Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Panowie Panowie, tv wisi na 110 cm więc nie jest to za wysoko na zdjęciu tak wygląda, tam gdzie obecnie stoi stół + krzesła w najbliższej przyszłości będzie jakaś właśnie kanapa czy nie dłuży narożnik, nie od razu Kraków zbudowano... Jakby wszystko przychodziło tak od niczego to sprzęt miał bym też inny. Na tą chwilę wygląda to na tyle, na ile pozwala budżet. :eek:k:
 
Panowie Panowie, tv wisi na 110 cm więc nie jest to za wysoko na zdjęciu tak wygląda, tam gdzie obecnie stoi stół + krzesła w najbliższej przyszłości będzie jakaś właśnie kanapa czy nie dłuży narożnik, nie od razu Kraków zbudowano... Jakby wszystko przychodziło tak od niczego to sprzęt miał bym też inny. Na tą chwilę wygląda to na tyle, na ile pozwala budżet. :eek:k:

I tak jest ładnie :eek:k:
 
Wiem coś o tym, najpierw sprzęt, a później meblowanie...;-), sam parę miesięcy siedziałem na podłodze w nowym mieszkaniu bo najpierw zamówiłem rtv-kę pod sprzęt aby nie stał na podłodze i się nie kurzył, a dopiero później doszła sofa + fotel....;-) Ale czego się nie robi dla sprzętu...;-) Jak dojdzie jeszcze kilka rzeczy to wkleję jak wygląda obecnie moja miejscówka do relaksu w czasie seansu filmowego.....;-)
 
Witam.

Na początek chciałbym wszystkim pogratulować sprzętu (bez wyjątku). Ja na razie jestem na etapie remontu mieszkania. Mój sprzęt nie jest godzien pokazania na tym forum ( TV Samsung UE40D6500, oraz wieże Technics - 20 letnia). Moim największym marzeniem jest kino domowe i jeżeli nie wygram w totka to spełni się dopiero za jakieś 5 lat (brak kasy).

Moje pytanie jest troszkę niezwiązane z tematyką tego forum. W wielu Waszych fotkach zauważyłem różnego rodzaju oświetlenie led. Ja u siebie mam sufit podwieszany z wnęką na taśmę led. Więc mam kilka pytań z tym związanych:
1. Jaką taśmę wybrać 12 v czy 230 v.(wolałbym 230v)
2. Czy taśma RGB (taką chcę użyć) świeci także na kolor biały
3. Długość taśmy to 15 m jak połączyć aby świeciła równym światłem na początku i na końcu.
 
Witam mam pytanko, umieszczałem tu zdjęcie mojego zestawiku.Rxv 765+ Koda 702 i tu właśnie pytanie chcę zmienić fronty na coś lepszego tak do 2tyś co możecie poradźić.Z góry dzięki
 
Witam.

Na początek chciałbym wszystkim pogratulować sprzętu (bez wyjątku). Ja na razie jestem na etapie remontu mieszkania. Mój sprzęt nie jest godzien pokazania na tym forum ( TV Samsung UE40D6500, oraz wieże Technics - 20 letnia). Moim największym marzeniem jest kino domowe i jeżeli nie wygram w totka to spełni się dopiero za jakieś 5 lat (brak kasy).

Moje pytanie jest troszkę niezwiązane z tematyką tego forum. W wielu Waszych fotkach zauważyłem różnego rodzaju oświetlenie led. Ja u siebie mam sufit podwieszany z wnęką na taśmę led. Więc mam kilka pytań z tym związanych:
1. Jaką taśmę wybrać 12 v czy 230 v.(wolałbym 230v)
2. Czy taśma RGB (taką chcę użyć) świeci także na kolor biały
3. Długość taśmy to 15 m jak połączyć aby świeciła równym światłem na początku i na końcu.

Hej, wg mojego doświadczenia:)
1. nie spotkałem taśmy 230, nawet te gotowe do kupienia co wystarczy wtyczkę w gniazdko włożyć, również mają zasilacz. Ja mam z metra podłączone pod mocniejszy zasilacz.
2. taśma RGB jak sama nazwa mówi to red green blue, połączenie tych trzech kolorów daje kolor biały. Odpowiedź brzmi tak
3. przy 5m na końcu widać osłabienie światła. Ja najdłuższą mam 10m. Taśma RGB zasilana jest 4 przewodami: R, G, B i zasilanie. Dodatkowe podłączenie samego zasilania na 2/3 długości dało oczekiwany rezultat. Myślę, że przy 15m powinieneś dodatkowo dociągnąć do końca taśmy. Czyli łącznie w 3 miejscach: początek, w połowie i na końcu.
Niestety te taśmy mają zbyt cienkie ścieżki aby zasilić kolejne metry.
 
zestaw

Witam.

Myślę że i w takim razie Ja pokaże co mam. Może to nie rewelacja, ale do filmów jak najbardziej wystarczy, gra bardzo dobrze a i muzyki w stereo słucha się bardzo fajnie. Odległość do TV to 5 m, salon 30 mkw. Ogląda się super.
Pozdrawiam
 

Attachments

  • DSC_0323.jpg
    DSC_0323.jpg
    43 KB · Wyś: 164
  • DSC_0324.jpg
    DSC_0324.jpg
    41,8 KB · Wyś: 161
  • DSC_0336.jpg
    DSC_0336.jpg
    47 KB · Wyś: 149
  • DSC_0338.jpg
    DSC_0338.jpg
    45,3 KB · Wyś: 148
  • DSC_0339.jpg
    DSC_0339.jpg
    31,6 KB · Wyś: 133
  • DSC_0355.jpg
    DSC_0355.jpg
    46,8 KB · Wyś: 136
  • DSC_0356.jpg
    DSC_0356.jpg
    34,2 KB · Wyś: 136
  • DSC_0357.jpg
    DSC_0357.jpg
    42,8 KB · Wyś: 140
  • DSC_0368.jpg
    DSC_0368.jpg
    43,3 KB · Wyś: 157
Ostatnia edycja:
Dziękuje bardzo, ustawiałem go chyba w 3-ech miejscach pod różnymi kątami i w tym wydaje się pod względem odsłuchu najlepsze (przynajmniej dla mnie :) ).
 
Fajny zestaw i pokoik też przytulny :)
Trochę by mnie ta asymetria wkurzała ale i tak jest git ) - jak zmienisz TV na 80" będzie super - w końcu to aż 5m...)
 
Ostatnia edycja:
Salon świetny ogromne gratulację !! Pięknie.
Moje tylko skromne zdanie dużo lepiej wyglądałyby Wharfedale Diamond 10.7 zamiast tych JBL'i..
Tak czy inaczej rewelacja. Kominek w takich miejscach zwala mnie z nóg :)
 
Bardzo udana aranżacja. Asymetria pomieszczenia pomaga akustyce, tym bardziej, że nic oprócz tej kanapy nie kompensuje odbić.
Też miałem wcześniej prawie 5m do TV 65".
Teraz mam 3m i jeszcze mi za dużo :)
Mój znajomy miał dokładnie ten sam zestaw 5.1, po 2 miesiącach zmienił na B&W 683.
Wtedy zaraził mnie doskonałym dźwiękiem (jak na moje uszy:))
 
Szczerze bardziej urzekl mnie ten salon niz sprzet. Magiczny.
Dokładnie. Bardzo ładny domek, a schody szczególnie.
Fajny zestaw i pokoik też przytulny :)
Trochę by mnie ta asymetria wkurzała ale i tak jest git ) - jak zmienisz TV na 80" będzie super - w końcu to aż 5m...)
Tez tak sądzę, asymetrii też nie jestem zwolennikiem, ten 60 cali z 5m to malutki ;) Aż prosi się o projektor, ale i tak jest fajnie
Bardzo udana aranżacja. Asymetria pomieszczenia pomaga akustyce, tym bardziej, że nic oprócz tej kanapy nie kompensuje odbić.
Dokładnie, brak większych "dywaników" n podłodze nie pomaga, ale dużo się dzieje, schody, kominek, chyba akustycznie najgorzej nie jest. Salonik OK :)
 
Ostatnia edycja:
Gilek1975
Salon super, lubię również takie klimaty szczególnie kiedy się słucha stereo a w kominku pali się ogień... Pamiętaj nie liczy się kto ma droższy sprzęt w domu, a wspólna pasja. Każdy ma sprzęt na jaki go stać... Najważniejsze jest w tym wszystkim hobby, które rozwija się latami oraz nie kiedy potrafi uzależnić....
Pytanie odnośnie oświetlenia za narożnikiem czy czasem nie odbija ci się w TV w czasie oglądania?
Czy próbowałeś posłuchać sprzętu z większym dywanem i długim włosiem min.5cm. Może się poprawić dźwięk, ukierunkowuje się oraz minimalnie zmniejszy się pogłos. Jeśli nic nie wniesie dywan wracasz do pierwowzoru...;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry