Co wart jest LG 32LG7000?

marzec

New member
Niewiem co wart jest 32LG 7000 ale niedługo ,bo może w piątek trafi do mnie 42LG7000. Widziałem w MM na żywo 47LG7000 (bardzo dobre wrażenia) dużo czytałem (niestety nie na tym forum- bardzo mało informacji na temat seri 7000) Postanowiłem go kupić , mam czas do piątku może ktoś z was ma już ten TV, będę bardzo wdzięczny za wszystkie uwagi i opinie o tym telewizorze. (moja cena zakupu około 4100) Może w tej cenie są inne TV 42 cale warte uwagi (42LG7000 ma 100 Hz) Tak jak pisałem już wcześniej muszę decyzję podjąć do piątku.(sygnał cyfra+ odległość od TV 3,20 m) Dziękuję za wszystkie opinie i uwagi.
 
Ostatnia edycja:

marzec

New member
Decyzja o zakupie LG7000 odłożona do wtorku (brak modelu 42lg7000) po zakupie tego TV podzielę się moją opinią i wszelkimi uwagami na temat TV lg7000. Gdyby jednak ktoś wcześniej wypowiedział sie w sprawie tego TV, może ktoś już go ogląda ? np. dzisiaj mecz..........
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
był na targach w Berlinie . Kolejek nie zauważyłem do tego modelu.
Poczekaj razcej na nowy model Toshiby 47RV 555 . Powinny być na dniach w super cenie.
 

marzec

New member
Kupiłem 42LG7000. Mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu i dźwięku.( do tej pory miałem TV 29 cali z dobrymi głośnikami i subbuferem wbudowanym w TV dlatego obawiałem się czy nie będę narzekal na jakość dźwięku w nowym telewizorze a tu jest dobrze!!!) Więcej informacji na temat tego TV napiszę jak znajdę więcej czasu. (dzisiaj zachwilę mecz!!!) Jeszcze raz polecam, kupując ten TV było bardzo mało informacji na ten temat jednak zaryzykowałem i jestem zadowolony. Pozdrawiam..

PS. W niedzielę napiszę więcej otym TV.
 
Ostatnia edycja:

marzec

New member
Jak już pisałem kupiłem 42LG7000. Na początek małe wyjaśnienie: zanim zdecydowałem się na zakup LCD byłem zwolennikiem zakupu plazmy ale mimo wszystko z pewnymi obawami zdecydowałem się na zakup lcd (słoneczy pokój, wygoda użytkowania, tz. nie muszę dbać co i jak długo oglądam żeby nie zostały ślady na ekranie, mniejsze zużycie prądu, w tym przypadku o jakieś 180 w od Panasonica 42PY80) Moja opinia o 42LG7000:
Wygląd: Błyszcząca obudowa ekranu, (mi się podoba )i czerwona ramka do okoła obudowy sprawiają ,że TV wygląda bardzo dobrze.
Obraz: Z cyfry i N obraz HD jest znakomity kanały zwykłe są bardzo dobre lub dobre zależy od nadawcy. Sygnał z analogowej TV kablowej jak dla mnie jest do przyjęcia ( najbardziej mnie zaskoczyła właśnie kablówka,że np. mecz -piłka nożna na Polsacie sport można spokojnie oglądać [odległość około 3,6m ] myślałem ,że będzie zdecydowanie gorzej.
Dzwięk: Jak już pisałem wcześniej barzdzo dobry (oczywiście nie jest to kino ale jak na telewizory LCD to można powiedzieć,że jast znakomity).
DVD: Man kilkuletnie dvd samsunga podłączone po euro bardzo dobrze barzdo dobry obraz , jeszcze raz powiem,że jestem zaskoczony(kiedyś w sklepie sprzedawca na moją prośbę podłączył po euro dvd do Toshiby [nie pamiętam symbolu] ale jakość była słaba myślałem ,że po zwykłym euro bedzie podobnie ale jest inaczej!!!!
Ogólnie:Telewizor ma bardzo dużo możliwości ustawień obrazu, narazie z tego nie korzystałem nie widzę takiej potrzeby. Oglądam zazwyczj obraz w trybie standardowym(użytkownika) ze zmniejszonym podświetleniem natomiast filmy oglądam w trybie kinowym. Funkcje TruMotion 100 Hz mam ustawioną w pozycji- niska, niezauważyłem żadnego smużenia podczas oglądania sportu.Jeżeli chodzi o kolory to mi się bardzo odpowiadają, kolory twarzy są bardzo naturalne (nie są przejaskrawione) czerwień i zieleń są wsam raz. Czarny po zmniejszeniu podświetlenia jak dlamnie jest OK. (w sklepach w na ustawieniu "żywy" ta czerń nie wygląda dobrze ale w warunkach domowych pozmniejszeniu podświetlenia jest dobra. Dlaczego wybrałem LG? Bo uważam, że nie jest gorszy np.od Sharp42XL2 czy Samsunga 46cali A656 ( porównywałęm w sklepie Sarpa z LG nie widziałem istotnych różnic poza ceną) jeżeli nawet to różnica między tymi telewizorami nie jest warta 1300 zł Ja jestem zadowolony z zakupu, wszystkie moje uwagi na ten temat to moje subiektywne odczucia po kilkudniowym oglądaniu TV, dlatego jeżeli ktoś uważa,że LG7000 to zły wybór, jego sprawa ale tak czy inaczej warto się zainteresować i podyskutować. Pozdrawiam.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam.
Dzieki za opis. Mam jeszcze pytanie do proporcji obrazu 4:3 na 16:9 ogladasz N i rozciagasz obraz w TV czy N. Jak to wyglada moze jestes w stanie zrobic jakies fotki tv z takim obrazem.
Pozdrawiam
Adam
 

marzec

New member
Jeżeli chodzi o proporcje obrazu to na początku miałem ustawienie w N rozciągnięty, ale to zmieniłem na orginalny czy jakoś tak ( obraz jest bez rozciągania) Format obrazu dopasowuję ustawieniami w TV. Niema uniwersalnej metody jak na jednym kanale jest dobrze to na tych samych ustawieniach na inym kanale jest obraz rozciągnięty. Rozciagnięcie nie jest duże ale mi nie odpowiada. W TV ustawiłem 1:1 piksel lub 16/9 czsami 4/3 tak ustawiam żeby obraz mi się podobał. Telewizor ma dużo możliwości dopasowania obrazu tak, że jest w czym wybierać . Jeżeli chdzi okanały HD to obraz zawsze jest dobrze dopasowany. (w MPiKu dzisiaj widziałem w magazynie poświęconym RTV itp. [nie znam tytułu - poprostu nie zapamiętałem] opis LG5000 - jeżeli chodzi o ustawienia i regulacje jest tam dokładny opis , model októrym piszemy ma wszystko bardzo podobnie)
Jeszcze jedna uwaga o której nie pisałem wczoraj, telewizor ma funkcje (inteligentny sensor) dopasowania jasności ekranu do warunków otoczenia, tz. jak jest ciemno w pokoju to tv się robi ciemniejszy i przez to nie razi po oczach (rególuje automatycznie jasność , kontrast itp.) a gdy jest bardzo jasno to TV wzmacnia podświetlenie i jest bardzo wyraźny. Bardzo fajna rzecz ale jest jedno ale, gdy ja miałem to włączone to czasami blokowało mi obsługiwanie cyfry+ przez pilota, tz. tuner nie reagowal czasami na pilota, nie zawsze ale to się zdarzało. Znajomy doradził żeby wyłączyć tę funkcje , że może zakłucać działanie pilota (niewiem czy to możliwe ?) ale po wyłączeniu jest lepiej to się już nie dzieje, nie dotyczyło to obsługi N pilot od N zawsze działał. Pozdrawiam.
 

marzec

New member
Jeżeli ktoś już posiada LG 7000 to wszystkie uwagi i porady będą w tym wątku bardzo mile widziane. Jeżeli ktoś kupuje w najbliższych dniach to również proszę o opinie i uwagi odnoszące się do ustawień i wszstkiego co związane jest z tym modelem. Pozdrawiam


PS. Mam taką małą sugestie do Giagi gdyby się dało zmieniś tytuł tego wątku z co jest wart 32LG7000 na wszystko o LG7000 lub co jest wart LG 7000 ( niewiem czy to jest możliwe ?)
 
Ostatnia edycja:

funtivi

New member
Witam serdecznie!
Za kilka dni, po długim okresie poszukiwań i przeglądania tego forum, zamierzam zakupić lcd w rozmiarze 37". Wacham się pomiędzy LG seria 7000 i Samsungiem serii 6... Czy ktoś może porównać te telewizory? SZala przechyla się powoli na strone LG...

Będę wdzięczny za wszelkie porady...
 

dbdrag

New member
koreanski szajs

Ja przynajmniej niezastanawiałbym się nad modelami koreanskimi to poprostu jak dlamnie szajs nie sprzęt wystarczy popatrzec na zużycie energi takich samych wielkosci lcd telewizorów i wtedy można prównac jaka technika jest zaprzęgnięta do tych sprzętów:grin: . Sony zużycie 170w a lg lub samsung 270w i to już na wstępie jak dlamnie zkresla te koreanskie telewizory z listy zakupów.pozd
 

laaval

New member
ten lg jak mnie oczeta nie myla ma zuzycie energii na poziomie 182W wiec nie tak duzo wiecej niz sony, a roznica w cenie jest niebagatelna ;)

btw ja po wielu roznych doswiadczeniach wyleczylem sie z marki sony raz na zawsze i nie mam najmniejszego zamiaru do niej wracac :)
 

szymon79wawa

New member
37LG7000 vs SAM 37A656 vs SAM 32A756

funtivi napisał:
Witam serdecznie!
Za kilka dni, po długim okresie poszukiwań i przeglądania tego forum, zamierzam zakupić lcd w rozmiarze 37". Wacham się pomiędzy LG seria 7000 i Samsungiem serii 6... Czy ktoś może porównać te telewizory? SZala przechyla się powoli na strone LG...

Będę wdzięczny za wszelkie porady...

Witam,

Mam podobny dylemat - 37LG7000 vs SAM 37A656 vs SAM 32A756. Prosba o opinie...

Pozdrawiam,
Szymon
 

funtivi

New member
Dzisiaj obejrzałem sobie 37LG7000 w MM w Krakowie. Niestety, o ile parametry telewizor ma b. dobre, o tyle wykonanie pozostawia wiele do życzenia... Plastik przedniej obudowy powyginany, sprawia wrażenie jakby ktoś go wyginał specjalnie. Sprzedawca zapytany czy to wada tego egzemplarza czy też wsztstkich telewizorów odpowiedział, że jest to cecha materiału który został użyty przez LG. Z rozbrajającą szczerością zaprowadził mnie do modelu 42LG7000 i pokazał ten sam efekt. Niestety, estetycznie jest to nie do przyjęcia...

A więc wracam do punktu wyjścia... Co w takim razie wybrać? HELP!!!
 

marzec

New member
O gustach się nie dyskutuje, jeżeli chodzi o wygląd LG7000 to albo się komuś podoba albo nie. ( mi się podoba, barzdzo ładnie się prezentuje)
Dla mnie ważniejsze znaczenie ma jakoś obrazu i cena . Napewno są telewizory Lcd z lepszymi parametrami i pewno gdybyśmy się wpatrywali w testy, szczegóły obrazu to znajdziemy różnicę, sęk w tym, że prawdopodobnie te inne "lepsze" są dużo , dużo droższe (czasami drugie tyle) i powstaje pytanie jeżeli ( przynajmniej ja ) nie widzę większej różnicy po co przepłacać.
A teraz o jakości obrazu: Wczoraj był mecz Polska/Słowacja, jako,że man telewizje N i Cyfre oraz zwykłą analogową kablówkę testowałem gdzie obraz będzie lepszy. Okazało się ku mojemu zdziwieniu, że najlepszy obraz był z kablówki ( ja wiem, że to dziwne ale w przypadku wczorajszego meczu tak było) Chba się zabardzo pośpieszyłem z montowaniem tych dwóch platworm cyfrowych ( wystarczyła by jedna)zakładając z góry ,że z kablówki będzie zły odbiór, a wcale jeżeli chodzi o programy SD nie jest źle.(Spokojnie można oglądać- oglądam z około 3,6m) Uważam, że jest to zasługa właśnie tego modelu LG ponieważ kolega z tej samej kablówki odbiera, to po zakupie Lcd ( Samsung model z przed 2 lat)musiał kupić Cyfre bo nie dało się oglądać . Zaznacze że platformy cyfrowe montowane były u mnie przez fachowca i odbierają po dobrych kablach HDMI. Pan który to montował też powiedział,że jest zaskoczony jakością odbioru kablówki. Z innymi programai przy porownaniu satelita a kablówka bywa różnie, ale wczoraj w przypadku meczu wygrała kablóka!!!
Pozdrawiam..
 
Ostatnia edycja:

rabo2

New member
Witam!
Rozumię ze nie ma jeszcze żadnych wiarygodnych testów tego tv?
Czy ktoś wie jaka jest rożnica -poza wyglądem oraz Bluetooth- miedzy modelem 6000?
 

piterosbayeros

New member
Witam! Od dłuższego czasu przyglądam się 37LG7000 i mam pytanie, czy ktoś podłączał go do PC. Jaką idzie uzyskać rozdziałkę i jak to ogólnie wygląda.Muszę w mnajbliższym czasie wybrać coś, a ciągle się wacham, bo ostatnio dużo naczytałem się o samsungu 656.
 

marzec

New member
Rabo2, jeżeli interesuje Cię różnica po między LG 6000 a7000 to z tego co pamiętam to są szczegóły, ja to sprawdzałem dokładnie na stronach LG porównując specyfikacje tych telewizorów . Jest jeszcze test LG 6000 na stronach internetowych magazynu Audio Video ale musisz za pomocą SMS wykupić kod dostępu aby przeczytać (około 2 lub 3 zł)
 
Do góry