[Nasze Zestawy AV] Ambitny plan :)

Murinio_86

Member
Czyli te ręce są na tej plandece ?? Konkretny link do tego?? Nie gwiazdy tylko konkretnie do tego typu?

Tak, Caparzo ręcę są na foli nadrukowane. Możesz na takim suficie umieści dowolna grafikę, koszt są wtedy dużo większe, ale warto dla takiego efektu. Możesz nawet zrobić projekcję video, zdjęć itp. na takim suficie.

Fajny efekt też jest jak zrobiony jest na ścianie.


Przeglądając neta natrafiłem na to i wtedy mi się przypomniało że Ty o tym tu pisałeś, z tego co doczytałem to od 130 zł za metr 2 się zaczyna ale jak to wygląda to zobaczę bo zlokalizowalem koleśia w Toruniu od takich sufitów ....

Brutus tak jak piszesz zwykłe bez grafiki zaczynają się cenowo nawet od 100-120 zł nawet plus montaż. Taki z grafiką to już kilka stówek od 250-300 za metr, ale wszystko zależy od grafiki i rozmiaru sufitu.

Tej firmy, którą podałeś w linku nie znam osobiście. Bardzo dobrze znam polskiego producenta DPS Grupa DPS - producent sufitów napinanych bardzo dobre jakościowo minus może być taki (chyba że zmienili technologię) łączenie co 2m czyli masz kreskę na suficie tzw. zgrzew.

Druga firma zagraniczna, ale ma w Polsce dytrybutorów (jak będziesz zainteresowany to mam namiar na ekipę, która to sprzedaje i montuje) Stretch ceilings Saros Design, stretch ceiling suppliers, lighting solutions i robią chyba najlepsze sufity, które do tej pory widziałe. Tutaj nie ma zgrzewów, maksymalna powierzchnia jak dobrze pamiętam to 50m2 gładkiej tafli nad głową.
Jak ktoś chcę lustro nad głową lub w sypialni na suficie to polecam czarny w połysku ;)

Dodam też sam osobiście wchodziłem na taki sufit z drugiej strony, jakby to powiedzieć, wszedłem jak na trampoline. Wytrzymałość 100kg/m2 fajnie było :)
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Koszta rosną .... dzięki z obszerny materiał w temacie ;) zobaczymy co za ile i ile metrów i się pomyśli .
 

Brutus

New member
Dużych zmian w scenerii nie ma, ale coś tam do przodu, zalałem dziś fundament pod nową ścianę i rozebrałem trochę czyjś twór.
 

Attachments

  • 20160209_140424.jpg
    20160209_140424.jpg
    27,1 KB · Wyś: 39
  • 20160209_140451.jpg
    20160209_140451.jpg
    27,9 KB · Wyś: 42

phoba

New member
Dopiero teraz znalazłem temat. Potężne przedsięwzięcie, ale super, że możesz wszystko od podstaw przygotować zgodnie z zasadami. U mnie coś takiego jest niemożliwe - mieszkanie. Ale zakładam, że wcześniej czy później też będę się przenosił do domu, a wówczas dedykowane pomieszczenie AV musi być :) Trzymam kciuki i będę śledził postępy. Powodzenia! :)
 

Brutus

New member
Wiele się nie dzieje, rozwaliłem połowę ściany i zamurowałem wnęki pod oknami, co do okien , to jest mały problem... żona naciska żeby zostały :x więc zostaną... problemy wynikające z pozostawienia okien zamkną się pewnie w kilku tyś :-( mam pomysł jak je zaciemnić nie tylko światłowo, ale i akustycznie. Próbuję sobie to wszystko w miarę zaplanować i poukładać, dotarło też do mnie, że w kwestii wykończenia, to tanio nie będzie, np takie oświetlenie wielolampowe jest bardzo drogie... Wracając jeszcze do okien, to brak ich latem przy włączonym projektorze i zestawie oraz braku klimatyzacji nic dobrego nie wróży .

Wstawię dwie fotki, żeby kolega Caparzo na mnie nie nakrzyczał ;)
 

Attachments

  • 20160214_162731.jpg
    20160214_162731.jpg
    34,6 KB · Wyś: 35
  • 20160214_162607.jpg
    20160214_162607.jpg
    20,3 KB · Wyś: 34
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czarne rolety gumowane też dobrze załatwiają sprawę, jeśli zrobisz je zarówno na skrzydle okiennym jak i na wnęce ani grama światła nie wpadnie
 

Brutus

New member
Myślałem nad zrobieniem okiennic w stylu panela akustycznego , mam okiennice w holu oryginalne, od wewnątrz i jak się je zamknie to nawet jest ciemno, a swoje lata mają ;) więc moje które będą grube i będą wchodzić w okno powinny odciąć pomieszczenie od świata zewnętrznego, co nie oznacza, że okna i tak muszę kupić nowe :) o parapetach nie wspomnę.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co masz na myśli pisząc "oświetlenie wielolampowe" w kontekście ceny?
Chodzi Ci o zarządzanie każdą jedną strefą z tableta, ściemnianie, wyłączanie, programowanie czasowe, integracja z ekranem itp?
 

Brutus

New member
Coś w ten deseń, tylko, że mi chodzi o większe, jak te które spotykamy wszędzie w sklepach budowlanych.
 

Attachments

  • 1_f47a3ef8d122.jpg
    1_f47a3ef8d122.jpg
    37,1 KB · Wyś: 193

phoba

New member
Nie wiem jaka masz fasadę budynku, czy i na ile chcesz ją niszczyć, ale całkiem nieźle izoluje od światła, a także trochę od dźwięków, roleta zewnętrzna.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Coś w ten deseń, tylko, że mi chodzi o większe, jak te które spotykamy wszędzie w sklepach budowlanych.

Czyli coś jak u mnie, jaki konkretnie wymiar potrzebujesz?
http://www.hdtv.com.pl/forum/1240838-post7787.html
Faktycznie, jeżeli ma to być jeszcze coś większego i trafisz na sklep "dizajnerski" to koszty się robią niemiłosierne, żeby nie powiedzieć kompletnie nie adekwatne do produktu.
Czasami się dziwię kto te ceny ustala.
 

Brutus

New member
Jeszcze nie mam konkretów, coś tam mam narysowane w głowie i wybiórczo sprawdzam sobie ceny i czasem muszę coś wygumkować z głowy ;)
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wspaniały projekt budowlany. Mam podobne doświadczenia ze swojej budowy. Jak coś to pytaj. Mam również założony sufit napinany, rozważałem też "gwiezdne niebo". Sporo pomagał mi akustyk. Wątek tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/nasze-zestawy/111490-sie-buduje.html
I najważniejsze: przy gołych ścianach zacznij od solidnych kabli elektrycznych, dobrze wytłumionych i oddzielnych liniach, np do wzmacniacza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry