Soundbar Bose 700

xgutti

New member
Bez reklam
Tvmania co do przewodów to sam miałem dylemat, albo kuć ścianę i chować zwisające przewody w ścianie albo iść na łatwiznę i spróbować zamontować jak najmniejszą maskownice która zbytnio nie będzie rzucała się w oczy. Ostatecznie wybór padł na maskownice firmy Multimebel która nie dość że spełniła swoją funkcję maskując przewody to oprócz tego fantastyczne wygląda i tworzy jedność z białymi głośnikami Bose 700 ponieważ maskownica wykonana jest z lakierowanej płyty MDF, a front jest oklejony cienkim szkłem które wygląda identycznie jak to na obudowie soundbara i modułu basowego.
Maskownica występuje w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i białej oraz w trzech długościach.
https://ans.sklep.pl/maskownice-scienne/multimebel-m320-white-panel-maskujacy-kable-dlugosc-75-cm
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Dzięki Wielkie xgutti zakupie ta sama sofę co ty mega mi sie podoba i dzięki za podany model sofy i maskownicy. Maskownice tez zakupie.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Dzięki Wielkie xgutti zakupie ta sama sofę co ty mega mi sie podoba i dzięki za podany model sofy i maskownicy. Maskownice tez zakupie.
Pomyśl o telewizorze Philips , sceptycznie podchodziłem do tego ambilighta ale obecnie nie wyobrażam sobie oglądania bez tych fajerwerków 😁 zwłaszcza że istnieje możliwość dokupienia dodatkowego oświetlenia ambilighta 😁
Obejrzyj sobie te dwa filmiki
https://youtu.be/5xgeOE3OkOs

https://youtu.be/CKkFLDsUfS0
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Tv ok ale jeśli miałbym brać oleda na ten moment to sony ag9 lub panasonic 2000. Tylko jest mały problem ja potrzebuje tv od 75 cali i stawiam na xg9505
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Pomyśl o telewizorze Philips , sceptycznie podchodziłem do tego ambilighta ale obecnie nie wyobrażam sobie oglądania bez tych fajerwerków 😁 zwłaszcza że istnieje możliwość dokupienia dodatkowego oświetlenia ambilighta 😁
Obejrzyj sobie te dwa filmiki
https://youtu.be/5xgeOE3OkOs

https://youtu.be/CKkFLDsUfS0

Philips z ambilight to świetna sprawa.
Nie da się dokupić dodatkowego ambilight tylko oświetlenie HUE które może współpracować z TV.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Tv ok ale jeśli miałbym brać oleda na ten moment to sony ag9 lub panasonic 2000. Tylko jest mały problem ja potrzebuje tv od 75 cali i stawiam na xg9505
Oled o rozmiarze powyżej 70 cali to wydatek rzędu 50-60 tys no chyba że Sony 75XF9005 za ok. 12 tys ale to wciąż matryca LED.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Siema xgutti słuchaj możesz mi opisać szczegółowo jak wypada nasze bose 700 z 2 subem kiedy grają 2 naraz suby w muzyce czy jest dużo lepiej I mocniej i efekt przestrzeni i basu juz dużo bardziej odczuwalny z 2 subem bo jeśli tak planuje zakup 2 suba i jak wypada filmach uderzenia basu?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Podstawową różnicą jest fakt że gdy posiadamy jeden pojedynczy głośnik niskotonowy w pomieszczeniu to możemy go łatwo zlokalizować, szczególnie jeśli nie znajduje się on w okolicach kolumn frontowych czy w naszym przypadku soundbara Bose. Dla porównania podwójne subwoofery są prawie niemożliwe do zlokalizowania, tony niskie zdają się emanować z każdego miejsca w pokoju.

Plusy które zauważyłem to ....
- optymalna jakość dźwięku przy większej liczbie pozycji słuchania
- bezproblemowo uzyskujemy bas z większą mocą, co dwa głośniki to nie jeden
- mniejsze lokalizowanie źródeł dźwięku, dzięki czemu wydaje się, że bas wydobywa się z całego otoczenia
- możliwość wytworzenia dużego ciśnienia chwilowego, co podnosi poziom frajdy podczas odsłuchów muzyki i kina domowego

Ogólnie w aplikacji Bose Music jest możliwość podkręcić subwoofer, i tak jak wcześniej by poczuć mocniejszy bas potrzebowałem ustawić korektor na 70 tak obecnie ten sam efekt uzyskuje przy 30 ( pozostaje Mi jeszcze 70% rezerwy by wkur.... sąsiadów )
A czy warto wydać kolejne 3500 na sam subwoofer hmmm ....... trudno Mi na to pytanie odpowiedzieć, kwestia zasobności portfela i tego czy chcemy zrealizować swój kaprys przez osiągniecie jeszcze lepszego dźwięku z systemu który i tak brzmi już fantastycznie.

Kilka lat temu posiadałem klocki audio-video za ok. 30 tyś i jak najbardziej podchodziłem sceptycznie do tego typu urządzeń jak listewki soundbar aż do chwili gdy poszukując nowego telewizora przez przypadek usłyszałem Sony HT-ZF 9 który zaintrygował Mnie do tego stopnia że postanowiłem zaciekawić się tematem i sprawdzić jak brzmią inne urządzenie tego typu i gdy tylko usłyszałem jak brzmi oraz jak wygląda Bose 700 to diametralnie zmienił się mój pogląd co do tych urządzeń i zapragnąłem stać się posiadaczem tych klocków, zwłaszcza białego zestawu :lol:

Wracając do tematu subwoofera to jest trochę tak jak z skrzynią automatyczną, jeśli ktoś raz posiadał auto z automatyczną skrzynią to nie chce już skrzyni manualnej, więc jeśli ktoś miał dwa subwoofery w swoim systemie to nie będzie chciał wrócić do pojedynczego ustawienia subwoofera.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Czyli pięknie to opisałeś zamawiam 1 marca bose surround speakers tylnie żeby mieć 5.1 i cóż Musze koniecznie kupić 2 sub który kosztuje 3199zl w media expert i pozostaje mi odkładać na 2 sub który do czerwca zamierzam kupić pokój mam 20 m2 wiec juz jest moc mega i dźwięk przy 1 subie a jak dojdzie 2 wywale w powietrze dom

Możesz dodać fotke jak masz powieszone tylnie glosniczki na ścianie?
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Czy ktoś z posiadaczy soundbara Bose 700 miał problem z aplikacją i siecią Wi-Fi, bo na zachodnich forach niektórzy się na to uskarżają ?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Xgutti ja miałem na początku z wifi problemy teraz wszystko pięknie hula. Musze dokupić te tylnie glosniczki czy przy muzyce one też grają?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Przy muzyce głośniki surround grają jak najbardziej a ich moc ustawiamy w aplikacji Music Bose. A co do Wi-Fi to gubił się zestaw gdy miałem udostępniony przenośny hotspot wifi z drugiego telefonu. Obecnie Bose działa na sieci domowej wifi z routera na 5 GHz i problemów brak.
 

tommi820

New member
Witam,
Czytając forum i dziesiątki tematów zdecydowałem się na zakup Bose Soundbar 700 Biały i BOSE Bass Module 700 Biały. Trafiłem też na dobrą cenę w sklepie internetowym Media Expert, SB za 3499 a Bass Module po rabacie 2399.Dostawa w poniedziałek, także już nie mogę się doczekać.
Takie pytanko mam do Was o podłączenie. Czy jak podłączę SB do TV SAMSUNG ue46f5000 przez HDMI ARC (in3) a dekoder nc+ mam wpięty w TV do HDMI stb(in1) to wszystko będzie współgrało prawidłowo? Czy cały ten proces podłączenia i kalibracji soundbara z TV trwa około 2h? Tak przynajmniej wychodzi z filmików na YT.
Pozdrawiam
 

xgutti

New member
Bez reklam
Trafiłeś na bardzo dobrą cenę z racji tego że obecnie media expert na drugi produkt zakupiony daje 25% rabatu. Co to kwestii samego podłączenia to dekoder kablówki wpinasz po HDMI pod odbiornik telewizyjny a następnie Tv łączysz wyjściem HDMI Arc z Bose 700 i cała filozofia.
Co do dalszego procesu konfiguracji poprzez aplikacje Bose Music powinieneś to ogarnąć w 5 minut łącznie już z kalibracją dźwięku. Podczas pierwszego podłączenia musisz jeszcze przeznaczyć z 10-20 minut na aktualizację oprogramowania. Czyli ogólnie wszystko powinno zająć ok. 20 minut więc nie wiem skąd te 2 godziny
 
Do góry