55LM??? jaki model ????

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

przymierzam się do zakupu tv z serii 55LM i mam pytanie do szanownych użytkowników

który model wziąść w grę wchodzą:
55LM620 (cena)
czy warto dołożyc i wziąć np 640 lub 670? podobno lepsza matryca i dual play
no i wygląd (to juz żony sugestia)
dla mnie najważniejszya jest jakość obrazu.
jakie sa różnice pomiędzy tymi modelami?

z góry dziękuje że wszelkie informacje
pzdr
 

mirsiek

New member
Nie popełniaj błędu i daruj sobie zakup LG.
Nie mam zamaru bronić LG, ale jeżeli zaczynasz coś pisać, to kończ dzieląc się swoimi uwagami.
Nie ma idealnych TV, a skoro piszesz na tym forum, to chyba po to żeby komuś pomóc w wyborze, a wtedy szukający może ocenić czy może zaakceptować te niedomogi.
 

ryza

New member
Ja mam 47LM640S i bardzo sobie go chwalę jestem nim wprost zachwycony.Poprzedni mój Sharp Quatron niestety jest gorszy. Powiem tak; każdy powinien dobrać sobie TV taki jaki mu najbardziej leży.Trzeba porównywać różne marki i dobrać sobie pasującą. Na forach często jest kilku sfrustrowanych i musisz na ich oceny uważać, bo często nie są obiektywne.
 

Adamson_PL_

New member
Jeżeli dla autora wątku najważniejsza jest jakość obrazu, to najlepiej niech poszuka czegoś na innej matrycy. Piszę jak najbardziej poważnie. Ten telewizor może być ciekawy, ale to tak naprawdę kompromisowa konstrukcja - z przewagą gadżetów nad jakością obrazu. Generalnie moja opinia jest zgodna z postem Durisa wątku "LG - czy aby na pewno będziesz zadowolony ?".
Moja opinia z Ceneo zniknęła, po czym znowu się pojawiła, to ta "PO PÓŁ ROKU UŻYTKOWANIA":
http://www.ceneo.pl/15998501#tab=reviews
 
Ostatnia edycja:

espejot

New member
Dołożyć nie dużo i wziąć 55LM765s mam co prawda ten model ale 47cali ale w porównaniu do philipsa 55pfl6007k dzień do nocy 800hz/400hz itd.ale to tylko moje spostrzeżenia pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.
 

trebor39

New member
Witam,
posiadam od wrześnis LG55LM765s i jestem zadowolony choć niestety i ten
model nie jest bez wad.
Główna wada to lustrzane odbicie i charakterystyczne pykanie po wyłączeniu
odbiornika gdy się ochładza .
 

Speedstar

New member
Nie popełniaj błędu i daruj sobie zakup LG.
No cóż muszę koledze przyznać racje, dziś nie wybrałbym ponownie LG z serii LM a dokładnie 47LM660s bo taki posiadam.

U mnie problem jest ze słabym podświetleniem w szczególności z prawej strony widoczna "latarka" no i straszny efekt brudnej matrycy pisałem już o tym tu na forum,wklejałem zdjęcia a widać go w szczególności na jednolitych barwach np szary, zielony i w czasie oglądania materiału FullHD mogłem to zauważyć na tle nieba, skał,pustyni. I nie są to jakieś moje wymysły bo żona też to widzi.

Z tymi Tv jest jak w loterii albo trafisz albo nie, proponuje Tobie wybrać się do sklepu z materiałem video i dokładnie przetestować.
Na konkurencyjnym forum masz testowane 4 modele
MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50
 
Ostatnia edycja:

andreas2012

New member
No cóż muszę koledze przyznać racje, dziś nie wybrałbym ponownie LG z serii LM a dokładnie 47LM660s bo taki posiadam.

U mnie problem jest ze słabym podświetleniem w szczególności z prawej strony widoczna "latarka" no i straszny efekt brudnej matrycy pisałem już o tym tu na forum,wklejałem zdjęcia a widać go w szczególności na jednolitych barwach np szary, zielony i w czasie oglądania materiału FullHD mogłem to zauważyć na tle nieba, skał,pustyni. I nie są to jakieś moje wymysły bo żona też to widzi.

Z tymi Tv jest jak w loterii albo trafisz albo nie, proponuje Tobie wybrać się do sklepu z materiałem video i dokładnie przetestować.
Na konkurencyjnym forum masz testowane 4 modele
MEGA-TEST: LG LED 3D 47LM765S VS Sony 46HX850 VS Samsung ES8000 VS Panasonic ST50

zgadza sie LG LM... to loteria, jesli trafisz na dobry egzemplarz to jest ok duzo funkcji obraz przyzwoity, oczywiscie najmniejsza plynnosc przez matryce IPS, ale LG ma najwiekszy rozrzut jakosciowy z wszystkich producentow popularnych (czytaj najwiecej odbiornikow z mniejszymi lub wiekszymi wadami) wiec jesli juz LG to isc do sklepu wziasc filmu na USB wlaczyc i przetestowac i wziasc dokladnie ten przetestowany egzemplarz jesli nie zauwazamy wad
 

lipaaa

New member
Ja również mam bardzo dobre doświadczenie z serii LM, od niedawna mam model 55LM860V i jedyna jego wada to lustrzana matryca, opisałem w którymś temacie w wątku o LG, o tej serii swoje doświadczenia. Widocznie faktycznie tak jest że zależy dużo od sztuki, ale prosił bym kolegę Durisa o zaprzestanie siania propagandy przeciwko LG, rozumiem że miałeś przejścia z nimi ale generalizowanie wszystkiego nie jest na miejscu moim zdaniem. Ja obcuje z tą marką od lat, miałem trzy różne modele, treść ma trzy tv LG, a brat jest posiadaczem 640s i nikt nigdy nie powiedział złego słowa na ich temat. Ale nie latam po forum i rozpisuje "ludzie kupujcie LG bo jest najlepsze" a Ty masz złe doświadczenia ok, ale pisanie "tylko nie LG" jest dla mnie czystą propagandą z którą ja też musiałem się zmierzyć czytając forum przed zakupem. Jedna sprawdziłem sam i jestem bardzo zadowolony.
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
wiec jesli juz LG to isc do sklepu wziasc filmu na USB wlaczyc i przetestowac i wziasc dokladnie ten przetestowany egzemplarz jesli nie zauwazamy wad
W sklepie nie przetestujesz wad związanych z jakością podświetlenia, bo przy tak silnym oświetleniu jakie tam zastaniesz, obraz zawsze będzie czarny jak smoła.
 

ElTomeko

New member
Panowie...Ja mam Maestro Philipsa 47 cali PFL6007, wychwalany pod niebiosa przez pewnego Pana z zielonym nickiem i tez mam efekt brudnej matrycy i banding, nie mówiąc juz o problemach z oprogramowaniem wiec LG, Samsung, Philips...jeden chu....Technologia Led krawędziowa;)
 

andreas2012

New member
Panowie...Ja mam Maestro Philipsa 47 cali PFL6007, wychwalany pod niebiosa przez pewnego Pana z zielonym nickiem i tez mam efekt brudnej matrycy i banding, nie mówiąc juz o problemach z oprogramowaniem wiec LG, Samsung, Philips...jeden chu....Technologia Led krawędziowa;)


no tak kazdy ma swoje wady i zalety, decydujac sie na LG decydujemy sie na matryce IPS ktora ma dobre konty boczne (dla ogladajacych z boku) i slaba plynnosc (najslabsza w TV LED)
hmmm powiem tak sony czy panasonic maja lepszy obraz, ale wielu kupuje dla bajerow wiec szajsung i LG maja u nas w Polsce wieksza sprzedaz jak na razie chociaz jakoscia obrazu ustepuja innym markom
 

hamertbu

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i dalej nic nie wiem... jak dla mnie to szkoda że nie robią tv jak monitorów do kompa goły bez bajerów tylko porządna matryca ze 3 hdmi i lan. No ten lg to tak dla bajeru 3d reszta zbędna. Ale jak tak wielu narzeka na te matryce ips to już sam nie wiem... mecz i grany kometą a nie piłką raczej mi nie odpowiada... chyba zdecyduje się na jakąś plazme za 2.5 tys. ...

Wysłane z mojego GT-I9300
 
Do góry