Subwoofer Jamo kontra Klipsch... znajdź różnicę :)

Rafal7

Banned
Nie brońcie tak Klipscha, wiele osób uważa że to lepsza firma od Jamo
Ja bym się nie zdziwił ze to jedno i to sam.
Juz takie kwiatki w świecie elektroniki były.
Na ostatnim zdjęciu Marantz Bd 7003
1279809383_by_deregul_500.jpg

51-56_09_2009_04-fit-251x200.jpg
 
Ostatnia edycja:

GleNinja

New member
Rafal - nie chce wchodzić w Twoje kompetencje, ale nie zawsze to, co tak samo wygląda, gra tak samo.
Bywały przypadki że telewizory miały matryce z jednej fabryki (a przecież są tylko dwie :) - płytki niby te same, a obrazy zupełnie z innej bajki :).
Ze sprzętem audio może być podobnie - mogą być zastosowane inne scalaki, kondensatory itd. Na zdjęciu wygląda tak samo - ale parametrami może się różnić.
Żeby dokładnie sprawdzić - musiałbyś Philipa i Danona rozkręcić i dokładnie porównać - wtedy moglibyśmy to potwierdzić.
Ale tutaj akurat nie ma co porównywać - Denon ma o dwie klasy lepsze lasery.
Pracując w media - philipy dość często wracały na serwis, z powodu laseru, co w przypadku Denona nie miało miejsca. Przez 8 lat lat mojej pracy na Hi-Fi - nie wrócił żaden CD/DVD Denona, nie wiem czy koledzy branżowcy to potwierdzą - ale u nas tak było.
Z Onkyo - jakieś tam przypadki awari CD/DVD - się zdarzały.

PS. Przypomniało mi się :)
Jak się nie mylę, DVD Denona miało dwa przetworniki obrazu 11 bitowe - na pion i na poziom. Onkyo miało jeden 14bitowy przetwornik - a to była dość znaczna różnica na korzyść Denona.
Jeśli coś przekręciłem - to proszę mnie poprawić - ale jestem tego pewien na 99% :)
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Trochę prawdy w tym jest.
Przykład telewizorów - Matryce do większości TV robi LG, ale nierzadko np. Panasonic w wyższych seriach wyciąga z tych matryc kres ich możliwości + daje zaawansowane opcje kalibracji, podczas gdy LG jedynie "wyświetla obraz" :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobna sytuacja była w przypadku Denona i Marantza, że to niby to samo, bo niemal idento wyglądała elektronika, a jak wiemy, różnice były na plus względem Marantza. Obszerne wyjaśnienia razem z fotkami wklejałem wielokrotnie.
W tym przypadku nie wiem jak jest, bo nie porównywałem Jamo, ale być może, że świetny sub, przecież nikt tego nie negował nigdzie.
Po co jakieś nagonki. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 

GleNinja

New member
Gdyby tak producenci oficjalnie lecieli w kulki - to sprzedawała by się tylko Manta i tego typu podobne urządzenia- a tak nie jest.
To że nam się się coś wydaje, czasami faktycznie może się nam wydawać.

Obraz łatwiej porównać niż dźwięk audio - mówię o średniej i wyższej półce.
Dlatego też więcej haseł - tego typu - wydaję mi się że producenci lecą w kulki w sprzęcie audio.
Przecież część z Was na sprzęcie Audio zna się dość dobrze - więc trzeba czasem troszkę inaczej na to patrzeć.
Powiedzmy, że bierzemy z ulicy 100 napotkanych losowo ludzi.
Podłączamy im na kolumnach powiedzmy Heco 900 - najpierw jakiś wzmacniacz, a potem amplituner.
My wiemy, że na wzmaku będzie lepszy dźwięk, ale założe się, że wśród tej grupy 100 osób - większość nie zauważy różnicy - i też potem będą głosić takie info" Producenci lecą w kulki, wzmacniacz nie gra lepiej od amplitunera".
 

rabit

Active member
Bez reklam
Rozpoczynając ten wątek, myślałem tylko o tym, dlaczego suby firmy Jamo są dla wielu gorsze niż Klipsch A nie różnią się budową? W przyszłym tygodniu może uda mi się coś przetestować.
 

Rafal7

Banned
Gdyby tak producenci oficjalnie lecieli w kulki - to sprzedawała by się tylko Manta i tego typu podobne urządzenia- a tak nie jest.
To że nam się się coś wydaje, czasami faktycznie może się nam wydawać.

Obraz łatwiej porównać niż dźwięk audio - mówię o średniej i wyższej półce.
Dlatego też więcej haseł - tego typu - wydaję mi się że producenci lecą w kulki w sprzęcie audio.
Przecież część z Was na sprzęcie Audio zna się dość dobrze - więc trzeba czasem troszkę inaczej na to patrzeć.
Powiedzmy, że bierzemy z ulicy 100 napotkanych losowo ludzi.
Podłączamy im na kolumnach powiedzmy Heco 900 - najpierw jakiś wzmacniacz, a potem amplituner.
My wiemy, że na wzmaku będzie lepszy dźwięk, ale założe się, że wśród tej grupy 100 osób - większość nie zauważy różnicy - i też potem będą głosić takie info" Producenci lecą w kulki, wzmacniacz nie gra lepiej od amplitunera".

A nie lecą w kulki?
Juz dawno lecieli
Ciekawe czemu urządzenia wytrzymują okres gwarancyjny co?
Ciekawe czemu w urządzeniach elektronicznych montują kondensatory w miejscach gdzie jest ciepło?
Pewnie z uczciwości co?
 
Do góry