Jakie DVD z DIVX

imalas

New member
Jeszcze więcej pojawia się wątpliwości czytając manuala tu! . :mrgreen:
Co do formatów audio to będzie tak jak mówisz tzn.
MPEG/AC-3 i PCM do tego funkcja konwersji sygnału wielokanałowego Dolby Digital na sygnał kompatybilny z formatem Dolby Surround i...wsio!:)
"Kochany Pioneerku przepraszam, że pochwaliłem tego Fergusona, więcej tego nie będę robić!" :D:);)
 

dinderi

New member
Ferguson D780HX (ARM Codes).bin

Version: 05.00.06.05

Additional info (could be wrong):
DTS CD : YES
SACD : NO
DVD-Audio : NO
OGG, OGM : NO
Nero Digital : YES
DivX MF Menu : YES
USB Support : YES
WMV9 : NO
WMV9 VC-1 : NO
DTS Passthrough : YES
DRAM Size : 8 MB

Powyższe mówi, ze DTS powinno być odtwarzane, a także Nero Digital. Nero Digital Pioneer nie odtwarza, niestety :( Ale nic to :) I tak nigdy w życiu nie miałem potrzeby odtwarzać takiego pliku :)
WMV zaś duzo częściej się spotyka, a te Pioneer dv-400 odtwarza :)



Pioneer dv-400 - YGB7516A (ARM Codes).bin

Version: 05.00.02.02

Additional info (could be wrong):
DTS CD : YES
SACD : YES
DVD-Audio : YES
OGG, OGM : NO
Nero Digital : NO
DivX MF Menu : NO
USB Support : YES
WMV9 : YES
WMV9 VC-1 : NO
DTS Passthrough : YES
DRAM Size : 8 MB

Pioneer dv-600 - YGC7509D (ARM Codes).bin


Version: 05.00.02.02

Additional info (could be wrong):
DTS CD : YES
SACD : YES
DVD-Audio : YES
OGG, OGM : NO
Nero Digital : NO
DivX MF Menu : YES
USB Support : YES
WMV9 : YES
WMV9 VC-1 : NO
DTS Passthrough : YES
DRAM Size : 8 MB

Ciekawe, ze 6-cio blokowe ARM pojawiło się w Pioneerze, dopiero po zastosowaniu USB. W Fergusonie pozostało dotychczasowe, 3 blokowe mimo, zastosowania USB. Sorry, jeśli podana informacja tylko wprowadza zamęt w dyskusji. ;)
 
Ostatnia edycja:

Zielin99

New member
Mialem podobny problem w wyborze DVD.
Bylem zdecydowany na fergusona ale nie moglem go dostac, wiec kupilem Pioneera 400 (600 za droga jak dla mnie).
Z mojego pionka jestem bardzo zadowolony jeszcze sie nie zdazylo aby czegos nie odczytal.
 

staszeksm

New member
Ja polecam Denona 1940, tez długo się zastanawiałem nad kupnem i zdecydowałem się na ten konkretnie model, czyta wszystko nie mam z nim żadnych problemów
 

deniro24

Member
Bez reklam
Zielin99 napisał:
Mialem podobny problem w wyborze DVD.
Bylem zdecydowany na fergusona ale nie moglem go dostac, wiec kupilem Pioneera 400 (600 za droga jak dla mnie).
Z mojego pionka jestem bardzo zadowolony jeszcze sie nie zdazylo aby czegos nie odczytal.

Spróbuj zapodać mu jakiś film avi kodowany Xvid'em, najlepiej w wersji 1.1.2...
 

dinderi

New member
deniro24 napisał:
Spróbuj zapodać mu jakiś film avi kodowany Xvid'em, najlepiej w wersji 1.1.2...
Jesli nie będzie miał tzw. "przeszkadzajek", pójdzie bez problemu. Jak dotąd nie miałem pliku xvid, a jest to format, ktory zdecydownie przeważa w filmach avi jakie odtwarzałem na dv-400, kotry nie zostałby poprawnie odtworzony.
Xvid w przeciwieństwie do Divx, nie jest zestandaryzowanym kodekiem. Dlatego tzw. "pełna z nim zgodnośc" nie jest łatwa do osiągnięcia dla urzadzeń, nie będacych komputerami.
Zresztą Pioneer w przeciwieństwie do wielu innych firm, opisuje swoje produkty tak, aby nie obiecywać gruszek na wierzbie. Czyli jesli nie ma pełnej zgodności z jakimś formatem, nie ma równiez informacji, ze go obsługuje. Mimo, ze de facto robi to, i to całkiem nieźle.
 

m_atrix

New member
dvd

Witam,
Jestem nowy wiec nie bede sie za bardzo madralowal,jednak nie moge siedziec cicho kiedy tak jedni drugim udowadniaja wyzszosc swiat - w przenosni mowiac.
Dokladnie taki sam dylemat wodnosnie wyboru dvd mialem niedawno.Do tej pory uzywalem dvd yamaha s-530 sprzet pod wzgledem obslugi dvd i audio wyrabisty,niestety brak obslugi divx. Znajomy polecil mi pionieera model dv-400V s jest i usb i divx itd wypas - niby.wziałem sobie na testy i co sie okazal.
odnoscnie obslugi divx mp3 itd bosko,audio super obraz kosa,ale szlag mnie trafil jak za kazdym razem musialem kombinowac z napisami bo ciagle nie chcial ich zobaczyc,czasem nawet tak samo nazwanych, wiec cierpliwosc sie skonczyla i sprzet oddalem. inny znajomy mial mante emperor3 z usb iczytnikiem kart sd, tak ta slynna przez wszystkich nielubiana i co sie okazalo...otuz to ze czyta wszystko,niestety audio czasem pozostawia troche do zyczenia,ale w kwestii obslugi divx napisow itd bomba. czyta kazde napisy ba mozesz sobie ich zgrac ile chcesz i dopasowac w trakcie ogladania - rece opadly ze pionier sprzet za 2x wieksza kase z czyms tak trywialnym sobie nie radzi.
Reasumujac:
chyba wole zostawic s-530 yamahy do audio i dokupic mante do divx niz powiezyc swoje zasoby plyt jednemu odtwarzaczowi ktory i tak sobie ze wszystkim nie poradzi...
pozdrawiam
Kamil
 

don111

Banned
m_atrix napisał:
Reasumujac:
chyba wole zostawic s-530 yamahy do audio i dokupic mante do divx niz powiezyc swoje zasoby plyt jednemu odtwarzaczowi ktory i tak sobie ze wszystkim nie poradzi...
pozdrawiam
Kamil
panie, glupoty wygadujesz :p
ja po wymianie swojego Samsunga na inne dvd mam spokoj z wszelakimi dvd/divx i w dodatku nowy odtwarzacz kosztowal mnie grosze :D
nastepna wymiana to dopiero bedzie zakup odtwarzacza HD, ale to pewnie z rok czasu jeszcze albo i lepiej....
 

m_atrix

New member
dvd

no manta tez kosztuje grosze tez ma usb obsluge divx xvid i czyta wszystko i wszystkie napisy slabe audio ale nie mozna miec wszystkiego - chyba ze nowsze manty sobie z tym lepiej radza.
a swoja droga na jakie "INNE" zamieniles tego samsunga bo moze i gadam glupoty ale podaje konkrety czego u Ciebie niestety zabraklo...
 

m_atrix

New member
ze zdaniami na forum to zawsze jest tak ze ile zwollenikow tylu przeciwnikow.
moich kilku znajomych ma wlasnie owe emperor IV i zaden od 18 miesiecy nie zawiodl wiec awaryjnosc rzecz wzgledna...
Watek przeczytalem od poczatku i jest jeden klopot ciezko kupic fergusona a juz na pewno ow model.
 
Ostatnia edycja:

Scythe

New member
Szukam niedrogiego i w miare przyzwoitego odtwarzacza - napalilem sie na Fergusona i... oczywscie juz nigdzie go nie mozna dostac. Handlarze z Allegro twierdza, ze sie skonczyl i czekaja na nowy model 880 :(

O Elte pytal wiecej nie bede - zakladam ze milczenie jest w tym wypadku rownoznaczne z odpowiedzia ;)

Mante mialem kiedys i mowiac oglednie nie przekonala mnie do siebie ;)

Ma ktos jakies doswiadczenia z Bellwood 301U?
 

przemasg

New member
Scythe napisał:
Bellwood odpada - nie ma HDMI...

To fakt...

Ale po Componencie śmiga pięknie, nie zdarzyło mi się nic, czego by nie odtworzył. Dżwięk mam po optyku do amplitunera. Z USB jest różnie (1.1) więc czasami tnie, raczej nie oglądam z pendriva tylko na CD-RW przepalam (DVD-RW nie chce czytać)
 

deniro24

Member
Bez reklam
dinderi napisał:
Jesli nie będzie miał tzw. "przeszkadzajek", pójdzie bez problemu. Jak dotąd nie miałem pliku xvid, a jest to format, ktory zdecydownie przeważa w filmach avi jakie odtwarzałem na dv-400, kotry nie zostałby poprawnie odtworzony.
Xvid w przeciwieństwie do Divx, nie jest zestandaryzowanym kodekiem. Dlatego tzw. "pełna z nim zgodnośc" nie jest łatwa do osiągnięcia dla urzadzeń, nie będacych komputerami.
Zresztą Pioneer w przeciwieństwie do wielu innych firm, opisuje swoje produkty tak, aby nie obiecywać gruszek na wierzbie. Czyli jesli nie ma pełnej zgodności z jakimś formatem, nie ma równiez informacji, ze go obsługuje. Mimo, ze de facto robi to, i to całkiem nieźle.

dinderi szacun dla Ciebie - wiem, że jesteś specjalistą od Pioneerów, ale niestety nie jest tak różowo. Tych "przeszkadzajek", o których piszesz jest w tej chwili w filmach Xvid coraz więcej. Powiem tak - zależy kto ile ogląda popularnych avików. Średnio tygodniowo mam okazję obejrzeć ok. 10 nowych filmów avi (DivX, Xvid), i odkąd zakupiłem DV600 jest to dość uciążliwe (a raczej było bo obecnie Pioneer służy wyłącznie do filmów DVD, a do filmów avi Samsung 1080P7 i Xbox1 z XBMC). Obecnie około 60% nowości DvdRip jest kodowanych przy pomocy Xvid, conajmniej ponad połowa z nich zawiera te - jak to nazwałeś - "przeszkadzajki". Więc nie jest tak różowo, bo DV400/DV600 się przy tym wykłada. Teraz ktoś powie: "masz wadliwy egzemplarz..." Otóż nie! Tak się złożyło, że tydzień po moim zakupie mój sąsiad widząc u mnie jak odbiera film dvd na DV600 (żeby nie było, tutaj Pioneer spisuje się super - obraz z dvd przepiękny) tak się napalił na niego, że zamówił go (bodajże w Hoopla.pl). Te same filmy sprawdzałem u siebie, u niego, a także na Samsungu 1080P7 oraz na mało znanej u nas Primie z hdmi i upscalingiem do 720p/1080i. Na Pioneer'ach zwis, na Samsungu oraz Primie nie było żadnego problemu. Dla pewności sprawdzałem jeszcze na jakimś LG (nie pamiętam modelu) u kuzynki - oczywiście nie było żadnego problemu.

Tak więc w tej chwili Pioneer służy mi tylko do DVD, i tu trzeba uczciwie napisać, że spisuje sie znakomicie, podobnie zresztą jak na avi kodowanych w DivX. Ale niestety przy Xvid i coraz częstszym specyficznym sposobie kodowania osób zajmujących sie ripowaniem filmów Pioneer zawodzi. W najbliższym czasie raczej będę go sprzedawał, gdyż kupuję odtwarzacz HD, który conajmniej tak samo dobrze poradzi sobie z DVD.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

m_atrix

New member
dvd pioneer

deniro24 masz racje.
po testowaniu manty chociaz daleko jej do rewelki to w dv-400 z usb i hdmi strasnie mi brakuje tak oczywistych rzeczy jakie w mancie byly norma;
- zaczytanie i dopasowanie napisu jak sobie sam chesz a nie jak i o ile przeczyta
- zmiana czcionki w napisach i menu
- obsluga divx i xvid
tak na prawde poza kiepskim audio to dawalo sobie niezle rade patrzac z perspektywy.

Jako ze dv-400 mam na tescie coraz mocniej sie zastanawiam nad oddaniem go i powrot do yamahy s530 jako sprzet odtwarzajacy dvd i muze, a do divx xvid kupie choba jednak cos innego co da troche wiecej fanu i mniej brakow, przyznam ze troche mnie tu pionieer zawiodl choc pierwsze wrazenie na obrazie i odsluchu zrobil cool, to po dluzszym tescie avi jazda z napisami dopraowadza mnie do pasji...
 
Ostatnia edycja:

hudy87

New member
Też ostatnio poluje na Fregusona ale teraz nie idzie go nigdzie dostać. :( A co myślicie o Philipsie 5980 na HDMI, USB za 230pln więc by raczej pasował tylko nie mam pojęcia jak sie sprawuje z polskimi napisami i filmami Xvid, :| a necie nic za bardzo nie ma żadnych dokładnych recenzji (przynajmniej ja nie znalazłem :p ) wiec może któryś z waz mał styczność z tym DVD i moze podzielić sie sugestiami w tej sprawie ??
 
Do góry