie jego stałych elementów graficznych: logo, baneru, paska życia w grze wideo ... Kiedy te elementy zidentyfikowane, przetwarzanie wideo telewizora Oled Philips izoluje je co najwyżej poprzez system oprogramowania „strefowego” (patrz obszary siatki u dołu ekranu na powyższym obrazku), a następnie „przyciemniając” je, to znaczy obniżyć ich natężenie światła.

philips_burn-in.jpg


System Philips działa dokładnie tak samo z kilkoma stałymi elementami na ekranie. Na zdjęciu na dole tego newsa leczenie przeciwzapalne zostanie aktywowane na logo France 4 w prawym górnym rogu obrazu oraz na logo Zouzous w lewym dolnym rogu. Pod koniec procesu, który może potrwać kilkadziesiąt sekund, analiza tych stref zostaje zatrzymana (ich siatka na ekranie znika), a obraz jest ponownie rozpraszany normalnie. Bardzo sprytny system, który potrafi wykryć fragmenty wyświetlanego obrazu przy mniejszej jasności.

***
tv-oled-philips-systeme-anti-marquage-burn-in-en-approche_prev_01332724.jpg


Dostępność do końca 2020 r
W połączeniu z automatycznymi procedurami czyszczenia matryc Oled, interweniują gdy telewizory są w trybie gotowości, oraz służą funkcją przeciwzakłóceniową, którą można aktywować ręcznie, ta funkcja, której dostępność zostanie ogłoszona na koniec 2020 r.
Technologia ta powinna całkowicie wyeliminować (lub prawie, to znaczy ograniczyć go do kilku bardzo rzadkich przypadków), problem wypalenia w telewizorach Philipsa. Nie wiemy jednak, czy będzie on pokazany w kolejnej serii planowanej na targach IFA w Berlinie
Pytanie czy też telewizor Oled 2020 Philips OLED805 i Philips OLED855 zaprezentowany dopiero co skorzysta na tym dzięki aktualizacji oprogramowania układowego ???
avcesar.
 

Tonito

New member
Philips i jego kolejne bdzury! Oprogramowanie ... :lol::lol::lol:

Dla tych, co wciaz maja jakiesz problemy z wypalaniem u OLED-ow. Juz na CES 2019 byl zaprezentowany prawdziwy HIGH END OLED telewizor, PANASONIC serii GZ2000, ktory jest nie tylko najlepszym filmowym telewizorem, ale posiada najwyzszy poziom jasnosci, najwieksza ilosc nitow w HDR i ... NO IMAGE RETENTION!!!Od kilku miesiacy posiadam referencyjny zestaw PANASONIC 65GZ2000 + PANASONIC UB9000 i nic lepszego w jakosci obrazu w tej chwili na rynku nie istnieje ...

Telewizor oczywiscie posiada matryce od LG, ale jest to panel Professional Edition na specjalne zamowienie PANASONIC-a. Po "tuningu" inzenierow PANASONIC-a otrzymala matrycja specjalna opatentowana metalowa plyte i wynikiem jest bardzo szybkie chlodzenie! No i ci madrzejszy juz chyba wiedza, ze wynikiem tej technologii nie jest tylko No image Retention, ale oczywiscie tez ZERO trwalych wypalen ...

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

Testowalem moj wlasny 65GZ2000 w trybach Standard, Kino, THX cinema i Profesional I. Kazdy tryb okolo 10 minut. Na ekranie zostawilem podstawowe Menu z UB9000, pozniej Menu z kilka BD i UHD BD diskow. Zmienialem jasnosc, kontrast na kazdym z tych trybow i nigdy nie bylo zadnego Image Retention! Oczywiscie tez robilem testy z biezancym obrazem + pauza i wynik byl dokladnie taki sam. Absolutnie czysty ekran bez powidokow!

Dla mnie jest najwazniejszy parametr jakosc obrazu. Nie interesuja mnie aplikacje, komedyantski Ambilight, pseudo Hi-Fi dzwiek albo inne glupoty, ktore nie maja nic wspolnego z jakoscia obrazu. Napewno sie moje slowa niektorym nie beda podobac, ale wszystkie telewizory PANASONIC maja najlepszy obraz Out of box miedzy wszystkimi producentami i seria GZ2000 jest w obecnej chwili najlepszy OLED telewizor na rynku ...

Niestety manipulacja z ludziami jest mocniejsza bo liczy sie tylko zysk i poplujemy PANASONIC bo na innych zarabiamy wiecej ...

P.S. I dla prawdziwych fanow HIGH END obrazu jest w tym roku przygotowana ewolucja modelu GZ, nowa seria HZ ...


Pozdrawiam z Czech.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po co pluć . Panasonic już pokazał siłę w USA i już go nie ma od 4 lat.
W Europie leci na łeb na szyję. I wygląda że skończy tak jak w USA.
Ma najsłabszych managerów i zerową wizję rozwoju oprócz kasy na dziś.
Nie wiem ile lat jesteś z Panasonic ale ja od początku jak jeszcze był sprzedawany przez Matsushita. Więc znam wszystkie jego działa bardzo dokładnie. Pycha kroczy przed upadkiem.
Mam Philipsa i uważam że lepszego nie ma w tej chwili.
Na pokazach na świecie mają podobne zdanie.
Absolutnie obraz bez powidoków - nic na to nie poradzę - trzeba umieć !

Ale masz prawo mieć swoje zdanie.
Philips od 6 lat rośnie każdego roku z udziałami, więc możesz spać spokojnie.

Nie jestem inżynierem , więc nie wiem jakie możliwości daje nowe oprogramowanie. Nie opluwam czegoś czego nie wiem.

Teraz testuję mini led i jestem bardzo zadowolony z jakości możliwości, braku wypalania.

Życzę Panasonic jak najlepiej. Ale nie z tą kadrą...
Kiedyś byli fachowcy, specjaliści, pasjonaci. Teraz - tylko najemnicy nie tu to tam...
Byłem z nimi każdego dnia przez ponad 30 lat.
 

Tonito

New member
USA sa wedlug ciebie srodek kosmosu? PANASONIC jest obecny w Kanadzie, Mexiku i wiekszosci Poludniowej Ameriky.

Wedlug twojej opinii to wyglada, ze jak ty nie sprzedawasz PANASONIC to bedzie z nimi w Europie Amen ... Maja naslabszych managerow i zerowa wizje rozwoju? Ty znasz ich rozwoj i strategie na przyszle lata?

W USA juz sporo lat isntieje PANASONIC Hollywood Laboratory i referencyjne telewizory sluza najlepszym kolorystam do finalnego kolorowania filmow w Hollywoodskich studiach, od Calgary 1988 zalatwiaja wszystkie zimowe i letnie Olimpiady i tegoroczna Olimpiada w Tokio w bedzie dzieki technologogii PANASONIC transmitowana w 8K, w Czechach rok temu wybudowali nowa fabryke i produkuja coraz wiecej produktow, wiekszosc telewizijnych studii na calym swiecie ma uzywa jako monitory referencyjne PANASONIC, zostal wyprodukowany pierwszy OLED na swiecie bez powidokow ...

Nie znasz PANASONIC GZ2000, nie testowalesz go, niemasz z nim zadnych doswiadczen, ale Philips jest lepszy? Mowili na pokazach? Piszesz o tych czterech "slepych" testach gdzie byli zawsze tylko ludzi z Philipsa, sami robili wszystkie "kalibracje", sami pieczliwie wybrali material do prezentacji, sami postanowili, ze bedzie uzywany tryb Vivid!!! jako referenjca? Tylko chory czlowiek by uzywal trybu Vivid w OLED telewizoru!

Piszesz o tych testach ktore zawsze zorganizowal Philips i zawsze wygral Philips?! Rezultat z ostatniego "blind" testu 2019 w trybie Vivid! Niesamowita manipulacja ...

Philips OLED804 : 69%
Panasonic GZW2004 : 15%
Sony AG9 : 13%
LG C9 : 3%

Interesowalo by mnie co na to mowia ci, ktorzy u ciebie kupili fajnego LG C9 ...

Kolego, tym bzduram nie uwierzy nawet srednio inteligentny czlowiek co sie na tych rzeczach wcale nie zna ...

Tutaj moge tylko napisac That's like a McDonald's burger winning best burger at a McDonald's event!

Philips ma tylko doskonaly marketing i robi ze zwyklych ludzi idiotow. Podobnie jak to robi Volkswagen ...

Uzywalem sprzet PANASONIC/TECHNICS juz od 1985 roku ... Bardzo dobrze wiem, co bylo u tej firmy swietne i co nie bylo warte tych pieniedzy. Posiadalem te najlepsze telewizory od 90-tych lat. Mialem pierwsze GAOO crt z superploskim ekranem. Mialem tez jako jeden z pierwszych w Czechach telewizor 16:9 i od roku 2006 uzywalem juz tylko najwyzsze linie plazmowych telewizorow. Ostatnia plazma byla limitowana High End 60ZT60.

PANASONIC wciaz potrafi zaskoczyc, wciaz jest liderem w prawdziwej jakosci obrazu i wciaz oferuje doskonale produkty. Nie lubie jakiekolwiek manipulacji z ludziami. Ty jestesz handlarz i jak bys mial podobny zysk i warunki, jakie ci oferuja inne firmy to odrazu bys tutaj PANASONIC chwalil codzinnie ...


Pozdrawiam z Czech.
 
Ostatnia edycja:

werf

Active member
Bez reklam
Wczoraj miałem ciekawą pogadankę w sieciowym sklepie z telewizorami z dwoma panami jeden w koszulce Philips drugi w Samsung.
Obydwaj jednoznacznie stwierdzili, że zakup telewizora oled dla siebie ze względu na jakość produktu zdecydowanie Panasonic.
Ze względu na serwis zdecydowanie LG.
Na pytanie, czego nie kupować odpowiedź bez wahania Philips.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz umieć czytać to co jest napisane wyraźnie w artykule.
U mnie się nie wypala.
Trochę wiedzy i jest ok.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
werf - bez komentarza.
Panowie mają tyle wiedzy ile poczytają na forach.
Philips ma się dobrze i widać że go na oczy nawet nie widzieli.
https://www.youtube.com/watch?v=xSMDjf7kZ1Q
Trzeba być wielkim ignorantem i "specjalistą" aby pominąć pełne informacje.
Panowie nich zostaną ze swoimi koszulkami...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tonito
https://www.youtube.com/watch?v=xSMDjf7kZ1Q - to największy portal w Europie, zarzucasz mu manipulację - to podaj go proszę do sądu !
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...d-kolejny-raz-zwycieza-w-slepych-testach.html
https://www.tpvision.com/blog/oled-blind-shoot-out-philips-tv-wins-again/
Wg mnie więcej pokory...

Wg Ciebie:
W Londynie ... oszukali
W Hamburgu ...oszukali
W Berlinie ...szukali
W Belgii ... oszukali
W Holandii ... oszukali
Jedyny nieomylny, jesteś TY !

Tak byłem na kilku pokazach w Europie gdzie Panasonic stawał w szranki.
Moja opinia zgadza się z opinia innych dziennikarzy obecnych na pokazach.

Mam Philipsa korzystam i polecam każdemu, szczególnie że w cenie jednego Panasonica mam dwa Oledy Philipsa.
Być może nie mam takich potrzeb jak TY.
Dla moich potrzeb jest znakomity.
Ze zwykłych ludzi robi idiotów...???
Proszę nie obrażaj innych użytkowników - na to zgody nie ma !

Sprzedajemy Panasonic od ponad 30 lat więc prymitywne uwagi zachowaj proszę dla siebie.
 

janunio

New member
Bez reklam
O Ambilight;
Jak gram na konsoli to włączam tryb audio ... Wtedy jest zabawa na 102.


Widziałem OLED PANAS tragicznie wypalony w EURO. Zastanawia kto pisze bajki, że ich oledy się nie wypalają. Zresztą podobno już PANAS wypadł z EURO. To prawda ?
 
Ostatnia edycja:

Tonito

New member
Nikogo tutaj nie obrazam. To ty przekrecasz frazy, wyciagasz stare testy i porownujesz rozna technologie, sztucznie otwierasz stare watki i oczekujesz, kto bedzie wspierac twoje fikcje ...

Tutaj idzie wszystko wedlug hasla : Sto razy powtarzane kłamstwo staje sie prawda.

Doskonale tutaj manipulujesz tymi ludziami ...

janunio :

Bajki? :roll:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Prawda boli jak się nie ma argumentów należy obrażać innych.
Tu to nie działa.
Ja pokazałem argumenty z internetu z największych portali w Europie.
Ty szermujesz jedynie epitetami jak w polityce.
Chcesz się spierać ok. Pokaż argumenty.

Panasonic wypadnie z rynku w Europie nie długo.
Już kilka lat temu postawili na B2B i odpuszczają rynek konsumenta.
Szkoda ...
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
O Ambilight;
Jak gram na konsoli to włączam tryb audio ... Wtedy jest zabawa na 102.


Widziałem OLED PANAS tragicznie wypalony w EURO. Zastanawia kto pisze bajki, że ich oledy się nie wypalają. Zresztą podobno już PANAS wypadł z EURO. To prawda ?

Z ciekawości dopytam czy ,, wypalenia ,, które widziałeś pochodziły z filmików demo producenta , czy może w sklepie wyświetlali kanały informacyjne ?
 

scanx

New member
Wczoraj miałem ciekawą pogadankę w sieciowym sklepie z telewizorami z dwoma panami jeden w koszulce Philips drugi w Samsung.
Obydwaj jednoznacznie stwierdzili, że zakup telewizora oled dla siebie ze względu na jakość produktu zdecydowanie Panasonic.
Ze względu na serwis zdecydowanie LG.
Na pytanie, czego nie kupować odpowiedź bez wahania Philips.


:hihi:I byłeś w media expert pewnie.. :-o
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wypalenia mogą się zdarzyć jeśli ktoś korzysta z telewizora jak z monitora. ALe na to też jest sposób. Nie mniej pomysł ,rewelacyjny !
 
Do góry