[Nasze Zestawy AV] Mój wielofunkcyjny pokój

Bipo

Active member
Bez reklam
Chyba wiem o czym piszesz ale zrób to się chętnie upewnię...;-)
Już się boje co tam nasz Savronik kombinuję...;-)
Lobos u mnie na chwilę obecną nic się nie zmieniło jedynie czarny central na biały wymieniłem..
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do tej wyspy, to potwierdzam. Widziałem w akcji, nie dość, że świetnie wygląda, to spełnia doskonale swoją rolę. Ja akurat mam 2 takie wyspy, ale to bardziej pod atmosa, przy okazji idealnie spełnią swoją rolę przy projekcji.
Oczywiście kolor ciemny, ale sufit obok już biały.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
savron zrobi ci ręcznik ze zdjęciem twojego kina domowego :D albo zegar z predatorami i piórami co już pokazywał po drodze ;P



Pudło , Panie "Caparzo", pudło. :) Znów "ręcznik"???!!:cry: Chyba czas pomyślić nad wprowadzenie w moim menu nową potrawę. "Caparzo" z truflami , we własnym sosie. :D :D
Nie bój się "Bipo Bagginsie", wszystko będzie na poziomie. :) Niestety mój "personalny" stolarz jest na wakacji, trochę dłużej to potrwa. Bez niego nie dam rady. Aż takim "zawodowcem" nie jestem.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
No byliśmy u ciebie w domu, ogladaliśmy filmy, były fajne laski, dobre żarcie chińskie, wietnamskie i kuchnia azjatycka, troche trunków z hameryki a potem sprawdzaliśmy miękość łożka z tymi laskamo i tak przez dwa tyg. Ale udało się posprzątać to co zrobili ci na podłoge :D przed twoim powrotem ;) sąsiedzi troche buczeli ale pojechali na wyciecxke w bagażniku nad wisłe ;)
W trzech słowach kupa żarcia sexu i picia ;p
A pozatym to ok :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Aa no to spoko myślałem że było coś gorszego ale widzę, że koledzy z forum nawet kwiatki podlali bo nie uschły....;-) ps. po fotelu wiedziałem, że ktoś na nim siedział bo był obrócony nie w tą stronę co trzeba...;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wczasy są fajne tylko czemu trwają tak krótko....;-( Najważniejsze, że z żoną troszkę odpoczeliśmy, troszkę się pozwiedzało i po kąpało w ciepłej wodzie a teraz powrót do rzeczywistości...;-)
ps. musiałem już wracać bo takie miałem przeczucie, że mi koledzy z forum na chatę wpadną, a co gorsza kwiatków żony zapomną podlać i co to by była dopiero za tragedia...;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
No właśnie. Najważniejsze te kwiatki ;-) Gdzie byliście?
Wyjazd najlepiej ładuje baterie ;-) Wizyty w mieszkaniu mają swoje plusy... przynajmniej masz pewność, że kolumny nie ostygły tylko wygrzewają się non stop! :p
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Głównie południe Polski, zwiedzaliśmy Zakopane i okolice. Uwielbiamy Polskie góry oraz wycieczki szlakami turystycznymi a na drugi dzień byczenie się w termach.... ;-) Byliśmy w sumie nie daleko Ciebie bo i Kraków się obhaczyło...;-)
 

lobos

New member
Bez reklam
No wiesz co... i nie dałeś znać? Umówili byśmy się i wpadli byście odwiedzić moje skromne progi i piękną okolicę.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja chciałem tylko mieliśmy w dniu wyjazdu wyścig kolarski i wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano. Następnym razem w drodze do zakopca będę miał Cię wpisanego w plan dnia wiec jak będziesz w domu to się napewno odezwę. ..:) Może znasz coś wartego w okolicy do zobaczenia to przy okazji byśmy zobaczyli i zwiedzili...;-)
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
No byliśmy u ciebie w domu, ogladaliśmy filmy, były fajne laski, dobre żarcie chińskie, wietnamskie i kuchnia azjatycka, troche trunków z hameryki a potem sprawdzaliśmy miękość łożka z tymi laskamo i tak przez dwa tyg. Ale udało się posprzątać to co zrobili ci na podłoge :D przed twoim powrotem ;) sąsiedzi troche buczeli ale pojechali na wyciecxke w bagażniku nad wisłe ;)
W trzech słowach kupa żarcia sexu i picia ;p
A pozatym to ok :)

Caparzo nawiązując do naszej rozmowy o Navy Seals zrobiłem Ci fotkę mojej małej kolekcji książek.... W planach mam jeszcze ,,Na linii ognia" ;-)

Zostało jeszcze kilka książek, które mogli by zekranizować... Na dzień dzisiejszy już troszkę zrobili:
1. Helikopter w ogniu (książka)- Helikopter w ogniu (film)
2. Snajper (książka) - American Snajper (film)
3. Operacja Geronimo (książka) - Operacja Geronimo (film)
4. Zabić Bin Ladena (książka) - Wróg numer jeden (film)
5. Przetrwałem Afganistan (książka) - Ocalony (film)
6.Operacja Geronimo/Zabić Bin Ladena (książki)- Captain Philips (film)


free image hosting
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Szkoda, że nie robią w kolorze srebnym....;-( ale jakoś to chyba przeżyje..;-)


photo host

Od kilku dni mam to maleństwo na testach u siebie w domu, ponieważ chciałem zobaczyć jak się on będzie miał do obecnego odtwarzacza. Głównie zależy mi na najwyższej jakości obrazie z BR i nic po za tym..... Jak tylko znajdę chwilkę opiszę moje wrażenia i spostrzeżenia...;-)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Faktycznie, czarny u Ciebie nie pasuje za nic ;-)
Jakaś okazja? Na stałe czy do testów? Myślałem, że zaczniesz od suba ;-)
P.s. piękny ten central :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Witam, chciałem się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie odtwarzacza ospo 103d. Jak wiecie staram się wycisnąć w warunkach domowych ze sprzętu jaki obecnie posiadam ile się da. Głównie zależy mi na jak najwyższej jakości obrazie z projektora. Odtwarzacz, który posiadam to w swoim czasie flagowy model panasonica dbt -300. Obraz jaki udało mi się z niego uzyskać, jak dla mnie nie wykazuje minusów do których mógłbym się przyczepić. Czytając wiele opinii na temat odtwarzacza oppo 103d, postanowiłem sprawdzić czy owe ochy/achy są rzeczywiście widzialne....;-) Skoro mógłbym jeszcze wycisnąć z obrazu na projektorze kilka dodatkowych procent to warto to sprawdzić.

Porównanie:
Oppo 103d kontra Panasonic dbt300


pic host

Okablowanie HDMI:
Mam możliwość podpięcia w jednym czasie oba odtwarzacze jednocześnie do projektora ponieważ mam puszczone 2 takie same kable hdmi…;-)

Film BR
Z racji tego, że chciałbym w jednym czasie puścić film zarówno na jednym jak i na drugim odtwarzaczu potrzebowałem pożyczyć od kolegi film, który mam już w swojej kolekcji np. Piraci z Karaibów….


upload

Zaczynamy test
Oba odtwarzacze chodzą bardzo szybko, wczytują płytki ekspresowo. Włączyłem film na obu BR jednocześnie i zaczynam oglądać. Po obejrzeniu ok. 20 minut na panasonicu, zaczynam oglądać ten sam kawałek w oppo. Przy oglądaniu kawałka filmu zarówno na jednym jak i na drugim odtwarzaczu nie widzę żadnych różnic. Oba obrazy są zbliżone. Tak więc w tym momencie mamy remis. Zaczynam włączać głównego winowajcę, przez którego mam teraz oppo w domu tj. funkcja derbee. Po przesunięciu suwaka na 30-50%, zmiany jakie zachodzą w obrazie są minimalnie zauważalne, ale są widoczne. Dla testu zwiększyłem do 80% aby były widoczne bardziej. Po obejrzeniu sekwencji filmu z derbee i bez można bez najmniejszych wątpliwości stwierdzić, że ta funkcja znacznie poprawia obraz. Głównie widać to na skórze aktorów oraz szczegółach na których pojawiają się ciemne oraz jasne kolory. Chciałem zrobić kilka fotek aby uchwycić to o czym mówię ale jest ciężko…

Panasonic:

image upload no compression
Oppo z derbee 80%

image free hosting
To co ja spostrzegłem po między tymi zdjęciami to różnica w jasności skóry. Na oppo jest zdecydowanie jaśniejsza, ponadto widać więcej szczegułów w postaci porów oraz jest większy kontrast pomiędzy jasnymi włosami a ciemnymi niż na panasonicu

Oppo z lewej bez derbee, z prawej derbee 80%

img upload

Na tym zdjęciu widać, że prawa strona na skórze jest tak jak by lekko mglista, natomiast lewa strona jest pozbawiona tego co skutkuje w odbiorze tak jakby lepszą ostrością…

Oppo bez derbee

free pic

Oppo z derbee 80%

forum image hosting

To co od razu rzuciło mi się w oczy to widok struktury materiału kamizelki. Z derbee ewidentnie widać ostrzejszą strukturę ciemnych i jasnych punktów. Ponadto linie zmarszczek na dłoni w zagłębieniach są zdecydowanie lepiej podkreślone na zdjęciu z derbee niż na fotce bez derbee.

Wniosek na temat dodatku jakim jest derbee
Moim zdaniem, ta funkcja jest jak dla mnie bardzo dobra. Podkreśla znacząco kontrast co daje nam efekt lepszej ostrości i szczegółowości wyświetlanego obrazu. Przy niskim jej poziomie wprowadza bardzo delikatne zmiany w obrazie, takie że praktycznie ich nie widać. Jak dla mnie powyżej 40-50% zmiany dopiero ewidentnie widać, poniżej są za subtelne. Jeśli miałbym teraz kupować odtwarzacz BR to warto się zastanowić nad oppo z derbee. Jeśli nam nie zależy na derbee, podejrzewam że kupimy dobrej jakości odtwarzacz za połowę kwoty oppo. Mówie tylko odnośnie wyświetlania obrazu z orgi. Płyt blu ray.
Dodatkowo:
Jeśli ktoś korzysta nie tylko z płyt BR ale np. wyświetla filmy z pena to oppo go na pewno nie zawiedzie. Na próbę zgrałem kilka filmów i włączyłem na oppo. Odczytał wszystkie formaty bez zająknięcia łącznie z muzyką w mp3 i flack…;-) Mi na tym nie zależy więc nie będę zgłębiał się dalej…
Odtwarzanie płyt audio:
Pozwoliłem sobie porównać mój odtwarzacz cd z tym oppo. Podłączyłem go tak samo jak cd do wzmaka tj. kabelkami rca i właczyłem tą samą płytkę raz na jednym raz na drugim odtwarzaczu. Co zauważyłem jeśli ktoś szuka dobrego i uniwersalnego odtwarzacza to na oppo się nie zawiedzie. Muzyka odtwarzana była naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Jeśli bym nie miał swojego aktualnego cd podejrzewam, że bym już nie szukał..;-) Ale że mam to sprawdzę i wgryzę się w szczegóły a tu już nie ma co porównywać. Niestety ale cd górowało w całym zakresie pasma zarówno bas był głębszy, vocal nabierał większej przestrzeni a góra była dużo czystsza. To nie były kolosalne różnice ale delikatne, tylko w bezpośrednim starciu do wychwycenia, struny gitar na początku były bardzo zbliżone do siebie ale wykończenie ich szarpnięcia było bardziej obrane w szczegóły na denonie…

Reasumując:
Jeśli ktoś szuka uniwersalnego odtwarzacza BR do obsługi płyt BR, odtwarzacza cd, oraz plików audio i mkv to oppo polecam z czystym sumieniem. Szczególnie do dużych ekranów min. te 100” i w górę. Jeśli bym miał oglądać płyty BR na TV 50-60” nie kupiłbym tego odtwarzacza ponieważ, za połowę jego kwoty dostaniemy na rynku kombajny obsługujące takie same pliki jak oppo. Ponadto samo derbee na małym TV to dla mnie strata kasy (podłączyłem u siebie pod plazmę). Z odległości 3,8m praktycznie nic nie widać czy jest derbee załączone czy nie. Sytuacja się diametralnie zmienia jeśli oppo podłączymy do projektora a obraz puścimy na duży ekran ( u mnie to jest 3m). Tutaj oppo + derbee pokazuję naprawdę na co go stać. Obraz jak dla mnie jest ostrzejszy, delikatnie jaśniejszy, widać więcej szczegółów oraz głębia obrazu jest subtelnie mocniej podkreślona. Dlatego oppo 103d chyba zostaje u mnie…;-) Obraz jaki widzę wart jest tego urządzenia… ;-) Kilka dni testów i mam odpowiedź na swoje pytania odnośnie czy warto zmienić mojego poczciwego Panasa na oppo… WARTO!!..;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Faktycznie, czarny u Ciebie nie pasuje za nic ;-)
Jakaś okazja? Na stałe czy do testów? Myślałem, że zaczniesz od suba ;-)
P.s. piękny ten central :)

Na obecną chwilę miałem możliwość zabrać do testów oppo103d, które mam od dłuższego czasu w głowie. Myślałem nad zmianą BR na denka 3313 do kompletu w tym samym kolorze ale chyba bardziej mi zależy na obrazie niż kolorze....:? Suba też jest w planach.... również najpierw test w domu..;-)
 
Do góry