TV do salonu (do 7000zl)

LuQa

New member
Zacznijmy od formulki

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
25m^2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Mieszkam sam, choc czasem znajomi przychodza wiec powiedzmy ze do 4 osob
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Kanapa mniej wiecej na wprost od ekranu, aczkolwiek z aneksu kuchennego czasami tez bedzie rzucane okiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Wisiec
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Ekspozycja zachodnia, plus polkozenie takie ze ogolnie mam malo swiatla w mieszkaniu (i nie lubie miec za wiele ;))
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Wszystko ; ] Ogolnie przedewszystkim funkcje smart. Oprocz oczywistych - asystent google (sterowanie glosem, polaczenie z glosnikami google home, nie musi byc po polsku), latwe rzutowanie materialow z innych urzadzen typu telefon czy komputer przez wifi (wbudowany chromecast?). Dobry HDR (niebede go wymienial przez wiele lat, nie chce TV ktory ma przestarzale technologie juz w momencie kupienia (czyli np. HDR10 zamiast ulepszonych wersji). Wsparcie Dolby Atmos ( w sensie zebym mogl soundbara z atmosem kiedys podczepic i zeby dzialalo prawidlowo) Ambilight! Fajnie by bylo jakbym mogl sluchawki na bluetooth podlaczyc, ale to nie jest nic waznego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Jakas kablowka, najlepsze co znajde, ale nie bedzie zbytnio uzywana na nim
10 .Jakie urządzenia ?
Konsole (PS4/PS5 jak wyjdzie oraz Switch), ale przede wszystkim obok telewizora stal bedzie komputer stacjonarny ktory podlacze do niego przewodem i bede duzo uzywal jako duzo monitor do grania z kanapy/ogladania filmow
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
2-8 godzin, zalezy czy weekend czy nie
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ?
Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
National Geographic itp itd, ale glownie gry/Netflix pojedyncze filmy i seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
80% to gry
16. Preferencje co do marki?
Philips(Ambilight)
17. Preferencje co do wielkości?
65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Brak opcji smart tv i ich zacinanie sie. Brak sterowania glosem (deal breaker), brak dobrego HDR (HDR10+/Dolby Vision). "Nianczenie" sprzetu - nie wydaje tylu pieniedzy zeby musiec chucac i dmuchac zeby nic sie nie zepsulo.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami/pozno w nocy (w dzien tez jest ciemnawo)
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Maks to w teorii rejony 7000 - wolalbym wydac mniej, ale jak cos by bylo naprawde warte to moge przemyslec
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ?
Mysle ze predzej wymienie mieszkanie ; )
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?
Bardzo czesto. Mozna powiedziec ze jak TV moze sluzyc glownie do ogladania telewizji to automacznie jest dla mnie bezuzyteczny ;)


To teraz troszke opisowo.
W najblizszej przyszlosci bede kupowal TV do swojego salonu. Glownie bedzie mi sluzyc do netflixa i gier jako monitor do komputera i zwyczajnie na konsolach. Standardowo TV bedzie u mnie bardzo rzadko - moze czasem mecz ze znajomymi, badz jakis muzyczny program w tle. Urzekl mnie ambilight, szczegolnie ze pasowalby ogolnie do wszystkich swiatel RGB z komputera i jego podzespolow obok. W dodatku mysle ze by mi pomogl, gdyz mam problemy z oczami i troche zle mi sie patrzy na bardzo jasne na tle ciemnych rzeczy (ambilight by troche mogl byc bardziej komfortowy w ogladaniu dla mnie). No i ogolnie lubie jak cos sie swieci, taki moj urok ;)

Powoli zaczynam montowac troche "smart" rzeczy w domu, swiatla, odkurzac, klima itp itd i chcialbym tez moc sterowac telewizorem glosowo przez glosniczki google home (asystent google), szczegolnie ze google wlasnie teraz oficjalnie wprowadza jezyk polski jako wspierany w asystencie.

Bylem juz praktycznie zdecydowany na Philipsa 65PUS8602, ale im wiecej czytam tym gorzej to wyglada. Brak dobrego HDR, brak chromecasta, brak asystenta google, brak jakichlowiek bajerow oprocz ambilighta. Jest soundbar co mi sie podoba, ale zarazem to zawsze mozna sobie dokupic. Innych rzeczy sie nie da. Najgorsze jest to ze nawet nigdzie nie da sie znalezc informacji na temat tego co ten telewizor tak naprawde ma w sobie, wiec jakbym sie mylil z powyzszymi to prosze mnie wyprowadzic z bledu.

Myslalem o Oledzie ale glownie bede uzywal TV w polaczeniu z komputerem - jak wyglada sprawa z wypaleniami? Boje sie ze bardzo szybko mi sie zrobia poprzez zostawienie pulpitu na ekranie itp. Jestem w stanie sobie wyobrazic siebie zostawiajacego wlaczony TV na cala noc z wyswietlonym pulpitem komputera.

Pomocy! ;)
 

LuQa

New member
Mysle o
Sony 65xf9005
albo cos od LG lub Samsunga? Jak tak czytam rozne tematy na forum to LG i Samsung nie ciesza sie sympatia wsrod was. Co jest z nimi nie tak? ; )

Patrze tez lekko na Philipsa 65PUS8303 - jest sterowanieglosowe, w promo mozna dostac zestaw zarowek HUE ktore mozna polaczyc z TV, tylko boje sie ze jakosc obrazu bedzie znaczaco odstawac od innychm, szczegolnie ze glownie uzywam TV w ciemnosciach (IPS)
 

sodalit1990

New member
Mogę napisać swoje zdanie na ten temat . Pracuje w chińskiej montowni telewizorów i naprawiam telewizory które popsuły się już na taśmie. Przez 8 godzin pracy montujemy około 600-700 telewizorów do 50 cali. Większych czyli 65 calowych poniżej 500 sztuk. Panele które montowane są w telewizorach to LG display, Samsung, Innolux ,AU Optronics
Największy odpad paneli od samsunga.
Zdecydowanie lepsza jakość maja panele Innoluxa , LG display/
Do 7000 zł lepiej kupić telewizor OLED LG . Jeśli telewizor będzie przeznaczony głównie do oglądania filmów to sprawdzi się najlepiej. Trzeba tylko uważać na statyczne obrazy.Na pewno nie jest to telewizor dla osób które lubia tvn 24 hd lub tvp info hd bo powidoki po logo na ekranie telewizora będą na pewno.
Propozycja numer dwa to panasonic LCD FX780 LUB 750 czyli np TX-65FX780E

http://www.tvtest.pl/telewizory-lcd-panasonic-2018/

https://www.youtube.com/watch?v=-dTlXqGtA5M
 
Ostatnia edycja:

LuQa

New member
Do 7000 zł lepiej kupić telewizor OLED LG . Jeśli telewizor będzie przeznaczony głównie do oglądania filmów to sprawdzi się najlepiej. Trzeba tylko uważać na statyczne obrazy.Na pewno nie jest to telewizor dla osób które lubia tvn 24 hd lub tvp info hd bo powidoki po logo na ekranie telewizora będą na pewno.

Pisalem w przynajmniej dwoch miejscach ze filmy beda na nim ogladane sporadycznie, a juz szczegolnie nie kablowka - glownie bedzie sluzyl do gry na podlaczonym do niego przez HDMI PC oraz konsolach oraz do ogladania filmow na netflixie/ youtube'ie ;)

Zerkne na te Panasonici, dzieki ; )
 

LuQa

New member
Te Panasa są na marrycach IPS, VA byłaby lepsza do Twoich potrzeb

Odwiedzilem sklep, glownie polowalem na Sony Bravia 65Fx9005. Przy okazji obejrzalem LG KS9500, pare Samsungow i kilka oledow Philipsa... Ostatecznie skonczylo sie na tym ze ten Sony podobal mi sie najmniej... A wlasciwie to kazdy Sony. Oprocz dobrej czerni nic ciekawego nie maja. Kolory sa jakies takie wyprane, maly kontrast, moze to dziwnie zabrzmi ale dla mnie byly zbyt "naturalne". Prakowalo tego "punch'a" kolorów. Milo zaskoczył mnie LG, świetne kolory, duzo featerow (dolby Vision, dolby atmos, duzy nacisk na sterowanie glosem bardzo fajny system ogolnie (mialem kiedys w swoich lapkach oleda LG i troche sie nim bawiłem). Gdyby nie to ze to ips a ja glownie mam ciemnice w pokoju to bralbym w ciemno... Strasznie podobal mi sie ambilight w philipsach. Jak nie kupie teraz do salonu to zakupie jakis 55 calowy oled od nich, bo to poprostu wyglada swietnie ;) nie znalazlem niestety Philips 65PUS8602 nigdzie. Boje sie czerni w tym LG... Tam nie bylo ciemno a widzialem roznice na korzyść Sony w jakości czerni już. Bardzo fajne tez wydaly sie Samsungi z QLed. Strasznie podobaja mi sie te ich przejaskrawione kolory. Co ciekawe wszedzie czytalem ze XF9005 ma okropne katy widzenia - moze jestem slepy ale roznice widzialem dopiero przy 60 stopniach i to też bez tragedii (w recenzjach czesto byla mowa o pogorszenia sie juz przy 20 stopniach :fool:)

Chyba mam teraz więcej pytan niz odpowiedzi ;)

Edit: Widzialem tego Panasonica też, ale bez szału ogólnie
 
Ostatnia edycja:

LuQa

New member
A na jakiegoś samsunsa qled patrzyłeś? Ja dzisiaj tez oglądałem Sony 9005

Wiele z nich bylo poza moimi kategoriami cenowymi, ale robily takie samo wrazenie jak Oledy, a to jest cos.

Samsung QE65Q6FNATXXH wydawal sie byc nie glupi (No i cenowo niezle - 5650zl~), ale ogolnie chyba byly jeszcze jakies w rejonach 6000 zl. Bardzo podobaja mi sie ich piloty - minimalistyczne i praktyczne
 

eckonom

New member
Myślę że jakbyś miał się decydować na Samsunga q6 to porównaj go z Samsungiem Nu8042 ten sam system pilot a różnice w jakości obrazu mało zauważalne, sam porównaj bo NU 65 kosztuje 4600
 

LuQa

New member
Myślę że jakbyś miał się decydować na Samsunga q6 to porównaj go z Samsungiem Nu8042 ten sam system pilot a różnice w jakości obrazu mało zauważalne, sam porównaj bo NU 65 kosztuje 4600

W sumie to przez te quantum ledy zainteresowalem sie bardziej Philipsem 65PUS8602. Z tego co rozumiem siedzi w nim mstryca od samsunga z quantum dotem - czyli moglbym sie spodziewac podobnego rodzaju obrazu co w tych qledach? W dodatku z tego co czytam ten philips wlasnie otrzymuje w niektorych krajach update do androida 8 a wraz z nim dostaje wsparcie dla Google Assistant - wynika tak z tego co ludzie pisza i z change loga najnowszego update'u tego TV w Anglii. W polsce nie ma tego patcha jeszcze, napisalem do supportu Philipsa z pytaniem jak to będzie z tym updatem w Polsce. Jesli rzeczywiscie bedzie mial google asystenta, przypominal obrazem to co maja samsungi (bardzo nasycone kolory), android 8 plus ten ambilight w cenie 5500 to mysle ze nie ma co sie zastanawiac nawet i wezmę.

Orientuje sie ktos jak wyglada sytuacja z tym updatem? Czy mogę kupić go w polsce, zmienic jezyk na angielski i wrzucic tego patcha z anglii i miec android oreo plus google assistant'a?
 

LuQa

New member
Support Philipsa oczywiscie w niczym nie pomogl. Cos w stylu "Update jest przygotowywany. Nie wiemy jeszcze kiedy bedzie dostepny ani co bedzie zawieral". Na pytanie czy moge zainstalowac manualnie update z wersji UK (tam juz jest Android Oreo) nikt mi nie odpisuje (ani w polskim ani angielskim dziale supportu).

W kazdym razie - peklem, zamowilem Philipsa 65PUS8602. Chce miec ambilighta, quantum dot robi robote plus bardzo dobry jak na telewizor dzwiek dzieki soundbarowi. Androida Oreo w koncu dostanie, a jak nie beda mi pasowac jego smart funkcje to dokupie Nvidia Shield TV i bedzie po problemie :p

No to teraz pozostaje czekac i miec nadzieje ze bedzie mi bez usterek swiecil latami ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Update będzie, bo musi być.
Philips z krokami kwantowymi 65pUS8602 w klasie cenowej 5500 złz pakietem - super sprawa.
Oled Hitachi na matrycy LG - na dniach.
 

LuQa

New member
No musi musi, tylko mnie najbardziej interesuje czy bedzie mial wbudowanego google assistant z tym update'm ;)
 
Do góry