Samsung UE32F6400 czy Sony KDL-32W655A

shavo83

New member
ktory z tych TV waszym zdaniem bedzie sie lepiej prezentowal w odbiorze kanalow SD oraz HD z pena???Wazne zeby rowniez nie bylo problemow z czytaniem txt,srt i dts.Nie wiem jak sony ale samsung ma chyba matryce 100Hz.Ktory bedzie lepszy?Glownie jakosc obrazu bedzie brana pod uwage.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Z tych dwóch modeli to wybierz Samsunga, faktycznie ma matrycę 100 hz, ten model Sony ma matrycę 50 hz.
 

shavo83

New member
Ciekawe jak sie prezentuje jakosc obrazu w samsungu,testowalem model UE32EH5300 i powiem szczerze ze obraz mnie nie zadowalal.Wogole te kolory w samsungach wydaja sie jakies zbyt nasycone.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nawet jesli sony faktycznie ma matryce 50hz to i tak ma zdecydowanie lepsza jakosc obrazu od f6400.

Sent from my GT-I9003
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Nie, poprostu mam dostep do obydwu modeli i soniak ma lepsza jakosc obrazu.

Sent from my GT-I9003
 

RHJG

New member
Bez reklam
Po 1.UE32EH5300 to jest wersja budżetowa i dużo brakuje do F6400.Wyobraż sobie kol.shavo83,że ten czy inny TV ma suwaczek nasycenia kolorów,bez obawy możesz się nim pobawić.Choć Kadajo przesądził już z góry co jest lepsze bo to jest SONY i kropka.....Nic na siłe kol. shavo83 sam zobacz te modele,oceń i wybierz co Tobie odpowiada.Twój drugi post sugeruje,że już wybrałeś i szukasz potwierdzenia swojej decyzji.
 

Riv11

New member
Bez reklam
F 6400 ma zdecydowanie lepszy obraz od Sony W655A. Płynnośc w tym Sony to totalna porażka. Na 100% ma matryce 50 hz, jezeli ktoś nie widzi różnicy w matrycy 100 hz i 50 hz, to faktycznie może widzieć lepszy obraz w tym Sony. Model EH 530, jak napisał wyżej kolega, nie jest porównywalny do F 6400.
Najlepiej zrobisz jak sobie sam porównasz.
 

shavo83

New member
kol.RHJG nie wybralem jeszcze zadnego TV poprostu sprawdzalem czy nie mam moze do czynienia z fanem marki SONY bo na tym forum jest wiele osob ktore sa maniakami np.philipsa czy samsunga i tak naprawde trudno sluchac rad takich ludzi.A ten suwacze to sprawa oczywista,nikt nie jest tepy.Szukam tv juz od dawna,chce kupic jak najlepszy Tv 32' do kwoty naciaganej 2300zl. Nie jest to latwa rzecz jak sie okazuje.To nie zakupy w sklepie spozywczym!
 

RHJG

New member
Bez reklam
OK,ok tylko dlaczego taki "mały"Żeby było jasne są modele Sony b.dobre tylko nie w tym przedziale cenowym moim zdaniem.
 

shavo83

New member
OK,ok tylko dlaczego taki "mały"Żeby było jasne są modele Sony b.dobre tylko nie w tym przedziale cenowym moim zdaniem.


Dlatego ze Tv ma byc do malego pokoju gdzie poprostu wiekszy nie wejdzie.Tzn upchnal bym 42' np panasa et60 ale moja odleglosc od tv wynosila by wtedy po przemeblowaniu max ok.2m a na dzien dzisiejszy jakies 140cm haha wiec oczy by mi spuchly po godzinie ogladania :cool:
 

MPEG-4

New member
...Płynnośc w tym Sony to totalna porażka. Na 100% ma matryce 50 hz, jezeli ktoś nie widzi różnicy w matrycy 100 hz i 50 hz, to faktycznie może widzieć lepszy obraz w tym Sony...

Chyba teoretyzujesz, bo np taki sony z serii 4 to z płynnością to jest faktycznie przepaść do serii 6, wiem bo widziałem test na szybkosć matrycy w sklepie sony center.
 

Riv11

New member
Bez reklam
To o czym ty piszesz to jest czas reakcji matrycy ( podawany w ms) a to oczym ja piszę to ilość klatek wyświetlanych na sekundę. To są dwa różne parametry. Ten model Sony wyświetla 50 klatek na sekundę i tyle. Ale Twój wybór, jak chcesz to wierz, że matryca 50 hz wyświetli więcej niż 50 klatek na sekundę, albo,że to niczym się nie różni od 100 hz. Tylko po co Sony montuje matryce 100 hz w W8, skoro nie ma to znaczenia?
 

MPEG-4

New member
Ostatnia edycja:

shavo83

New member
dobra chlopaki spokojnie bez stresu,pewnie i jeden i drugi ma troche racji...Chyba jednak za samsungiem przemawia to 100Hz ale jeszcze sie nie zdecydowalem bo teraz zastanawiam sie nad modelem F6510 ktory ma 400hz.Myslalem tez o nowej serii sharpa ale po obejrzeniu paru sztuk w mediaexpert obraz jest do bani moim zdaniem.Dzieki za rady,przemysle jeszcze sprawe
 

Riv11

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, ze w W650 zamontowano matrycę LG 50,hz i sprzedają to za 2600 a LG poniżej 2 tyś, i każą wierzyć, że Sony zrobił z niej 200 hz. Jak ktoś chce niech wieży.
 
Do góry