tv fhd 40cali do 2000zł

MadHat

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
40cali
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
40cali
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Tylko ja
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju?
W porządku. Telewizor nie ucierpi
7. Jaki masz obecnie telewizor?
Nie mam swojego
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Ma służyć do oglądania seriali na netflixie,yt i innych platformach. Czyli smartv obowiązkowo.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Nie mam pojęcia
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
Możliwe, że cyfrowy polsat
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?
2-5
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Pewnie tak
15. Czy zamierzasz grać w gry?
Możliwe, jak kupie playstation 4 to będę korzystał
16. Preferencje co do marki?
Nie mam
17. Preferencje co do wielkości?
Tylko 40cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
---------
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
I tak i tak
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
2k, ale jesli przekroczy o kilka dyszek nic sie nie stanie

21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
Co kilka lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
Tak
23. Czy telewizor ma mieć 3D?
Nie musi



Moja propozycja to panasonic tx-40ds630e. Podobno prawdziwa bestia w tej cenie i żadna inna marka nie dorównuje temu tv w tej cenie. Chce się upewnić. Jeśli potrzeba więcej informacji to nie ma problemu podam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Samsung 40 J6200.
Hitachi 40hb6
Tylko wszystkie są fullhd.
Ale jeśli co 3-4 lata wymieniasz telewizor to Ok.
Jeśli rzadziej to powinieneś brać 4K.
 

MadHat

New member
Za tani. Nie oszczędzam i spokojnie moze kosztować 1900-2100. Za 1500 raczej efektu wow nie będę miał. 4k to nie jestem przekonany, bo ekran na niższych rozdzielczościach wygląda słabo podobno. Co sądzisz o Panasonicu, który podałem?
 

MadHat

New member
To, że jest dobry to wiem. Mnóstwo dobrych opinii, ale czasy się zmieniają i się pytam czy co lepszego w tej cenie znajdę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten rok jest ostatnim gdzie produkowane są modele fullhd.
Więc wsparcie i update też będą określone - tym bardziej na FireFox Panasonica. Aplikacji też nie przybywa ale ubywa.
Jeśli tylko dom kablówki to da radę nawet na 8 lat.
Jeśli do aplikacji to zdecydowanie gorzej.
Wówczas powinieneś brać 4K i z Androidem..
 

vanishHD

New member
Do twoich wymagań spokojnie wystarczy Samsung UE40K5500 i jeszcze sporo kasy ci zostanie z założonego budżetu.
 

MadHat

New member
Odległość ściany do ściany to 2,20 i jeszcze będę kupował kanapę, więc będzie mniejsza odległość troche, wiec chyba będzie już za duży. Nie wiem, jeśli to nie prawda to możesz mi coś polecić. Tak, jak mówiłem nie oszczędzam. Mam taki budżet i chce go wykorzystać, choćby różnice były minimalne to wole zapłacić 2000 niż 1600 xD. Co do tego panasonica da się gdzieś indziej taniej kupić?. Widze kilka ofert po 2100 i wysyłka w ciągu 5 dni, bo jest ich bardzo mało i są na ekspozycji.
 
Ostatnia edycja:

MadHat

New member
W takim razie jakieś propozycje. Oczywiście fhd i jakość obrazu musi być identyczna lub lepsza, bo chce efekt wow za taką cenę :p. Tak jak mówiłem nie oszczędzam. Przeznaczam te 2k ewentualnie kilka zl wiecej
 
Ostatnia edycja:

MadHat

New member
Ograniczmy się do fhd. Modele 4k z dobrym odświeżaniem, obrazem i systemem zaczynają się raczej od wyższej ceny, a ja 4k nie potrzebuje. Po czytalem o tym lg i za dobrych opinii to on nie ma nie pamięta ustawień wi fi, słabe głośniki, wolno ladujacy się system i przewijanie. Podobno także obraz podstawowy może nie podpasowac i trzeba zmieniać. Za taką cenę to trochę słabo w porównaniu do Panasonica 40 cali tam mnie razi tylko input lag. Ehh no dobra, może te 4k przyszłościowe jest. Co myślisz o tym modelu LG LED 43UH6507 jest to bardzo dobry wybór? Na tle Panasonica?. Widzę, że nie jest tak rzadki w sklepach
 
Ostatnia edycja:

MadHat

New member
Możliwe, że to prawda. Często slyszlalem, że te najtańsze 4k to fałszywe 4k. Dlatego pisałem na początku o fhd. Zobaczymy co ktoś inny napisze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale odrzucasz inne 4K i wskazujesz LG 4k ?
To nie prawda, że najtańsze są "fałszywe" - cokolwiek to słowo znaczy.
Dostałeś w ofercie telewizory, które spełnią oczekiwania i spełnią je przez następne długie lata bez konieczności wymiany na technologię 4K.

Włącz w sklepie obraz fullhd na tv fullhd i tv 4K i sprawdź gdzie obraz jest wyraźniejszy i ma więcej szczegółów mimo , że upscaluje go.
 

MadHat

New member
Wszystkie, które wymieniłem no po za 1 są uhd

Od miesiąca szukałem telewizora fhd 40cali, ale zaczęli mnie ludzie przekonywać że fhd nie jest przyszłościowe i że 40cali to w cale nie jest tak dużo. Dzisiaj się zacząłem przekonywać do tego 4k. Powiedz mi, czy ta cena to jest wystarczająca by mieć dobry telewizor 4k??. Patrzyłem na te co zaproponowałes.
Philips chyba zły model dałeś bo wykracza 700zl po za budżet
Lg odpada, bo web os 2.0 i inne sprawy, ktore napisałem w innym poście
Thomson 43UC6406 zaczął mnie przekonywać AndroidTV jest dobrym systemem?. Nie będzie niskiej wydajności lub innych problemów, ktroych nie spotkał bym w smart tv?.
A ten lg co napisałem, jak prezentuje w porównaniu do thompsona?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, jest wystarczająca.
Thomson kosztuje 2050 zł z kalibracją.
Wgrywamy też wtyczki do Kodi 17.
Android jest 6,0 z zapasem pamięci.
Ktoś już opisał LG że jest słaby, ale ogólnie jest ok.
Ale to nie ta klasa i czerni i wyposażenia co Thomson.
 

MadHat

New member
Zauważyłem, że w dziale thomsona ktoś tak samo chciał kupić z amazona i odradzasz. Na allegro widzę oferte za 1900zł wysyłka z Polski.

Telewizor 43" 43 UC 6406 THOMSON (6819096511) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Myślisz, że to będzie ok?. Różnica 200zł. Czy oni czasem nie kupili od amazona xD?. Widzę, że masz swój sklep to masz może ten telewizor w dobrej cenie? ~1900. Ewentualnie jeszcze ten p60, bo widzę, że są bliźniacze i różnią się tylko ramką.

Do klubu oczywiście dołączę, jeśli masz na stanie któryś z tych telewizorów. Sam nie dam rady z tą kalibracją ;p.
 
Ostatnia edycja:
Do góry