Soundbar: JBL SB400 czy Denon DHT-S514

lukwil

New member
Witam,

Proszę o Wasze opinie, doświadczenia dotyczące poniższych soundbarów:

1. JBL SB 400
2. Denon DHT-S514

Soundbar ma być używany do tv, filmów i PS3 w ponieszczeniu 25m2.

Czy ktoś z was ma taki sprzęt i jaie są wasze wrażenia? Albo może nie przepłacać i zaproponujecie coś tańszego w podobnej jakiości.

pozdrawiam
 

zydok0kr

Member
Witam Szanownych Panów.

Podepnę się pod temat.
Ja również mam podobny problem z doborem soundbara.
Mój Soundbar ma być używany do tv, filmów i XBOX 360 w ponieszczeniu 20m2.
TV to Samsung UE55H7000.
moje typy to :
1.HARMAN/KARDON SB26
2.JBL SB400
3.Samsung HW-H750

Bardzo proszę Was o radę oraz pomoc w doborze soundbara.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Witam Szanownych Panów.

Podepnę się pod temat.
Ja również mam podobny problem z doborem soundbara.
Mój Soundbar ma być używany do tv, filmów i XBOX 360 w ponieszczeniu 20m2.
TV to Samsung UE55H7000.
moje typy to :
1.HARMAN/KARDON SB26
2.JBL SB400
3.Samsung HW-H750

Bardzo proszę Was o radę oraz pomoc w doborze soundbara.
Harman SB26 i po problemie.
 

k_b

New member
Witam,

Proszę o Wasze opinie, doświadczenia dotyczące poniższych soundbarów:

1. JBL SB 400
2. Denon DHT-S514

Soundbar ma być używany do tv, filmów i PS3 w ponieszczeniu 25m2.

Czy ktoś z was ma taki sprzęt i jaie są wasze wrażenia? Albo może nie przepłacać i zaproponujecie coś tańszego w podobnej jakiości.

pozdrawiam



Witam,
przypomnę temat bo w ostatnich dniach miałem identyczny problem w zakresie cenowym do 2k pln.
Po analizie dostępnych sprzętów i zestawieniu z moimi oczekiwaniami na liście pozostały właśnie powyższe 2 modele: JBL i DENON.
Oczywiście każdy ma inne, swoje osobiste, preferencja, ale ja wybrałem po odsłuchu DENON S514. Dla mnie JBL miał za mocny subwoofer i jednocześnie SUB jest za duży wymiarami, w efekcie czego bass przykrywał pozostałe dźwięki i końcowe wrażenie robił, że gra nie czystko. Plusem JBL są 3 wejścia HDMI i dla mnie na koniec był to jedyny plus w porównaniu do DENON'a.
DENON miał niestety tylko 1 wejście HDMI, ale za to grał bardzo czysto jak na sprzęt tej klasy. Subwoofer gra dla mnie w sam raz (ale pokój 18m2 w bloku),jest też mniejszy gabarytami co nie jest bez znaczenia. DENON według mnie ładniej brzmi z muzyką stereo niż JBL.
Do tego doszła niższa cena DENON która w chwili obecnej (09.2015) w Media wynosi D=1650, JBL=2000.
Po kilku dniach użytkowania DENON z TV Panasonic 47et60 mogę dodatkowo potwierdzić, że wzorowo integruje się z moim telewizorem.
TV automatycznie wykrył że podłączone są głośniki_zewnętrzne/kino_domowe i wyłączył wewnętrzne głośniki w TV, sterowanie głośnością na pilocie TV steruje teraz Soundbarem (+/-/mute), Podczas włączania TV i dekodera nc+ Soundbar automatycznie się załącza, podczas wyłączania TV i dekodera nc+ Soundbar przechodzi w tryb standby. W efekcie czego nawet nie używam pilota od DENON'a -właśnie takiej bezproblemowej współpracy oczekiwałbym od każdego sprzętu. (Dla testów podłączyłem z TV znajomego LG model chyba 55LW650 ? niestety z LG ten soundbar nie mógł się do końca dogadać i takiego zestawienia nie polecam)
Funkcja odtwarzania dźwięku przez Bluetooth ze smartfona lub tabletu działa bez zastrzeżeń, dźwięk jest czysty i bardzo dobrej jakości (lepszej niż się spodziewałem).

Pozdrawiam
k_b
 
Ostatnia edycja:

christian22

New member
Witam.
Jednak czy Danon nie jest za słaby - 49W?

Też mam dylemat bo również podoba mi się Denon jednak gdyby był mocniejszy. Obawiam się czy przy rozgłoszeniu nie zacznie harczeć.
 

rafaa

New member
Belka z tego Denona gra o wiele szerzej od Harmana ale ja mimo wszytko wziąłem sb26 ponieważ ma suba, a Denon pudełko jak z plastikowego kina za 1000zł. Na odsłuchu już popiardywał.

Harman w muzyce ma mocno zakrytą górę, trzeba się do tego przyzwyczaić. Po przełączeniu ze stereo na virtual sprawa się trochę polepsza ale nie wszystkie kawałki brzmią fajnie w takim trybie. Natomiast w grach i filmach niczego więcej do szczęścia nie potrzebuję.

No i wygar ma konkretny jak dla mnie. Pozbyłem się zestawu z monitor audio bx 5,1,C + sub JBL na rzecz metrażu ;)

Jedyny problem jaki mam z Harmanem to to, że beznadziejnie integruje się z moim tv samsunga przez hdmi i nie mogę sterować głośnością z pilota tv. Tzn. tv niby pokazuje, że zwiększam lub zmniejszam volume ale bez żadnego efektu. Dziwne to bo miałem kiedyś ampli Harmana i wspólpracowal z tym tv bez problemu.
 
Ostatnia edycja:

rafaa

New member
Tak, można ale ja nie używam pilota na podczerwień tylko tego smart (bluetooth), a na tego nie reaguje.
Powinno to działać przez sterowanie po hdmi, niestety nie działa.
 
Do góry