Który z nich lepszy 42LF652v, 43LF631v, UE43J5500

Trycekfan

New member
Witam.
Stoję przed dylematem kupna TV (przesiadka ze starego 21' CRT na LCD) i już miałem upatrzony model ale jak zacząłem drążyć temat pojawiły się inne ciekawe opcje, ale do sedna.

1. TV będzie służył do oglądania kablówki ale również często podepnę do niego laptopa/konsolę jako zew monitor więc chciałbym aby gry ładnie się prezentowały, filmy z pendrive też z chęcią obejrzę.
2. Pokój w którym będzie użytkowany to ok 25-28m2 ale odległość od TV to max 2,5m.
3. Celowałem w 42-43 cale gdyż max co mi wejdzie to 48 cali ale wtedy będzie wciskany na siłę między elementy mebli a nie chcę kupować jakiś staroci 45-46 cali.
4. Budżet jaki sobie założyłem to max 2000zł ale modele które mnie zainteresowały oscylowały w granicach 1750-1800zł
5. Z racji że zechcę go używać jako zew. monitor do gier na laptopie (w przyszłości może również pojawi się konsola) chcę rozdzielczości FHD. Wolę dobrej jakości FHD z przydatnymi funkcjami niż goły i kiepski 4K. Smart TV i WiFi pożądane ale nie niezbędne.

Oto TV które zwróciły moją uwagę:

LG 42LF652V---> wprawdzie o 1 cal mniejsza matryca ale cena do wyposażenia atrakcyjna, fajnie, że ma 3D ale nie jest to dla mnie opcja konieczna (potraktuję to jako ciekawostkę i dodatkowy atut). Jednakże czytałem na tym forum że ma matrycę o 120Hz odświeżaniu (na plus przy dynamicznych scenach sportowych lub w graniu) i że ma pełne podświetlenie a nie tylko krawędziowe. Miałem okazję porównać tego LG w sklepie jak się prezentują z tym poniżej i wyszło że 42-calowiec miał gorszą czerń ale być może to wina ustawień.

LG42LF631V---> Zawsze to 1 cal więcej. Przy porównaniu obrazu w sklepie pomiędzy 652v a 631v ten drugi sprawiał wrażenie "czystszego" i wyraźniejszego obrazu. Podobno ma matrycę 60Hz co przy moim trybie użytkowania może objawiać się "smużeniem"

Samsung UE43J5500--->tu nie mam żadnego zdania, ani go nie widziałem ani nie oglądałem, po prostu w wyszukiwarkach często się przewija a ma mniej więcej takie samo wyposażenie


Tak pokrótce wyglądają moje typy, ale jestem otwarty na wszelkie inne ciekawe propozycję, nie chcę jedynie TV noname, wolę sprawdzone marki. Wstępnie, moim pierwotnym wyborem miał być 42LF652v ale po wizycie w sklepie 43LF631v trochę mi namieszał w głowie. Jakby nie było TV 3D to technologia którą się zamyka więc stąd moje wahania bo chciałbym wybrać TV z możliwie jak najlepszą matrycą i ciekawymi funkcjami ale nie chciałbym przedpotopowej technologii. A może ktoś ma jakąś ciekawą alternatywę dla tych wymienionych powyżej, jestem otwarty na propozycje.

Dla jasności dodam, że znalazłem kilka postów na temat tych LG ale w żadnym wątku nie zostało jasno rozstrzygnięte który z nich jest lepszy dlatego założyłem nowy temat.

Z góry dzięki za pomoc
 

Trycekfan

New member
Ok, czyli na plus dla 652v, podobno input lag też ma przyzwoity, czyli cechy które sprawdzą się przy graniu i ew najbliższym EURO we Francji ;) A coś więcej, jak wygląda sprawa z odwzorowaniem kolorów?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do EURO we Francji to 8:2 na korzyść LF652. Najwyżej brałbym za 2499 zł 50"- bo 42" szybko Ci się znudzi.
 

Trycekfan

New member
Jeśli do EURO we Francji to 8:2 na korzyść LF652. Najwyżej brałbym za 2499 zł 50"- bo 42" szybko Ci się znudzi.
Wypunktuj jak możesz wszystkie za i przeciw na korzyść LF652, muszę mieć jakiś argument, żeby wytłumaczyć żonie dlaczego decydujemy się na TV starszej generacji? Potrzebuję konkretnych argumentów, skąd taka opinia wynika?
Niestety ale jak wspomniałem max co u mnie zmieści się we wnękę (szerokość to niecałe 110cm) to 48-49 cali więc 50 odpada całkowicie chyba, że powieszę go na suficie ;). Nie wspomnę już o tym że musi być jeszcze miejsce na dekoder, modem, router WiFi i najprawdopodobniej jeszcze jakieś głośniki 2.1 stąd biorę pod uwagę segment 42-43 cale, choć zdaję sobie sprawę, że po początkowym zachwycie z przesiadki z 21 cali po jakimś czasie te 42-43 może przestać wystarczyć, ale co zrobić, mebli z pokoju nie wyrzucę.
 

wiat

Member
Też się zastanawiam na dniach nad zakupem 42LF652V
100Hz i dobry obraz z niskim inputlagiem jest to mój główny warunek do zakupu TV (PC/TV 50/50%)

ale wszedł już do sklepów LG 43LH6047 (najwyższa seria FHD model na 2016r) tylko nie wiem czy matryca jest 100Hz
Wygląda na to, że to następca 42LF652V ale bez 3D i o cal większy, inne parametry i wyposażenie podobne.

Mało jest jeszcze opinii na temat 43LH6047 i występuje jeszcze w necie wersja 43LH604V

43LH6047 i 43LH604V o co chodzi z tym oznaczeniem 7/V na końcu, czy na Polskę mamy wersję okrojoną funkcjonalnie i czy w nich są matryce 100Hz.

@kiki - masz jakieś informacje co do tych TV
 
Ostatnia edycja:

Trycekfan

New member
Też się zastanawiam na dniach nad zakupem 42LF652V
100Hz i dobry obraz z niskim inputlagiem jest to mój główny warunek do zakupu TV (PC/TV 50/50%)

ale wszedł już do sklepów LG 43LH6047 (najwyższa seria FHD model na 2016r) tylko nie wiem czy matryca jest 100Hz
Wygląda na to, że to następca 42LF652V ale bez 3D i o cal większy, inne parametry i wyposażenie podobne.

Mało jest jeszcze opinii na temat 43LH6047 i występuje jeszcze w necie wersja 43LH604V

43LH6047 i 43LH604V o co chodzi z tym oznaczeniem 7/V na końcu, czy na Polskę mamy wersję okrojoną funkcjonalnie i czy w nich są matryce 100Hz.
Wygląda ciekawie, ale dopłacać 550zł za 1 cal więcej to chyba jednak zbyt drogo jak dla mnie, tym bardziej, że za tą cenę można mieć 50LF652v. Gdyby był do 2000zł i faktycznie był następcą 652v (czyli matryca 100Hz i niski inputlag) to byłby mój nr1 ale narazie za duży ma "podatek od nowości". Za różnicę w cenie pomiędzy 42LF652v a 43LH6047 kupię sobie głośniki Logitech Z533 i sporo piwa na Euro ;)
 
Ostatnia edycja:

wiat

Member
Wygląda ciekawie, ale dopłacać 550zł za 1 cal więcej to chyba jednak zbyt drogo jak dla mnie, tym bardziej, że za tą cenę można mieć 50LF652v. Gdyby był do 2000zł i faktycznie był następcą 652v (czyli matryca 100Hz i niski inputlag) to byłby mój nr1 ale narazie za duży ma "podatek od nowości". Za różnicę w cenie pomiędzy 42LF652v a 43LH6047 kupię sobie głośniki Logitech Z533 i sporo piwa na Euro ;)

Cena na dziś faktycznie wysoka - bo nowość i jeszcze mała dostępność - miejmy nadzieję że spadnie w dół - na to liczę.
Tylko jeśli 43LH6047 lub 43LH604V miałby lepszą matrycę IPS od 652V (lepsza czerń odwzorowanie kolorów i 100Hz panel) to byłby to mój faworyt do zakupu ze względu na moje potrzeby (PC/TV 50/50%)

@kiki - masz jakieś informacje co do tych TV i jakieś swoje spostrzerzenia co do modeli 2016 43LH604(7/V) vs. 42LF652V
 
Ostatnia edycja:

Trycekfan

New member
Cena na dziś faktycznie wysoka - bo nowość i jeszcze mała dostępność - miejmy nadzieję że spadnie w dół - na to liczę.
Tylko jeśli 43LH6047 lub 43LH604V miałby lepszą matrycę IPS od 652V (lepsza czerń odwzorowanie kolorów i 100Hz panel) to byłby to mój faworyt do zakupu ze względu na moje potrzeby (PC/TV 50/50%)

@kiki - masz jakieś informacje co do tych TV i jakieś swoje spostrzerzenia co do modeli 2016 43LH604(7/V) vs. 42LF652V
Ma matrycę 100Hz, WebOS 3.0 i podświetlenie Direct LED ---> LG 43LH6047 - FULL HD - Smart TV - LED TV - LG Česká republika
 

wiat

Member
Ostatnia edycja:

Trycekfan

New member
Czyli matryca 100Hz

Tu mamy porównanie pod względem wyposażenia 43LH6047 vs 42LH652V
Telewizory LED, LCD, plazmowe - porównanie: LG 42LF652V, LG 43LH6047
Teraz muszę 43LH6047 gdzieś zobaczyć i ocenić wizualnie ten TV - czerń i odwzorowanie kolorów,
bo 652V już oglądałem.
Czyli 43LH6047 to powiększony o 1 cal 42LF652v bez 3D (taka sama matryca tyle że większa) ale z WebOS 3.0. Według mnie na chwilę obecną 652v jest ciekawszą opcją bo bez problemu można go dostać za 1750zł. Niby technologia 3D jest w odwrocie ale lepiej ją mieć w TV niż nie mieć ;)
Wtedy to czy obejrzę sobie film w 3D będzie zależało od mojego kaprysu a nie od możliwości TV
 
Ostatnia edycja:

wiat

Member
Czyli 43LH6047 to powiększony o 1 cal 42LF652v bez 3D (taka sama matryca tyle że większa) ale z WebOS 3.0. Według mnie na chwilę obecną 652v jest ciekawszą opcją bo bez problemu można go dostać za 1750zł. Niby technologia 3D jest w odwrocie ale lepiej ją mieć w TV niż nie mieć ;)
Wtedy to czy obejrzę sobie film w 3D będzie zależało od mojego kaprysu a nie od TV

Jeśli chodzi o cenę i dodatki (np. 3D) - to bezwzględnie masz rację faworyt na dziś to 42LF652V

ale matryca w 43LH6047 to inna matryca (pomimo że 100Hz jak podaje czeski LG) może być lepsza lub gorsza, a tu nie znalazłem opinii, dla mnie jest to ważne ze względu, że będę go wykorzystywał jako monitor PC w 50%.
Dzwoniłem do RTVEuroAGD i chociaż w ofercie już jest to brak na sklepach 43LH6047 w Krakowie i Mielcu, więc na dziś nie jestem go w stanie ocenić moim wzrokiem.

Może ktoś już testował 43LH6047 i ma wyrobioną opinię o tym modelu?
 

wiat

Member
LF 652 jest na matrycy 100Hz.

@kiki to od dawna już wiemy,
natomiast nic nie wiemy o modelu nowym LG 43LH6047.
Jako sprzedawca jesteś w stanie coś o jego obrazie powiedzieć w porównaniu z 42LF652V
Czy 43LH6047 ma lepszą czerń, odwzorowanie kolorów i ma faktycznie 100Hz panel.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś nie odpowiem ale przypomnij się proszę w poniedziałek - to sprawdzę.
 

Trycekfan

New member
Ma ktoś jeszcze jakieś propozycje ciekawych TV 42-43 cale poza tymi wymienionymi w tytule. Czy warto brać jeszcze jakieś pod uwagę?
 
Do góry