Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Skoro mówicie ze nie problem to chyba za małe kupiłem do mich kabelków bo muszę je rozszerzać i nakładać. Splittery widziałem z tego sklepu, ale nie znalazłem nigdzie tańszych odpowiedników. Te dosyć drogie..
 
Tez tam kupowałem konfekcje. Fakt, nieprzyzwoicie drogie, bo przecież audiofilskie czyli z napisem "audio" :) a koszt wykonania pewnie nie przekracza 50 gr. ale przynajmniej ładnie i profesjonalnie wyglądają.
 
Ostatnia edycja:
To tak jak kolczyki dla kobiety, nie ma co zalowac. To tak, jakbys kobiecie wlozyl agrafke do ucha, zamiast bizuteri :)
35zl to nie pieniadz, a miedziaki wystajace z naszych perelek, nie wygladaja zachecajaco. Do tego mamy satysfakcje...bezcenne.
Co do "problemu", to ja nie widze wiekszego, no ale te minimum zdolnosci manualnych wymagane. Oplot jak sie domyslam, nie jest za maly, bo na tym widz polega, aby go delikatnie rozszerzyc/naciagnac, no chyba ze faktycznie kupiles jakies mikrusy i ledwo wchodzi.
Edit: Ponizej stare fotki, na minaturkach widac samorobki:
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/4671-nasze-zestawy-104.html
 
Ostatnia edycja:
Widziałem tą fotkę, tam odcinałeś oplot w miejscu tego złotego ? Czy na końcu czarnej izolacji? Bo ja chciałem właśnie zakończyć na końcu czarnej izolacji. Kombinowałem jeszcze aby zrobić oplot czerwony/czarny ale będę pracował nad tym w weekend bo w tygodniu nie mam czasu.
 
"Te zlote", to audiofilski ring poprawiajacy brzmienie, a tak na powaznie, to tak, juz nie pamietam dokladnie, bo tam kable byly przygotowane do tri-ampingu, wiec bylo troche wiecej zabawy z ukladaniem kabli, do tego musialy isc rządkami itp.
Oplot ucinasz w miejscu gdzie nakladasz splitter, a z niego wyciagasz kable (wg.uznania tez w oplocie, z tym ze juz innym, mniejszym). To jest tylko jeden z sposobow.
Na dniach zabiore sie za swoje tylne kolumny, postaram sie zrobic fotki (przed/po).
 
Mój Low, Low--End:)

A więc stało się... BlackNinja sprzedał mi Plastyki!!!
(tak, tak... proszę Państwa, plastyki... jak On śmiał!!! :shock: )


a poważnie - po małym malowaniu mieszkanka zamarzyła mi się szafka RTV, a że te sklepowe to zawsze straszny kompromajs... zaprojektowałem swoją wg tylko mi znanych wymiarów... zleciłem dobrym ludziom do wykonania... i co wyszło, to w załączeniu...

HKTS'y są przykręcone na uchwytach ściennych do deseczek wystających z tyłu po obu stronach szafki, na półce nad ampitunerem będzie central.
Uwagi: No niestety wiem, że lepszą przestrzeń bym uzyskał rozstawiając głośniki z 1-1,5 metra szerzej, chciałem je wieszać na ścianie po bokach TV... ale stary blok, ściany z żelbetu, trudno wyryć rowek do kabla, a na wierzchu nie chciałem mieć.
Co do HKTS - ładnie wykonane, tylko uchwyt ścienny troszkę cherlawy... miałem nadzieję, ze wytrzyma ewentualne próby urwania kolumn przez dwulatka (próbuje wszystko urwać...), ale zobaczymy ile pociągną...


A sprzęt budżetowo - i zbytnio rozwijać się nie będę. Muzy nie słucham, czasami jakiś koncert w HD tylko, na ogół filmy i wiadomości w TV... do tego maleństwo 2 letnie biega z ADHD wrodzonym i nie ma kiedy usiąść.

Więc Ampituner RX-V567, na moje potrzeby starcza, acz zaczyna brakować paru bajerów jak DLNA żeby sobie MP3 czy FLAC'ca puścić z dysku sieciowego, jakby miał wbudowany Bluetooth też bym się nie obraził, tak samo na radio internetowe... czy sterowanie smartfonem (bardziej bajer, ale lubie bajery), docelowo pewnie coś w stylu marantz NR1604,
Głośniczki: HKTS 35BQ od BlackNinja - nie wiem jak grają, jeszcze nie podłączyłem :?, acz do filmów na 18m2 mam nadzieję dadzą radę,
TV... cóż pięcioletni SHARP 32DH65E... ale tu na gwiazdkę chyba zmienię na coś w stylu 42", a może i 46" Philipsa 5008 albo Panasonica ET60....
a treść to ciągnie z WD TV Live Hub'a no i z kablówki, stare DVD tylko półkę zajmuje...
 

Attachments

  • Zdjęcie627.jpg
    Zdjęcie627.jpg
    874,2 KB · Wyś: 128
Ostatnia edycja:
TurboDymo: i takie zdjęcia bardzo lubie :) Nie musi być super mega wypas drogo. Ważne, żeby było schludnie, z głową i nie na siłę.

Owszem szerzej tak, ale uzasadniłeś i ja to kupuję. Będzie dobrze. Jedną rzecz doradziłbym tylko inaczej, tj. postawienia centrala na szafce, a nie w szafce. Po pierwsze będzie bliżej tv, po drugie będzie na jednej wysokości z frontami, po trzecie będzie mu się lepiej oddychać :)

I super jest :)
 
Zobaczysz, że te plastiki Cię jeszcze zaskoczą, sam słucham na hkts60bq i radzą sobie b. dobrze i w muzyce i w kinie. Celowałem też w głośniki bose ale padło na hk wraz z avr 265 i naprawdę daje rade, sąsiedzi nie raz oglądali ze mną :p
 
Wiecie może czy w sklepach sieciowych typu obi, castorama itp są gdzies oploty na kable? Bo kurde kupiłem na allegro niby do 8mm a trzeba się tak bawić z tym aby nałożyć ze masakra. Mam krótki odcinek który jest trochę szerszy to elegancko pasuje. Tylko teraz znów czekać na oploty z allegro to nie ciekawie..
 
Nie, nie dostaniesz oplotow pod kable w zadnym budowlanym sklepie. Tylko sklepy, aukcje, gieldy. Dlatego jak ja kupowalem, to kupilem w roznych rozmiarach + wszystkie mozliwe dodatki, na zapas.

TurboDymo, jestes pierwsza osoba ktora tyle rozpisala sie nt. sprzetu, a jeszcze go nie podlaczyla ;) Mysle ze bedziesz zadowolony, Harman ma bardzo fajne brzmienie.
 
Witam, Panowie tak jak obiecałem pokazuję co mi się udało zrobić, niestety nie dużo brak czasu w pracy, narazie udało mi się zrobić tylko kolce pod fronty i wyszły tak :)
 

Attachments

  • DSC_0206.jpg
    DSC_0206.jpg
    217,2 KB · Wyś: 120
  • DSC_0207.jpg
    DSC_0207.jpg
    131,8 KB · Wyś: 109
Bardzo ladnie, a czy tam w Yamahach nie bylo przypadkiem takich nozek (odstajace w bok)? Na kolcach wyglada bardzo fajnie, a czerwone barwy w tle dodaja tylko uroku (ktory nam sie tak dobrze wszystkim kojarzy ;) )
 
Bardzo ladnie, a czy tam w Yamahach nie bylo przypadkiem takich nozek (odstajace w bok)? Na kolcach wyglada bardzo fajnie, a czerwone barwy w tle dodaja tylko uroku (ktory nam sie tak dobrze wszystkim kojarzy ;) )

Nie masz dzieci, zgaduje...? Membrany głośników na wierzchu, z takim pieknym dostępem..:)


TurboDymo, jestes pierwsza osoba ktora tyle rozpisala sie nt. sprzetu, a jeszcze go nie podlaczyla ;) Mysle ze bedziesz zadowolony, Harman ma bardzo fajne brzmienie.

No bez przesady! TV, ampituner i WD "latają" u mnie od dawna, a teraz tylko z okazji przemeblowania lokum chwalę się nową szafką, a jakieś badziewne Eltaxy zamieniłem na dyskretne HKTSy:) Przynajmniej porządek w pokoju...
 
TurboDymo, chyba cos Ci sie pomylilo z cytowaniem, "Borixon" wkleja fotki, a Ty mi odpisujesz o dzieciach cos ;)
Edycje postow masz w prawym rogu nad swoja wypowiedzia, po kliknieciu , mozesz tez uzyc "zaawansowanej edycji", w tym usunac caly post (to tak na przyszlosc, dla innych uzytkownikow)
 
Ostatnia edycja:
Bardzo ladnie, a czy tam w Yamahach nie bylo przypadkiem takich nozek (odstajace w bok)? Na kolcach wyglada bardzo fajnie, a czerwone barwy w tle dodaja tylko uroku (ktory nam sie tak dobrze wszystkim kojarzy ;) )

Tak jak piszesz miały nóżki 'w bok' lecz bardzo mi się nie podobały stąd kolce.

Turbo mam córkę 2 letnią ale mój sprzęt ją o dziwo nic nie interesuję wiec maski zdjęte :)
 
Kobita mnie zabije... Testowałem amplituner, kolumnę centralną i tyły. Brakuje mi basu. Myślałem ze fronty zagrają coś basem, ale się rozczarowałem i muszę szukać suba, planowałem ten zakup na później ale chyba nie wytrzymam
 
Do góry