SoundBar do 2300

Fan1234

New member
Nie pytaj kikiego albo Black ninja o inne soundbary niż te które sprzedają. Jak czytam wpis "olej kodeki " to się pokładam ze śmiechu. Zamiast ścieżki DTS HD master audio pan ninja proponuje pcm może jeszcze 2.0 Śmiechu warte.

Wysłane z mojego NX511J przy użyciu Tapatalka

Właśnie dlatego dopytuję bo widzę brak odzewu. A twoim zdaniem co jest warte zakupu w tych pieniądzach ???
 

mzeromski

Member
teraz to i ja się już zestresowałem na tą belkę jbl.. chcę kupić coś od miesiąca i cały cza się zastanawiam.
jeżeli ludzie wypisują że są problemy z kodekami w belkach jbl to dla mnie jakiś jest śmiech na sali.. mam kupić belkę za ponad 2 tyś złotych która nie będzie mi puszczała dzwięku dts ?? jak większość filmów teraz które samę ogląda ma ścieżkę dts.. i co mam wtedy oglądać napis error na belce za tyle pieniędzy ?? ...:(
 

Pingwinek

Banned
Właśnie dlatego dopytuję bo widzę brak odzewu. A twoim zdaniem co jest warte zakupu w tych pieniądzach ???
Żebyś mnie źle nie zrozumiał. Nie twierdzę, że jbl bar 3.1 będzie grać słabo. Nie słyszałem go i raczej nie usłyszę. Chodzi mi o to abyś ignorował takie posty "kodeki nie są ważne" , "yamaha sony to dno".
Myślę, że najpierw powinieneś sobie sam odpowiedzieć jak chcesz mieć sprzęt skonfigurowany. Z czego będziesz "puszczać" audio do soundbara: tv, tuner, media player, BR. Wtedy zobaczysz czy w ogóle dekodowanie dźwięków DTS i lepszych jest Ci potrzebne. Producenci nie wrzucają ich z racji ceny licencji. Ja posiadam Yamahe i wiem, że mogę chyba każdą ścieżkę audio do niego wrzucić i soundbar to zdekoduje. Niestety co do JBL 3.1 to nie znalazłem żadnej wzmianki o dekoderach dźwięku. To nie znaczy, że nic nie poleci z głośnika. Zawsze jest kilka ścieżek dźwiękowych. Jak puścisz do sprzętu audio dźwięk hd dts ma a ten nie będzie miał tego dekodera to odtworzy DTS.
 

Fan1234

New member
To powiedzmy jasno audio będzie szło z tv głównie netflix i konsola i komputer czyli filmy z dysku głównie.
Te z dysku to głównie
DTS-x
Dts-hd
Dolby atmos

A którą Yamahę posiadasz ???
Ac-3
To źle napisałem, ale rozumiem z tym ignorowaniem.
A co do "Jak puścisz do sprzętu audio dźwięk hd dts ma a ten nie będzie miał tego dekodera to odtworzy DTS." to jak odtworzy stratnie pewnie na jakości ??
 

mzeromski

Member
poczytałem różne fora , i wszyscy twierdzą że jbl gdy widzi dany format którego nie odtwarza to po prostu wyskakuje error i nie ma słuchania.
czyli tak na prawdę jeżeli kupisz płytę bluray na której najczęściej dekodowanym formatem w dzisiejszych czasach jest DTS, wsadzisz ją do konsoli lub odtwarzacza blu ray i będziesz chciał puścić do soundbara to dźwięku nie usłyszysz...
jedyny ratunek wtedy to możliwość przełączenia ścieżki dźwiękowej na tą która będzie obsługiwana przez soundbar czyli dolby digital albo stereo.
jeżeli będziesz chciał obejrzeć film z pendriv-a podpiętego do TV i ten będzie miał DTS to na bank będzie jako domyślny próbował własnie ten dźwięk otworzyć tv ( jeżeli obsługuje - choć teraz raczej wszystkie obsługują ) puści do soundbara a ten zrobi ble... i znowu wchodzenie do menu i szukanie zapasowej ścieżki dźwiękowej...lipa..a byłem przekonany do tego jbl 3.1 już i miałem go kupować.. teraz znowu trzeba zacząć szukać czegoś innego :(
przy sprzęcie za taką kasę myślę że to straszny minus..
 

Fan1234

New member
I tu się zgadzam i tu na tym forum też to wyczytałem tylko chciałem się dopytać bo nie dowierzałem że sprzęt za 2 tyś z hakiem aż tak nie dopracowany jest. A będzie jak wyżej pisałem głównie format dts.
 

prezes92

New member
Ten JBL 3.1 z tego co patrzyłem ma tylko kodek DOLBY Digital, natomiast np SONY xf9000 ma DOLBY digital, DOLBY digital plus, kilka rodzaji DTS, Dolby Atmos itd nie wiem czy ma to faktyczne pokrycie w praktyce, ale jednak tych kodeków jest zdecydowanie więcej. Na minus JBL jest też podobno opóźnienie dźwięku gdyż musi on wykryć rodzaj i źródło nadawania dźwięku co skutkuje lekkim opóźnieniem, ale nie miałem okazji sprawdzić tego osobiście.
 

Pingwinek

Banned
Jak puścisz do sprzętu audio dźwięk hd dts ma a ten nie będzie miał tego dekodera to odtworzy DTS." to jak odtworzy stratnie pewnie na jakości ??
Stratnie... hmm na pewno jakość dźwięku będzie "gorsza". Po to zapisują audio w coraz to nowszych i lepszych formatach. Jednak tu trzeba przyznać ciut racji BlackNinji, że na soundbarach strata na tym co słyszymy będzie mniejsza.
Co do podłączenia to poszukaj czy JBL bar 3.1 przepuszcza sygnał HDR, bo nie znalazłem tego. Wejść HDMI starczy
Ja posiadam ysp 2700
 

Fan1234

New member
Czy przepuszcza czy nie to nie zaryzykuję że mi wywali error. W dodatku ATS jest o kilka stów tańszy a ma dwa razy więcej dekoderów w tym DTS.
 

Fan1234

New member
Ktoś coś doda od siebie bo mi ręce opadają,wydasz 2 tysie i albo nie masz dtsa albo nie wiem jak to nazwać jakiś ułom zaprojektował w XXI wieku soundbar bez przynajmniej 3 hdmi. To jakiś żart czy co ??
 

Pingwinek

Banned
Ktoś coś doda od siebie bo mi ręce opadają,wydasz 2 tysie i albo nie masz dtsa albo nie wiem jak to nazwać jakiś ułom zaprojektował w XXI wieku soundbar bez przynajmniej 3 hdmi. To jakiś żart czy co ??

Żartem to można nazwać niektóre ceny w Polsce. Ja kupiłem ysp 2700 za około 2800pln prawie rok temu. Oczywiście w UK. Niestety ciężko jest dobrać sprzęt. Jak ma jedno to nie ma drugiego. Niestety nie śledzę rynku więc nie mogę polecić konkretnego Dlatego czytam tylko o tych modelach branych pod uwagę przez forumowiczów.
Zawsze możesz użyć rozgałęźnika HDMI. Choć dla mnie nie jest to wyjście bo bałagan z kablami robi sie burd.....
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz extra Fidelio E5 za 2299 zł , JBL Bar 3,1 za 1900 zł , Cambridge Audio TVB2 za 1999 zł
 

Fan1234

New member
Masz extra Fidelio E5 za 2299 zł , JBL Bar 3,1 za 1900 zł , Cambridge Audio TVB2 za 1999 zł

Sory ale chyba jesteś nie w temacie:
E5 to nie soundbar
Jbl 3.1 był odrzucony za brak dts
A cambridge jak wyżej brak dts

Tak więc radzę się zapoznać z tematem i nie śmiecić zbędnymi postami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podałem Ci najlepsze sprawdzone i potwierdzone.
E5 to soundbar w innej konstrukcji.
Wkrótce wejdzie modę Sharpa z Dolby Atmos za 2899 zł
Nie unoś się bo to szkodzi zdrowiu.
 

Pingwinek

Banned
Sory ale chyba jesteś nie w temacie:

Tak więc radzę się zapoznać z tematem i nie śmiecić zbędnymi postami.

Uważaj bo dostaniesz bana ;) Pan K nie jest od czytania tylko od polecania sprzętu, który posiada w sprzedaży. Jak doceniam jego naprawdę konkurencyjne ceny (niedostępne nigdzie indziej na rynku polskim) tak opinie o sprzęcie wolę szukać gdzie indziej.
 
Do góry