Adapter WiFi Samsung Smart UE40ES5700

robertox23x

New member
Dzięki za podpowiedź - skorzystam z pewnością - pytanie dodatkowe - czy pod to urządzenie TL-WR702N jest możliwość podłączenia bezprzewodowego klawiatury aby móc korzystać z niej pod smart tv?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jeśli chciałbyś w przyszłości podpiąć do internetu jeszcze kilka urządzeń które by się znajdywały koło telewizora, to polecałbym zakupić 8level WRT-150, WRT-300
 

robertox23x

New member
Czy client mode daje mi także zwiększenie zasięgu WiFi w danym pomieszczeniu? Czy mogę skonfigurować jako repeater mode (to na 100% daje zwiększenie zasięgu WiFi ale czy będzie TV pod tym działać?)
 

robertox23x

New member
Połączono z siecią lokalną,ale nie z internetem.Aby korzystać z internetu,sprawdź ustawienia serwera DNS w ustawieniach protokołu IP lub skontaktuj się z usługodawcą internetu.

Mój net to neostrada, livebox.

Za cholere nie wiem o co chodzi z tym DNS - ogarnia ktoś? Tutorial jakiś?

Spróbowałem : DNS 8.8.8.8 nie działa, spróbowałem DNS auto - nie działa, spróbowałem DNS jak IP, nie działa, spróbowałem DNS jak adres 196.168.0.254 - nie działa.

Upgdade softu TV ES5700 nie pomaga

Nawet małpa sobie poradzi.
Chyba muszę szukać małpy do pomocy :)?
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Po info o dnsie wylacz router i wlacz go ponownie po minucie oswiez ip w tv i zobacz czy wstanie...
Czy tak samo jest po kablu?

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

robertox23x

New member
Nie mogę odświeżyć - po odłączeniu routera (zasilania) znika cała strona z wynikami błędnego DNS w TV i pojawia się napis - router został odłączony. Po ponownym podłączeniu po 1m i wykryciu ustawień nic się nie zmienia - nadal ten sam problem.

Po kablu to nie wiem bo nie mam kilkunastometrowego kabla aby to sprawdzić (przeciągnąć przez pół domu i podłączyć na sztywno samym kablem)
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Czy client mode daje mi także zwiększenie zasięgu WiFi w danym pomieszczeniu? Czy mogę skonfigurować jako repeater mode
Jaki router zakupiłeś? TL-WR702N nie ma takie możliwości. WR22, WR11 mają możliwość pracy w trybie Client + Universal Repeater.

Jaki masz adres IP Liveboxa, jaką pule DHCP przydziela.
W nowym routerze ustaw IP z adresacji Liveboxa, spoza DHCP. Wyłącz w nim DHCP.
Tutaj masz dodatkową instrukcję dla TL-WR702N.
 

robertox23x

New member
Jaki router zakupiłeś? TL-WR702N nie ma takie możliwości. WR22, WR11 mają możliwość pracy w trybie Client + Universal Repeater.

Kupiłem TL-WR702N - rozumiem, nie ma opcji Client + repeater więc skonfigurowałem go jako klient.

Jaki masz adres IP Liveboxa,

Sprawdzę w domu po 17:00

jaką pule DHCP przydziela.

Jak sprawdzić jaką pulę DHCP przydziela mój livebox?


W nowym routerze ustaw IP z adresacji Liveboxa, spoza DHCP. Wyłącz w nim DHCP.

Co to znaczy ustaw IP z adresacji Livebox, spoza DHCP ? Przepisać IP livebox czy wybrać jedno z puli 0-100? co oznacza spoza DHCP, gdzie to sprawdzić ?


Tutaj masz dodatkową instrukcję dla TL-WR702N.

Dzięki - spróbuję tego sposobu także dziś popołudniu.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Jeśli livebox ma IP: 192.168.1.1, to w TL-WR702N ustaw:
Network -> LAN - IP na 192.168.1.250
DHCP -> DHCP Settings -> DHCP Server: Disable

W liveboxie ustawienia DHCP powinny być w: Zaawansowane -> Sieć.
Daj przedział np. początkowy: 192.168.1.10, końcowy: 192.168.1.50
Możesz dodatkowo ustawić statyczne IP dla podpinanych urządzeń, żeby zawsze takie samo IP dostawały.
 

robertox23x

New member
Jeśli livebox ma IP: 192.168.1.1,
Tak, ma

to w TL-WR702N ustaw: Network -> LAN - IP na 192.168.1.250

Ustawiłem

s1irrlbtsuvx


DHCP -> DHCP Settings -> DHCP Server: Disable

Niestety nie mogę mam wygaszoną tą opcję i wpis na czerwono który widać na screenie poniżej ...

fl6dm08y08df



W liveboxie ustawienia DHCP powinny być w: Zaawansowane -> Sieć.
Daj przedział np. początkowy: 192.168.1.10, końcowy: 192.168.1.50


Nie mogę nic edytować w DHCP (stary livebox 1.0)




Możesz dodatkowo ustawić statyczne IP dla podpinanych urządzeń, żeby zawsze takie samo IP dostawały.
Tego też nie wiem jak ustawić bo w livebox tego nie widzę.

Upgrade z linka który podałeś nie przyniosło żadnych efektów - problem nadal ten sam.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
W TL-WR702N w sekcji Network -> LAN miałeś ustawić IP na 192.168.1.250
Po skonfigurowaniu TL-WR702N, ustaw w komputerze uzyskiwanie IP i DNSów na automatyczne.
Zakres DHCP jak i statyczne ustawienie IP w liveboxie możesz pominąć.

Jak nie zadziała konfiguracja proponuje przywrócić ustawienia do fabrycznych w TL-WR702N i skonfigurować od początku czytając umieszczone 2 instrukcje w tym temacie.
 

robertox23x

New member








To wszystkie screeny z obecnymi ustawieniami (kombinowałem sporo i te zostały na końcu)

Przy tych ustawieniach modem działa na kablu w połączeniu ethernet z PC a modemWR702N zbiera sygnał wireless z Liveboxa.

TV ma najnowsze firmware, TP-LINK także.
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
Wgraj wersję firmware 130527 z poradnika. Ustawiłeś poprawne szyfrowanie sieci, hasło? Livebox masz skonfigurowany na autoryzację przez przycisk WPS? nacisnąłeś go? Najlepiej wyłącz tą opcję. Sprawdź czy nie masz włączonej autoryzacji MAC - wyłącz ją. Ostatni raz piszę o wyłączeniu serwera DHCP na urządzeniu pracującym w opcji Client.
W Liveboxie widać ze jest połączony TL-WR702N?
W TL-WR702N widać ze jest nawiązane połączenie bezprzewodowe z Liveboxem?
Zmień parametr WDS Mode w TL-WR702N. Sprawdź czy zadziała na innych trybach. Możliwe ze ta opcja może być winna problemów z łącznością z tak starym Liveboxem.
Jakie masz ustawione szyfrowanie na Liveboxie i jakie masz opcje zmiany. Na razie przetestuj szyfrowania: WPA TKIP, WPA AES, WPA2 TKIP, WPA2 AES.
Przy tych ustawieniach modem działa na kablu w połączeniu ethernet z PC a modemWR702N zbiera sygnał wireless z Liveboxa.
Jaki modem? TL-WR702 jest punktem dostępowym.
Czyli na tej konfiguracji komputer ma internet, a TV nie? Czy jak mam to interpretować? Ping na Livebox dochodzi i na np. onet.pl jak podłączysz skonfigurowany TL-WR702N z komputerem?
Start -> Uruchom -> cmd
Kod:
ping -n 5 192.168.1.1
ping -n 5 onet.pl
ping -n 5 213.180.141.140
nslookup onet.pl
nslookup allegro.pl
Wklej wynik z poszczególnych prób.
Oraz wklej wyniki z testów na TL-WR702N z zakladki System Tools -> Diagnostic:
Wybierz ping, wpisz adres i naciśnij start:
192.168.1.1
213.180.141.140
onet.pl
 
Ostatnia edycja:

robertox23x

New member
Wgraj wersję firmware 130527 z poradnika.

14ijvhg.jpg


Wgrałem


Ustawiłeś poprawne szyfrowanie sieci, hasło?

Tak : WPA + poprawne hasło dostępowe takie jak na Livebox

Livebox masz skonfigurowany na autoryzację przez przycisk WPS? nacisnąłeś go? Najlepiej wyłącz tą opcję.

Tą opcję mam wyłączoną


Sprawdź czy nie masz włączonej autoryzacji MAC - wyłącz ją.

25qvjnr.jpg


Wyłączona


Ostatni raz piszę o wyłączeniu serwera DHCP na urządzeniu pracującym w opcji Client.

2lc48ex.jpg


Wyłączone


W Liveboxie widać ze jest połączony TL-WR702N?

Nie wiem jak to sprawdzić

W TL-WR702N widać ze jest nawiązane połączenie bezprzewodowe z Liveboxem?

Nie wiem jak to sprawdzić, jeśli chodzi o to czy po wciśnięciu SURVEY odnajduje sieć livebox to tak.


Zmień parametr WDS Mode w TL-WR702N. Sprawdź czy zadziała na innych trybach. Możliwe ze ta opcja może być winna problemów z łącznością z tak starym Liveboxem.

Obecnie internet po ustawieniach które kazałeś zrobić przez TL-WR702N nie działa przy obojętnie jakim ustawieniu WDS Mode.

Jakie masz ustawione szyfrowanie na Liveboxie i jakie masz opcje zmiany. Na razie przetestuj szyfrowania: WPA TKIP, WPA AES, WPA2 TKIP, WPA2 AES.

BRAK,WPA,WEP innych opcji nie ma - obecnie ustawione na WPA


Jaki modem? TL-WR702 jest punktem dostępowym.

Ok nie wiedziałem że to się tak nazywa


Czyli na tej konfiguracji komputer ma internet, a TV nie? Czy jak mam to interpretować?

Obecnie na Twojej konfiguracji nie ma internetu na WR702N

nchzec.jpg

mux2le.jpg




Ping na Livebox dochodzi i na np. onet.pl jak podłączysz skonfigurowany TL-WR702N z komputerem?
Start -> Uruchom -> cmd
Kod:
ping -n 5 192.168.1.1
ping -n 5 onet.pl
ping -n 5 213.180.141.140
nslookup onet.pl
nslookup allegro.pl
Wklej wynik z poszczególnych prób.

21nirm9.jpg




Oraz wklej wyniki z testów na TL-WR702N z zakladki System Tools -> Diagnostic:
Wybierz ping, wpisz adres i naciśnij start:
192.168.1.1
213.180.141.140
onet.pl

2ppldm0.jpg

142wqyq.jpg

5xlj46.jpg


Plus dodatkowe scr :

2u7ardl.jpg

2iiv8uq.jpg

2uqlsn5.jpg
 
Do góry