Czy kupić telewizor OLED czy nie ?

abart68

New member
Napiszę że wstrzymałem się z zakupem TV i jestem w kropce po pomijając różnicę w cenie to sa teraz dwa TV z których dokonam wyboru ale wciąż się zastanawiam.
1. LG OLED65G6P: G6 Signature OLED 4K Smart TV w/ webOS 3.0 | LG USA
2. TX-65DX900E Telewizory LED - Panasonic Polska

Im więcej czytam testy tym bardziej nic nie wiem , może jakieś opinie w tym temacie ?

Zapomniałem dodać taki oto TV - 4K HDR Android TV | Smart TV z podświetleniem LED | ZD9 | Sony PL

Muszę napisać że dla mnie dość ważne jest 3D bo ma sporo takich filmów a czytałem że w Panasie są jakieś problemy .
 

jaro0508

Member
I wlasnie tego sie wiekszosc boi-kiedy slyszy slowo "wypalanie"-w przypadku tv za ok 15 tys zl co wcale nie powinno dziwic bo za te cene oczekujemy dosknalosci perfekcji a przymajmniej jak firma jest pewna tych 100 tys godzin wytrzymalosci powinna dac gwarnacje 5 lat i na wypalone pixele tez skoro sa pewni swego:):) Za te pieniadze mozna kupic 3 tv niezlej jakosci gdzie slowo wyplania nie istnieje mimo innych mankamentow technologii led..
 

barburian

New member
Bez reklam
Oled

http://www.hdtv.com.pl/forum/1283415-post149.html
Tu masz przykład wypalania Oledów, tak jak kiedyś plazm.[/QUOTE

Technologia idzie do przodu, nowe OLEDY gwarantują 100tyś godzin bez utraty jakości obrazu, pokaż KIKI artykuły czy opinie użytkowników o wypaleniach pikseli w OLED TV
w serii E6 lub G6 z 2016 roku.
Pierwsze plazmy też miały wypalenia ,a potem KURO czy Panasonic ZT60 były cacy
i wszyscy piali jaki to super sprzęt itd.....
Przytaczając artykuł o 1 serii OLED EC w moim odczuciu to trochę manipulacja ...
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
Bo taki ekran kupuje sie do filmów a nie aby grać cały dzień albo co gorsza męczyć nim TVN24 :(((( lcd to szajs przereklamowany.:fool:
 

ROMAN38

New member
Bez reklam
http://www.hdtv.com.pl/forum/1283415-post149.html
Tu masz przykład wypalania Oledów, tak jak kiedyś plazm.[/QUOTE

Technologia idzie do przodu, nowe OLEDY gwarantują 100tyś godzin bez utraty jakości obrazu, pokaż KIKI artykuły czy opinie użytkowników o wypaleniach pikseli w OLED TV
w serii E6 lub G6 z 2016 roku.
Pierwsze plazmy też miały wypalenia ,a potem KURO czy Panasonic ZT60 były cacy
i wszyscy piali jaki to super sprzęt itd.....
Przytaczając artykuł o 1 serii OLED EC w moim odczuciu to trochę manipulacja ...
Manipulacja to na tym forum rzecz codzienna ale pewnie skasują mój post :mrgreen: Te forum ma do nadrobienia z dobre 3 lata i tak -Technologia idzie do przodu panie KIKI.
 

jaro0508

Member
ale sam przyznasz ,ze dopiero to zweryfikuje zycie ..a na to trzeba czasu pamietasz plazmy lg? sypaly sie ..w porownaniu do plazm panasa..ale ja nadal wierze ze lg wyciagnelo z tego wnioski i nie wypuscilo teraz na rynek bubli za tak wielka kase..przynajmniej chce w to wierzyc:):)
 

jaro0508

Member
barburian wszystko zgoda.. z drugiej zaś strony życie zweryfikuje jak zawsze producenta ale na to trzeba czasu... lg tez robiło plazmy jaka była jakość sami wiemy.. do panasa się nierownaly dlatego bardziej ufam sony czy panasonic.. a lg naprawdę dobrze życzę.. moze wyciągnęli wnioski i nie wypuszczaja teraz bubli chce w to bardzo wierzyć.. bo sam myślę o takim tv i nie wyobrażam sobie wydać sporej kasy za nietrwaly szajs.. Jeśli sa pewni 100 tys godzin to super ale niech przedłuża gwarancję do 5 lat i na wypalone pixele jak sony.. który ma serwis chyba najlepszy w tym względzie :):) Oled kusi bardzo.. ale niech będzie jakościowo udany trwały i cenowo dla ludzi.. :) :)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
W oledach problemem nie są nawet wypalone piksele, ale degradacja obrazu w związku z pracą matrycy. Co z tego, że po trzech latach będzie świetna czerń jak reszta kolorów się wypali a do tego na stałe znaczki z rogów programów.
 

barburian

New member
Bez reklam
Najlepszym TV pewnikiem by był taki DX900 ale na matrycy IPS, Panasonic
już raz zrobił taki eksperyment z AX-em ,była świetna czerń i dobre kąty
 

Lech

New member
Bez reklam
W oledach problemem nie są nawet wypalone piksele, ale degradacja obrazu w związku z pracą matrycy. Co z tego, że po trzech latach będzie świetna czerń jak reszta kolorów się wypali a do tego na stałe znaczki z rogów programów.


Wróżbita? Czy masz może OLEDa od trzech lat.
 
Do góry