LG - czy aby na pewno będziesz zadowolony ?

Duris

New member
Jako użytkownik telewizora firmy LG model 47LM660s od blisko 6 miesięcy postanowiłem podzielić się niektórymi moimi ALE. Sam kiedyś podpierałem się opiniami z netu wybierając odpowiedni sprzęt. Po sobie wiem, że i opinie przechodzą cenzurę. Napisałem ostatnio moją opinię na temat mojego modelu na Ceneo. Opinia żyła kilka dni, ale jak widać było po zafajkowanych TAK 100% czytających zgadzało się z moją opinią. Najwidoczniej nie podobało się to komuś na górze. Opinia na Ceneo została wykasowana.

Zamieszczam ją tutaj, licząc że komuś pomoże i 2 razy się zastanowi zanim wyda kasę LG. Lub jeśli ją wyda, a po czasie będzie sobie pluł w brodę, niech wspomni, że gdzieś o tym czytał.

Sam na tym forum założyłem wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/85027-ustawienia-obrazu-w-47lm660s-670s.html gdyż szło się załamać po wyciagnięciu i odpaleniu sprzętu zaraz po zakupie. Od razu napisze, że wcześniej uzytkowałem Samsunga LE40C650 i tylko do niego miałem porównanie. Samsunga, którego jakość obrazu wspominam do dzisiaj. Ale do rzeczy.

Gdyby nie pomoc speców w wątku o ustawieniach to ustawienia fabryczne w moim egzemplarzu byly tragiczne. Porażka kolorów, zero kontur, HD (np. NatGeo HD, BBC HD itp.) z Cyfry+ masakra (źródło PACE PVR). Po kilku dniach pomocy ustawiłem i było o niebo lepiej, choc brak u mnie hurra optymizmu. Nawet w 1080p ten tv czasami przy obróbce nie wyrabia.

Teraz praktyka. Ten model posiada banding i jest on niestety zauważalny. Było Euro 2012 wiec waliło nim po oczach. Pionowe, ciemnoszare pasy od lewa do prawa na takim czyms jak murawa boiska, jasne tło nieba czy błekitu morza to norma. Nadto jakbyście nie ustawiali to piłka nożna czy piłka tenisa smuży i nikt i nic tego nie zniweluje. Ten telewizor tak ma. Ciemna poświata leci za piłką i koniec. Na szczescie clouding u mnie jest prawie niezauwazalny.

Teraz ustawianie kanałów w TV. Jeżeli macie tylko kanały naziemne DVB-T to idzie to jakos przelknac. Wyszukaja sie, mozna pozamieniać sobie kolejność i wszystko OK. Jeżeli zaś postanowicie wykorzystac tuner satelitarny wbudowany w ten TV to powodzenia. Dzien urlopu na ustawienie kanałów Wam się przyda spokojnie. Możecie przesuwać, zmieniac itp. ale ... nie da sie usunac wyszukanego kanału ktorego np nie chcecie. LG nie przewidziało takiej możliwości jak całkowite usunięcie jakiegos kanału z listy. Takiej funkcji nie ma. Nie ma tez możliwosci kilkugodzinnego owocu naszej pracu zapisac na USB. Wiec ustawiac bedziecie czesto. O tym pozniej.

Denerwujące jest to, że dla każdego źródła (HDMI) ustawienia obrazu trzeba zrobic osobno. Dla źródła antena DVB-T, USB niektorych opcji nie ma które, a są np. dla HDMI. Nie udało mi się tez ruszyć dostosowania ustawień obrazu dla np. IPLI.

Widzieliście w reklamach LG pytanie: jakie SMART jest Wasze LG ? Dla mnie: tragiczne (ocena własna). Oferta aplikacji w LG jest totalną porażką !! LG nie robi nic, aby wzbogacać swoje modele o nowe aplikacje. Totalne ZERO. Zaraz się ktos odezwie, że to ma być telewizor a jak mi sie nie podoba to abym sobie laptopa podlaczyl, ale uważam ze w TV to byc powinno skoro ma mozliwosc to miec. Nie kazdy z nas jest singlem i zaraz zona, dziewczyna, kochanka czy dzieciak zapyta, czy moze ogladnac jakis tam odcinek czegos tam. I gips. Inne koncerny mogą dbać o bogactwo SMART w swoich tv to dlaczego LG Polska to olewa.
Owszem mamy IPLA, mamy Orange (tylko co tam jest ??), mamy YouTube (ale gdzie tego nie ma), jest HBO GO (raz dziala, raz nie). Jest i Filmbox, Allegro oraz Twitter, Facebook, Picasa i jakies jeszcze badziewie. I to byłoby na tyle.

Jeżeli marzycie o TVN Player, TVP VOD, Tuba.FM, Tuba.TV, IPLEX to marzcie dalej. LG ich nie planuje wprowadzic. Bo i po co. Dali Picasa to czego polscy uzytkownicy beda wymagali To ze konkurencja tylko w tydzien dodala 2 kolejne aplikacje typu POLSKASTACJA i RMFon to OK. LG uwaza, że tego polskiemu uzytkownikowi nie trzeba. Grunt, że kase wydal na TV. Niech ma co ma i sie cieszy.

Aktualizacje oprogramowania: wychodza czesciej czy rzadziej ale wychodzą. Tylko strach robic aktualizacje. Przeważnie coś jest skopane i albo napisy do filmow nie pojda ale inne kwiatki. Wiec aktualizacja to loteria. Moze zostac skopane cos co bylo OK. I jeszcze jeden kwiatek. Po aktualizacji LG zaleca nawet na infolinii reset do ustawien fabrycznych. Wiec co mamy: ustawiamy sobie parametry obrazu od nowa, wyszukujmy kanały od nowa, liste kanałow satelitarnych od nowa. Wiec wezcie kolejny dzien urlopu, albo po aktualizacji nie robcie resetu do ustawien fabrycznych. Tylko nawet LG to zaleca bo a nóż widelec po restarcie ruszy to co sie zepsulo. Po co zapis listy kanałow na USB ? LG nie pozwoli rozstać sie na dluzej z pilotem.

3D: przyczepic sie nie mozna, choc jest maly myk. 3D nie jest w tym modelu FULL HD. Ale OK. 3D jest ładne. Okulary poręczne. Zdjecia w 3D tez calkiem calkiem...

Reasumujac: to tak na 20 minut pisania z przerwami po 6 miesiącach uzytkowania. Jak cos sobie przypomnę to dopiszę. Innych zachęcam do dopisywania swoich ZA i PRZECIW. Za traktowanie i olewanie polskiego klienta przez LG ja jestem PRZECIW.
 
Ostatnia edycja:

mlodzian

New member
W zasadzie to samo napisałem o 620a muszę sprawdzić czy jeszcze jest ta opinia... Co do supportu to chciałbym mieć możliwość łatwego zgłaszania błędów.... Przydałoby się by jeszcze je ktoś naprawiał.

Do chodzi tu jeszcze trochę problemów z nagrywaniem, szczególnie przy wielu ścieżkach audio...
Pozdrawiam,
Mlodzian

P.S.
Tv kupiłem kierując się entuzjastycznymi opiniami w sieci.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

andreas2012

New member
Taka strategia LG tylko na krotka mete sie powiedzie, bo za 2-3 lata kiedy bedziemy wymieniac telewizory LG zostanie skreslone z listy, wszyscy fachowcy beda odradzac i pozostana tylko nowi userzy i niezorientowani userzy lapiacy promocje, i lg bedzie musialo zamykac fabryki TV, moim zdaniem zla praktyka firmy,
ps. moj egzemplarz juz dalem rade poustawiac i dziala ok ale to nie znaczy ze kazdemu on bedzie odpowiadal
 

michal77

New member
Mnie najbardziej wkurza lista kanałów i listy FAV.
To że nie można usunąć kanału to jeszcze nie jest wielką tragedią, można się ratować funkcją \Pomiń\.

Odbieram sat + naziemną i nie mogę sobie pomieszać kanałów na liście (to mnie najbardziej denerwuje).
Listy kanałów FAV to już całkiem porażka. Po co jest ich aż pięć skoro i tak po wejściu w FAV przeskakuje na na All.
 

Disto

New member
Bez reklam
Czy aby na pewno będziesz zadowolony kupując telewizor innej marki...? Ja jestem zadowolony - czy w pełni to pokarze zapewne czas - z mojego LG lm640 ! Nie mam zastrzeżeń do jakości obrazu. Skalowanie dobrego cyfrowego SD, rewelacja - nawet nie szukam HD, bo jakoś nie widzę zasadniczej różnicy z odległości 3.5m. Dobre divx'y BAJKA!. Nie ma bandingu, smużenia, wszystko chodzi płynnie i szybko. W końcu kupiłem niesamowity telewizor, który jest mistrzem. Tak jest, bo ja nie widzę tej wady o której pisze kiki w teście. No dobra, czerń i kontrast są "tylko" na poziomie zadawalającym, ale za to już kolor i skalowanie "excelent" [test zagraniczny]. Nie szukam cudownych ustawień, bo te które dała fabryka mi w zupełności odpowiadają. I żeby nie było,ja też cenię sobie dobry obraz, ale czy jest jakiś ideał który pokazywał by nam odzwierciedlenie naszego świata na poziomie lustrzanego odbicia ? Nie, i zapewne jeszcze długo nie będzie. Duris, wyrazy współczucia...
 

medioner

Member
Wszystkie minusy TV, tu wymienione potwierdzam,dodam od siebie bo a nóż czyta to ktoś od LG i poprawi nasz telewizor.
Do nagrywania czegokolwiek zmuszony jestem przez inżynierów LG używać dysku 500GB ( w zakupie najbardziej ekonomiczny) i do niczego więcej, ponieważ jest sformatowany pod ten telewizor. Natomiast w samsungu , można dysk podzielić na dwie dowolne partycje i sformatować pierwszą partycje na nagrania z telewizora a drugą wykorzystać na dowolne filmy z innych zródeł lub jak ja na pokazy, których mam już ok. 200GB. Jest to poważna wada tego telewizora.
 

andreas2012

New member
Jako użytkownik telewizora firmy LG model 47LM660s od blisko 6 miesięcy postanowiłem podzielić się niektórymi moimi ALE. Sam kiedyś podpierałem się opiniami z netu wybierając odpowiedni sprzęt. Po sobie wiem, że i opinie przechodzą cenzurę. Napisałem ostatnio moją opinię na temat mojego modelu na Ceneo. Opinia żyła kilka dni, ale jak widać było po zafajkowanych TAK 100% czytających zgadzało się z moją opinią. Najwidoczniej nie podobało się to komuś na górze. Opinia na Ceneo została wykasowana.

Zamieszczam ją tutaj, licząc że komuś pomoże i 2 razy się zastanowi zanim wyda kasę LG. Lub jeśli ją wyda, a po czasie będzie sobie pluł w brodę, niech wspomni, że gdzieś o tym czytał.

Sam na tym forum założyłem wątek: http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/85027-ustawienia-obrazu-w-47lm660s-670s.html gdyż szło się załamać po wyciagnięciu i odpaleniu sprzętu zaraz po zakupie. Od razu napisze, że wcześniej uzytkowałem Samsunga LE40C650 i tylko do niego miałem porównanie. Samsunga, którego jakość obrazu wspominam do dzisiaj. Ale do rzeczy.

Gdyby nie pomoc speców w wątku o ustawieniach to ustawienia fabryczne w moim egzemplarzu byly tragiczne. Porażka kolorów, zero kontur, HD (np. NatGeo HD, BBC HD itp.) z Cyfry+ masakra (źródło PACE PVR). Po kilku dniach pomocy ustawiłem i było o niebo lepiej, choc brak u mnie hurra optymizmu. Nawet w 1080p ten tv czasami przy obróbce nie wyrabia.

Teraz praktyka. Ten model posiada banding i jest on niestety zauważalny. Było Euro 2012 wiec waliło nim po oczach. Pionowe, ciemnoszare pasy od lewa do prawa na takim czyms jak murawa boiska, jasne tło nieba czy błekitu morza to norma. Nadto jakbyście nie ustawiali to piłka nożna czy piłka tenisa smuży i nikt i nic tego nie zniweluje. Ten telewizor tak ma. Ciemna poświata leci za piłką i koniec. Na szczescie clouding u mnie jest prawie niezauwazalny.

Teraz ustawianie kanałów w TV. Jeżeli macie tylko kanały naziemne DVB-T to idzie to jakos przelknac. Wyszukaja sie, mozna pozamieniać sobie kolejność i wszystko OK. Jeżeli zaś postanowicie wykorzystac tuner satelitarny wbudowany w ten TV to powodzenia. Dzien urlopu na ustawienie kanałów Wam się przyda spokojnie. Możecie przesuwać, zmieniac itp. ale ... nie da sie usunac wyszukanego kanału ktorego np nie chcecie. LG nie przewidziało takiej możliwości jak całkowite usunięcie jakiegos kanału z listy. Takiej funkcji nie ma. Nie ma tez możliwosci kilkugodzinnego owocu naszej pracu zapisac na USB. Wiec ustawiac bedziecie czesto. O tym pozniej.

Denerwujące jest to, że dla każdego źródła (HDMI) ustawienia obrazu trzeba zrobic osobno. Dla źródła antena DVB-T, USB niektorych opcji nie ma które, a są np. dla HDMI. Nie udało mi się tez ruszyć dostosowania ustawień obrazu dla np. IPLI.

Widzieliście w reklamach LG pytanie: jakie SMART jest Wasze LG ? Dla mnie: tragiczne (ocena własna). Oferta aplikacji w LG jest totalną porażką !! LG nie robi nic, aby wzbogacać swoje modele o nowe aplikacje. Totalne ZERO. Zaraz się ktos odezwie, że to ma być telewizor a jak mi sie nie podoba to abym sobie laptopa podlaczyl, ale uważam ze w TV to byc powinno skoro ma mozliwosc to miec. Nie kazdy z nas jest singlem i zaraz zona, dziewczyna, kochanka czy dzieciak zapyta, czy moze ogladnac jakis tam odcinek czegos tam. I gips. Inne koncerny mogą dbać o bogactwo SMART w swoich tv to dlaczego LG Polska to olewa.
Owszem mamy IPLA, mamy Orange (tylko co tam jest ??), mamy YouTube (ale gdzie tego nie ma), jest HBO GO (raz dziala, raz nie). Jest i Filmbox, Allegro oraz Twitter, Facebook, Picasa i jakies jeszcze badziewie. I to byłoby na tyle.

Jeżeli marzycie o TVN Player, TVP VOD, Tuba.FM, Tuba.TV, IPLEX to marzcie dalej. LG ich nie planuje wprowadzic. Bo i po co. Dali Picasa to czego polscy uzytkownicy beda wymagali To ze konkurencja tylko w tydzien dodala 2 kolejne aplikacje typu POLSKASTACJA i RMFon to OK. LG uwaza, że tego polskiemu uzytkownikowi nie trzeba. Grunt, że kase wydal na TV. Niech ma co ma i sie cieszy.

Aktualizacje oprogramowania: wychodza czesciej czy rzadziej ale wychodzą. Tylko strach robic aktualizacje. Przeważnie coś jest skopane i albo napisy do filmow nie pojda ale inne kwiatki. Wiec aktualizacja to loteria. Moze zostac skopane cos co bylo OK. I jeszcze jeden kwiatek. Po aktualizacji LG zaleca nawet na infolinii reset do ustawien fabrycznych. Wiec co mamy: ustawiamy sobie parametry obrazu od nowa, wyszukujmy kanały od nowa, liste kanałow satelitarnych od nowa. Wiec wezcie kolejny dzien urlopu, albo po aktualizacji nie robcie resetu do ustawien fabrycznych. Tylko nawet LG to zaleca bo a nóż widelec po restarcie ruszy to co sie zepsulo. Po co zapis listy kanałow na USB ? LG nie pozwoli rozstać sie na dluzej z pilotem.

3D: przyczepic sie nie mozna, choc jest maly myk. 3D nie jest w tym modelu FULL HD. Ale OK. 3D jest ładne. Okulary poręczne. Zdjecia w 3D tez calkiem calkiem...

Reasumujac: to tak na 20 minut pisania z przerwami po 6 miesiącach uzytkowania. Jak cos sobie przypomnę to dopiszę. Innych zachęcam do dopisywania swoich ZA i PRZECIW. Za traktowanie i olewanie polskiego klienta przez LG ja jestem PRZECIW.

ps. pewnie jak kupowales byles nowy w temacie i wybrales LG bo ma duzo i tanio, a teraz kiedy juz troche poogladales (miejmy nadizeje ze tez porownywales z innymi modelami) i wysunales takie wnioski to mam pytanie dlaczego po prostu nie sprzedasz tego TV nie dolozysz z 500zl i nie kupisz innego tym razem dobrego i swiadomie wybranego telewizora?
 

CzarnaPłyta

New member
Lepsza jest loteria z aktualizacją niż loteria z matrycami jak to bywa u pewnej konkurencji, o której wspomniałeś :).

Ja natomiast sobie chwalę 660S a miałem wcześniej S. D6500, który był średnio dobry jeśli chodzi o obraz i średnio dobry jeśli chodzi o awaryjność (wymieniana matryca). Jedyne czego mi brakuje w tym LG to tej masy aplikacji w smarcie a tak to cała reszta na duży plus. Do wad nie zaliczyam oczywiście wad typowych dla ledów, każdy je posiada w stopniu większym lub mniejszym. Nie miałem najmniejszych problemów z kalibracją tego telewizora, bez szukania porad na internecie. Obraz jest bardzo naturalny.
 

duzy213

Member
witam, ja niestety też poleciałem na ,,bajery,, i niestety się wpier....m..., korzystam z kablówki,,TOYA,, tam na szczęście są ,,impleksy, tvn playery i wiele innych bajerów i to mi ratuje sprawę...,generalnie telewizor żeby nie banding byłby całkiem całkiem. Podsumowując ,nie wiem czy następny tv będzie od lg , wcześniej miałem panasa lx70p i to był rewelacyjny tv , żebym mógł się cofnąć w czasie brałbym plazmę właśnie od panasa.
 

duzy213

Member
ps. pewnie jak kupowales byles nowy w temacie i wybrales LG bo ma duzo i tanio, a teraz kiedy juz troche poogladales (miejmy nadizeje ze tez porownywales z innymi modelami) i wysunales takie wnioski to mam pytanie dlaczego po prostu nie sprzedasz tego TV nie dolozysz z 500zl i nie kupisz innego tym razem dobrego i swiadomie wybranego telewizora?
kolego myślisz że tak łatwo sprzedać tv...???
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Ja już swoje napisałem w wątku o aktualizacji softu. Co ciekawe, pisałem kilka dni temu, że moja opinie zniknęła z Ceneo. Dzisiaj, po kilku dniach sprawdzania, wrzuciłem ją ponownie LG 55LM670S - Ceneo.pl . W momencie kiedy ją wklejałem, po poprzedniej nie było śladu. Gdy tylko ją wysłałem, pojawiły się obie, ta nowa i ta stara. Teraz wyjdzie na to że spamuję. :/
 

medioner

Member
ps. pewnie jak kupowales byles nowy w temacie i wybrales LG bo ma duzo i tanio, a teraz kiedy juz troche poogladales (miejmy nadizeje ze tez porownywales z innymi modelami) i wysunales takie wnioski to mam pytanie dlaczego po prostu nie sprzedasz tego TV nie dolozysz z 500zl i nie kupisz innego tym razem dobrego i swiadomie wybranego telewizora?

Bardzo się mylisz , nie dołożysz i 1000zł aby mieć lepszy telewizor bo na tę chwilę takowych nie ma.W tym temacie piszemy o minusach LG. Ma też dużo plusów które przeważyły za LG. Dobrze by było gdyby inżynierowie LG próbowali poprawić to co da się poprawić.
 

enceladus

Banned
LG będzie dla mnie syfem dopóty dopóki ich LCD-ki będą na matrycach IPS. Czyli trzeba czekać na ich OLEDy choć z pierwszych porównań dostępnych już w sieci to testerzy też wskazują na to że Samsung jest lepszy... Znowu.
 

duzy213

Member
wszystko zalezy jaki i w jakim stanie, ten model w dobrej cenie jesli masz jeszcze gwarancje szybko sprzedasz
powiem Ci tak..., nie jestem majętnym człowiekiem , tv kupiłem na raty w czerwcu ,dałem za niego 3,5k , według Ciebie ile za niego mógłbym wsiąść...??? tym bardziej że w tej chwili kosztuje około 2,8k , po prostu mnie nie stać...:-(.
 

andreas2012

New member
powiem Ci tak..., nie jestem majętnym człowiekiem , tv kupiłem na raty w czerwcu ,dałem za niego 3,5k , według Ciebie ile za niego mógłbym wsiąść...??? tym bardziej że w tej chwili kosztuje około 2,8k , po prostu mnie nie stać...:-(.

no to jest problem bo rzeczywiscie potanialy te tv ja kupowalem za niecale 2400 (42 cale) i mysle ze za 2000-2100 bym go opchnal gdybym chcial, dolozyl 150 i kupil panasonika, ale panasonic tez ma wady (poroblemy z filmami+napisy z usb np) wiec lg byl kompromisem
 

mirsiek

New member
Panowie nie róbcie sobie jaj. Rozumiem jakaś dygresja w poście, ale to już ciut za dużo.
Ten wątek, który założył Dunis jest o wadach i zaletach LM660S, a nie o problemach z kupnem i sprzedażą(mógłbyś tego troszkę przypilnować).
Załóżcie sobie koledzy nowy wątek, a jak nikt tam nie będzie zaglądał, to dajcie temat sprzedaży na "TABLICĘ"
 

duzy213

Member
Panowie nie róbcie sobie jaj. Rozumiem jakaś dygresja w poście, ale to już ciut za dużo.
Ten wątek, który założył Dunis jest o wadach i zaletach LM660S, a nie o problemach z kupnem i sprzedażą(mógłbyś tego troszkę przypilnować).
Załóżcie sobie koledzy nowy wątek, a jak nikt tam nie będzie zaglądał, to dajcie temat sprzedaży na "TABLICĘ"
masz rację kolego ale jak to wiadomo przy dyskusjach wychodzą różne wątki...;) , ważne że forum żyje;)
 

medioner

Member
Zalety telewizora LG47LM670s.
Wspomnę tylko że kupowałem TV ponad pół roku i przewinęły mi się ,po ok. 2tygodnie w użytkowaniu w domu takie marki jak Samsung 46D6500,Sony46EX,Sony46HX,Panasonic47ET5.
Wszystkie te telewizory mają swoje wady i zalety,wybrałem LG świadomy jego wad , te inne są lepsze dopóki stoją na półce sklepowej w domu już niekoniecznie .
Wady LG już znamy, są podane w pierwszym poście, kolej na zalety.

1- ładny design
2- 3D pasywne w komplecie 4x okulary +nakładka
3- tuner satelitarny ,doskonale współpracujący z kartami kodowymi
4- możliwość nagrywania
5- otwarta przeglądarka +magic pilot
6- ostatni po lewej guzik na pilocie, doskonała przeglądarka programów TV podczas oglądania filmu.
7- czysty dzwięk

Te zalety przeważyły za LG.( na chwilę obecną)
 

witekk

New member
Witam,

Jestem posiadaczem LM 660s od 3 miesięcy.
Tv ma swoje zalety i wady, niestety nie jest ideałem, ale czy ideał istnieje... wątpię, a przynajmniej nie za tą cenę. Czy samsung był by lepszy to zależy pod jakim aspektem..

+ super wygląd, według mnie jest tylko jeszcze jeden tak dobry design - u sony z tv z podstawką monolith - wyglądają w sumie lg i ten sony bardzo podobnie - jedna tafla szłka - super! gigantyczny plus za wygląd!,
+ ładne osd - począwszy od głośności, przez timeshift, a skończywszy na całym share (HOME) - dla przykładu dodam, że to co oferuje Panasonic... to jest jakby z przed kilku lat w porównaniu,
+ wygodne ustawianie różnych parametrów tv, bardzo łatwe ustawianie satelity,
+ bardzo wygodna opcje obsługi dysków usb i pendrive'ów, menu od dvr itp - cześć całego tego smart tv - ale to także zaleta pilota magic,
+ fajnie działające TimeShift i DVR (trochę co prawda trzeba się rozejrzeć po opcjach aby to hulało, ale ogólnie super - ja zarówno z timeshiftu i dvru korzystam bardzo często, z samej pauzy chociaż by) - za to też wielki plus!,
+ bardzo fajne i wygodne 3D (natomiast ja póki co trafiłem tylko na jeden film w 3d i to na nPremium) - generalnie 3d jest zbyteczne według mnie, ale działa, a okulary są leciutkie,
+ tuner DVB-S - współpracuje z modułami CI - mam "n" i odbiór z hotbirda i astry,
+ świetny obraz, odpowiednie podświetlenie, świetny dźwięk,

+/- pilot Magic - generalnie super rzecz, ładny, wygodny.. ale kilka elementów jest w nim głupich. Po pierwsze rolka zmienia kanały - po cholerę. Po drugie aby dostać się do listy kanałów trzeba kilka kliknięć zrobić. Po trzecie brak klawiszów od TimeShiftu - tego najbardziej mi brak. Generalnie pilota używam na zmianę ze standarowym, bo często wygodniej jest użyć kursora niż kilkać strzałki - ale według mnie wystarczyło by dodać do standardowego pilota opcję wskaźnika - czyli połączyć piloty i ten drugi byłby zbędny. Natomiast porównując to rozwiązanie z Samsungowym rozpoznawaniem gestów i głosów, to niestety samsung oszukuje ludzi... to jest beznadzieje rozwiązanie.
+/- aplikacje dostępne są słabe, poza tuneIt (internetowe radio), google maps, przeglądarki www, you tube'a i ipla... brak przedewszystkim tvp vod i tvn playera! w dodatku tutaj też widać małą ilość pamięci operacyjnej oraz za słaby procek,

- jeden core to zbyt mało do obsługi przeglądarki internetowej - z tego można skorzystać zupełnie okazjonalnie. W dodatku przeglądarka ma dużo ograniczeń, mało ilość ulubionych, max. 4 zakładki otwarte, brak otwórz w nowym oknie,
- brak możliwości usuwania kanałów (poruszany temat) - da się obejść albo menu serwisowe, albo wyszukać dla Sat tv manaulnie transpondery, a niechciane kanały przestawić na koniec - ale to zabawa na 2h:(,
- zły poziom dźwięku podczas gdy włączymy tv, a on w tym czasie juz coś nagrywa... to denerwuje najbardziej, chodź to drobiazg... to denerwuje!,
- brak wyjścia audio takiego na chinche.... chyba że jest jakiś sposób na to? (nie mam wieży z hdmi)

. mam problem z WiFi direct - nie mogę się połaczyć, przez normalne WiFi idzie,
. nie wiem jak WiDi - podobno jest spory lag nawet 1-2sek:(,

Generalnie podsumowując super design!!! również grafik i animacji w tv. Smart TV jako odtwarzanie z USB, TimeShift!, DVR!,
kilka aplikacji fajnych chodź brak bardzo tvn playera i tvp vod. Jako zwykły TV też super obraz w hd i full hd oraz tuner DVB-S.
Podświetlenie, jako że nie jestem maniakiem to prawie idealne.
Największy minus za brak tych playerów tvn i tvp, za mało pamięci i core, za drobne niedociągnięcia (ale to domena naszych czasów), brak wyjścia audio zwykłego.

Więc jeśli komus bardzo zależy aby tv pasował do salonu, to jaknajbardziej polecam, jako zwykły tv także, jako odtwarzacz filmów także,
natomiast jako alternatywa do przeglądania internetu - to odradzam, natomiast z drugiej strony samsung też nie ejst pod tym wględem idealny -
proponuję raczej wtedy jednak lg + webbooka, tablet lub jakiś smartphone na androidzie z możliwością podłączenia klawiatury i myszki (bezp.) - wtedy będzie i przeglądarka i tvn player szybko i sprawnie.

Ja mimo tego iż chciałem koniecznie tv z przeglądarkę, uważam ten tv za dobry zakup, a do internetu cóż, właśnie trzeba użyć coś dodatkowego.

Kupując tv porównywałem go głównie z Samsungiem ES6800 (ale nie tylko były także Sony, Philipsy i Panasonicki w moim porównaniu). Samsung był ciutkę droższy i z ciutkę mniejszym ekranem.
Samsung ma design ala wieś tańczy i śpiewa - ble - świeci się jak.... eh. Natomiast ma za to podwójny core, więcej pamięci, można usuwać kanały z listy programów, ma więcej aplikacji a przede wszystkim tvn i tvp player. Natomiast według mnie sam dostęp do plików czy dvr, jest wygodniejszy w lg. 3D w samusngu jest aktywne - oczy się bardziej męczą, okularów nie dają gratis i są ciężkie.
U mnie na korzyść lg przeważył: design i milsze dla oka osd, share. Olałem lepszy procek, bo i tak, za dwa lata przeglądarka samusnga nie będzie sobie radzić ze stronami www, a tv mam mieć zamiar dłużej...
 
Ostatnia edycja:
Do góry