"Szpilki" i standy pod QQ 6000, energy sub 12 ???

Liter1979

Member
Bez reklam
Witam :) Pytanie jak w temacie... Chciałbym sobie kupić szpilki i standy pod kolumny, tylko nie za bardzo wiem jak i gdzie tego szukać... Czy szpilki powinno montować się pod kolumny, czy pod standy ? Bo spotkałem się z opinią że najlepiej tu i tu... Pod suba też powinno się montować ? Chodzi mi głównie o względy estetyczne, chcę żeby po prostu ładnie to wyglądało, bo zdaje sobie sprawę że z tym sprzętem który posiadam nie poprawię sobie raczej "jakości dźwieku" ;) Standy chciałbym żeby były koniecznie białe, co do szpilek nie mam specjalnych wymagań, może jedynie żeby były w przystępnej cenie :) Pomożecie ? :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja jakieś pół roku temu przerabiałem temat standów granitowych. Znalazłem kolesia na allegro który wykonuje takie standy jakie tylko dusza zapragnie i można się potargować, ostrzegam nie jest to aż takie tanie, może gdzieś u okolicznego kamieniarza dało by się taniej. Testowałem wariant z kolcami przy granitach i bez kolców przy kolumnach, i z kolcami przy kolumnach i granitach. U mnie najlepiej wizualnie wypadła ta druga opcja. Ja u siebie zyskałem na stabilności kolumn bo mam miękką podłogę;), bas stał się bardziej kontrolowany i nie słychać go tak w pobliskich pomieszczeniach, no i nieocenione względy wizualne:)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
A można wiedzieć ile Cię to kosztowało ? Mam u siebie kamieniarza, chciałbym wiedzieć na ile "mniej więcej" musiałbym się szykować... No i szpilki ? Mógłbyś polecić jakiś konkretny sklep ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Liter1979

Member
Bez reklam
Co się tyczy tych z obrazka, to myślałem że może dać by je bezpośrednio pod kolumny (o ile są wystarczająco "szerokie") a pod standy dać takie normalne, wkręcane... na razie tylko "rozkminiam" jak by to zrobić, ale w tym tygodniu chciałbym dokonać zakupu kolców (szpilek) Te które Ty masz jakoś nie bardzo mi się widzą - sorry ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Seba, te Twoje kolce to srednio mi sie widza (mam idento korki do wina). Same w sobie moze sa ladne, ale nie o to chodzi. Jak myslisz o wgledach wizualnych, to musza sie zgrywac z cala reszta i tutaj juz chyba tylko sam musisz podjac decyzje. Pamietaj, ze czasami w prostocie sila.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem kwestia gustu :) już przymocowane do standy i na żywo wyglądają lepiej. Ale jak mówię tych przy standy praktycznie nie widać. Przy kolumnach już tak i też swojego czasu szukałem jakiś nowych kolców do kolumn ale w kolorze srebrnym praktycznie nic nie ma a te co są to takie jak posiadam teraz czyli nic szałowego. Coś takiego mi się podoba no ale tylko pozłacane albo czarny chrom :( Kolce - NÓŻKI do kolumn MONACOR SPS-35/SC GRAFIT (3948295293) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Te z obrazka do kolumn owszem fajne ale wtedy już bez standy, chyba trochę za dużo przesytu. Do standy chyba lepiej zwykłe klasyczne proste. Najlepiej przy kolumnach i standy w tym samym kolorze i do kolumn zastosować jakieś bardziej eleganckie bo są na pierwszym planie:)
 

Liter1979

Member
Bez reklam
No właśnie problem w tym że nie za bardzo można coś znaleźć... wyboru zbytnio nie ma, jedynie to co na allegro, ale tam raptem kilka sztuk :( aha, a doradźcie mi jeszcze - pod suba też montować ?
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
wiem dla tego sobie odpuściłem poszukiwania kolców do kolumn. Jeszcze w innych kolorach coś by się wybrało ale w srebrnym jest totalna kicha
 

sentyzibi

Well-known member
Zaglądaj na ebay - tam tego sporo ( zwłaszcza z Dalekiego Wschodu ). Dużo fasonów i kolorów, metalowych i drewnianych. Często trzeba poczekać nawet kilka tygodni, lecz jeśli coś Tobie podpasuje to warto.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Standy granitowe koloru czarnego z białym logiem pod fronty i suba zamówione :) do tego kolce również w kolorze czarnym :) Całość wyniesie mnie (po drobnych "negocjacjach" ;) ) 300 zł, myślę że cena "w miarę przyzwoita" ;) Mam tylko jedno pytanko - waszym zdaniem kolce montować jedynie pod standy czy również pod kolumny ?
 
Do góry