LCD 46" Sony, Toshiba?

sniper84

New member
Witam wszystkich i jak inni pytający zamierzam kupić telewizor.
Jak na razie zdecydowałem się na LCD 46" ale wybór modeli jest tak duży, że ciężko wybrać coś samemu, szczegółowe wymagania poniżej.
Prosiłbym o porady i ewentualne marki/modele.

odległość od ekranu - ~3,20
jak słońce świeci w pokoju - okna z lewej strony, bezpośrednie do godz ~14:00
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wszelkie typu "discovery"
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 46"
preferowana marka - Sony, Toshiba, inna?
jakie urządzenia będą podłączone - najprawdopodobniej dekoder "N-ki" z nagrywarką ewentualnie UPC, w przyszłości PS III ewentualnie nagrywarka dvd, tuner z wyjściami głośników kina domowego, laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 30% TV;40% filmy, 30% gry w przyszłości.
jakimi złączami - nie bardzo się znam, proszę o propozycje.
jaki masz sygnał - myślę, że w większości SD ale tez 11 programów HD, DivXy
ile programów HD 11
ma stać czy wisieć - raczej stać
jaka klasa cenowa ~4 tys.?

Za wszelkie propozycje i porady z góry Bardzo Dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ do SD musisz liczyć się z : dobrym przetwarzaniem sygnałów SD, eliminacją szumów na ekranie , dobrym skalowaniem.
Ale ponieważ 40% filmów i jeszcze 30% gier to musi dawać sobie radę z HD.
Ponieważ napisałeś ok. 4000 zł - to musisz wziąć po uwagę 46 LE 705 Sharpa i 46SL 733 Toshiby.
Do Twoich potrzeb super. I wreszcie pełna paleta nasycona i podwajanie linii.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu.
A ponieważ zakup na lata to dopłać ratami brakującą kwotę . I tak się zwróci i to z nawiązką przy zmniejszony apetycie na prąd. A po kalibracji oszczędność jest bardzo duża.
Kalibracja telewizora cyfrowego - Audio-wideo - NT w INTERIA.PL - nowe technologie, komputery, gadżety, wynalazki, technologia, telekomunikacja, testy, komputer, test
 

WuMike

New member
Bez reklam
Co jak co, ale Sharp 705 dosyc srednio radzi sobie z usuwaniem przeplotu. Widze to dosyc wyraznie. SL733 ma tutaj przewage, takze w kwestii skalowania.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
WuMike widze, ze czesto polecasz Toshibe. Moze miales do czynienia z WL753 interesuje mnie 46". Tego SV685 moj sponsor nie moze juz dostac w zadnej hurtowni.
 

last_ninja

New member
Mnie także zainteresował model Toshiby WL753. Dziwne, bo na europejskiej stronie www Toshiby tegomodelu nie ma, a na polskiej - owszem... Czy to jest jakiś model przeznaczony tylko na rynek polski? Chętnie bym przeczytał jakiś test tego modelu i poznał cenę za 40" i 46".
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
model Toshiby WL 753 dopiero dziś wszedł do produkcji. Pojawi się więc wkrótce wszędzie . Cena poniżej 5500 zł .

akwidzynski - rzuć się na 55 SV 685 - te są jeszcze w produkcji.
Jaką masz odległość od ekranu i jaki sygnał.
 

sniper84

New member
Przyznam, że brałem pod uwagę między innymi podane modele Sony i Toshiby teraz doszedł Sharp.
Na placu boju zostały więc 3 modele:
Sony KDL 46EX500
Toshiba 46SL 733
Sharp 46 LE 705

PRZYZNAJĘ, ŻE NIE MIAŁEM KONTAKTU DO TEJ PORY Z LCD, LED CZY PLAZMĄ W WARUNKACH DOMOWYCH.
Może się czepiam i truję ale jeśli mógłbym prosić o dodatkowe odpowiedz na moje dalsze (możliwe że głupie) wątpliwości to będę bardzo wdzięczny.

Pytania dodatkowe:
1) Czy po pdłączeniu PS3 tylko z Sony będę miał możliwość obsługi pilotem?
2) Jaki LED ma Toshiba i Sharp i czy RGB jest dużo lepszą technologią?
3) W Sony zawsze wydawało mi się, że się przepłaca i płaci za markę. Widziałem SONY Bravia 40" bez kalibracji na Avatarze u znajomego i grał ładnie. Czy ten będzie mógł zagrać dużo lepiej? Nie mam porównania z innym godnym uwagi telewizorem grającym w warunkach domowych.
4) Może głupie pytanie, ale jak wygląda sytuacja z kalibracją w przyadku Sony, który dostosowuje się do naświetlenia. Czy jest to jakiś problem?
5) Czy do HD i PS3 dużo lepsza jest Toshiba lub Sharp czy raczej porównywalne z Sony?
6) Czy we wskazanych modelach można zapisać różne ustawienia dla np SD, HD, DivX, BlueRay, Gry? (włączenie/wyłaczenie funkcji filtrów, korekcji, nasycenie kolorów itp, czy to w ogóle byłoby potrzebne czy tylko moje widzimisie?)
7) Jak wygląda przesyłanie obrazu DivX przez WiFi? Czy jest dodatkowa strata jakości?

Informacje dodatkowe:
1) Nie zależy mi na oglądaniu filmów i muzyce bezpośrednio z USB
 

Mike25

New member
Dam odpowiedź tylko na te pytanie, w których mam rozeznanie :)

2) Sharp 705 ma full LED (ale bez local diming). Teoretycznie powinno to gwarantować bardzo równomierne podświetlenie, jednak osobiście widziałem egzemplarz ze skopanym, fatalnym podświetleniem, tak więc tak jak w przypadku CCFL trzeba przed zakupem sprawdzać egzemplarz.
3) Toshiba i Sharp to też uznane marki. Sony się po prostu lepiej sprzedaje, ze względu na marketing i większą liczbę salonów. Na świecie jest bardzo wiele marek TV, ale tylko kilku producentów matryc LCD, którzy dostarczają swoje panele wielu markom, często te same różnym markom (jak np wiele modeli Samsunga i Sony posiadają takie same matryce). Dlatego pierwsze za czym się rozglądaj to technologia matrycy jaka by Ci najbardziej odpowiadała, a dopiero potem wybieraj markę TV pod względem procesora obrazu, skalowania SD itp.
4) W EX500 detektor światła można wyłączyć, więc nie jest to żaden problem.
5) Wg mnie Sharp z Sonym są bardzo porównywalne pod tym względem. Toshiby nie znam. Do HD raczej większość paneli na rynku się nada bardzo dobrze.
6) EX500 jak najbardziej można stosować oddzielne ustawienia obrazu dla każdego ze źródeł, tzn pod każde złącze (4xhdmi, 2x scart, 1xdvi, 1xzłącze antenowe) możesz sobie ustawiać odrębne ustawienia obrazu.
 

Ares78

New member
1. Przy PS3 slim można skorzystać z Bravia Sync także powinno się dać, osobiście nie próbowałem (mam niestety wersję FAT gdzie nie ma tej opcji).
4. Tak jak przedmówca odpowiedział czujnik można zawsze wyłączyć także tutaj nie ma problemu, tym bardziej, że podświetlenie nie jest jakoś w drastyczny sposób zmieniane.
7. Przy divxach przez Wifi straty jakości nie uświadczysz, przy HD może być problem przy dużej ilości przeszkód, sporej odległości z zapewnieniem odpowiedniej przepustowości, ale to raczej dość ekstremalny przypadek.
 

crush00

New member
Mnie także zainteresował model Toshiby WL753. Dziwne, bo na europejskiej stronie www Toshiby tegomodelu nie ma, a na polskiej - owszem... Czy to jest jakiś model przeznaczony tylko na rynek polski? Chętnie bym przeczytał jakiś test tego modelu i poznał cenę za 40" i 46".

Pozwolę sobie wkleić moja Prywatną wiadomość do Ciebie, żeby wszyscy mogli skorzystać z mojej opinii. Amatorskiej bądź co bądź, ale na pewno jedynej na gorąco (46WL753 otrzymałemw czwartek a w sobotę były pierwsze próby w domu).

Witam
Jeszcze jej nie sprzedałem. Paczka dotarła do mnie dopiero w czwartek, a w piątek udało mi się ją przetransportować z firmy na działeczkę, gdzie ostatnio przesiaduję, i wczoraj na Harrym Potterze były pierwsze testy. Z moich spostrzeżeń wynika, że czerń z kąta nie różni się prawie niczym od tej na wprost. Ogólnie obraz bez problemu można obejrzeć z prawie zerowego kąta (wygody w tym żadnej nie ma oczywiście, ale takie wrażenie:). TV z łatwością wyszukuje kanały z anteny pokojowej i (co testowałem już w firmie) bez problemu odtwarza z HDMI z laptopa czy z USB (na razie testowałem tylko AVI bez napisów). Co ważne z malutkiej anteny łapie od razu naziemną TV cyfrową (u mnie 7 kanałów) i ... gdyby nie oznaczenie SD w opisie kanału to raczej bym nie wiedział czy jest to HD czy SD:). Tryb AutoViev (czy jakoś tak) działa świetnie, wystarczy zgasić światło w pokoju i telewizor sam przyciemnia ekran, żeby nie raził. Poza tym pilot wydaje mi się bardzo funkcjonalny (właściwie wszystkie opcje są dostępne pod konkretnymi klawiszami bez błądzenia po menu).

Co do jakości wykonania to... myślałem,że będzie grubszy:). Posiada wyłącznik "permanentny", złącze HDMI i USB z boku, resztę z tyłu (w tym optyczne audio). Kabel TV na koncentryku analogowym podłączany podłączany jest z dołu do góry a nie prostopadle do TV, także nie potrzeba miejsca za TV do podłączenia żadnego sygnału. Podstawa łączona do łącznika 4 solidnymi śrubkami na klucz imbusowy (ok 2 cm długości). TV mocowany do łącznika również 4 śrubami (ok. 1,5 cm) na imbus. Wszystko w komplecie. Na tylnej części podstawy opaski do trzymania kabli, dodatkowa opaska również w komplecie.

Będąc w pracy testowałem tez Internet. Przy mojej sieci idącej na łączu DSL niepotrzebna była żadna konfiguracja, net działa na automatycznych ustawieniach, YouTube śmiga w ciągu kilku chwil od podłączenia kabla. Innych opcji internetowych nie sprawdzałem. TV posiada w zestawie gwizdek do WiFi ale nie testowałem, bo zapakowany w blister i nie chciałem rozcinać.

Szczerze mówiąc to jest tak jak wiele osób mówiło mi przed zakupem, tzn. najchętniej zostawiłbym go sobie:p. Niestety moja żona po zobaczeniu rozmiaru i przymierzeniu szablonu do naszego pokoiku (aktualnie mieszkamy z teściami i dla nas jest 12m2:() powiedziała, że absolutnie nie pozwoli mi go powiesić na ścianie bo, jak to powiedziała: "zdominuje naszą przestrzeń życiową" :p.

Cena jaką chciałbym za niego uzyskać to 5300PLN. Nigdzie taniej nie widziałem w necie, a ceny zaczynają się od 5700. Ewentualnie wyślę kurierem na własny koszt lub dowiozę na odległość do 100km od Radomia.

W razie pytań podaję nr kom.:
XXX XXX XXX

P.S. Sa to oczywiście moje subiektywne spostrzeżenia z patrzenia na TV przez jakieś 3h. W tej chwili TV jest już zapakowany z powrotem, bo groźba szturchnięcia (TV stał na wysokości pępka na ławie:) w niego przez moją ślubną bądź półroczną córeczkę wybiła mi chęć cieszenia się z TV tym bardziej, że liczę się z jego sprzedażą i chciałbym, żeby w jej momencie był w idealnym stanie.
 

saszka123

New member
sprawdzenie tv po zakupie

Mike25 co dokładnie rozumiesz pod dokładnym sprawdzeniem tv po zakupie?

Jakie dokładnie testy należy przeprowadzić aby mieć pewność że tv jest bez wad? Czy tylko należy sprawdzić matrycę pod kątem bad pikseli oraz równości podświetlenia, czy dodatkowo inne testy? Czy wystarczy wyświetlić czarny/biały ekran (np. zdjęcie) aby mieć pewność że TV dobrze świeci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony KDL 46EX500
Toshiba 46SL 733
Sharp 46 LE 705




1) PS3 korzysta z Bravia Sync .

2). Nie ma takiego pojęcia. Każdy ma swoje rozwiązania.
Sharp ma matryce 10 tej generacji . Konkurencja niżej.
Sharp ma podświetlenie i pełne led i krawędziowe. Konkurencja tylko krawędziowe.
Sharp ma matryce UV2 A . Konkurencja nie.
Sharp ma piksel z czterech kolorów - konkurencja z 3.
Sharp ma 8 mln sub pikseli na matrycy - konkurencja 6 mln.
Ale liczy się efekt końcowy. Szybkość procesorów ruchu, skalowanie obrazu , przetwarzanie , obróbka cyfrowa.

3) Do porównań w domu służy prezentacja - wówczas możesz wybrać to co Tobie sie podoba. Bo :
- z własnego sygnału
- z Twojej odległości
- w Twoim oświetleniu
- w gronie rodzinnym
Wówczas wybierasz z kilku modeli.
Nie uważam że przepłaca się za markę SONY.

4. Mając na myśli OPC - nie tylko w SONY ale w większości lcd - nie ma to nic wspólnego z kalibracją .

5.Nie ma takiego pojęcia . Ale sprawdź input lag. Najmniejszy jest w Sharpie. Ale inne telewizory przy grach też spokojnie sobie poradzą.

6. Można.

7. Divx - ma swoje uwarunkowania i różne kodeki. Do dużych telewizorów i extra jakości staraj się używać sygnałów o extra bitrate.
 

sniper84

New member
Dziękuję wszystkim za rady i odpowiedzi.

Ostatecznie zakupiłem Sony KDL 46EX500.

Jak na razie sprawuje się doskonale, chociaż jeszcze nie sprawdziłem wszystkich jego możliwości.
 
Do góry