Pomoc w doborze soundbar'u

kkolter

New member
Witam,

Mam problem z prezentem, mianowicie chciałem kupić soundbar albo podstawkę pod TV.
Byłem prawie zdecydowany na Bose Solo, ale niedawno wyszedł sprzęt od Denona, w podobnej cenie.
Potem popełniłem błąd i robiłem mały wywiad na internecie i ... naglę mój wybór się poszerzył i całkiem zgłupiałem, a czas ucieka.
Nie mam czasu jeździć w poszukiwaniu sklepu który mógłby zagwarantować odsłuch. Jeżeli ktoś słyszał, albo wie, że któreś jest jakościowo wyższe niż reszta proszę bez wahania mówić od razu
Z góry powiem, że system 5.1 nie jest opcją więc, proszę o wstrzymanie się z taką opinią

Sprzęty które rozważam(byłyby linki ale forum mi na to nie pozwala ;) )

Bose Solo TV
Denon DHT-T100
Onkyo LS-T10
Q-Acoustics Q-TV2


Skłaniam się najbardziej do Denon/Bose. Limit cenowy dla mnie to będzie 2 tys zł.
Prosiłbym o radę, ewentualnie alternatywę dla powyższych
z góry dziękuję
 

sobiepa

New member
Też chciałem kiedyś soundbar.Kupiłem Kino onkyo i wymiata!!!!!.Nie żałuję żadnej złotówki ,ani tego,że muszą być kable których chciałem uniknąć w soundbar.
 

collider

New member
Bez reklam
Z tego co czytałem to podstawki takie jak Bose ze względu na zastosowaną tam technologię mają ograniczony kąt rozchodzenia się dźwięku do około 30 stopni. Dobrze jest gdy siedzisz i sprzęt znajduje się na poziomie uszu a gdy wstaniesz dźwięk traci mocno na jakości. Może lepiej zainwestuj w tradycyjny soundbar np. Samsung HW-F750, Roth SoundBar 1 czy Harman Kardon SB-15.
 

kkolter

New member
Też chciałem kiedyś soundbar.Kupiłem Kino onkyo i wymiata!!!!!.Nie żałuję żadnej złotówki ,ani tego,że muszą być kable których chciałem uniknąć w soundbar.

Kupiłeś kino domowe, jak mówiłem, nie ma takiej opcji. Chyba, że odnosisz się do tej podstawki którą wymieniłem w pierwszym poście.

Do Twoich potrzeb Byłbym zdecydowanie za modelem Philipsa Fidelio HTL 9100.
To jedyny Soundbar który w pełni zastępuje kino domowe.

Znam ten sprzęt, owszem jest fajny. Poza granicą cenową. Potem będzie, skoro nie 1,7 tys tylko 2,2 a to czemu nie 2,5. Wchodzi się w dylematy "dopłacę 200zł i jakość skacze o 100%".

Z tego co czytałem to podstawki takie jak Bose ze względu na zastosowaną tam technologię mają ograniczony kąt rozchodzenia się dźwięku do około 30 stopni. Dobrze jest gdy siedzisz i sprzęt znajduje się na poziomie uszu a gdy wstaniesz dźwięk traci mocno na jakości. Może lepiej zainwestuj w tradycyjny soundbar np. Samsung HW-F750, Roth SoundBar 1 czy Harman Kardon SB-15.

Ciekawi jaki kąt jest teraz w tych głośniczkach z TV
To wszystko świetne propozycję, najchętniej bym zaopatrzył się w harman kardon ale znów ten jest w kilku częściach. Tak czy inaczej spróbuję załatwić odsłuch. Bo wszystkie te specyfikacje są fajne na papierze (stronie www?) ale chyba liczy się subiektywna opinia słuchacza.

Dzięki za pomoc, jeżel ktoś miałby coś do do dodania, zostało trochę czasu. Każdą opcję postaram się wziąć pod uwagę :)
 
Ostatnia edycja:

xian1234

New member
Ten Philips Fidelio HTL 9100 jest dość fajny. Jedyny problem to brak obsługi DTS ES, i DTS HD MA. Obsługuje tylko DTS Surround.

Digital Theatre Systems (DTS) Digital Surround – system kompresji dźwięku, opcjonalnie stosowany w płytach DVD. Technologia DTS pozwala zapisać sześć ścieżek dźwiękowych. DTS zostało wprowadzone do specyfikacji DVD w 1996. System DTS oferuje lepszą jakość dźwięku w porównaniu z Dolby Digital dzięki wyższej prędkości przesyłu danych (maksymalnie 1,5 Mb/s; Dolby Digital – 640 kb/s), a także z powodu mniejszego stopnia kompresji (4:1 w stosunku do ok. 11:1 dla Dolby Digital). W oparciu o DTS w 1999 roku powstał nowy format DTS-ES, który umożliwia rozszerzenia planu lokalizacji dźwięków do 360 stopni poprzez tylne głośniki efektowe. Jest on kompatybilny z konwencjonalnym formatem DTS.


DTS-HD Master Audio - format bezstratnej kompresji dźwięku, stworzony przez firmę Digital Theater System, Inc. Kodek ten znalazł zastosowanie w domowych systemach multimedialnych HD, opartych na sygnale źródłowym pochodzącym z płyt: Blu-ray i HD DVD.
 

SDman

Banned
Dzięki za pomoc, jeżel ktoś miałby coś do do dodania, zostało trochę czasu. Każdą opcję postaram się wziąć pod uwagę :)

Witam,
Samsung HW-750 zje na śniadanie wszystkie wymieniane tutaj włącznie z
Philips Fidelio HTL 9100.

W renomowanych firmach technologia zastosowana w Samsungu musiałaby
kosztować znacznie więcej.
Wiec do 1800 zł Samsung jest "Best of the Best" w klasie soundbar.

Pozdr.
 

leonid113

Member
Koledzy. Nie chcę zakładać nowego tematu, ale szukam pomocy. Pytanie czy ktoś wie gdzie na dzień dzisiejszy mogę zakupić soundbara Samsung HW-F750 na rynku polskim?. Druga sprawa to który model jest następcą tego modelu i czy jest pod względem odsłuchu i parametrów co najmniej taki sam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ok. Ale podaj proszę jaki duży masz pokój ?
Ile masz max kasy ?
Ma być tylko do kina czy również do muzyki ?
Ile % ...
 

leonid113

Member
OK. Pokój na razie średni ale będzie duży ok 25 m2. Co do kasy to myślę że max 2500 tyś. Zasadniczo do kina i oglądania TV. Powiem tak.. zleży mi głównie na recenzji tak jak pisałem między Samsungami WH-F750 lub WH-H750 (starsze modele, ale ten drugi jeszcze mogę mieć) a nowymi modelami czyli np. WH-Q700 lub 800. Jeżeli ktoś słuchał lub może wie coś o tych modelach to prosze o pilne podpowiedzi z uwagi na ostanie modele w sklepach :) za dobrą cenę jeszcze.
 

leonid113

Member
OK koledzy wybór padł na Samsunga HW-Q800A i taki zakupiłem + satelity. Mam jeszcze tego oleda Philipsa 55oled805/12 oraz odtwarzacz DUNE HD DUO 4K jak mam to wszystko najlepiej połączyć aby TV chodził niezależnie od Soundbara a i z Dune sygnał szedł jak będę coś z niego oglądał. Do tej pory sygnał analogowy z Dune mam podłączony do wzmacniacz analogowego Marantza i na duże kolumny a Przewód HDMI do TV i wszystko idzie OK(muzyka na wzmacniacz filmy na TV). Pytanie jak podłączyć soundbar do TV aby dźwięk z TV szedł samodzielnie jak nie chcę przez soundbara lub przez soundbara jak będę nap.oglądał jakiś film z DUNE z efektami. W takim układzie po HDMI czy po kablu optycznym czy to i to??.
Proszę o podpowiedzi.
 

pretor67

New member
Witam serdecznie.

Przy lekkiej sugestii mojej żony, wpadłem na pomysł aby żonie (i sobie) zrobić świąteczny prezent pod telewizor.
TV Panasonic 4K, którego aktualnie użytkuję, posiada głośniki zapożyczone chyba z jakichś tanich słuchawek, bo słuchanie przez nie jakiegokolwiek dźwięku, to prawdziwy dramat dla uszu :evilwink:

Moja żona ogląda głównie filmy (między innymi Netflix) a ja głównie F1 i czasami muza z pendriva. Ogólnie, to nie oczekuję od tego sprzętu żadnych cudów a jedynie mocnego brzmienia przy odtwarzaniu muzyki na domowego sylwestra i efektów przy F1.

Byłem na rekonesansie w RTV EA i ME, wstępnie wybrałem 2 modele z dwóch różnych firm i mam dylemat co wybrać ::)
Pierwszy to:
Soundbar Sony HT-G700 3.1 400W
Który miałem okazję odsłuchać w ME i który jak na tak dużą sklepową "halę", grał zadziwiająco dobrze.

Drugi, to Samsung HW-Q600A mocno polecany przez sprzedawcę ale nie można go było odsłuchać, bo mieli tylko jeden egzemplarz a ten nie łączył się poprzez BT ze skrzynką nisko tonową.
Soundbar Samsung HW-Q600A 3.1.2 360 W czarny

Sony posiada system głośników 3.1 (3 głośniki w listwie z przodu + 1 nisko tonowy) i przy odsłuchu muzyki, jest lepiej niż przyzwoicie. Niestety w sklepie nie można sprawdzić efektów kinowych na filmach.
Samsung posiada system głośników 3.1.2 (3 głośniki w listwie z przodu + 2 głośniki na listwie skierowane do góry + 1 głośnik nisko tonowy) i według sprzedawcy, ten model jest pod względem dźwięku przestrzennego dużo lepszy od modelu Sony.

W ME, obydwa kosztują podobnie: Sony 1699 zł a Samsung 1799 zł ale na allegro Samsung jest już dużo tańszy. Nie chcę i nie mam zamiaru na większe inwestycje, więc wybór zostawiam tylko pomiędzy tymi dwoma soundbarami.

Będę wdzięczny za wskazanie, który z tych dwóch wybrać ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fajny prezent.
Wybrałbym Samsunga ( produkowany przez Harmana), a jak taniej jeszcze - to będzie wystarczający .
Masz w specjalnej ofercie dla niebieskich Soundbar G1 ( produkowany przez firmę Meridian) z Dolby Atmos
 

leonid113

Member
Koledzy kto ma połączony TV Philips z tym Soundbarem Samsunga HW-Q800A. Czy jest możliwe abym włączał i wyłączał wszystko jednym pilotem z TV Philipsa? No i chodzi mi o najlepsze ustawienia na obu urządzeniach.
ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH :)
 

leonid113

Member
Do tej pory Soundbara mam podłączonego do TV za pomocą kabla optycznego i tak jak pisałem jak włączam TV włącza mi się soundbar. Głos mogę regulować w TV za pomocą pilota TV oraz pilotem z soundbara reguluje głos z soundbara tak że dźwięki idą razem z tego i z tego jak chcę. Natomiast jak wyłączę TV to soundbara muszę wyłączać jego pilotem a nie z TV. Druga sprawa to czy połączenie przez optyk będzie lepszy od HDMI do odtwarzania filmów z ATMOS no i w ogóle.
 

Manarino

Banned
Do tej pory Soundbara mam podłączonego do TV za pomocą kabla optycznego i tak jak pisałem jak włączam TV włącza mi się soundbar. Głos mogę regulować w TV za pomocą pilota TV oraz pilotem z soundbara reguluje głos z soundbara tak że dźwięki idą razem z tego i z tego jak chcę. Natomiast jak wyłączę TV to soundbara muszę wyłączać jego pilotem a nie z TV. Druga sprawa to czy połączenie przez optyk będzie lepszy od HDMI do odtwarzania filmów z ATMOS no i w ogóle.


Optyk/HDMI - nie będzie różnicy,ponieważ
Dolby Atmos z soundbar'a to tylko śmieszne marketingowe hasło.

Dolby Atmos z soundbara wartego 2.500 ? To już nawet nie jest śmieszne.
 
Ostatnia edycja:

leonid113

Member
Dolby Atmos z soundbara to marketingowe hasło? Co to znaczy?. A odnośnie załączania i wyłączania i jakości audio jest jakaś różnica między optyk a HDMI ?
 
Do góry