Kamery canon

jimmy fallon

New member
Co sadzicie o kamerach firmy Canon? Macie jakies doswiadczenia, zauwazyliscie jakies typowe dla Canonów wady, zalety? Jak wypadaja w porownaniu z innymi firmami?
 

jimmy fallon

New member
kiki napisał:
witam
tu masz ranking w USA
http://www.camcorderinfo.com/ratings.php
Za dużo Canonów tu nie widzę.
Od lat palmę pierwszeństwa w jakości dzierży JVC, Sony i Panasonic
tak jak na linku.
pozdrawiam

OK, ale w USA maja inne nazwy modeli i troche trudno porownywac to z modelami w UE.
Poza tym widze, ze na tym forum powtarza sie haslo "JVC maja slabe kolory" co mnie od JVC troche odstrasza.
Zastanawiam sie nad Canonem MVX460 albo 960, ale nie wiem czy mozna im zaufac, czy moze lepiej kupic slabszego, ale firmowego Sony 35 lub 46.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
nie wiem co to znaczy słabe kolory ?
Bo po zgraniu na kompa - obróbce i zgraniu na dvd - jakość jest nowych moedeli rewelacyjna. Można się o tym też przekonać
http://www.videozona***/video_tests/mg77-dc40/
Możesz sprawdzić też panasonica NV GS 500
http://www.videozona***/video_tests/gs500/

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
musze cię zasmucić ale wiedzę camcorderinfo - na temat nowych kamer
GZ MG 77 - wziął z www.wideozona*** .
te kamery sprawdzilismy sami ale do końca , czyli do obróbki materiału
Jakość bardzo dobra.

pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
witam
musze cię zasmucić ale wiedzę camcorderinfo - na temat nowych kamer
GZ MG 77 - wziął z www.wideozona*** .
te kamery sprawdzilismy sami ale do końca , czyli do obróbki materiału
Jakość bardzo dobra.

pozdrawiam
Kiki po prostu niesmaczne jest jak wciskasz wszystkim te JVC.
JVC ma "firmowo " problemy z reprodukcja zolto-zielonej czeci pasma. I w powrownaniu zawsze wychodzilo ze Canon za 700-800$ chodzil lepiej (lepsze kolory ostrosc i optyka) niz JVC za 1200$
Wlasnie wrocilem znad Baltyku. A wiec kolejny wyjazd bez -35 C. Tym razem kamera JVC odmowila posluszenstwa. Error 1 i 3 oraz kondensacja- to najczesciej bylo widac w wizjerze (az dziwne ze poprzedni JVC podobnie komunikowal sie ze mna) Cale szczescie rodzinka miala ze soba taniutkiego Canona - wlasnie ogladam to co nakrecila ta kamerka.
Czas na zakupy Teraz na pewno nie bedzie to JVC

Camcorederinfo nie robilo jeszcze recenzji Everio MG 77
natomiast:
The SR100’s main competition is likely the JVC Everios G-series of camcorder, with the GZ-MG77 ($799) in the lead. We haven’t written a full review of the MG77 yet, but we did look at last year’s GZ-MG70 (similar in most regards, except for the MG77’s slightly larger CCD). The MG70 was much blurrier than the SR100. The colors were slightly more muted. The MG70 also showed the same problem with jaggies along curved lines that we saw in the Sony DVD camcorders. The whites were whiter and the blacks were blacker in the MG70, too the point of nearly blowing out. The SR100 looks much better, overall.

JVC ma problemy z Balansem bieli (canon nie) ostroscia (canon nie) - takie jest moje doswiadczenie. Ja oczekuje po kamerze JAKOSCI OBRAZU "hajtechowe" dodatki sa na dalszym planie
 
Ostatnia edycja:

jimmy fallon

New member
Ok..

OK... widze, ze kamery JVC to kontrowersyjny temat.
Ale wracajac do mojego pytania:
macie jakas opinie o Canonach? Tak jak pisalem, zastanawiam sie nad wyborem jakiegos Canona (960, ewentualnie mvx 460) albo Sony 35. O Canonach nic nie wiem, a Sony to "Firma" tylko nie wiem czy jest sens placic za marke, jesli Canony sa solidne.
 

Marcin_s

Member
jimmy fallon napisał:
OK... widze, ze kamery JVC to kontrowersyjny temat.
Ale wracajac do mojego pytania:
macie jakas opinie o Canonach? Tak jak pisalem, zastanawiam sie nad wyborem jakiegos Canona (960, ewentualnie mvx 460) albo Sony 35. O Canonach nic nie wiem, a Sony to "Firma" tylko nie wiem czy jest sens placic za marke, jesli Canony sa solidne.
W tej klasie cenowej jesli chcesz by to co nakrecisz bylo ladne kup Panasonica z 3ccd. Sony - ilu uzytkownikow tyle opinii. Ostatni raz mialem doczynienia z Digital8 wiec sie nie wypowiadam.
 

jimmy fallon

New member
A Samsung?

Widze, ze Samsungi maja niezle ceny i nawet niezle (za ta cene ) wyposazenie. Podobno elektronika w Samsungu jest z Sony, tylko, ze wzgledu na mniejszy prestiz marki sprzet Samsunga jest tanszy?
Patrzac na nowego VP D 964 W mozna zaczac sie zastanawiac czy wydawac 2000 PLN na Canona czy Sony, jesli jest za 1500-1600 Samsung, ktory byc moze im drownuje??

A wracajac do Canona, to widze, ze chyba nikt z forum nie ma z nim doswiadczen, bo cisza i brak odzewu...?
 

Marcin_s

Member
jimmy fallon napisał:
Widze, ze Samsungi maja niezle ceny i nawet niezle (za ta cene ) wyposazenie. Podobno elektronika w Samsungu jest z Sony, tylko, ze wzgledu na mniejszy prestiz marki sprzet Samsunga jest tanszy?
Patrzac na nowego VP D 964 W mozna zaczac sie zastanawiac czy wydawac 2000 PLN na Canona czy Sony, jesli jest za 1500-1600 Samsung, ktory byc moze im drownuje??

A wracajac do Canona, to widze, ze chyba nikt z forum nie ma z nim doswiadczen, bo cisza i brak odzewu...?
Jak myslisz o Samsungu to lepiej kup JVC...
kamera to nie tylko cyfry na papierze w katalogu - zoom liczba pixeli - to przede wszystkim obraz
Generalnie to forum nie skupia ludzi filmujacych wiec nie spodziewaj sie odpowiedzi. Pozatym odnosze wrazenie ze czekasz na gotowa recepte. Nie ma takiej - niestety trzeba sie ruszyc pojechac gdzies i pobawic sie tym sprzetem - bron boze nie pytac sprzedawce "czy to dobra kamera" bo wszystkie beda super a w szczegolnosci te na ktore jest priorytet by sprzedac.
 

jimmy fallon

New member
Ok.....

OK, spokojnie.... pytam tylko jakie kto ma doswiadczenia, nie oczekuje zadnych "recept", chce poznac opinie roznych ludzi, CHYBA PO TO JEST TO FORUM???
Nie ma co sie stresowac, myslalem, ze wiecej ludzi ma tu cos ciekawego do powiedzenia n.t. kamer.
 

Marcin_s

Member
To forum jest o HDTV a kamery o ktore pytasz to SD - pozatym tu wszyscy pisza albo o palzmach albo LCD :fool:
Kontynylujac poemat na czesc JVC to wlasnie stracilem 1 h bezcennego materialu z pierwszych krokow mojego synka na plazy...

Rozmawialem ze znanym mi kamerzysta i facet czesto posilkuje sie kamerami amatorskimi jako "magnetowidami do przewijania i zrzucania kaset na komp" - stosuje wszystko tylko nie JVC. Jak stwierdzil JVC to firma ktora potrafila zrobic ciemna kamere z obiektywem 1.2 (4000).
A, ... widzialem recenzje Everio 37 (prostszy model w stosunku do 77) - przejechali sie po niej niczym Panowie z Top Gear po Polonezie Caro.

Czemu jestes zdecydowany akurat na te modele - w innym watku pytales sie o Panasa?
 

jimmy fallon

New member
c.d.

Poczatkowo chcialem kupic drozsza kamere, ale chce kupic statyw, pewnie dodatkowy, lepszy akumulator, torbe itd. wiec stwierdzilem, ze nie bede wywalal 2000-3000 PLN na kamere tylko kupie cos do ok. 2000, bo to nie bedzie jeszcze koniec wydatkow.

A zwrocilem uwage akurat na te kamery, bo Canony maja niezle obiektywy i elektronike za male pieniadze (tylko, ze nie wiem czy mozna na nich polegac, stad moje pytanie o doswiadczenia z filmowania Canonami).

Nadal zastanawiam sie jeszcze nad Panasonic 180 i Sony 35 jako kamerami solidnych firm, moze z nieco gorszym wyposazeniem niz Canony (np. 460) za te pieniadze.

A poniewaz nie ma pieniedzy do wyrzucenia to chcialbym wysluchac roznych opinii, rad (a nie recept) i z tego wszystkiego wylowic te, ktore uznam za istotne i kytore pomoga mi wybrac konkretny model.
Nie spieszy mi sie, wiec pytam o rozne rzeczy, zeby wyboru dokonac z jak najwieksza wiedza.

Dzieki za wszystkie porady i posty.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Na prezentacjach których uczestniczyłem , gdzie z własnej nieprzypuszonej woli masz do dyspozycji kamery różne / Sony , Panasonic,Canon, JVC /
Każda kamera zamontowana jest na statywie i podłączona pod swój monitor.
Kamery stoją w specjalnym pomieszczeniu - gdzie przed kamarami leżą obiekty filmowane, a monitory stoją na zewnątrz pomieszczenia . Poprzez zmianę natężenia oswietlenia sprawdzasz różne wyniki na stojacych monitorach. oraz możesz korzystać do woli z parametrów każdej kamery.

Dostajesz też specjalistów którzy prezentują kamerę we współpracy z różnymi programami w porównaniu do konkurencji.
Zajmuje to sporo czasu. Następnie każdy sam moze korzystać z tych testów. Dodatkowo prowdzimy własne porównania kamer które są możliwe do porównania.
Testy te przeprowadzone były na prezentacji w Maladze , Paryżu , Pradze , Londynie, Monte Carlo, Berlin x 2, Dublinie , Warszawie, Tokyo ,Sydney i znów Praga.
Tak się wzięła moja wiedza. Dysponuję nagraniami video oraz zdjeciami z tych prezentacji.
Oraz szkolenia - kilkadziesiąt razy - w kraju od Bielska Białej , Kołobrzegu , Warszawy , Karnit , Bydgoszczy - po dziesiatki małych i większych ośrodków szkoleniowych oraz szkolenia cykliczne importerów./ Panasonic , Samsung, JVC - dotyczy kamer/
Więc moja opinia bierze sie z doświadczenia i posiłkowana jest testami z Rosjii i USA / dostepne dla każdego/

O Ile wątpliwości w modelach poprzednich JVC były - to powoływanie się na stare kamery przez CamkorderInfo - są raczej kiepskim żartem.
To tak jakby powoływać się na dziadka Donalda Tuska.
Ale oczywiście decyzja należy do kupujacego.
Ja wybierałbym miedzy dla jakości kamery DV - Panasonic GS 500 a X5 JVC lub HC3 Sony/ w tej klasie cenowej/
pozdrawiam
 

jimmy fallon

New member
Dzieki, ale ...CENA

OK, te kamery sa w porzadku, ale jak ktos ma 4-5 tys PLN, a ja szukam czegos do ok 2-2.2 tys PLN. Gdybym mial 5 to pewnie latwiej byloby mi cos kupic :), a jak ktos ma 2tys to chodzi, porownuje, chodzi, porownuje, chodzi.... zeby w bloto tego nie wyrzucic.

Gdybys potrafil tak jasno i konkretnie pokazac warte uwagi modele do 2-2.2 tys, z ich wadami i zaletami (albo napisac cos o tych Canonach, albo czy lepiej postawic na marke i kupic Sony 35) to wtedy bylbym wdzieczny :);)

Dzieki, pozdrawiam.
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
witam
Na prezentacjach których uczestniczyłem , gdzie z własnej nieprzypuszonej woli masz do dyspozycji kamery różne / Sony , Panasonic,Canon, JVC /
Każda kamera zamontowana jest na statywie i podłączona pod swój monitor.
Kamery stoją w specjalnym pomieszczeniu - gdzie przed kamarami leżą obiekty filmowane, a monitory stoją na zewnątrz pomieszczenia . Poprzez zmianę natężenia oswietlenia sprawdzasz różne wyniki na stojacych monitorach. oraz możesz korzystać do woli z parametrów każdej kamery.

Dostajesz też specjalistów którzy prezentują kamerę we współpracy z różnymi programami w porównaniu do konkurencji.
Zajmuje to sporo czasu. Następnie każdy sam moze korzystać z tych testów. Dodatkowo prowdzimy własne porównania kamer które są możliwe do porównania.
Testy te przeprowadzone były na prezentacji w Maladze , Paryżu , Pradze , Londynie, Monte Carlo, Berlin x 2, Dublinie , Warszawie, Tokyo ,Sydney i znów Praga.
Tak się wzięła moja wiedza. Dysponuję nagraniami video oraz zdjeciami z tych prezentacji.
Oraz szkolenia - kilkadziesiąt razy - w kraju od Bielska Białej , Kołobrzegu , Warszawy , Karnit , Bydgoszczy - po dziesiatki małych i większych ośrodków szkoleniowych oraz szkolenia cykliczne importerów./ Panasonic , Samsung, JVC - dotyczy kamer/
Więc moja opinia bierze sie z doświadczenia i posiłkowana jest testami z Rosjii i USA / dostepne dla każdego/

O Ile wątpliwości w modelach poprzednich JVC były - to powoływanie się na stare kamery przez CamkorderInfo - są raczej kiepskim żartem.
To tak jakby powoływać się na dziadka Donalda Tuska.
Ale oczywiście decyzja należy do kupujacego.
Ja wybierałbym miedzy dla jakości kamery DV - Panasonic GS 500 a X5 JVC lub HC3 Sony/ w tej klasie cenowej/
pozdrawiam
Fragment (pelen) testu konsumenckiego JVC Everio GZ-MG77
Image Quality
Much to our disappointment, the JVC Everio GZ-MG77's video quality is quite poor, and JVC hasn't addressed the many deficiencies that plagued last year's GZ-MG70. We can't even attribute its image problems to its use of MPEG-2 encoding; DVD camcorders such as the Sony Handycam DCR-DVD505 use MPEG-2 as well but produce much better images.

Even with the camera set to best quality, our test footage suffered from very noticeable problems, such as compression artefacts, colour fringing, and noise. The variety of artefacts included shimmering pixels near straight edges and stair-step jaggies on curves. The video also lacked detail compared to MiniDV footage.

The GZ-MG77's video quality is at least better than that of lower-end models such as the GZ-MG37, thanks to its larger CCD (1/3.9 inch vs. 1/6 inch). It's also a better performer in the dark, where graininess doesn't increase much until lighting gets very low. The colour balance and intensity are significantly more accurate.

Aspect-ratio distortion is a big problem on the GZ-MG77. If you're using software other than the bundled applications, you'll need to use your video-editing software to adjust the aspect ratio so that wide-screen footage appears correctly; Adobe Premiere Elements, Windows Media Player, and Nero Showtime didn't recognise the wide-screen aspect ratio of footage that we shot in 16:9 mode. Video playback was squashed and inaccurate until we manually adjusted the aspect ratio.

The JVC Everio GZ-MG77's stills are decent, suitable for small snapshot prints if you don't need to crop or zoom. Colour came out well, but our indoor shots were blurry, and the flash's red-eye reduction was completely ineffective.

DLA MNIE POKAZY MOGA ODBYWAC SIE NAWET W PIERDZISZEWIE - POKAZY SA TAK PRZYGOTOWYWANE BY SPRZET ORGANIZATORA WYPADL NAJLEPIEJ. SZCZEGOLNIE JESLI SIE NIM HANDLUJE.

PO PROSTU NIE FAIR JEST WCISKAC CIEMNOTE
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Głodnemu chleb na mysli. Jeśli coś komuś wciskasz - to poprostu sie przyzwyczaiłeś do myślenia takim tokiem.
My składamy wyłącznie propozycję , jedna z wielu.

"DLA MNIE POKAZY MOGA ODBYWAC SIE NAWET W PIERDZISZEWIE - POKAZY SA TAK PRZYGOTOWYWANE BY SPRZET ORGANIZATORA WYPADL NAJLEPIEJ. SZCZEGOLNIE JESLI SIE NIM HANDLUJE" - nie przeczytałeś widocznie wszystkiego. W Pierdziszewie być może tak jest .

W klasie ok. 2-2,2 tyś zł polecam dv:
Panasonica NV GS 280
JVC GRDF 570
Sony 94
---------------------
pozdrawiam
 

Marcin_s

Member
kiki napisał:
witam
Głodnemu chleb na mysli. Jeśli coś komuś wciskasz - to poprostu sie przyzwyczaiłeś do myślenia takim tokiem.
My składamy wyłącznie propozycję , jedna z wielu.

"DLA MNIE POKAZY MOGA ODBYWAC SIE NAWET W PIERDZISZEWIE - POKAZY SA TAK PRZYGOTOWYWANE BY SPRZET ORGANIZATORA WYPADL NAJLEPIEJ. SZCZEGOLNIE JESLI SIE NIM HANDLUJE" - nie przeczytałeś widocznie wszystkiego. W Pierdziszewie być może tak jest .

W klasie ok. 2-2,2 tyś zł polecam dv:
Panasonica NV GS 280
JVC GRDF 570
Sony 94
---------------------
pozdrawiam
z racji na prace mam okazje obserwowac jak takie dealerskie imprezy wygladaja - czasem dochodzi do tego ze nawet osoba prowadzaca zaczyna w to wierzyc co prezentuje.
Pierdziszew dotyczyl "Maladze , Paryżu , Pradze , Londynie, Monte Carlo, Berlin x 2, Dublinie , Warszawie, Tokyo ,Sydney i znów Praga" chyba ze szukasz podtekstow
Wrocmy do meritum. Everio 77 to cienias ja kazdy JVC. Pozatym rozwalaja mnie twoje Kiki teksty o wielu klientach zadowolonych z JVC. Taki tekst jest na poziomie "miliardy much jedza ku..e" i mowi dokladnie o tym samym, pozatym tych klientow zadowalala funkcjonalnosc (bo trzeba przyznac ze jest to funkcjonalne rozwiazanie) a sredniej klasy obraz byl pomijalny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
posługujemy się danymi statystycznymi Polski , Europy i Swiata.
My sprzedajemy ponad tysiąc.
Więc coś tam wiemy - jesli ludzie są zadowoleni - to są i basta.
Ja też korzystam z kamery JVC GR DVP 7 - i jestem bardzo szczęśliwy.
Ma super wyposażenie - od obudowy podwodnej / kręciliśmy do 30 metrów pod wodą/ do pokrowców przeciwdeszczowych / do kręcenia na pustyni/
Można obsługiawać jedna ręką podczas wspinaczek lub jazdy na nartach.
A jakość dla mnie super . Nawet w telewizji - wysyłaliśmy na konkurs - było extra.
Kamery JVC obsługiwały również - Rajd Paryż - Dakar. Są na wyposażeniu wielu nowopowstałych stacji telewizyjnych . Zwyciężają od lat testy specjalistyczne - otrzymujac nagrody EISA
"Oczywiscie" specjalisci którzy od lat testują kamery też sie mogą mylić :grin:
http://www.eisa-awards.org/history/2005-2006/index.html
Więc to wszystko - to tylko sen .
Mnie nie rozwala żadna opinia.
Im wiecej opinii tym więcej wiedzy i mniej popełnienia błędów.
pozdrawiam
 
Do góry