Proszę o opinię i pomoc w zakupie soundbara

uziOK

New member
Dzisiaj w Saturnie posłuchałem jak gra JBL sb450- kiepsko bardzo, sprzedawca saturna odradzał, odradził mi również harmana sb26, napaliłem się na yamahe ysp-1600 i powiem wam żenada, wersja bez subwoofera, ale bardzo słabo, subwoofer niewiele pomoże (mam w domu aktywny kody, myślałem, że będzie to dobry wybór, teraz widzę ze nie)
Najlepiej wypadł denon 514 i dużo tańszy od pozostałych, co myślicie o wyborze?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak duże było pomieszczenie przy odsłuchu ?
Harmana też słuchałeś ?
Jak duży masz pokój ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzisiaj w Saturnie posłuchałem jak gra JBL sb450- kiepsko bardzo, sprzedawca saturna odradzał, odradził mi również harmana sb26, napaliłem się na yamahe ysp-1600 i powiem wam żenada, wersja bez subwoofera, ale bardzo słabo, subwoofer niewiele pomoże (mam w domu aktywny kody, myślałem, że będzie to dobry wybór, teraz widzę ze nie)
Najlepiej wypadł denon 514 i dużo tańszy od pozostałych, co myślicie o wyborze?
Weź poprawkę, że mogłeś trafić na pracownika "Denona" :) ktory to market?
 

sajmony

Member
Najlepiej wypadł denon 514 i dużo tańszy od pozostałych, co myślicie o wyborze?

Zakupiłm Denona 514 dwa tygodnie temu (1559 zł) i jestem zadowolony, mimo, że duży pokój (35m), soundbar sprawdza się całkiem dobrze, sub spokojnie daje radę.
Z tv jest połączony przez kabel hdmi, wszystko działa bez problemu.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Dzisiaj w Saturnie posłuchałem jak gra JBL sb450- kiepsko bardzo, sprzedawca saturna odradzał, odradził mi również harmana sb26, napaliłem się na yamahe ysp-1600 i powiem wam żenada, wersja bez subwoofera, ale bardzo słabo, subwoofer niewiele pomoże (mam w domu aktywny kody, myślałem, że będzie to dobry wybór, teraz widzę ze nie)
Najlepiej wypadł denon 514 i dużo tańszy od pozostałych, co myślicie o wyborze?
SB450, SB26 grają odmienie i nie możliwe żeby oba wypadły kipesko. Słuchałem obu, wrażenia pozytywne, dużo tez właścicieli na forum i zadowoleni z zakupu. Może były źle zestrojone? Bawiłeś się ustawieniami?
 

uziOK

New member
Jak dalsze testy?
Początkowo byłem rozczarowany, ale po niedużej regulacji yamaha zagrała w końcu OK. Zależało mi na czystym dzwięku, podłączyłem suba KODA SW 1000, kino wymiata bas potężny, momentami nawet za duży, ściany drżą, myślę, że mocniejszy niż w JBL 450. Przy słuchaniu muzyki muszę jednak odrobinę zciszać suba. Radio internetowe i multicast rewelka. Jestem zadowolony. Zastanawiam się czy gdybym kupił inny subwoofer czy słuchanie muzy było by może lepsze i przyjemniejsze.
Przeglądałem neta i zastanawiałem się nad modelem za ok 1tys, Yamaha sw200 lub JBL Arena 100P. Jak myślicie zagra lepiej?

 

bluray

Banned
DENON nigdy nie produkował głośników !!!
Bar audio to głównie sztuka upakowania w belce przetworników audio.
DENON nie ma w tej sprawie żadnego doświadczenia.
Jak zwykle piszą tu dystrybutorzy produktów importowanych.


POLECAM AUDIO PS4 ... SONY.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Początkowo byłem rozczarowany, ale po niedużej regulacji yamaha zagrała w końcu OK. Zależało mi na czystym dzwięku, podłączyłem suba KODA SW 1000, kino wymiata bas potężny, momentami nawet za duży, ściany drżą, myślę, że mocniejszy niż w JBL 450. Przy słuchaniu muzyki muszę jednak odrobinę zciszać suba. Radio internetowe i multicast rewelka. Jestem zadowolony. Zastanawiam się czy gdybym kupił inny subwoofer czy słuchanie muzy było by może lepsze i przyjemniejsze.
Przeglądałem neta i zastanawiałem się nad modelem za ok 1tys, Yamaha sw200 lub JBL Arena 100P. Jak myślicie zagra lepiej?
Muzyka to na zamkniętym np REL, Sumiko, JBL miał jeszcze modele zamknięte Studio L8400P i Studio 550P.
 

remix70

Member
Także zastanawiałem się nad soundbarem. Przesłuchiwałem różne: JBL , Harmana i Denona. Byłe blisko Denona dopóki nie usłyszałem Fidelio E6...
Potęga w każdym rodzaju dźwięku. Zostało mi troszkę dozbierać i jak tylko skończę remont mieszkania to wiem co kupię :)
 

uziOK

New member
Poszukaj używek, muzyka najlepiej zamknięty, bo nadąża za rytmem.
Można prosić jakieś podpowiedzi, jakiego modelu szukać. Myślałem o jbl es 250, yamaha sw200, jamo j12, klipsch sw350. proszę o sugestie, jestem raczej zielony w temacie. Tak jak pisałem wcześniej używam kody sw1000, ale w muzyce troszeczkę przeszkadza.
 

k_b

New member
DENON nigdy nie produkował głośników !!!
Bar audio to głównie sztuka upakowania w belce przetworników audio.
DENON nie ma w tej sprawie żadnego doświadczenia.
Jak zwykle piszą tu dystrybutorzy produktów importowanych.

Bardzo przepraszam ale takie wypowiedzi na forum nie są ani pomocne ani uprzejme.
Ja od siebie mogę przypomnieć stary wątek sprzed około 1,5 roku w którym w analogicznym temacie się wypowiadałem bo akurat po odsłuchu miałem podobne pozytywne odczucia w zakresie DENONA. Nikogo nie namawiam do tego głośnika ale myślę, że tak jak i dla mnie, również może dla kogoś być on odpowiedni.
Link: http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/112025-soundbar-jbl-sb400-czy-denon-dht-s514-2.html
 
Do góry