Zestaw 5.1 do filmów w średnim pokoju, w cenie do 2000zł.

Bonaventura

New member
Szanowni forumowicze, jaki zestaw 5.1 proponowalibyście w cenie do 2000zł?

Czytam, czytam i już zgłupiałem od natłoku informacji gdyż każdy poleca co innego w zależności od zastosowania i konfiguracji. Są opisy poszczególnych zestawów ale brak w nich konkretów które pomogłyby wybrać najlepszy do moich wymogów.

Zestaw ten podłączony byłby u mnie do amplitunera Denon AVR X-500. Całość robiłaby za kino domowe i służyła praktycznie tylko do filmu (99% film).

W oko wpadły mi zestawy takie jak:
- STX KD-200,
- Yamaha NS-50 z subwooferem SW030,
- Taga Harmony TAV-506 v.2 z subwooferem TSW-120 v.2,
- Quadral Quintas 5000 z subwooferem Quadral Sub 60.

(Żadnego z nich nie odsłuchiwałem i nie mam takiej możliwości dlatego zdaję się na wiedzę innych)

Najbardziej spodobał mi się zestaw STX (cena i wszystko w jednym pakiecie).
Obecnie posiadam kolumny Yamaha NS-45E (po tym jak w tym zestawie, we frontowych kolumnach podłogowych posypały mi się "wysokotonówki" mam mały niesmak do tej firmy) podpięte do amplitunera Yamaha HTR-5930. Chciałbym aby nowy zestaw grał przynajmniej na takim samym poziomie jak mój obecny. Oczywiście cieszyłbym się gdyby grał lepiej, ale niestety cena jest dla mnie nie mniej istotna. Pokój w jakim byłyby umieszczone nie jest jeszcze do końca wybrany, ale byłoby to pomieszczenie o powierzchni co najmniej 20m2, do 35m2 maksimum.

P.S
Istnieje możliwość podmianki amplitunera na jakiś ze zbliżonej półki cenowej, jeśli ten jest "nie bardzo".

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 

Bonaventura

New member
Dziękuję za propozycję.
Niestety wadą (w moim przypadku) tego zestawu (Philips) są bezprzewodowe satelitki, brak głośnika centralnego i cena znacznie wykraczająca poza mój limit. Pokój w którym mam zamiar umieścić kino, będzie przeznaczony głównie tylko do tego zadania, dlatego nie muszę szukać zbytnio żadnych kompromisów (poza pieniędzmi). A ze względu na i tak planowany remont wszystkie kable zostaną wkute i schowane w tynk itd. co oznacza, że niewiele mnie ogranicza jeśli chodzi o rozstawienie i rozmiary zestawu. Bezprzewodówki wymagałyby ciągłego przestawiania, ładowania a to mało wygodne rozwiązanie, gdzie do tego dojdzie jeszcze żywotność akumulatorów. Zestaw który teraz planuje złożyć ma posłużyć co najmniej jakieś 10lat, a ile pociągną bateryjki tego nie wiadomo.

Dodam jeszcze, że posiadam subwoofer Yamaha YST-SW012 który w takim 25m2 pomieszczeniu nie powala.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena - dla niebieskich się mieści.
Baterie spokojnie wytrzymają limit.
Ale jeśli faktycznie kable będziesz wkuwał w ścianę to Harman HKTS 16
+ Ampli
 

Bonaventura

New member
A to ciekawostka.
Powiem szczerze, że nie brałem wcześniej pod uwagę takich zestawów. Czy nie będzie on za mały do takiego ok. 25m2 pokoju? Znaczy się, czy taki mikro plastik zagra równie dobrze co wielgachne podłogówki z MDF'u? Chodząc po sklepach sprzedawcy na ogół mi takie zestawy odradzali, z tym, że były to przeważnie jakieś "Soniacze", "Panasoniki" itd.
Widzę, że jest jeszcze podobny do nich inny model H/K HKTS 20BQ, różnica cenowa niewielka.
Czy wystarczyłby do nich taki Denon AVR X-500, czy może lepszy byłby Harman Kardon AVR-151?
 

rabit

Active member
Bez reklam
Do filmów te Harmany są super. Ja miałem kiedyś JBL Cinema 500. Miałem to podpięte do Onkyo 608. Na tych głośniczkach i tak nie ma wielkiego poboru prądu, więc X-500 spokojnie wystarczy.
 

Bonaventura

New member
Poczytałem troszkę na temat tych Harmanów HKTS 16, faktycznie wyglądają ciekawie. Z tego co się zorientowałem to musiałbym dokupić do nich stojaki pod głośniki frontowe (aczkolwiek szkoda bo wolałbym je powiesić na ścianie), do centralnego i tylnych powinny już chyba być przy szczęściu w zestawie uchwyty naścienne.

To teraz tylko jeszcze kwestia tego jak by to grało w takim pokoju 25-30m2 w porównaniu do mojego obecnego zestawu złożonego na Yamasze. Fronty z centralnym byłyby odsunięte od widza o jakieś 5 metrów minimum. I czy zdatnie uszłoby obejrzeć na tym od święta (ten 1%) jakiś koncert na DVD/BR.
 

lobos

New member
Bez reklam
Satelitki Harmana można montować na ścianie. Nie są konieczne stojaki.
W dużym pomieszczeniu 30m2 wydaje mi się, że zginą.
 

Bonaventura

New member
Gdyby mi przyszło zakupić taki zestaw Harmana to przednie głośniki ze względu na ich maluteńki rozmiar najchętniej właśnie powiesiłbym na ścianie, tak jak jest możliwość zrobić to z tylnymi i centralnym. Niestety w zestawie do przednich nie ma uchwytów a nigdzie nie mogę ich znaleźć, są tylko podstawki podłogowe. A chyba trochę nie bardzo stawiać takie maleństwo bezpośrednio na podłodze.

Jak już wspomniałem, pokój będzie wykańczany głównie pod kino. Dlatego nie będzie tam zbyt wielu regałów, stołów, meblościanek itd. na których można by je ustawić.

W planach ma wyglądać to mniej więcej tak: z przodu centralnie ekran + wisząca kolumna centralna, z przodu po bokach głośniki (jeśli duże podłogowe to ok, jeśli malutkie to wiszące), a z tyłu projektor i po bokach wiszące satelity. Do tego gdzieś postawiony subwoofer, półki ze sprzętem (amplituner, BR, itp.) oraz jakieś wyro, fotele, małe szafeczki czy coś na filmy itp., ogólnie bez przesadyzmu.

Od tego jak dany zestaw by się sprawdzał będzie zależał wybór pomieszczenia. Jeśli żaden z zestawów nie zagra ładnie w pomieszczeniu 30m2 to będę zmuszony upchnąć wszystko w mniejszym 20m2. Aczkolwiek nie ukrywam, że pod kino i projektor bardziej mi pasuje to większe pomieszczenie.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Moim zdaniem te kolumienki zginą w takim dużym pomieszczeniu. Do 30m2:
1) musisz poszukać moim zdaniem mocniejszego amplitunera
2) pełnowymiarowych głosników.

Niestety wiąże się to z przekroczeniem znacznym budżetu. Moze podążysz drogą, którą sam dążyłem i pewnie wielu kolegów z tego forum. Kup amplituner (jeżeli go jeszcze nie ma) np. X3000, do tego na początek kolumny stereo, potem dokupisz resztę i bedziesz cieszyć się z fajnego efektu kinowego.
 

lobos

New member
Bez reklam
Na 30m2 nie wstawiał bym takich małych głośniczków.
Tutaj aż prosi się o podłogówki. Jak ma być projektor to lepsze większe pomieszczenie ;-) Może pomyśl o jakimś zestawie niedrogiego kina z dużymi, drewnianymi kolumnami?
 

Bonaventura

New member
1) musisz poszukać moim zdaniem mocniejszego amplitunera

Czy w kwocie do 1500zł znajdę takowy? Obecnie posiadam Yamahę HTR+5930.

2) pełnowymiarowych głośników.

Czy któreś z tych które podałem w pierwszym poście by temu odpowiadały?

Niestety wiąże się to z przekroczeniem znacznym budżetu. Moze podążysz drogą, którą sam dążyłem i pewnie wielu kolegów z tego forum. Kup amplituner (jeżeli go jeszcze nie ma) np. X3000, do tego na początek kolumny stereo, potem dokupisz resztę i bedziesz cieszyć się z fajnego efektu kinowego.

Niestety, gdy się zarabia 1300zł miesięcznie a sam kredyt mieszkaniowy wynosi 1600zł nie jest łatwo odłożyć cokolwiek na chleb, nie mówiąc już o jakimś lepszym audio.
Dlatego maksymalna kwota jaką mogę wyłożyć to jest do 1500zł za amplituner i do 2500zł za zestaw kolum. Ale to max, już nawet złotówki więcej nie dam rady wyłożyć, i tak odkładałem na to prawie sześć lat :-(

Może pomyśl o jakimś zestawie niedrogiego kina z dużymi, drewnianymi kolumnami?

Możesz coś zaproponować? Czy któreś z zaproponowanych prze zemnie na początku by się wg. Ciebie spisały?

Do kina domowego taki zestaw będzie w klasie cenowej wystarczający.

Masz na myśli harman/kardon HKTS 16 + Denon AVR X-500 czy harman/kardon AVR-151?
 

lobos

New member
Bez reklam
Albo jakoś używany ampli za 1000zł i komplet JBL Studio 280+225c+220 za 3000zł i masz na 30m2 do kina ekstra zestaw.
 

Bonaventura

New member
Tak, właśnie Harmana.

Jak wg. Ciebie wypadłby taki zestaw w porównaniu do ampli. Yamaha HTR-5930 i kolumn NS-45E, NS-E55, NS-C55 z subwooferem YST-SW012?

Harman Kardon AVR 161+Audio Pro Avanto 5.0

Bardzo fajne kolumny.... dadzą radę bez subwoofera? Czy trzeba się liczyć z zakupem takowego w przyszłości? I czy zdałby egzamin przy nich ampli. Denon AVR X-500. Różnica między nim a harman/kardon to 400zł (poszłaby akurat na kolumny).

Albo jakoś używany ampli za 1000zł i komplet JBL Studio 280+225c+220 za 3000zł i masz na 30m2 do kina ekstra zestaw.

Używki nie wchodzą w grę. A ceny nowych.... KOSMOS.
 

lobos

New member
Bez reklam
Bardzo fajne kolumny.... dadzą radę bez subwoofera? Czy trzeba się liczyć z zakupem takowego w przyszłości? I czy zdałby egzamin przy nich ampli. Denon AVR X-500. Różnica między nim a harman/kardon to 400zł (poszłaby akurat na kolumny).
Dadzą pięknie radę bez suba póki co a kiedyś tam pomyślisz o nim do kompletnego 5.1 w kinie.
X-500 to najsłabszy ampli Denona. Raczej słaby do 5.0, ale może się mylę. Nie jestem ekspertem ;-)
 

aro600

New member
Ja mam u siebie od około miesiąca: Harman Kardon AVR 161+Audio Pro Avanto 5.0 i dla mnie super pokój jakies 22 m2 i bez suba jest ok, ale to kwestia gustu jak ktos lubi mega mocny bas to bedzie mu mało ja jak włączyłem u siebie ,,głośno,, to w witrynie mi wszystkie kieliszki poprzesówało - fakt stoi blisko jednej z kolum frontowych ;-) ale dla mnie basu jest ok. Wczesniej miałem onkyo ht - r518 i zestaw 5.1 m - audio 9920 + sub10 tej samej produkcji i teraz jest o niebo lepiej i muzyki w stereo tez od ,, biedy,, posłuchać sie da, a jak masz w sumie 4000 budżetu - pisales 1500 ampli + 2500 kolumny to napisz do blackninja o ceny jeszcze Ci na dobrą oblewkę sprzetu powinno zostać.
 
Do góry