Nie chce zrobic błedu

DarkDevil

New member
Posiadam klipsch rp 280 f suba 115 i zastanawiam sie nad kupnem centralnego rp 450 zeby był do zestawu powiedzcie mi czy to dobry wybór czy moze klipsch ma jakis inny lepszy centralny ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Doskonały wybór. 450c jest stworzony do RP280.
To jest najwyższy model do serii RP.
Świetny central.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Ja też zmieniam z 250 na 440 :D myślę że to idzie w dobrym kierunku ?
Kończy się ta seria i będzie nowa może dlatego ceny nie spadają ?
Odziesz dobrą drogą !
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Miałem info od jednego sprzedawcy że wchodzi nowa seria RP - nowy design - nie zagłębiałem tematu więc nie wiem czy to prawda czy fake ?
 

DarkDevil

New member
Gra naprawde fajnie slychac wszystkie szczegóły jest moc wyslal bym fote ale nie wiem jak szkoda ze nie ma opcji jak w whatsapp-ie . Wreszcie mogę normalnie obejrzeć film jeszcze tylko rp 160 i mam komplet 5.1 klipscha
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratuluje zakupu. Central Klipscha świetnie się sprawdza, właśnie ta ilość detali szczególnie, często o tym mowa w opiniach.
Fote zrzuć na komputer, a następnie użyj https://postimages.org/
Wgraj tam fote i podaj tu link.
.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Fotkę możesz wrzucić bez problemu - tylko w nowym poście zmieniasz na zaawansowane i tam masz spinacz gdzie po wejsciu wybierasz foto i je wygrywasz , później wybierasz do dodania w wątku.
Co do efektowych wybrałem tańsze R-15 - to tylko efekty a w nich dają sobie świetnie radę a cena o połowę niższa niż za serię RP - wszyscy co byli nie zauważyli nawet że nie z tej samej serii :razz:
Jak chcesz kupuj RP-160 i też będziesz mega zadowolony :eek:k:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie do końca to tylko efekty.
Tylne są ARCY istotne w kinie, pisałem o tym nie raz, a testów zrobiłem całą mase.
Bezkompromisowym rozwiązaniem jest zawsze postawienie na tyłach takiej samej skrzynki jak na frontach, czego się oczywiście nie robi z wiadomych względów (warunki mieszkaniowe, cena itp.) ale to najlepsze z możliwych rozwiązań, różnice są ogromne na plus.


Dlatego zawsze i wszędzie warto inwestować w jak najlepsze skrzynki na tyły, cała tylna ściana żyję na takich samych warunkach jak reszta.
To samo tyczy się centrala, to jest kluczowy głośnik w KD.
Tutaj również najlepszym (bezkompromisowym) rozwiązaniem byłby głośnik idento jak fronty.
Zresztą tak też niektórzy robią (wklejałem fotki).

Warto też zauważyć, że sporo producentów w swoich setach dokłada do serii centralne niejako przy okazji, fronty może i mają dobre (do stereo), ale central nie nadąża (wystarczy spojrzeć na centrale względem frontów), dlatego m.in. Klipsch jest tak popularny na świecie w kontekście KD, tutaj central jest konkretny i całość ma genialną spójność, a to podstawa w dżwięku wielokanałowym.

Ataszek, nie znam szczególnie R15, być może są świetne, nie wiem. Nie o Twoich pisze. Także nie bierz tego do siebie, pisze jedynie, żeby nigdy nie traktować tylnych po macoszemu.

Mi też lata, lata temu wydawało się, że tam tylko coś uzupełnia, do czasu jak nie zacząłem eksperymentować z konkretnymi tyłami, ta tylna ściana niesamowicie ożyła, a wrażenia były bez porównania lepsze. Gwarantuje to.
 
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
Oczywiście masz rację - ja mam set w stosunku 90% stereo a 10% kino (przynajmniej narazie)
R15 zupełnie mi wystarczają do moich potrzeb - każdy ma inne inne pomieszczenie (czytaj akustyka) - choć muszę przyznać że musiałam zrobić tyły na +4dB aby ożyły w kinie :p
Jak kolega ma ma ochotę i budżet to oczywiście wszystko z jednej serii - RP160 są dużo większe przynajmniej w podstawie - nie wiem czy mają wisieć czy stać na stendach ? Zresztą wszystko można dobrać. U mnie wiszą dość wysoko ale już planuje z ich obniżeniem :eek:k:
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam sie z armanigiem, tyly czy nawet boki sa prawie tak samo wazne jak boki.

Kiedys, mozliwe ze tyly i boki byly uzupelnieniem, ale dzisiaj rola sie odwrocila. Podejzewam ze podobnie moze byc z atmosem, dzisiaj atmos robi glownie za tlo (owszem jest helikopter czy burza, ale to 2min calego filmu) za dwa lata moze ciut bardziej atmos stworzy taka scene ze bedziemy pisac ze te glosniki sa prawie tyle samo wazne co fronty - na to licze.

Co do centrala, jak dla mnie to najwazniejszy glosnik w kinie. Wazniejszy niz fronty i tu bym nie oszczedzal. Nie raz zdazylo mi sie nie wlaczyc wzmacniacza i ogladac film. Potem nazekalem ze z przodu cos slabe efekty i dopiero wtedy zorientowalem sie ze fronty wylaczone.
 
Do góry