LG oled B8

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lepiej kupować z polskiej dystrybucji - uniknie się wszystkich schodów.
Czas reakcji LG Polska max kilka dni, Telewizor tańszy i jeszcze z kalibracją gratis.
I po co kłopoty i to w święta ???
 

astalavista

New member
Tak się podepne pod temat z pytaniem....czy jest możliwość odpięcia kabla zasilającego od tego telewizora ?...bo byłem w Media M. sprzedawca wykręcił śrubke z zaślepki ale "za chiny" nie mógł tej zaślepki ściągnąć nawet podważając śrubokrętem...a sam nie widział czy w ogóle jest taka możliwość...a pytałem bo wieszając tv na ścianie muszę najpierw kabel w korytku przeciągnąć...no i zdecydowanie prościej będzie jak będę miał tylko kabel w ręce :)
 

lyczko

New member
Witam,
czy ktoś próbował uruchomić asystenta google'a na tym tv?

Po zmianie lokalizacji kraju na UK, jest konfigurator asystenta, ale przy próbie połączenia z obecnym kontem google'a jakiego używam wywala komunikat, że konto jest w innej lokalizacji (kraju) i nie jest to możliwe.

Oczywiście po zmianie lokalizacji na PL asysten google znika z tv i pojawia się LG ThinQu asystent
 

maska123

New member
Z tego co wyczytalem kabel jest mocowany do TV na stale I nie ma opcji jego wyciagniecia. Podczas monazu nalezy wziac pod uwage dlugosc kable-tylko 1.5m.
 

lyczko

New member
Z tego co wyczytalem kabel jest mocowany do TV na stale I nie ma opcji jego wyciagniecia. Podczas monazu nalezy wziac pod uwage dlugosc kable-tylko 1.5m.

Tak jest, wprawdzie jest klapka z jedną śrubką w miejscu gdzie kabel wchodzi, ale próbowałem podważyć i niestety nie chcę wyskoczyć, żeby sprawdzić jak kabel się trzyma. Na więcej siły nie chciałem sobie pozwolić.
 

astalavista

New member
Tak jest, wprawdzie jest klapka z jedną śrubką w miejscu gdzie kabel wchodzi, ale próbowałem podważyć i niestety nie chcę wyskoczyć, żeby sprawdzić jak kabel się trzyma. Na więcej siły nie chciałem sobie pozwolić.

Ja przerabiałem odpięcie kabla :)..odkręcamy śrubkę a osłona plastikowa ma po bokach po dwa małe zatrzaski...podważamy i mamy dojście do płaskiej wtyczki (coś w stylu jak w kompie do płyty głównej )..wypinamy i już mamy kabel osobno :)
 

banash

New member
Witam,
czy ktoś próbował uruchomić asystenta google'a na tym tv?

Po zmianie lokalizacji kraju na UK, jest konfigurator asystenta, ale przy próbie połączenia z obecnym kontem google'a jakiego używam wywala komunikat, że konto jest w innej lokalizacji (kraju) i nie jest to możliwe.

Oczywiście po zmianie lokalizacji na PL asysten google znika z tv i pojawia się LG ThinQu asystent
Morduję ten temat przez ostatni tydzień. Chcę włączyć ten tv w ekosystem google. Chcę móc sterować nim przy pomocy głośniczków google i asystenta.

Pytałem LG o problem i mówią, że w Polsce funkcja jest niedostępna. Generalnie nie ma co na nich liczyć.

Nie pomogli także z tym by połączyć samego wbudowanego chromecasta. Mam zewnętrznego przy innym tv i działa super. Czy ktokolwiek próbował zrobić coś takiego?

Problem wydaje się być oczywiście to, że nasz kraj jest traktowany po macoszemu i u nas funkcja jest zablokowana. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że po zmianie języka pojawia się możliwość skonfigurowania asystenta. Gorzej, że nie pozwala na podpięcie polskiego konta. Problemem jest to, że asystent niby działa po polsku, ale nie działa (well yes, but actually no :D). Jeżeli LG uruchomi temat w większej liczbie krajów, to jest szansa, że po aktualizacji dosięgnie nas zaszczyt korzystania z asystenta google.
 
Kilka dn8 temu zakupiłem tego oleda. Netflix, ps4 rewelacja, nc+ dużo zależy od programu. Na niektórych obraz super, na innych nie za specjalnie. Może powinienem się jeszcze pobawić z ustawieniami. Mam pytanie: co ile włączacie czyszczenie matrycy? U mnie tv chodzi zazwyczaj ok 8-12 godzin dziennie ale dłużej nie jest wyświetlany ten sam obraz. Stosujecie tą pierwszą opcję z menu oczyszczania czy drugą?
 

FanKosmosu

New member
Kilka dn8 temu zakupiłem tego oleda. Netflix, ps4 rewelacja, nc+ dużo zależy od programu. Na niektórych obraz super, na innych nie za specjalnie. Może powinienem się jeszcze pobawić z ustawieniami. Mam pytanie: co ile włączacie czyszczenie matrycy? U mnie tv chodzi zazwyczaj ok 8-12 godzin dziennie ale dłużej nie jest wyświetlany ten sam obraz. Stosujecie tą pierwszą opcję z menu oczyszczania czy drugą?

Matryca się sama czyści co 4h oglądania i nawet gdy te 4h idzie z przerwami, także w ogóle się tym nie martw. WAŻNE: nie wyłączaj TV z gniazdka i zawsze trzymaj go trybie stand-by.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprawdzaj i rób czyszczenie dodatkowe z poziomu menu w razie pierwszych powidoków.
 

TATANA001

New member
Radosne? zakończenie?

Witam ponownie szanowne grono.
Pragnę poinformować, że udało mi się odzyskać TV. co prawda nie wersję C lecz B, ale za to z rocznika nowszego. Czekam jeszcze na jakiekolwiek dokumenty potwierdzające wymianę odbiornika (bo w paczce nic takiego nie dostałem:( )
Reasumując: Od stwierdzenia usterki do odzyskania nowego TV minęło około 4 miesięcy. Firma LG POLSKA i jej obsługa klienta to jakaś farsa. Wystawiając świstek o niemożności naprawy sprzętu umywają ręce i zrzucają cały ciężar starania się o wymianę sprzętu na KLIENTA! To w wielu przypadkach kończy się długotrwałymi i denerwującymi negocjacjami ze sprzedawcą, który nie ma żadnego interesu w tym żeby wymienić Wam telewizor. Pół biedy gdy w końcu po długim czasie uda się wam jednak odzyskać towar, ale w wielu przypadkach pozostaje Wam długa droga w sądzie cywilnym...
Tak więc lepiej kupować u dużych sprzedawców posiadających swoje salony w całym kraju i w miarę dbających o swój image, lub u sprzedawców naprawdę zaufanych i sprawdzonych, bo na LG Polska raczej nie liczcie.
Pozdrawiam wszystkich :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zapisuję się w klubie szczęśliwych użytkowników OLED LG 65B8.

Miałem też na prezentacji większego TCL’a, model 75C70, który to - zupełnie szczerze - nawet przy filmach w 4K okazał się dla nas, oglądających, nieporozumieniem! W tym wypadku zdecydowanie jakość idzie ponad rozmiar.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ta „lepsza” biel spowoduje tylko szybsze powidoki, a może i wypalenia. Dziękuję bardzo. Ta w B8 zupełnie mi wystarcza.
 

Rudeford

New member
Jestem ciekaw czy na powidoki ma wpływ na jakim podświetleniu oglądamy. Pewnie jak za dnia na maksymalnym, to wypalenia i ogólnie zużycie postępują szybciej.
 

Filipson89

New member
Minęło dopiero 7 dni w moim c8 od zakupy i zobaczyłem czarny pasek na szarym tle youtuba. Zacząłem czytać co to jest no i wyszło ze to tzw banding i teraz pytanie czy jest w normie czy wymieniać tv na inny? Sprawdź jak wyglada to w Twoim b8
 

Attachments

  • E64EB547-6F1B-4C67-8E90-598E3BFCF953.jpg
    E64EB547-6F1B-4C67-8E90-598E3BFCF953.jpg
    20,3 KB · Wyś: 84
Ostatnia edycja:
Do góry