LG SM8600 ustawienia obrazu

QbaaM

New member
Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem tv LG 55SM8600. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Funkcję local dimming radzę ustawić na niską lub wyłączyć przy wieczornych seansach ponieważ powoduje duchy na ekranie. Wciąż bawię się ustawieniami wyświetlania i trybami. Może ktoś chciałby się podzielić swoimi wrażeniami i ustawieniami obrazu ;-)
 

tutrus

New member
Podzielam Twoją opinię by wyłączyć wieczorem lub w ogóle strefowe podświetlenie. U mnie denerwujące jest jeszcze wieczorem widoczne punktowe podświetlenie matrycy. Nie wiem czy tylko ja to mam czy inni też.... Pozdrawiam

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

QbaaM

New member
Ogólnie cała ta funkcja lokalnego wygaszania jest śmiechu warta. Wiem że takie są uroki krawędziowego podświetlenia że nie jest ono tak równomierne jak w przypadku direct led. Ale implementacja rozwiązania, które koniec końców i tak każdy wyłączy jest bez sensu. Taka funkcja na odwal się żeby było co napisać w specyfikacji. Co do punktowego podświetlenia to nie zauważyłem problemów ale zwykle oglądam tv przy zapalonym świetle więc mogłem tego nie widzieć. Ogólnie obraz w tym tv jest super przy oglądaniu treści wysokiej jakości np. coś w dolby vision z netflixa. Naprawdę robi to wrazenia, zwłaszcza kolory są dobre. Jasność w tym tv nie jest zbyt wysoka ale ilość detali w bielach jest na dobrym poziomie da się wyczuć trochę wyższą jakość niż w przypadku treści SDR. Czerń też nie jest taka tragiczna jak się można przeczytać w komentarzach. Braki w czerni można odczuć jedynie gdy oglądamy przy wyłączonym świetle. Niestety takie uroki matryc ips. Ogólnie tv wart swojej ceny o ile nie przeszkadzają nam tego typu matryce
 

marcindt1984

New member
Czy ktoś może podać ustawienia obrazu pod ten tv? Chodzi mi o jak najfajniejsze ustawienia pod gry i filmy. Bawię się z tym już od kilku dni ale wciąż mam wrażenie że to nie to... Plis, pomóżcie
 

QbaaM

New member
Ja pod gry jedynie zmniejszyłem trochę nasycenie kolorów i przesunąłem odcień delikatnie w stronę zieleni. Reszta ustawień została na domyslnych. Myślę że jest w miarę ok.
Dostałem kalibrację od kikiego ale obraz po zastosowaniu tych ustawień wyglądał gorzej. Pokombinuj trochę z kolorami i powinno być ok.
 
Też posiadam ten TV (65SM8600 ) od kliku dni ale nie wiem jak go skalibrować...Głownie Piłka nożna. Wcześniej miałem Samsunga UE48H6400i w sumie oprócz oczywiście wielkością i 4k to w sumie różnicy nie widzę Ktoś pomoże ?
 

Davy

New member
Też posiadam ten TV (65SM8600 ) od kliku dni ale nie wiem jak go skalibrować...Głownie Piłka nożna. Wcześniej miałem Samsunga UE48H6400i w sumie oprócz oczywiście wielkością i 4k to w sumie różnicy nie widzę Ktoś pomoże ?

W weekend dotarł do mnie 55SM8600. Wybrany ze względu na to co widziałem w salonie.

Natomiast, mam problem z podświetleniem. Został mi głownie prawy dolny róg. Pozostałe rogi udało mi się jakoś ustawić bawiąc się w ustawieniach.

Problem pojawia się nawet na kolorach, o czarnym nie wspomnę. Podświetlanie jest po prostu mocne w tym miejscu. Zastanawiam się czy to nie jest jakaś wada.
 

QbaaM

New member
U mnie też jest lekki problem z podświetleniem. Lewy dolny róg jednak widoczne jest to tylko wieczorem i na ciemnym tle więc chyba nie jest najgorzej. Którymi ustawieniami się bawiłeś żeby to lekko poprawić? Ja zauważyłem że można to skorygować zmniejszając podświetlenie ale wtedy całościowo może być zbyt ciemno i tracimy na jakości HDR
 
Ja póki co nie mam takiego problemu, czerń jest taka se chyba, że zmniejszymy podświetlenie i jasność. Natomiast jest straszne smużenie... Mimo, że mam w ustawieniach True Motion: e-Judder (0-7), De-Blur (10) Niby takie nowe technologie a nie widzę róznicy miedzy TV z 2014 a 2019 :/
 

tutrus

New member
Natomiast, mam problem z podświetleniem. Został mi głownie prawy dolny róg. Pozostałe rogi udało mi się jakoś ustawić bawiąc się w ustawieniach.



Problem pojawia się nawet na kolorach, o czarnym nie wspomnę. Podświetlanie jest po prostu mocne w tym miejscu. Zastanawiam się czy to nie jest jakaś wada.

U mnie w 65SM8600 występuje to samo dolny prawy róg jest mocniej doświetlone.
eb5055de110ef6c7f41132b70c50f88a.jpg
a9032109ab720c123a1c8965011a987f.jpg


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Davy

New member
U mnie wygląda bardzo podobnie. Jedynie co zrobiłem to zmniejszyłem jasność i zwiększyłem kontrast i True Motion: e-Judder (10), De-Blur (10)
Może ktoś próbował jakie są najlepsze ustawienia?
 
Poszło PW.

U mnie nie wiem czy nie było czy nie widziałem są dwie duże kropki w dolnych rogach.


Czy takie coś można reklamować?
 

Attachments

  • IMG_20191217_155030.md.jpg
    IMG_20191217_155030.md.jpg
    36,2 KB · Wyś: 2183
  • IMG_20191217_155038.md.jpg
    IMG_20191217_155038.md.jpg
    36 KB · Wyś: 2157
Ostatnia edycja:

dawidek347

New member
Ja mam podświetlenie 80,kontrast 80,ostrosc 25,jasnosc 65,kolor 60,obraz al właczony,wszystko wyłaczone tyko gama kolorów roszerzona,poziom czerni niski.trumotion uzytkownik 8i 10.TRYB OBRAZU HDR UŻYTKOWNIKA
 

Adam91PL

New member
Witam.
Sorki, że trochę nie w temacie, ale interesuje mnie czy w tym modelu też macie z tym problem...
Zakupiłem niedawno telewizor LG 65SM8200PLA.
Problem jest przy próbie odtworzenia filmiku z USB nakręconego kamerką YI 4k+ w rozdzielczości 4K 60kl s.
Rodzice mają starszy model (lg 55uk6950) i im ten film odtwarza bez problemów...
U mnie kręci kółko, po czym wyskakuje, że nie może rozpoznać pliku i czy chce spróbować odtworzyć kolejny. Przy kolejnym jest to samo.
Odpaliłem tez serwer multimediów po sieci i taka sama sytuacja jak z USB..
Kupuje TV z 2019 roku i taki cyrk? Rozczarowanie...
Zaznaczę, ze soft mam najnowszy w TV.
Spotkał się ktoś z takim problemem?

Przesyłam MEDIAINFO:
General
Complete name YI065301.MP4
Format : MPEG-4
Format profile : JVT
Codec ID : avc1 (avc1 isom)
File size : 13.2 MiB
Duration : 334 ms
Overall bit rate mode : Variable
Overall bit rate : 331 Mbs
Encoded date : UTC 2019-07-02 13:13:52
Tagged date : UTC 2019-07-02 13:13:52

Video
ID : 1
Format : AVC
Format Info : Advanced Video Codec
Format profile : High@L5.2
Format settings : CABAC 1 Ref Frames
Format settings, CABAC : Yes
Format settings, ReFrames : 1 frame
Codec ID : avc1
Codec ID Info : Advanced Video Coding
Duration : 334 ms
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 150 Mb s
Maximum bit rate : 135 Mb s
Width : 3 840 pixels
Height : 2 160 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Constant
Frame rate : 59.940 (60000 1001) FPS
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits (Pixel*Frame) : 0.302
Stream size : 5.96 MiB (45%)
Title : XiaoYi AVC
Language : English
Encoded date : UTC 2019-07-02 13:13:52
Tagged date : UTC 2019-07-02 13:13:52
Color range : Full
Color primaries : BT.709
Transfer characteristics : BT.709
Matrix coefficients : BT.709
Codec configuration box : avcC

Audio
ID : 2
Format : AAC LC
Format Info : Advanced Audio Codec Low Complexity
Codec ID : mp4a-40-2
Duration : 320 ms
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 141 kb s
Nominal bit rate : 48.0 kb s
Channel(s) : 2 channels
Channel layout : L R
Sampling rate : 48.0 kHz
Frame rate : 46.875 FPS (1024 SPF)
Compression mode : Lossy
Stream size : 5.50 KiB (0%)
Title : XiaoYi AAC
Language : English
Encoded date : UTC 2019-07-02 13:13:52
Tagged date : UTC 2019-07-02 13:13:52
 
Do góry