Lg BD 550 problem z odtwarzanie mkv

marekciabata

New member
Witam

Kupiłem Lg BD 550 ok tygodnia temu, zależało mi na tym żeby odtwarzać obsługiwał głównie mkv.
Próbowałem ok 10-ciu filmów w tym formacie 7 odtwarza dobrze a 3 wcale, przy próbie odtworzenia filmu zawiesza się i wogóle nie reaguje na pilota i przyciski muszę go wyłączyć z sieci. Sprawdzałem w media info te trzy filmy i video jest AVC a dzwięk AC-3. Macie jakieś pomysły ?
 

muzyk219

New member
Witam

Kupiłem Lg BD 550 ok tygodnia temu, zależało mi na tym żeby odtwarzać obsługiwał głównie mkv.
Próbowałem ok 10-ciu filmów w tym formacie 7 odtwarza dobrze a 3 wcale, przy próbie odtworzenia filmu zawiesza się i wogóle nie reaguje na pilota i przyciski muszę go wyłączyć z sieci. Sprawdzałem w media info te trzy filmy i video jest AVC a dzwięk AC-3. Macie jakieś pomysły ?

Przeleć pliki programem mkvmerge GUI nic nie zmieniaj tylko zwyczajnie przeleć i już. Miałem podobny problem i tak samo na tym forum ktoś mi to doradził. Do dzisiaj nie wiem w czym leży/leżał problem ale pomogło.Wszystkie pliki odtwarzały sie już bez żadnego problemu.
 

ugala

New member
Siema, również mam problem z mkv na 20 filmów poszły mi tylko 4:/ próbowałem je z muxować programem toolnix ale nic nie pomogło
 

Tylda

New member
Cześć, jestem posiadaczem LG BD550 od dwóch dni. Tak jak poniżej czyta tylko część filmów nagranych w formacie mkv. Jak można z tego wybrnąć?
 

don_tkaczu

New member
Witam mam taki problem, generalnie pliki .mkv czy mp4 mi się odpalają, ale mam około 20 filmów w .mkv które na 1sekunde się wczytują po czym wywala.
Próbowałem róznych wersji mkvtoolnix od 2.9.7 do 4 i nic także tsMuxer.
Poniżej specyfikacja tych filmów, czy ktoś może mi poradzić co mam zrobić aby się odpaliły na LG BD550??

Format : Matroska
File size : 2.39 GiB
Duration : 2h 4mn
Overall bit rate : 2 751 Kbps
Writing application : HandBrake svn3740
Writing library : libmkv 0.6.4.1

Video

Format : AVC
Codec ID : V_MPEG4
Duration : 2h 4mn
Nominal bit rate : 2 552 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 544 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Bits/(Pixel*Frame) : 0.153
Writing library : x264 core 112

Audio

Format : AAC
Duration : 2h 4mn
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Language : English

Text #1
Codec ID/Info : UTF-8 Plain Text
Language : English
 
G

goldengate

Guest
u mnie wszystkie mkv czyta oprócz avatara w pliku ponad 22GB.
Jest w nim ścieżka audio DTS angielski oraz Dolby Polski lektor.
Nie wiem czy za duży plik, bo kodek AVC a inne AVC czyta.

Wczoraj LG znalazł nowy soft BD5.XXXXX i po nim napisy chyba działają gorzej. Ostatnio poprawili literkę ś bo nie czytał jej i było OK.
 

mexicano

New member
ja mam podobny problem co wy macie. na 50 filmow polowa mi sie wlaczyla.
czyli przed nagraniem na plyte mam film "przeleciec" nic nie zmieniajac mkvmerge i wtedy nie powinno byc problemow? dobrze zrozumialem?
 

Pazer

New member
bumbum - dobrze by było gdybys podał jakim programem pomogło i jego wersje i jaką wersje oprogramowania masz w swoim bd, a nie tylko takie lakoniczne u mnie pomogło !
 

bumbum

New member
Napisałem że u mnie nie pomogło. Ale jest rada. Wystarczy programem win avi converter wybrać konwersje do avi, kodek video wybrać xvid i audio ac3. Rozdzielczość zostaje ta sama , proporcje obrazu i klatki też. Jakość jest bardzo dobra bo film mamy w xvid HD i oczywiście 6 kanałów jeśli w mkv było tyle. To jest sposób już ostateczny gdy zawiedzie mkv tolnix
Wersję softu mam najnowszą jaka jest na polskiej stronie lg czyli LG_BD_5200M50.ROM.zip ale nie wnosi ona żadnych zmian oprócz literki ć w napisach

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 
Do góry