Strona główna Ostatnie testy Nasze Zestawy Kanały 4K Próbki HD Forum
Rejestracja Regulamin Kalendarz Szukaj Dzisiejsze posty Zaznacz wszystkie fora jako przeczytane

najciekawsza prezentacja na avs 2017

LCDJaki LCD, dla kogo, za ile ...

Wróć HDforum > Video > LCD > Ostateczna bitwa!!! PFL6007vs.ES6800
Odpowiedz

Wspiera forum

Meldunek: Jun 2008
05-10-2012, 10:00
Domyślnie Ostateczna bitwa!!! PFL6007vs.ES6800

Przeczytałem test Kikiego na temat Philipsa serii 6007. Robi wrażenie. Wygląda na to, że znalazłem godnego konkurenta dla mojego wcześniejszego wyboru czyli Samsunga ES6800. Nadmienię, że telewizor jaki chcę zakupić będzie w 55 calach. Jeszcze do niedawna porównywałem z Samsungiem filipiaka 5507. Mocno się nad nim zastanawiałem ponieważ był sporo tańszy, a i testy wypadły zacnie. Jednak materiały użyte do jego produkcji nie bardzo mnie zadowalały. Ot taki plastik fantastik (wiem, wiem... w tej kasie cenowej nie ma co wybrzydzać). Technologii 3D nie brałem pod uwgę, aż do teraz. Stąd zmieniłem rywala dla samsunga. Dlaczego?

Test 6007 wypadł rewelacyjnie. Klasa cenowa PFL6007 i ES6800 jest ta sama. W obu są zastosowane DualCore. W Philipsie mam dodatkowo Ambilight. Co prawda smartTV jest lepszy w Samsungu, ale jak znam życie to pewnie po miesiącu mi spowszednieje. Dla mnie najważniejszy jest obraz i jeszcze raz obraz. Nie zniósł bym widoku chmurek czy szarej czerni. Pewnie bym się przyzwyczaił, ale niesmak by pozostał.

Odpowiadałem już na pytania o które zawsze prosi Kiki, więc nie będę tego robił po raz kolejny. Wybór padł na te dwa odbiorniki. Nie ukrywam, że cena gra tu dość znacząca rolę. Jednak wydaje mi się, że kluczowym aspektem w moim przypadku będzie 3D. Zdaję sobie sprawę z tego, że to tylko dodatek, ale...

Czy ktoś orientuje się, jak obraz 3D wpływa na oczy dziecka? Chodzi mi oczywiście o rozgraniczenie na technologię migawkową i pasywną. Mam dwóch synów 8 i 3 lata. Prędzej czy później założą okulary choćby na pół godziny i będą oglądać jakąś bajkę czy film przyrodniczy. Nie chciałbym chłopakom spaprać wzroku.

Co do samego obrazu na pewno pomógłby mi w wyborze test ES6800 który obiecał Kiki. Teraz po przemaglowaniu 6007 można by zestawić te dwa TV. To jak Kiki, będzie?
Nie mniej dla informacji podam, że oglądam dużo dynamicznego sportu (żużel, piłka nożna) i sporo gram na XBOX360 (fascynacja grami pozostała z dzieciństwa). Także szybkość matryce ma dla mnie znaczenie (tu 6007 wypadł rewelacyjnie).

Szczerze powiem, że jestem już zmęczony szukaniem, czytaniem, porównywaniem. Chciałbym już to zakończyć i tak jak napisałem, obawiam się że kluczem do wyboru może być 3D...
Odpowiedź z Cytatem
przemo73 jest offline
reklama

Meldunek: Feb 2005

Banned

Meldunek: Feb 2007
05-10-2012, 10:22
Domyślnie

Cytat:
Czy ktoś orientuje się, jak obraz 3D wpływa na oczy dziecka ?
Nie tyle na oczy co na cały układ percepcji.

W imieniu dzieci proszę Cię o rezygnację z aktywnego 3D.
Dane o szkodliwości są skrzętnie ukrywane.
Poczytaj uwagi producentów.
W instrukcjach umieszczają zestaw ostrzeżeń.

Pamiętaj:
dzieciaki nigdy się nie przyznają, że coś jest nie tak dzieje się w głowie, bo wiedzą, że dostaną natychmiast szlaban na 3D.
Odpowiedź z Cytatem
bluray jest offline
Member

Meldunek: Oct 2011
05-10-2012, 10:30
Domyślnie

Witam.
Przepraszam że podepnę sie pod twój temat ale,
mam ten sam problem z wyborem, dokładnie takie same modele jak Ty (tylko 40 i 42" ) . Jak na razie wygrywa Samsung właśnie z powodu 3D. Choć też czekam jeszcze na test es6800.
Dlaczego wybrałem samsunga ? Miałem okazje pooglądać i pobawić się w sklepie właśnie samsungiem i wprawdzie LG, ale chodzi o to że miał pasywne 3D , jak dla mnie aktywne zdecydowanie wygrało jeżeli chodzi o komfort i jakość oglądania, ale jak pisałem mi to podpasowało nie znaczy że każdy ma takie odczucie.
No i jeszcze sprawa czy na dłuższą metę nie będzie to bardziej męczące. Tu mogą wypowiedzieć sie posiadacze obu technologii jak to wygląda na dłużej.
Co do wpływu na zdrowie to nie wypowiadam sie .
Odpowiedź z Cytatem
unkas jest offline
reklama

Wspiera forum

05-10-2012, 10:32
Domyślnie

Cytat:
Napisał bluray Zobacz post
Pamiętaj:
dzieciaki nigdy się nie przyznają, że coś jest nie tak dzieje się w głowie, bo wiedzą, że dostaną natychmiast szlaban na 3D.
To się zgadza. Każdy był dzieckiem i pewnie pamięta, jak trząsł się z zimna nad morzem z sinymi ustami. Jednak kiedy padało pytanie: Zimno Ci? Zawsze odpowiadaliśmy; NIE!!!
Zdaję sobie z tego sprawę, dlatego w odpowiedniej chwili wziąłem 3D pod uwagę.

@unkas
Zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o jakość 3D co do technologii aktywnej. Także porównywałem z pasywnym LG i nie wyglądało to zachęcająco. Wystarczyło lekko zmienić kąt patrzenia i efelt 3D znikał.
Nie mniej jak pisałem to tylko dodatek i podobnie jak SmartTV, pewnie po miesiącu zachwytów spowszednieje. Inna sprawa to dzieci i tu bez wątpienia wygrywa pasywna technologia.

Ostatnio edytowane przez przemo73 ; 05-10-2012 o 12:14
Odpowiedź z Cytatem
przemo73 jest offline
Sklep audiovideo.com.pl

Meldunek: Mar 2005
05-10-2012, 12:23
Domyślnie

Dzieci na świecie mają zakaz oglądania więc trzymaj się tego trendu.
Samo 3D to gadget . W porywach zajmuje 1% wykorzystania. Więc dobieraj do 2 D. Wybór należy do Ciebie. Wg mnie przewaga jest bardzo duża na korzyść Philipsa. Czytałem Twoje wpisy zrobisz ka uważasz ale wynik do Twoich potrzeb jest 9:1 na korzyść Philipsa.
Zawsze może skorzystać z prezentacji lub zwrócić telewizor jak Ci się nie podoba.

Ostatnio edytowane przez kiki ; 05-10-2012 o 17:13
Odpowiedź z Cytatem
kiki jest offline
Wspiera forum

05-10-2012, 16:22
Domyślnie

9:1 no to nieźle! Hokejowy wynik
Dzisiaj byłem zobaczyć ten telewizor w jednym ze sklepów. Niestety nie mieli. Mają tylko 5507 i to nawet nie włączone. Po raz kolejny przypatrzyłem się technologii pasywnej na odbiornikach LG. Podszedłem do tego z większym dystansem niż kiedyś. Cóż... wygląda to świetnie. Może to siła sugestii którą sam stworzyłem, że to bezpieczniejsze dla dzieci. Nie ważne.
Szala przechyla się na stronę Philipsa
Odpowiedź z Cytatem
przemo73 jest offline
Member

Meldunek: Oct 2011
05-10-2012, 16:30
Domyślnie

A ja myślę że nie ma co snuć teorii spiskowych, jeżeli było by to szkodliwe jak piszecie to nie sądzę żeby duże firmy ryzykowały ewentualnymi procesami o odszkodowanie.
Poza tym czy oglądanie telewizji w ogóle jest zdrowe ??

A nawiasem mówiąc kiedyś tak samo mówiono o telewizji kolorowej "że będą sie rodziły dzieci z dwoma głowami"
Wielu z was może tego nie pamięta, ja tak .
Odpowiedź z Cytatem
unkas jest offline
reklama

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania