Kino 2.0 do 11k

wojtek777

New member
Planuję kupić amplituner 7.1 + fronty + ew. sub. W dalszej przyszłości do możliwej rozbudowy, na razie amp musi grać fajnie także w stereo. Salon 25m2 + otwarta jadalnia 7m2 + półotwarta kuchnia 10m2. Filmy 60% muzyka 40%, głównie jazz/fusion. Budżet do ok. 11k. Do tej pory biorę pod uwagę:
* Onkyo 818 + MA RX8
* Onkyo 818 + Cabasse Jersey MT30
* Yamaha RX-A1020/2020 + B&W CM8
* HK AVR 365 + JBL Studio 590

Co myślicie? Może coś innego jeszcze warto przetestować?

http:/*/*postimg.org/image/vdhaz8yax/ (gwiazdki do usunięcia)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możesz jeszcze zobaczyć np. Marantz 7007, Denon 3313 lub coś bardziej egzotycznego ale świetnego w stareo np. Arcam AVR 360, NAD T748. Inną i chyba lepszą opcją jest kupno ciut tańszego amplitunera i dokupienie wzmacniacza stereo. Podłączasz przez pre-out i po problemie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pdodu28

New member
Ja mam amplituner Yamaha RX-A2020 + B&W DM 603S3 i jestem bardzo zadowolony. Mam podobny metraż do Twojego, sprzęt używam w proporcjach stereo 70% filmy 30%.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Planuję kupić amplituner 7.1 + fronty + ew. sub. W dalszej przyszłości do możliwej rozbudowy, na razie amp musi grać fajnie także w stereo. Salon 25m2 + otwarta jadalnia 7m2 + półotwarta kuchnia 10m2. Filmy 60% muzyka 40%, głównie jazz/fusion. Budżet do ok. 11k. Do tej pory biorę pod uwagę:
* Onkyo 818 + MA RX8
* Onkyo 818 + Cabasse Jersey MT30
* Yamaha RX-A1020/2020 + B&W CM8
* HK AVR 365 + JBL Studio 590

Co myślicie? Może coś innego jeszcze warto przetestować?

http:/*/*postimg.org/image/vdhaz8yax/ (gwiazdki do usunięcia)
Pomyśl nad:
Onkyo TX-NR 818 + Quadral M4/M2/M1
Wygląd super , dzwięk też.
 

WiTT

New member
Bez reklam
... lub coś bardziej egzotycznego ale świetnego w stareo np. Arcam AVR 360, NAD T748.
Krzysiek, no weź nie rozpowszechniaj takich zaściankowych plotek, stać Cię na więcej w kwestiach edukacyjnych :) Ja wiem że to jest dziki kraj, gdzie firma NAD czy Arcam jest uznawana za coś egzotycznego. W zachodnich krajach NAD jest rozpoznawalny co najmniej jak Denon czy Onkyo. No i kosztuje też jak coś nieegoztycznego. No ale to tak 5groszy słowem wyjaśnienia dla innych czytających, by się nie wystraszyli tylko edukowali i przekazywali wiedzę dalej.

Inną i chyba lepszą opcją jest kupno ciut tańszego amplitunera i dokupienie wzmacniacza stereo. Podłączasz przez pre-out i po problemie
Tak schodząc na wspomniany temat, ja mam zgoła inne zdanie. Bo jeśli taki wspomniany NAD T748 gra fantastycznie w stereo (porównywałem ze swoim starym wzmakiem NAD'a i różnice prawie nie wychwytywalne) to czy jest sens kupowania słabszego ampli i wzmaka żeby w sumie cenowo dało jeden porządny ampli? Ja uważam że nie. Tylko trzeba wiedzieć co się kupuje. No i fakt inny, że w naszym "trochę dzikim" kraju ceny NAD'a są wyrwane z sufitu. O słabym rozpoznaniu tej marki nie wspomnę. No i oszczędzamy na miejscu, jeden tylko klocek, na prądzie (braki wolnych gniazdek chyba każdy z nas przerabiał już), prostsza konfiguracja, jeden pilot. Także który wybór jest lepszy, to zależy jak od razu kupujemy. Jeśli mamy zapas gotówki, to lepiej jednak mocnego ampli, jeśli mniej to wpierw ampli tańszy z pre-out a potem dopiero dokupić wzmaka. Tak to się zgodzę.
No jest jeszcze inna opcja, preferencje słuchacza. Czyli podoba mi się dźwięk w KD firmy "X" zaś w stereo podoba mi się jak grają wzmaki firmy "Y". O to też jest opcja. :eek:k:
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek, no weź nie rozpowszechniaj takich zaściankowych plotek, stać Cię na więcej w kwestiach edukacyjnych :) Ja wiem że to jest dziki kraj, gdzie firma NAD czy Arcam jest uznawana za coś egzotycznego. W zachodnich krajach NAD jest rozpoznawalny co najmniej jak Denon czy Onkyo. No i kosztuje też jak coś nieegoztycznego. No ale to tak 5groszy słowem wyjaśnienia dla innych czytających, by się nie wystraszyli tylko edukowali i przekazywali wiedzę dalej.

Patrząc na najczęstsze propozycje dawane kolegom na forum, to właśnie te marki są lekko mówiąc egzotyczne:) Wymień przynajmniej 5 użytkowników tego sprzętu?:p Nie ukrywajmy, że jeśli chodzi o stereo to bardzo popularne i uznane marki, ale w kwestii KD nie każdy sobie może pozwolić na takie ampli. Nie mówiąc już np. o Arcam 400, 600 czy 888. Wzmacniacze są tańsze i więcej osób jest w stanie się wyposażyć w taki sprzęt, ale nie każdy ma 6k, 12k czy 25k żeby kupic tego typu amplituner.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Oj tam oj tam, po prostu posiadacze NAD'ów rzadko odwiedzają internet... :p
Ja się zgadzam że jest ta marka mało popularna w naszym kraju, zresztą już o tym pisałem. W tym wypadku kolega ma do dyspozycji 11k na system AV 2.0. A to już pozwala myśleć o rozwiązaniu tych firm. I nie ukrywam, polecam :)

No i mam nadzieję że autor wątku się odezwie, bo coś zamilkł....
 

wojtek777

New member
Dzięki za sugestie. Na razie pozostanę przy opcji apmlitunera + fronty z jako takim solidnym basem, bez oddzielnego suba.

Póki co najbardziej chyba skłaniam się ku B&W CM8 - nie grają może jakoś super klarownie, ale mają swoje "ciekawe spojrzenie" na muzykę, sporo przestrzeni i soczysty basik który można usłyszeć nawet przy połączeniu z Yamahą.
Postaram się jeszcze posłuchać Quadrali i czegoś z NADem.

Co do amplitunerów, to na korzyść Onkyo i Yamaha na pewno jest zapas mocy, funkcjonalność i gadżeciarstwo - także pod kątem przyszłościowym (np. upscaling 4k, 2 HDMI out-y, pre-out, pip). Z kolei HK podoba mi się głównie za bas.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli zależy Ci na dynamicznych kolumnach z dobrym basem, to przetestuj Paradigm Monitor. Naprawdę potrafią konkretnie dać czadu:) I dodatkowo świetnie się układają z NAD'em.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry