LG OLED 65C8 test - umarł król, niech żyje król. Tworzymy historię, czyli pierwszy inteligentny telewizor na rynku.

Status
Zamknięty.

WuMike

New member
Bez reklam
Jakoś się dogadamy pewnie, o ile sprzedam swój TV i dostanę jakąś premię.

Jedno pytanie jeszcze, niezwiązane do końca z OLED, mianowicie czy nc+ będzie miało ofertę wykupu pakietu C+ 4K tylko na czas MS w Rosji? Niestety, z pewnych względów przedłużyłem umowę z UPC, także nie wierząc, że mecze bedą jednak w 4K, a teraz okazało się, ze jednak zobaczymy mistrzostwa w najwyższej jakości. Podejdę sobie do salonu jutro, ale może ktoś coś wie...?
 

200473

New member
Jeżeli tylko masz możliwość instalacji anteny satelitarnej to najtańsze rozwiązaniem jest:
1. Zakup anteny satelitarnej - koszt ok. 65zł antena 80cm
2. Zakup konwertera - 25 zł
3 Zakup uchwytu do anteny (tu zależy już od możliwości montażu 20zł - 50zł)
4. Ustawienie anteny na satelitę Turksat 42,0E
5. Wyszukanie kanału TRT4K tp.14 (12,615 GHz, pol. H, SR: 12500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
6. Delektowania się jakością 4K (niestety na tę chwilą bez HDR)

http://satkurier.pl/news/170924/turecki-trt-4k-pokaze-mundial-w-uhd.html







Jakoś się dogadamy pewnie, o ile sprzedam swój TV i dostanę jakąś premię.

Jedno pytanie jeszcze, niezwiązane do końca z OLED, mianowicie czy nc+ będzie miało ofertę wykupu pakietu C+ 4K tylko na czas MS w Rosji? Niestety, z pewnych względów przedłużyłem umowę z UPC, także nie wierząc, że mecze bedą jednak w 4K, a teraz okazało się, ze jednak zobaczymy mistrzostwa w najwyższej jakości. Podejdę sobie do salonu jutro, ale może ktoś coś wie...?
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Jasne, że mam możliwość zamontowania anteny, ale nie chce mi się kombinować z innymi satelitami. Chciałem nc+ ale tylko na czas MS.

Pełny abonament od nich zapewne wezmę, jak mi się umowa z UPC skończy, już na nowej chatce.

Dzięki, MiniMax. Sprawdzę tą opcję za 99 zł.
 

MiniMax

New member
Jeżeli tylko masz możliwość instalacji anteny satelitarnej to najtańsze rozwiązaniem jest:
1. Zakup anteny satelitarnej - koszt ok. 65zł antena 80cm
2. Zakup konwertera - 25 zł
3 Zakup uchwytu do anteny (tu zależy już od możliwości montażu 20zł - 50zł)
4. Ustawienie anteny na satelitę Turksat 42,0E
5. Wyszukanie kanału TRT4K tp.14 (12,615 GHz, pol. H, SR: 12500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)
6. Delektowania się jakością 4K (niestety na tę chwilą bez HDR)


A nie musi być tuner satelitarny 4K...???
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz telewizor 4k to tuner jest jest przystosowany. Dekodery też są w nc+ 4k ale jeżeli jest możliwość zainstalowania w tv Modułu CAM CI+ to po co dodatkowe urządzenie.
 

MiniMax

New member

dosai

New member
Panowie podpowiedzcie mi prosze bo jestem zielony wtym temacie ...kupilem LG c8 ( bede mial go w piatek ) jestm posiadaczem dekodera NC+, ale nie mam jeszcze dekodera tego nowego ktory obsluguje 4k, i z tad moje pytanie, czy ja ta karte z dekodera moge wlozyc bezposrednio do tego telewizora ? czy potrzebuje jeszcze jakiegos adaptera ?
jesli tak to co dokladnie musialbym kupic abym mog sie cieszyc mundialem w 4k. ? i czy to nie czasem sama karta jest tez inna pod 4 k ?
W sumie byloby super gdybym nie musial podlaczas dekodera ( zabiera zbedne miejsce )
Pozdraiwam Paweł
 

sajmer

Member
Kolega wyżej odpowiedział na takie pytanie podając nawet link do aukcji , na której jest taki moduł razem z kartą.
 
Ostatnia edycja:

kokodrillos

New member
Fajnie, tylko wg. regulaminu "Aktywacja karty dekodującej następuje w chwili odnotowania w systemach Dostawcy dyspozycji aktywacji wydanej przez Abonenta. Technicznie udostępnienie sygnału może nastąpić w terminie do 2 dni roboczych."

Wtedy jesteśmy 2 dni Mundialu w plecy a dodatkowo ponieważ paczka C+ jest promocyjna to nie jest zagwarantowane, że nie zostaną nie dodane nowe przecież i nie ujęte w ofercie promocyjnej kanały 4K dla oferty na kartę.

Dodatkowo nikt nie odpowiedział chłopakom czy mogą pidłączyć stary konwerter.
 

kokodrillos

New member
Acha i jeszcze jedno, po miesiącu nie oglądniemy na karcie prepaid żadnego kanału 4k ponieważ w ofercie prepaid nie ma paczki C+.
Zatem trochę drogo za sam Mundial 199 pln i potem do kosza - przypominam że karta z innego np. starego dekodera o ile ktoś ma umowę nie będzie działać bo jest przypisana do konkretnego dekodera nc+.
 

fio

Member
Pczy ja ta karte z dekodera moge wlozyc bezposrednio do tego telewizora ? czy potrzebuje jeszcze jakiegos adaptera ?
Potrzebujesz modułu CAM CI+
jesli tak to co dokladnie musialbym kupic abym mog sie cieszyc mundialem w 4k. ?
Zmienić umowę z NC+ i zamiast dekodera wybrać ww. moduł (jeżeli masz taką możliwość), albo zakupić dodatkowy pakiet, o czym pisano powyżej
i czy to nie czasem sama karta jest tez inna pod 4 k ?
Nie. Karta nie ma znaczenia. W przypadku modułu CAM CI+ to tv decyduje, jaką jakość i rozdzielczość może odtworzyć (tuner satelitarny wbudowany w TV). Moduł CAM CI+ jest odpowiedzialny tylko za dekodowanie.
 

dosai

New member
No i wlasnie o to mi chodzilo "fio"... dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz... dodatkowa karta mi jest w niczym nie potrzeba bo mam obecnie pelny pakiet NC+ na swojej karcie.... tyle ze chcialbym obejrzec mundial w 4 k a niestety moj dekoder tego nie ogarnie, a niedawno przedluzalem umowe wiec nie bede teraz doplacal kilka ladnych stowek za sam dekoder 4k. Pytalem dlatego, ze tv przyjdzie mi dopiero w piatek...wiedzialem, ze tv jest wyposazony w takie wejscie, tyle ze mialem nadziej, ze jest zaopatrzone w taki modul ktory pozwala na bezposredie zaadaptowanie karty nc+. Ale dzieki przedmowcy juz wiem ze musze kupic sam adapter badz udac sie do salonu nc+i tam go nabyc.
 

fio

Member
Cieszę się, że pomogłem. Zwróć jeszcze uwagę, gdybyś jednak nabywał moduł, że najprawdopodobniej Twoja obecna karta NC+ jest przywiązana do dekodera (nie można jej od tak przekładać) i bez kontaktu z NC+ nie da się nic załatwić.

...kupilem LG c8 ( bede mial go w piatek )
Jaką wielkość zamówiłeś? Ja mam 55.
 

Robsto

Member
Kartę generalnie można wkładać w różne urządzenia - dekodery można przecież kupić na wolnym rynku i nie trzeba o tym fakcie nc informować. Ale chcąc móc oglądać materiały 4k trzeba wymienić kartę na nową - stare tego nie obsługuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Status
Zamknięty.
Do góry