Wybór: 37LC2R vs LC3R... A może Samsung?

stelek

New member
Witam,
Szykuję się do kupna telewizora 37 cali. Ze względu na cenę wybór padł na Samsunga (S71 lub R72) lub LG (LC2R lub LC3R). No i właśnie z tym całym LG mam teraz problem...

1) Na stronie producenta telewizor ma zadeklarowany kontrast 1:1200, zaś w ulotce tego samego producenta widnieje już 1:1600. Liczba 1:1600 jest też powtarzana przez MM i sklepy internetowe. Jaka jest prawda? Czy istnieją dwa rożne typy LC2R/LC3R? A może producent sam nie wie, co sprzedaje?

2) Jaka jest różnica pomiędzy serią LC2R i LC3R? Czy istnieje jakaś w ogóle? Z mojego śledztwa wynika tylko, że telewizory te różnią się:
- ceną
- wagą
- kolorem obudowy
Czy istnieje jakakolwiek istotna różnica między nimi? Z czegoś w końcu musi wynikać to, że LC3R jest 10 kg lżejszy i 600 zł droższy. A może jest droższy tylko dlatego, że jest lżejszy?

3) Który model jest nowszy LC2R czy LC3R? I który z nich jest lepszy "na oko"?

4) LC2R i LC3R mają dwa wejścia HDMI, jednak jedno z nich jest oznaczone jako HDMI/DVI - co to oznacza? Czy tylko HDMI/DVI można podłączc kabel-przejściówkę HDMI/DVI? Czy HDMI/DVI ma również HDCP?

5) Z danych technicznych wynika, że model 37'' LC2R ma dużo lepsze parametry niż np model 32'' (kontrast 1:800). Czy jest to prawda czy też kolejna pomyłka producenta?

6) Oglądałem 37LC2R w MM i muszę przyznać, że obrac był bardzo ładny. Faktem jest jednak, że prezentowane było bardzo kolorowe demo, które robiło duże wrażenie (i sprawiało, że telewizor ten wyglądał zdecydowanie lepiej niż np. Samsung). W obrazie jedna dostrzegłem drobny szum - wyglądało to tak, jakby piksele cały czas delikatnie migotały. Szczególnie widoczne było to na skórze modelki. Czy jest to jakaś przypadłość tego modelu czy też te zakłócenia wynikają po prostu ze sposobu podłączenia telewizorów w MM? Czy ktokolwiek z forumowiczów ma jakieś zastrzeżenia do jakości obrazu na telewizorach LG?

7) Jestem też ciekaw, jak LC2R współpracuje z komputerem - spodziewałbym się, że po włączeniu 1360x768 będę miał na telewizorze piksele pokazane 1:1, zaś po bokach zastaną po trzy wolne, czarne linie. Czy tak właśnie to wygląda?

8) Jak wygląda kwestia powieszenia LC2R/LC3R na ścianie? Czy mają standardowy rozstaw śrub i można kupić dowolny uchwyt?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam. :)
 

yanky

New member
Ja wybrał bym Samsunga, ale pewnie zaraz dostaniesz masę "dobrych" rad np. dozbieraj 2000zł i kup coś innego. Kiedyś w sklepie widziałem uruchomione LG i Samsunga LC2r i S71 - były w identycznej cenie. Lepsze wrażenie zrobił Samsung. Tylko dlatego, że ma głosniki z boku i wyglądał że jest trochę wiekszy, ale obraz był bardziej "dosycony". Ja akurat lubię takie ustawienia. Tak jest zawsze, jeśli oglada się kilka tv i porównuje w tym samym czasie to można mieć dylemat. Uważam, że mało kto ma potrzebę biegania do sąsiada i porównywania obrazu. Jeśli masz bardzo dobry sygnał, to parametry techniczne tych telewizorów dadzą równie dobre wrażenia podczas używania.

Reasumując kup ten, który bardziej Ci się podoba i pasuje do wystroju mieszkania.:)
 

magdak

New member
Kupilem LG 37lc2rzh i radze zwroc przy ewentualnym zakupie na koncowke zh.I nie w zadnym MM tylko wprzez neta z odbiorem wlasnym.1300zl zostalo w kieszeni.Jak zadbasz o dobry sygnal i przewody polaczeniowe zobaczysz obraz czysty bez pikselozy.Ten lcd zmusza do wlasnych ustawien zarowno kolorow jak i kontrastu.Przy ustawieniach na pol gwizdka obraz oslepia swa ostroscia i kontrastem jest zbyt nasysycon kolorami z dominacja czerwieni.Ale idzie to ustawic wg wlasnych odczuc i potrzeb.Kupilem go z pelna swiadomoscia jego wad:slaby dzwiek-malo wysokich tonow,slaba czern podobnie jak u innych lcd z zakresu cenowego 5-8kzl.Natomiast stosunek ceny do wartosci tv jest korzystny stad wybor padl na niego.Na dniach powiesze go na scianie,czekam na przesylke z uchwytem.Nie przewiduje komplikacji z jego powieszeniem. Wazy 25kg.Samsungow nie trawie ze wzgledu na ich blyszczaca "fortepianową" obudowe.
Poki co jestem zadowolony z zakupu.
 

stelek

New member
magdak napisał:
Kupilem LG 37lc2rzh i radze zwroc przy ewentualnym zakupie na koncowke zh.

No wlasnie - to ZH to jakies kolejne zamieszanie. Wydaje mi sie, ze ZH czy nie, to to tak naprawde ten sam model. Nie znalazlem ani jednego sklepu, ktory mialby w swojej ofercie zarowne "z ZH" jak i "bez ZH". Mysle, ze to jedno i to samo, a winny jest balagan. A moze sie myle?
 

stelek

New member
Dziś rano byłem już w sumie zdecydowany na LG 37LC2R, ale poszedłem jeszcze do drugiego MM, żeby zobaczyć (wykluczyć) szum, który widziałem na takim samym telewizorze w pierwszym MM. No ale niestety - w drugim MM szum był dokładnie taki sam. Zaczynam więc podejrzewać, że to jednak ma coś wspólnego z tym modelem (i jego niską ceną). Dla porównania wpatrywałem się w Samsunga LE37R72B i tam wszystko było OK. Właściwie to ten problem widzoczny był tylko w telewizorach LG...

Żeby było ciekawiej, to najbardziej było to rażące w sygnale "zwykłej" TV - na obrazie widoczne było wyraźnie ziarno przypominające sytuacje, gdy antena jest kiepsko ustawiona. Można by przypuszczać, że to kwestia sygnału, ale w tym MM telewizory LG serii LC2 stały w wielu różnych punktach i podejrzewam, że sygnał do nich dochodzący też był różny. Za to problem wszędzie ten sam...

W związku z powyższym nie mam chyba innego wyjścia i kupię jednak Samsunga. Co prawda nie podoba mi się jego cena, lśniąca obudowa oraz brak drugiego HDMI, ale jeśli mam wydawać tyle kasy, to lepiej żeby na ekranie nie było żadnych dziwnych artefaktów.

A może tylko ja je widzę?

(zamierzam jeszcze ściągnąć z Torrenta demko, które prezentują w MM - być może ten szum jest w samym materiale filmowym, a nie w telewizorze?)
 

stelek

New member
No tak... A teraz jeszcze zajrzałem na Skąpca i ktoś tam napisał:

Bardzo dobry wybór.Dobry obraz i dźwięk. Szczególnie cenię odbiór obrazów z formatu 4:3 w trybie specjalnym.Szkoda że nie działa złącze HDMI z tunerem nbox HDTV

Co na to użytkownicy LG?
 

magdak

New member
Krotko o faktach.Ogladam tego LG od paru dni.Podlaczona jest do niego n-ka po kablu hdmi ( koniecznie po hdmi,scart to pikseloza,ogolne zabrudzenie obrazu i oczywiscie niemoznosc ogladania sygnalu w hd) ,optyk do kd.Sila sygnalu 90,jakosc 85.Obraz czysty,dzwiek 5.1.Sygnal hd powala.
Wady:jak wspominalem wyzej.
Placac 4200zl +kabelki 60zl i ogladajac ten tv ,zapomialem o moim faworycie Sharpie za 8500zl Moze przypomne sobie o nim za rok i kupie go za zaoszczedzone dzisiaj pieniadze.
 

Greg78

New member
@magdak ==> ktory model LG posiadasz LC2R czy LC3R??

I dalej pozostaje brak odpowiedzi na pytanie czym oba modele roznia sie od siebie poza kontrastem i znacznie wygladem zewnetrznym??
 

kubecki

New member
LG42LC2R-42LC3R jaka roznica

zamierzam kupic lcd 42"czytalem opinie na tematlc2r ale na alegro pokazaly sie lc3r na stronie producenta porownywalem zadnej roznicy (chyba) tyko wzornictwoinne !!! moze ktos cos wie wiecej na ten temat bo zonka bardziej zatymlc3r bo srebrny iczy ma 2wejscia hd bo lc2r ma.Amoze ktos cos wie o Xoro 4242w ponoc matryca full hd 3wejscia hd no no ale co to za marka xoro a cena 7 tys
 

lipa_ml

New member
witam. jestem posiadaczem lc2r zh tylko nie wiem co to zh daje. ja kupiłem tv w hurtowni załatwił mi gosc z lg . pytałem ich czym sie różni lc2r od lc3r i upierali sie ze technicznie niczym. te same wejscia te same parametry oczywiscie różnica w wyglądzie. ja ze swojego zakupu jestem zadowolony oczywiscie biorąc pod uwage stosunek cena - jakosc. trzeba troche pobawic sie ustawieniami i to wszystko. obraz jest fajny a w hdtv naprawde jest na co popatrzec. dobrze tez radzi sobie z podłączenie pc , nie było zadnych problemów z uzyskaniem 1366x768 rozdziałki. zero smurzenia , kąty bardzo dobre teoretyczne 178 stopni pokrywają sie z praktyką. co do kilku poprzednich postów to po pierwsze: ja oglądałem rówznież tv w mm w poznaniu i niestety sygnał jaki mają w poznanski mm jest tragiczny wiec proównanie jakichkolwiek tv w mm jest bez sensu wiec radze to tez wbrac pod uwage a po drugie to ze nbox ma problemy po hdmi z lc2r to nie wina tv tylko niedopracowanego softu nbox. duza ilosc tv ma z tym problem nie tylko lg ale czytałem o panasach , toshibach i innych wiec to żadna wada lg. na scianie ładnie wygląda ja mam sprzęt głównie czarny wiec mi pasował bardziej lc2r , koledze załatwiłem lc3r i jakość obrazu porównywalna nie do oceny (przynajmniej ja nie jestem wstanie stwierdzic który ma lepszy obraz). jedną z wad jest napewno to ze wejscia sa z tyłu a nie od dołu chociaz ja kupiłem uchwyt 8cm od sciany odstajacy i i da sie cos podłaczyc. jesli chodzi o dzwięk ? no cóż co to za oglądanie kina domowego z takiego głośnika ! wiadmo ze każdy zaopatrzy sie w zestaw kina domowego i ten wbudowany do niczego sie nie przyda a z braku laku na poczatek moze byc , oczywiscie basów zero ;/ (troche sie rozpisałem)
 

frytek

New member
ehh ludzie moze ktos odpowie na posta pierwszego??? kolega zadal pytania konkretne ponumerwoal... mnie tez interesuja odpowiedzi na nie bo sa dosc konkretne.. i tez zastanwiam sie dokaldnie nam tym co on... a mianowcie ktorys z tych telewizorkow badz samsung R72B... co powiecie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
z wymienionych lepszym obrazem dysponuje Samsung 37 R 72. Ma bardziej naturalne kolory ,większą czerń, lepiej współpracuje z komputerem.
Ale w obecnym czasie pojawiło się dużo tv lcd konkurencyjnych o lepszych parametrach , większych mozliwosciach , lepszym wyposażeniu , lepszym formatowaniu obrazu , szybszych matrycach i w tej samej klasie cenowej.
pozdrawiam
 

frytek

New member
kiki napisał:
witam
z wymienionych lepszym obrazem dysponuje Samsung 37 R 72. Ma bardziej naturalne kolory ,większą czerń, lepiej współpracuje z komputerem.
Ale w obecnym czasie pojawiło się dużo tv lcd konkurencyjnych o lepszych parametrach , większych mozliwosciach , lepszym wyposażeniu , lepszym formatowaniu obrazu , szybszych matrycach i w tej samej klasie cenowej.
pozdrawiam


np????? szczegolnie mnie interesuje stweirdzenie "w tej samej klasie cenowej" czyli ciu ponad 5000 zl. Jaki tv jest duzo lepszy od samsunga 32R7? no chyba ze mowimy o 32calach..
 

lipa_ml

New member
mam pytanie odnośnie stwierdzenia ze "samsung lepiej współpracuje z pc" a co jest tego dowodem? bo ja podłączam swój tv do lapka d-subem . obraz bardzo dobry zero zakłóceń poprostu taki jak na normalnym lcd komputerowym wypełniony cały bez jakiś tam ramek w pełnej rozdziałce 1366 x 768 , wiec w czym jest lepszy samsung?????? a jestem ciekaw co w cenie wymienionych samsungów i lg mozna teraz dostac z lepszym wyposażeniem ( co to znaczy ? wiecej hdmi ? lg ma 2 ) i lepszymi parametrami za cene ok 4 tys ? moze i lg nie jest jakims super wynalazkiem ale wydaje mi sie ze w tej cenie to jest tylko wybór miedzy lc2r(lc3r) lub samsungiem s71(r71) moze sie myle ale mam do tego prawo :)
 

frytek

New member
wznawiam pytanie wyzej.. bo nikt w koncu konkretnie nie odpowiedzial;) KIki jak to jest z tymi innymi tv lepszymi w tej samej klasie cenowej?;)
 

Greg78

New member
Powiem szczerze ze tez mnie Kiki zaintrygowales tym stwierdzeniem ze jest teraz duzo innych lepszych tv niz LG LC2r czy Samsung r71/r72. To poprosilbym o kilka propozycji. Chodzi mi glownie o 37 cali w kasie do 5tys. Lg w tej chwili mozna kupic za mniej wiecej 4,2 tys. bez problemu. Cos bardziej konkurencyjnego???
 
Ostatnia edycja:
Do góry