Wymiana aktualnego zestawu KD

abradab

New member
Witam,

w związku z przeprowadzką planuję (o ile zostanie parę zł) stopniową wymianę zestawu kina domowego.

Obecnie posiadam:

Amplituner Yamaha RX-V620RDS
Kolumny Eltax Discovery 5.0
Subwoofer JBL Loft Sp-150

Z tego zestawu MUSI zostać subwoofer (bo jest prezentem od Żony).

Proszę doradzić czy najpierw wymienić kolumny czy amplituner?
W dalszej kolejności (w zależności czy kolumny czy amplituner) proszę o konkretne modele.

Nie musi to być nowy sprzęt - zarówno ampli jaki i kolumny mogą być używane.
Jeśli chodzi o technologie w ampli to bardziej zależy mi na nowszych dekoderach dźwięku niż bluetooth itd. (aczkolwiek jakby był to też nie będzie źle). Nie wiem co ze skalerem (w sensie czy go potrzebuję - póki co tv 40" FullHD).

Budżet to max 3 tyś zł (albo na kolumny albo na ampli).

Przeznaczenie: 90% filmy, 5% muzyka, 5% PS3

Pokój 22 m2 w bloku z wielkiej płyty.

Dziękuję za porady.
 

mors111

Active member
Bez reklam
Amplituner ma już swoje lata więc i dekodery dźwięku nie takie

ja bym zaczął od amplitunera za ok. 2kzł , np Onkyo 656/676 posłuchał różnicy w dźwięku ( a powinna być spora bo Onkyo ,a 2x mocniejszy zasilacz ) a jak nadal nie będzie pasowało to sprzedaż obecne Eltaxy za 1kzł ( jak się uda ) i masz kolejne 2kzł na nowe kolumny 5.1 ( wiem , że to niewiele na zestaw 5.0 , ale może coś dopasujesz do nowego amplitunera )
 

mors111

Active member
Bez reklam
to bardzo dobry amplituner , co do ceny się nie wypowiem , bo nie wiem za ile chodzą używki ( pewnie mocno taniej ) , ma mocny zasilacz i w stereo jak na amplituner zagra całkiem dobrze , nie wykorzystasz go do swoich kolumn
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
905 to kawał klocka, ale teraz brać używkę w tym modelu to totto lotto.
Wolałbym dozbierać i łyknąć taką 656.
(905 miałem).
 

abradab

New member
No właśnie 828 bardziej mi podchodzi. Ostatnie pytanie to czy HDMI 1.4 nie będzie w jakiś sposób ograniczało w przyszłości rozbudowy sprzętu?
Czytałem że NR 676 ma HDMI 2.0 i HDCP 2.2.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W mojej ocenie nic nie warto brać bez odsłuchu, ale jak lubisz szkołę grania tej marki, to jak najbardziej. 828 ludzie chwalą i będziesz zadowolony, ale już w tym budżecie bierz 810, sprzedałem (podmieniłem kolory) w podobnych pieniądzach też gwarancją.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Używkę z gwarancją kupisz za ok. 3k.
Pogadaj też Blackiem, może Ci zrobi dobrą cenę i nie wiele trzeba będzie dużo dokładać, a jednak masz nowy ampli (modelowo) - a to bardzo udana konstrukcja z obecnymi dekoderami.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zakup ampli po gwarancji to trochę ruletka. Naprawa płyty to prawie nowy amplituner. RXV620 fajny amplituner, możesz też pomuśleć o zakupie kolumn w tym budżecie to do kompletu subwooferowego JBL Arena 180+120+125c.
 

Murinio_86

Member
armanig miałeś może styczność z rz800? ciężko dorwać 810 a 800 się pojawia. Prośba możesz przypomnieć gdzie opisywałeś swoje odsłuchy ampli i kolumn?
 
Do góry