Marantz przedstawia nowy amplituner AV i przedwzmacniacz AV z Dolby Atmos SR7009 i AV7702 dostarczą nagradzane rozwiązanie Dolby Atmos oferu

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Marantz przedstawia nowy amplituner AV i przedwzmacniacz AV z Dolby Atmos.

SR7009 i AV7702 dostarczą nagradzane rozwiązanie Dolby Atmos oferujące wielowymiarowy dźwięk.
Eindhoven, 24 czerwca 2014 roku- Marantz, wiodący producent produktów premium w zakresie sprzętu domowej rozrywki i personalnego sprzętu audio przedstawił dzisiaj najnowszą linię amplitunerów kina domowego stworzonych specjalnie, by dostarczały urzekającego i wielowymiarowego dźwięku z pomocą Dolby Atmos. Nowe modele, z których pierwszy, SR7009 pojawi się na rynku we wrześniu oraz AV7702 dostępny od października będą pierwszymi produktami Marantz posiadającymi Dolby Atmos.

Dzięki Dolby Atmos dźwięk wręcz ożywa i okala nas ze wszystkich kierunków, także ponad głową wypełniając domowe kino z zadziwiającą jasnością, mocą, szczegółowością i głębią.
„Tylko Dolby Atmos dostarcza wielowymiarowego dźwięku wypełniającego pomieszczenie w taki sposób, że każdy detal ożywa, niezależnie czy jest to ryk silnika samochodu wyścigowego przyśpieszającego na torze, szept wiatru czy dźwięk lecącej strzały przez przestrzeń pomieszczenia. To przełomowe osiągnięcie dla kina domowego,” powiedział Don Freeman, Vice President Global Marketing D+M.

Elastyczne konfiguracje głośników
Wszystkie kompatybilne z Dolby Atmos produkty Marantz będą posiadały wystarczająca moc obliczeniową, by użyć skalibrowane przez Audyssey MultEQ XT32, 9-kanałowe zestawienie Dolby Atmos przy użyciu konfiguracji głośników 5.1.4 lub 7.1.2 używające głośników sufitowych lub przystosowanych do Dolby Atmos. Konfiguracja głośników 5.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 5.1 uzupełnionym o 4 głośniki ponad głową lub głośników przystosowanych do Dolby Atmos. Analogicznie konfiguracja 7.1.2 bazuje na układzie 7.1 z dwoma głośnikami
ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.

AV7702 będzie miał zdolność przetwarzania wspierającą pełne zestawienie 11-kanałowe Dolby Atmos, korzystając z konfiguracji Dolby Atmos 7.1.4. Konfiguracja 7.1.4 bazuje na tradycyjnym układzie 7.1 z czterema głośnikami ponad głową lub głośnikami przystosowanymi do Dolby Atmos.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Dla mnie w Kinie domowym jest zastój i widzę że dłuugo będzie.Czekamy na kolejne nie potrzebne wodotryski w wykonaniu producentów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
I na pewno Kolego sie doczekasz, bo poza wlasnie gadzetami , ktore dla wielu nic nie wnosza nowego to sam dzwiek nie zmienia sie w amplitunerach...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przydałoby się gdyby trochę poszli w kierunku większej funkcjonalności jeśli chodzi o funkcje sieciowe czy upscaling radia internetowego (coś w stylu tego co wprowadził HK- blackninja to jakiś czas temu prezentował)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi najbardziej by zalezalo zeby szli w kierunku poprawy dzwieku w stereo, zeby mialy amplitunery moc odpowiednia i mogacy napedzic odpowiednie kolumny...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mi najbardziej by zalezalo zeby szli w kierunku poprawy dzwieku w stereo, zeby mialy amplitunery moc odpowiednia i mogacy napedzic odpowiednie kolumny...

Lolek to bezwzględnie....
Wiem, że jak zmienię ampli to nie ze względu na te wszystkie nowości, ale ze względu na jakość

Mnie najbardziej wkurza, że ostatnio jedna ze stacji radiowych zmieniła w sieci "stronę" nadawania i za cholerę nie mogę tego zmienić na ampli i muszę kombinować :(
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak jak zawsze kiedy wchodzi nowa seria danego asortymentu...na pewno nei ze wzgledu na system Atmos...

Nie o to Krzychowi chodzilo :)

Armanig, coś czuję, że będzie wyprzedaż ;)

Zgadza sie, SR7008 jest przejściowo tylko na testach, a do końcówek bedzie AV, więc... :)
AV8801 moge miec w super cenie, a AV7702 to jednak nizszy model, z tym ze ma ten caly Atmos, ktory srednio mnie interesuje, przynajmniej do czasu jak nie odslucham gdzies i nie sprawdze co to warte w ampli/procesorze.

I na pewno Kolego sie doczekasz, bo poza wlasnie gadzetami , ktore dla wielu nic nie wnosza nowego to sam dzwiek nie zmienia sie w amplitunerach...

Zmienia sie, zmienia, z tym ze nie zawsze na plus. Taki paradoks.
W przypadku Marantza, dajmy tu przykład SR7005 i SR7008 jest różnica w jakosci dzwieku, to slychać, do tego ma XT32, z tym ze taki ampli nie powinien kosztowac prawie 7tys. a maks 4tys. podobnie jak inne sprzęty z wygórowaną ceną, chociazby wlaśnie Onkyo 5010, ktory powinien kosztowac maks 5-6tys.
Cena 11tys. to jakaś abstrakcja za taki sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wlasnie ceny sa porazajace, tylko o tyle w onkyo jest lepiej ze cos mozna zjechac z cenami , a w marantzu prawie ze nic... chyba ze ktos gdzies jakis sklep znajdzie co akurat da jakies wieksze upusty. Tak czy siak masz racje ceny sa w komos wybite...
 

Ramlesa

New member
Marantz przedstawia nowy amplituner AV i przedwzmacniacz AV z Dolby Atmos SR7...

Do Armanig.
Z kąd ta kalkulacja cenowa.
Płacimy tutaj za markę która jest na tej półce cenowej już długo zlokalizowana.
Popyt i podaż są najlepszymi mechanizmami rynku.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To pokaż o połowę tańszy Onkyo TX-NR5010 za granicą

Ja nigdzie nie pisalem ze Onkyo kosztuje polowe taniej za granicą. Gdzie to wyczytałeś?
Napisałem, ze _powinien_ kosztować 5-6tys. bo tyle jest dla mnie warty realnie taki ampli.
Podobnie jak Denon 4520, tez powinien oscylowac w podobnej kwocie. To są uczciwe ceny i o ile 4520 własnie tyle kosztuje (za granicą), to Onkyo dalej trzyma cene (u nas) w granicach 10-11k.
Denon natomiast kosztuje u nas 7tys. wiec mimo ze jest drozej jak za granicą, to jednak u nas z 10k spadl do tych 7tys. wiec da sie.
Natomiast pisząc o połowie ceny, miałem na myśli SR7008.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja nigdzie nie pisalem ze Onkyo kosztuje polowe taniej za granicą. Gdzie to wyczytałeś?
Napisałem, ze _powinien_ kosztować 5-6tys. bo tyle jest dla mnie warty realnie taki ampli.
Podobnie jak Denon 4520, tez powinien oscylowac w podobnej kwocie. To są uczciwe ceny i o ile 4520 własnie tyle kosztuje (za granicą), to Onkyo dalej trzyma cene (u nas) w granicach 10-11k.
Denon natomiast kosztuje u nas 7tys. wiec mimo ze jest drozej jak za granicą, to jednak u nas z 10k spadl do tych 7tys. wiec da sie.
Natomiast pisząc o połowie ceny, miałem na myśli SR7008.

Czyli Denon teraz kosztuje tyle co za granicą??Czy tam jeszcze taniej??Więc cenowo co opłaca się kupować za granicą?Denon i Marantz??Bo Onkyo w świecie takie same ceny jak i u nas??
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czyli Denon teraz kosztuje tyle co za granicą??Czy tam jeszcze taniej??Więc cenowo co opłaca się kupować za granicą?Denon i Marantz??Bo Onkyo w świecie takie same ceny jak i u nas??

Mniej wiecej. Denon kosztuje taniej, ale powiedzmy ze te nasze ceny juz sa akceptowalne, a Onkyo jak widzisz trzyma cene i to bez znaczenia czy u nas, czy u sąsiadów. Co jest niepowazne. Marantz natomiast za granica ma swietne promocje, a u nas zatwardzenie.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tak. Bo jak widzę cenę Onkyo TX-NR5009/5010 to mnie zwala z nóg. A pamiętam jak TX-NR905 kosztowało około 5tys i to było top model. Więc co się porobiło że tak ceny podbili, nie wiem..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tak. Bo jak widzę cenę Onkyo TX-NR5009/5010 to mnie zwala z nóg. A pamiętam jak TX-NR905 kosztowało około 5tys i to było top model. Więc co się porobiło że tak ceny podbili, nie wiem..

905 jak wchodzila na rynek kosztowala 5 tys zl? Mi sie wydaje ze drozej. Ale to tez inna wartosc byla tych 5-ciu czy chocby 7 -u tys. zl. w tamtych czasach, co nie zmienia faktu ze obecnie jest drozej.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
905 jak wchodzila na rynek kosztowala 5 tys zl? Mi sie wydaje ze drozej. Ale to tez inna wartosc byla tych 5-ciu czy chocby 7 -u tys. zl. w tamtych czasach, co nie zmienia faktu ze obecnie jest drozej.

Cena 5tysięcy to była jak już nowy model wszedł. Nie wspomnę że były i po 4 tys.A teraz proszę zobaczyć ile kosztuje TX-NR5009 a jest przecież nowszy model a na horyzoncie będzie TX-NR5030 i pewnie nie wiele potanieją wcześniejsze modele.Co za polityka..
 
Do góry