Bezprzewodowy przesył dźwięku (i obrazu)

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam,

"Rozgryzam" obecnie temat bezprzewodowego przesyłu dźwięku... najlepiej oczywiście w oparciu o to, co już mam :)
Założyłem nawet temat http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/67991-transmitter-sennheiser-rs-180-a.html ... ale chyba "zbytnio dedykowany" jednemu urządzeniu.. więc raczej "do zamknięcia" :(

Ok. Wracając do tematu.
Chciałbym przesyłać bezprzewodowo dźwięk do kilku pokoi i nawet poza dom, do stanowiska grillowego (do głośników, w domyśle). Źródłem jest amplituner (u mnie Yamaha RX-V2067), który dzięki możliwości sterowania 2 dodatkowymi strefami, pozwala dźwięk z podłaczonego CD, bluray, tunera SAT itd. wysłać nie tylko na główny TV ale też do dwóch dodatkowych odbiorników.
I teraz mały "patent" - do wyjścia Zone 2 podłączyłem transmitter Sennheiser TX-180 od bezprzewodowych słuchawek Sennheiser RS-180... oczywiście :)
Dzięki temu, mam słuchawki wpięte na stałe do ampli - nie potrzeba klasycznie wpinać i wypinać się z wyjścia słuchawkowego. Kiedy chcę słuchać TV tylko na słuchawkach, włączam tryb Party Mode, wyciszam Zone 1 i mam dźwięk główny tylko w słuchaweczkach. Kiedy chcę mieć na TV dźwięk i wizję z tunera SAT, a na słuchawkach rozkoszować się zupełnie inną muzyką np. w wannie :grin: , wtedy korzystam z Zone 2 i przekierowuję CD właśnie do Zone 2. Prawda, że miłe i fajne ? :krol:
"Patent", oczywiście za free dla posiadaczy słuchawek bezprzewodowych i ampli wielostrefowych!

Teraz pora na problem i rozpoczęcie wymiany podpowiedzi, doświadczeń.

Jako, że Sennheiser RS-180 to słuchawki plus nadajnik arcyładnego dźwięku w standardzie Kleer... czy słyszał ktoś o zgodnym odbiorniku Kleer albo wręcz gotowych PRZENOŚNYCH głośnikach, proszę się podzielić info co i gdzie można zakupić.
Oczywiście, co nieco już wybadałem:
- jest przenośny głosnik i jednocześnie dock do iPoda z super (reklamowaną) jakością... i adekwatną ceną :( - Arcam r-Cube
- można kupić najtańsze same słuchawki z odbiornikiem Kleer... "wydłubać" odbiornik i zamontować go do dowolnych głośników bezprzewodowych... trochę przydroga jednak zabawa.. ale fakt, można.. tylko po co ? :fool:
- istnieje, wydaje się prawie idealne rozwiązanie, odbiornik wtykany do dowolnego docka do iPhona zwany: Opera S5T RX1 Kleer® Wireless Audio: Digital Versus Reviews Kleer-based Opera S5T RX1: Five out of Five Stars ... tylko, że poza testem nie znalazłem tego w żadnym sklepie :( czyżby jednak nie weszło do produkcji... :???:

Mam jeszcze kilka "patentów" do rozgryzienia a'propos wykorzystania stref i transmittera Sennheiser TX-180.... ale wszystko po kolei :)
Narazie szukam możliwości wykorzystania posiadanego już transmitera... zanim kupię kolejny transmiter.. czego bym nie chciał...

Uda się ten temat pociągnąć? Z góry dzięki za każdy odzew.
 

grzeseik

New member
widzialem kiedys "bezprzewodowy" zestaw KD, ale nie byla to zadna referencja (lakis LG czy Samsung lub Panasonic najprawdopodobniej). pozatym od kabli glośnikowych nie latwo uciec i w kazdej "strefie" trzebaby miec osobny odbornik (sygnal przez wi-fi) i wzmacniacz, co sie okaze nietanim rozwiazaniem.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Wiem, ze kable to najlepsze i bezproblemowe wyjście.
Problem w tym, ze nie mam ich w ścianach a sygnał muszę puścić dość pokretnymi drogami... stad moje poszukiwania bezprzewodowego rozwiązania ale o dobrej jakości. Kleer byłby najlepszy, ale może jest coś innego sensownego. A może tez coś w stylu PowerPlug - nadajnik i odbiornik wpiete do gniazd sieciowych 220V ???
 

grzeseik

New member
gdyby uzyc aktywnych glosnikow to moze apple airport by sie nadal? wtedy kabla trzebaby tylko krotki odcinek.
podobno mozna tym sterowac za pomoca ipoda, ipada, iphona
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Oooo, to muszę wybadac :)
Chyba, ze ktoś już coś wie i próbował...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Vaderus

New member
Bez reklam
Właśnie znalazłem ciekawy wpis na innym forum: http://www.avforums.com/forums/home...o-pros-wireless-audio-streaming-solution.html

Rozwiazanie wstępnie wyglada bardzo obiecująco i jednocześnie nie ma ograniczeń Apple'owskiego airporta - nie wymaga komputera! Nie chodzi mi o kolejny odbiornik DLNA, bo streaming DLNA wykonuje mi już ampli i chce właśnie sygnał z ampli (a wiec nie tylko DLNA) rozprowadzic po domu bezprzewodowo i bez echa (multiroom w trybie/lub bez PartyMode).

Dokładnie dlatego zacząłem poszukiwania od pomysłu wykorzystania posiadanej juz stacji bazowej Sennheiser TX-180. Pomysł chyba upada ze względu na brak dostępnych odbiorników (poza koszmarnie drogim Arcam'em).

Może właśnie szukać w kierunku nadajników WiFi lub RF...
Są jeszcze głośniki bezprzewodowe Marmitek i Alecto - wstępnie ok ale pewności nie mam...
Zna ktoś coś podobnego, jak opisany w linku AudioPro albo może właśnie Alecto/Marmitek? Tylko co konkretnie?
 

grzeseik

New member
a twoj ampli nie moze podac sygnalu przez usb?

moze przy tej okazji warto po prostu przejsc na pliki, postawic NAS, wtedy komputera nie musisz miec uruchomionego...
 

Vaderus

New member
Bez reklam
a twoj ampli nie moze podac sygnalu przez usb?

moze przy tej okazji warto po prostu przejsc na pliki, postawic NAS, wtedy komputera nie musisz miec uruchomionego...

Coś się chyba nie rozumiemy albo kiepski ze mnie zadawacz pytań :)
Otóż DLNA dziala z serwera i nie jest problemem a o wysyłaniu dźwięku po USB z ampli to jeszcze nie słyszałem...
Chodzi mi o przesyl i odbiór dalej tego, co odtwarza aktualnie ampli tak, aby w całym domu słuchać tego samego bez żadnego echa itd (tzw. tryb PartyMode). Wlaczam rano muzykę z DLNA albo tvn24, jem sniadanko a potem idę do łazienki i dalej słucham tvn24 ale przez głośniki w łazience (zone2).

W skrócie: Zone2 / Strefa2 ale bezprzewodowo. Pomysły?
 
Ostatnia edycja:

grzeseik

New member
nie, to ja jestem zieloniutki jesli chodzi o amplitunery...

gdybys byl sklonny odpuscic telewizje to jeszcze np squezeeboxy moglyby Ci w pewnym stopniu sie spodobac. ale one tez dzilaja w oparciu o komputer/NAS. i w kazdym pomieszczeniu musialyby byc uruchamiane osobno.

kiedys interesowlem sie instalacjami multiroomowymi. bo Tobie chodzi o takie walsnie cos, tylko bez prucia scian ;) moze
Sonos - Wireless Multi-Room Music System ?

Soundcast : Welcome to Soundcast ?

Eos Converge Multi-room Wireless Audio System – Review|Gear Diary ?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dzięki za trochę pomysłów. Tez o tym od czasy do czasu myślałem...
Sonos wyglada najlepiej... ale koszty z jednej strony... i w końcu to by była kolejna dodatkowa sieć... nienajgorsza... ale zawsze...
Hmmm, muszę to przemyśleć wszystko...
 
Do góry