Samsung Galaxy S6 Edge - codzienny test tego Smartfona.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niektórzy skarżą się na :
Brak wodoszczelności - nawet jak byłby wodoszczelny,to i tak niewygodnie jest pływać z telefonem.
Brak wymiennej karty pamięci 32 GB - na co ? Najwięcej zajmują filmy.Przecież nie będziemy nagrywać obrazów płyt :wink:.
Zawsze można kupić także wersję 64 czy 128 GB....
Brak wymiennej baterii - raczej opcja dla kogoś kto korzysta z tzw. szybkiej podmiany...Ja spokojnie mogę ładować stacjonarnie telefon 2 razy dziennie.

Potencjalne "wady" (w kontekście swojego poprzednika) wałkowaliśmy z uzasadnieniem wiele razy w wątku "gsm", ja zdania nie zmieniam.
Indukcja cieszy, ale nie rozwiązuje (moich) problemów, co prawda działa o wiele lepiej (szybciej) jak w S5,
(przy okazji: http://www.hdtv.com.pl/forum/1045673-post96.html http://www.hdtv.com.pl/forum/1047087-post119.html ) ale z wymienną baterią nie ma to nic wspólnego.
Z chmury nigdy nie skorzystam, taka fanaberia.
Natomiast wodoszczelność mógłbym faktycznie odpuścić, aczkolwiek nie chodzi tu o pływanie z telefonem, a raczej o spokój ducha w różnych warunkach atmosferyczno/imprezowych.
Wybór słuchawki to zawsze mocno indywidualna sprawa i warto wiedzieć do czego porównujemy S6, bo jeżeli do LG, czy iP, to dla mnie wybór jest prosty, natomiast użytkownikom S5 radzę się dobrze zastanowić z czego mogą bez bólu zrezygnować.

Co do "tandety", to zerknij sobie może na ostatnie tablety Samsunga. Dużo się zmieniło, podobnie jest z S6. Ew. do lansu kup sobie Vertu z diamentami ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupiłem go dla siebie na rynku, a test będzie jako świadomego ( mam nadzieję ) użytkownika. To o czym będę pisał nie znajdziesz w testach !!!
Jak działa faktycznie bateria, trzyma czy nie trzyma ?
Jakie odczucia - np samo trzymanie dłużej telefonu po raz pierwszy w historii wszystkich topowych modeli smartfonów jest nie komfortowe - co w tej klasie nie poczytuję za sukces. A ja bardzo dużo dziennie korzystam z niego.
Może rozwiązaniem będzie pokrowiec, ale ten z kolei będzie wypychał kieszeń bardziej - jeśli nosisz tak jak jak telefon w kieszeni.

Wszystkie uwagi użytkowania codziennego, a nie testowego będę opisywał.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki, teraz wiem, że mogę liczyć na prawdziwą obiektywność. Jak się wydaje 2,5 koła na zabawkę, która nie bawi to żal może popłynąć...
 

pantomima

Banned
Ta firma zawsze kojarzyła mi się z "tandetą" i co by nie zrobiła,będę miał takie wspomnienia (już to pisaliśmy wcześniej).
Dla mnie powinni zmienić logo.

Mam te same odczucia - taki gwozdz w glowie ktory siedzi juz tyle lat i nie chce odpuscic .
Jak by nie bylo smartfonik pierwsza klasa !
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Szczerze to brak takich obiektywnych testów w dodatku okraszonych wieloma fotami ;-) (mam nadzieję, że będą) miałem iPhone'a kilka lat, ale po śmierci Jobsa to już nie ta sam marka. Niestety :-( Samsung dawno wyprzedził ich technologicznie a modelami EDGE nie dość, że poszedł do przodu to jeszcze zaczerpnął ze szklanego iPhone 4/4s które wizualnie były TOP!
S6 EDGE to taki 4s z zakrzywionym ekranem i TOP specyfikacją :-D
Nie ma co ukrywać, że Samsung wzorował się na Apple i Jobsie :)
Nie zmienia to faktu, że Samsung tworzy najlepsze ekrany do smartphone'ów a reszta się nie umywa ;-)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Testów już jest sporo, ale zawsze lepiej od znajomych z forum.
Co do ekranów, to absolutne mistrzostwo. Wystarczy spojrzeć na amoleda w tablecie, nic jest z wstanie się z tym równać.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kierując sę wyłącznie ekranem to wolałbym produkty konkurencji. Taki nołnejm jak Wiko ma w swej ofercie kilka ciekawych amoledowych smarkfonów 4G w okolicy 1000 zł. Z wyglądu i grubości nawet ciekawsze od Z3 o samach nie wspomnę. Oczywiście zagięcia to fajny bajerek ale czy warty 1,5k?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Jaki na prezent lepszy fon dla kobiety s6 Gold czy s6 EDGE Gold? Kobieta ma aktualnie samsunga s4 white i zachwala go niemiłosiernie za wyświetlacz i szybkość.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak jak piszesz oledy w Samsungach (smartfony) królują bez dwóch zdań.. pomimo że ja używam Sony ale obiektywnie trzeba stwierdzić że Samsung ma najlepsze ekrany..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dopiero od wczoraj mam z nim do czynienia na co dzień. Najpierw wymiana kartu Mikro na Nano i kolejno reset i gra.

Wpisy będą updatowane też na stronie głównej.
Najpierw bateria. To że może trzymać tydzień bez ładowania - to chyba tylko wówczas gdy nikt nie używa smartfona w ogóle.
Od załadowania w 100 % i średniego korzystania (wg moich potrzeb) bateria wytrzymała 2 dni.
Od jutra wezmę go w normalne użytkowanie, czyli kilka godzin prawdziwej pracy i sprawdzimy czy gra dłużej jak LG G2 - którego musiałem ładować codziennie.

Zdjęcia i tu mam kłopot, ale muszę sprawdzić dobrze.
Z całą pewnością w nocy robi świetne zdjęcia ( na zdjęcia bardzo liczę), jest mało szumów i czerń extra. Też wymaga różnych ustawień.
ma z całą pewnością inne ustawienia szerokości kadru i tu zdecydowanie na plus. W świetle lamp w mieszkaniu zdjęcia są mniej zaszumione niż na LG i Galaxy S2. Trochę są inne proporcje ale to dokładnie sprawdzę.

Świetny dźwięk,bardzo czysty w rozmowach - to ogromny plus.
Wygląd nie zmiennie mnie zadziwia, wspaniały - wywołuje uśmiech .
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiki, a która to wersja kolorystyczna?
Jak czarna, to jak paluchy, to samo co w iP4?
Zastanawiam się nad Edge, ale chyba przeproszę się ze złotą.
 

lobos

New member
Bez reklam
Kiki, a która to wersja kolorystyczna?
Jak czarna, to jak paluchy, to samo co w iP4?
Zastanawiam się nad Edge, ale chyba przeproszę się ze złotą.
Na czarnym widać paluchy znacznie bardziej.
Kumpel w pracy ma golda i wygląda super!
Nie tandetnie czy prostacko tylko tak fajnie designersko ;-)
Osobiście czekam aż EDGE+ trochę stanieje... ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak właśnie myślę, nie to żebym się jakoś przejmował tymi paluchami, ale szukam pretekstu do złotej, jest piękna ;)
Czarny, to klasyka. Również bomba, ale jedna odmiana nie zaszkodzi, za dużo u mnie tego czarnego ostatnio ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biały to nie moja bajka, czarny wydawałby się oczywistym wyborem, ale to właśnie gold urzeka.
Tył co prawda błyszczy się jak ... wiadomo co, ale front to perfekcja wizualna.
Tak czy inaczej, byłem w kilku salonach i Edge chyba nie jest mi pisany.
Chciałem na abonament, ale nigdzie nie ma goldów.
Jak mi nie przejdzie, to za tydzień zaatakuje ;)
 
Do góry