Zmiana Jamo s606 Hcs 3 na .....Pomoc

lestek

New member
Witam wszystkich, na początek chciałbym prosić o wyrozumiałość gdyż to jest mój pierwszy post na tej stronie....Na początku napiszę o tym co aktualnie posiadam później opisze mój problem równocześnie prosząc o poradę..

Aktualnie od paru lat posiadam amplituner Yamaha RX -V756 oraz Głośniki Jamo S 606 Hcs 3 5.0. Można powiedzieć, że zestaw ten jest do dziś dnia popularnym zestawem kina domowego w określonym przedziale cenowym oczywiście. Odsłuch odbywa się na:

• Pokój około 15 mk/2 (3x5)
• Odsłuch 60% muzyka… Pop, Chillout, trance, elektroniczna reggae,
• Odsłuch 40% Filmy/Gry
• Źródło PlayStation 3, Samsung 7 series
• Planuje zakup Blu-ray

W tym roku zdecydowałem się na wymianę kolumn ,miejmy nadzieję ze na lepsze i ciekawsze dla mojego ucha…nie chciał bym sugerować, że Jamo s606 Hcs3 5.0 są złymi głośnikami, wręcz przeciwnie. Niestety z wiekiem zmienia się słuch i gust muzyczny, jak dla mnie na dzień dzisiejszy Jamo mają zbyt dużo niskich tonów, brak detali, przytłumione średnie tony…ale i tak w miarę dobrze grają.. Z sentymentu wybór padł na Jamo C 605 Hcs 3 lub Jamo C 607 Hcs 3 i tutaj prosiłbym was o pomoc i odpowiedzi na pytania:

  • Czy ktoś może opisać scenę dźwiękową w/w kolumn
  • Co zyskam, a co stracę w porównaniu do kolumn które posiadam
  • Czy dany zakup się opłaca
  • A może coś innego ? Jakieś propozycje ?
Czekam na ciekawą dyskusje i oczywiście szanuje każde wasze zdanie
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
608 sa mocniejsze dzweikowo beda takie same. skoro nie jestes zadowolony z 606 to nie ta strona. Jesli chcial bys odzyskac srednie tony to fajne sa Dali Concept Tannoy V4, czy Heco Victa
 

lestek

New member
najwyraźniej nikt mi nie jest w stanie pomóc....czyżby Jamo c 607 były tak mało popularnym lub może mało dostępnym egzemplarzem na rynku że nikt prawie nic nie napisał ......
 

Lexus

New member
Kolega dobrze Ci radzi. Tak jak jamo dobrze spisują się w kinie, to już muzyce sporo gorzej.
Do odsłuchu dorzuć jeszcze Monitor Audio M4 oraz trochę droższe Paradigm Monitor 7 v.6 Pozdrawiam :)
 

lestek

New member
Witam , bardzo dziękuje za odpowiedz na mój temat…czytają nie tylko te forum ale również i inne muszę powiedzieć że zawiodłem się do Jamo…. Myślałem że kolumny wiele droższe od moich s606 mam na myśli c605 będą grały o niebo lepiej, a tu dowiedziałem się że przeskok będzie mało odczuwalny (jestem ciekaw jak z c607 czy też tak by było ?) … Po paru dniach surfowania na forum zaciekawiły mnie wasze niektóre propozycje

Monitor Audio MR4/MR1/MR-Centre
TANNOY MERCURY V4 VC V1

To by były dla mnie ciekawe propozycje…więc zapytam was które z nich będą lepszą ciekawszą propozycją dla mnie..


dodam tylko że sub nie wchodzi w grę, a zależy mi na w miarę ładnym Basiaku
 

lestek

New member
No to teraz czas coś napisać ....a więc na placu boja zostają

Monitor Audio Bronze BX5

przeczytałem bardzo dużo pozytywnych opinii, są ładne w przeciwieństwie do do młodszego brata Monitor Audio MR4 no i są małe .. nie wiem jak pod względem dźwięku czy są jakieś różnice ??? Są dostępne w Katowicach

Jamo c607

Mam możliwy odsłuch w Gliwicach.. Opinii jest mało w internecie więc będę miał okazje je przesłuchać ..Podobają mi się i mojej dziewczynie...

Proszę napiszcie co wy o tym myślicie i jak wam sie widzi do pokoju 15 m/kw i do Yamahy rxv 765 Dziękuje
 

tom0987

New member
posiadam podobny zestawik jamo s608 i w i słucham podobnej muzyki podłączone pod ps3 i jesli chodzi o muzykę to te kolumny potrafią unieść duszę człowieka ,choć ciężko je ustawić , a czego brakuje ci w tych kolumnach ?
 

lestek

New member
witam trochę czasu mineło od mojego ostatniego wpisu, więc pora odświeżyć temat bo być może jest jeszcze kilka osób zainteresowanym tematem...
moje Jamo 606 5.0 sprzedałem na allegro, poszły w pierwszy dzień aukcji do bardzo miłego pana z Katowic za 1000 zł (myślę ze to była rozsądna cena)
co do postu w/w to już nic mi nie brakuje w tych kolumnach bo już ich nie mam :) a PS3 do muzyki można sobie odpuścić, moim zdaniem żaden z niego plajerek ....no ale to jest temat na inne forum
a co do odsłuch to jeszcze nie odsłuchałem żadnej z w/w kolumn
W Gliwicach jak się okazało człowiek odpowiedzialny za odsłuchy pojechał sobie na ferie i żaden z sprzedających nie potrafi ani nie umie zrobić odsłuchu, nawet po wcześniejszej rozmowie telefonicznej nikt nie zainteresował się tym że przyjadę, odsłucham i kupię te lub inne głośniki....chyba mają klienta w du....ie aha i odsłuch płatny..w Katowicach jeszcze nie byłem ...ale już nie długo się tam zjawie
 

endrju68

New member
Do tej muzy i wielkości pokoju spróbuj posłuchać KEF C7. Bardzo ładnie grają srednicą i wysokimi, ale bas też potrafi uderzyć tam gdzie potrzeba. Zwłaszcza przy Chillout której też słucham prezentuje się bardzo dobrze szczegółowość w tych kolumnach.
 

grbprc

New member
moim zdaniem spodobaly bi ci sie jbl northridge e80 dzwiek jest czysty i precyzyjny a bas nie goruje nad reszta wiec sluchasz muzyki a nie basu
 

lestek

New member
..na temat KEF C7 się nie wypowiem bo nie mam narazie zupełnie na ich temat zielonego pojęcia a co do w/w JBL to one do muzyki się nie nadają w ogóle i to nie jest tylko moje zdanie ale większości forumowiczów...więc Jbl E ES pomijam ...jutro jadę na odsłuch Jamo Klipsh KEF...
 

lestek

New member
JBL to ja słyszałem z 1000 razy i nie mam zamiaru z tego powodu się kłócić, zresztą teraz jeżdżę po okolicy sklepach ze studiem na odsłuch i każdy z sprzedających, a nie są laicy, lecz ludzi znający się na fachu, (pozdrawiam pana Romana z Gliwic) nie proponowali JBL do muzyki chodź nawet mieli je na stanie.... zresztą wystarczy zadzwonić i zapytać się o kolumny do muzyki i czy JBL są dobre i posłuchać ich odpowiedzi...
......jestem już po odsłuchu....za niedługo napiszę co kupiłem i dlaczego , jakie wrażenia Narazie odgrzewam kolumny i je testuje...jako, że miałem Jamo s606 postaram się zrobić male zestawienie tych kolumn ..wiem wiem, że to nie ten przedział cenowy i że nie te klasy głośników, ale może to kogoś zainteresuje
 
Do góry