Zagwostka z wyborem tv

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Potwierdzam też mam oleda Philips 805 już prawie 3 lata używany do wszystkiego, obraz jak w pierwszy dzień kiedy go podłączyłem. czyli perfekcyjny .
 

luck76

Well-known member
Potwierdzam też mam oleda Philips 805 już prawie 3 lata używany do wszystkiego, obraz jak w pierwszy dzień kiedy go podłączyłem. czyli perfekcyjny .
No i super 👍🏻👍🏻👍🏻 Tylko pytanie co podpowiesz tym co nie mieli tyle szczęścia co Ty? Tez mam plazmę która mimo 15 tys h nie ma wypalen. Czy to oznacza ze plazmy się nie wypalały? Poza tym zrobiłeś pomiary w dniu zakupu i dzisiaj?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Mogę zapytać a co doradzisz tym co kupili LED i nie mieli tyle szczęścia ? , znaleźć led z "czystym ekranem" chyba graniczy z cudem ,w innym wątku ktoś wymieniał telewizor chyba 8 razy a i tak każdy miał usterki .Ja kupiłem u Kikiego i myślicie że ekran jest całkiem czysty ?
 

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Ale po co działa cieszy oko nie ma żadnych wypaleń , jak opinia użytkownika 3 letniego Oleda jest nie wystarczająca to po co to forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz przeprowadzić własne badania.
Też mam , świetnie gra i to jest jego największa zaleta.
To czy wytrzyma 15 lat czy 25 - to jest wtórna rzecz.Liczy się dziś i jutro.
 

Kedaar

Member
Ja biorę pod uwagę wszystkie wiadomości, sugestie, informacje. Nie przeczę, że ktoś może mieć OLEDa bez jakichkolwiek wypaleń po np 3 latach, sobie nasuwałem pytanie czy moje codzienne użytkowanie: dużo statycznych obrazów np kanał informacyjny lub kanał muzyczny przez kilka godzin pod rząd, nie sprawi, że takowy OLED wypali się w krótkim czasie. Tego właśnie obawiam się najbardziej dlatego zrezygnowałem z kupienia OLEDa (chociaż od początku i tak ta technologia nie była moim faworytem) i skupiam się teraz na MiniLED. Na obecną chwilę blokuje mnie jedynie (lub aż) cena. No i poniekąd.. Żona 😜
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku kanału muzycznego czy informacyjnego chyba nie ma obrazu statycznego bo przecież obraz się zmienia .Myślę ze problemem może być logo ewentualnie dolby pasek na programach informacyjnych ,ale z tego wyczytałem w tych telewizorach jest taki układ co przesuwa piksele .Nie mam doświadczenia oledem może się ktoś wypowie kto ma i może potwierdzić
Taka ciekawostka ,na moim starym telewizorze kineskopowym też zostały takie ciemniejsze pasy na dole i górze szerokość pokrywa się z paskami od np tvp info widać to przy wyłączonym telewizorze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zakładasz , że pasek informacyjny to Clue programu Twoich wyborów audycji i pojawia sie na wszystkich programach non stop to odpuść Oleda.
Bo wówczas masz system korzystania podobny jam na monitorach non stop gra i nawet wychodząc z domu- dalej gra.
Jeśli korzystasz z telewizora jak z telewizora - nie ma problemy z powidokami ale masz gwarancje najlepszej jakości na rynku.
Dla mnie - przy szarości dnia powszedniego - radość z transmisji sportowych czy extra filmów z Netflixa , jest warta zapłaty każdej złotówki za Oled TV nawet nie wskazując marki,.
 

Kedaar

Member
Niezbyt rozsądne było by zostawianie włączonego telewizora mimo np. wyjścia z domu. Ja przynajmniej nigdy tak nie robię. Telewizor głównie u mnie jest włączany w okolicach 16-17. Kanały informacyjne nie są moim głównym wyborem, aczkolwiek potrafi takowy kanał być włączony, jak już wspominałem, przez kilka h, jak np coś robię w trakcie. Jak idę spać to przełączam na kanał muzyczny, ustawiam auto wyłączenie na 1h i idę lulu przy dźwiękach muzyki. Film czy sport oglądając poprzez dekoder, również cały czas jest np logo kanału wyświetlane. Dlatego martwię się, że takie codzienne użytkowanie może być zabójcze dla OLEDa, a wydając 10-15 tys. jednak człowiek ze spokojem chce korzystać z danego sprzętu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli komuś zależy na jakości - to Oled daje najwięcej radości.
Masz jakiekolwiek wątpliwości nie kupuj.
Przy deklaracji wykorzystania które opisałeś - oled się sprawdzi również.

Masz bardzo dobre modele minLed :
  • LG 75Qned 913 QA za 15.999 zł
  • Philips 75PML9636 za 10.999 zł
  • TCL 75C935 za 10.999 zł
  • Samsung 75QN91B z 11.999 zł
  • Sony 75X95K za 16.500 zł
Do każdego masz dodatkowo pakiet gratisów o wartości 500 zł.
Mam oledy od lat i cieszę się najlepszą jakością.
 

Kedaar

Member
A co powiecie na dwa modele Samsunga tj. Neo QLED QE75QN85BAT (obecnie poniżej 8800 zł) i Neo QLED QE75QN91BAT (prawie 10.500 zł)? Sam się sobie dziwię, że o to pytam, gdyż jakoś nie mam zaufania do tej firmy jeśli chodzi o telewizory, no i Tizen.. aczkolwiek oba mają MiniLEDy i są sporo tańsze od 75' Sony, którego cena sięga 17 tys.
 

luck76

Well-known member
A co powiecie na dwa modele Samsunga tj. Neo QLED QE75QN85BAT (obecnie poniżej 8800 zł) i Neo QLED QE75QN91BAT (prawie 10.500 zł)? Sam się sobie dziwię, że o to pytam, gdyż jakoś nie mam zaufania do tej firmy jeśli chodzi o telewizory, no i Tizen.. aczkolwiek oba mają MiniLEDy i są sporo tańsze od 75' Sony, którego cena sięga 17 tys.
Poza tizenem są Ok. Masz philipsa na androidzie za 8500
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz Mini Ledy o świetnej renomie i extra cenach :
  • 75PML9506 za 8999 zł
  • 75PML9636 za 10.499 z soundbarem B@W
 
Do góry