Transmitter Sennheiser RS-180

Vaderus

New member
Bez reklam
Mam słuchawki bezprzewodowe Sennheiser RS-180 - są super!

Zastanawiam się, czy istnieje możliwość wykorzystania transmittera/stacji bazowej TX-180 tych słuchawek do przesyłania dźwieku do innych urządzeń, np. głośników bezprzewodowych.
Byłoby bardzo pieknie móc wykorzystać jeden nadajnik do słuchawek w nocy i do głośników w drugim pokoju lub przy grillu :)
A może istnieją kompatybilne odbiorniki, które umieją "czytać" standard tego sygnału? Zgodnie ze specyfikacją, jeden nadajnik może być odbierany przez 4 pary słuchawek więc nic nie powinno stać na przeszkodzie odbierania tego sygnału przez inne odbiorniki. Oczywiście wiem, że moge sobie kupić dodatkową parę słuchawek... "rozdłubać je"... i zdobyć kompatybilny odbiornik... ale to co najmniej mało eleganckie :)

Poniżej kilka szczegółów ze strony Sennheiser Worldwide - RS 180 :
Modulation: MSK Digital (Kleer)
Carrier frequencies: 2.4 – 2.48 GHz
Multi-receiver transmission: Up to 4 people listening to the same source
 

Vaderus

New member
Bez reklam
"Wynalazlem" do tej pory, ze istnieje np. Arcam r-Cube, który jest dockiem do iPhona (tfuu, tfuu...) i dodatkowo odbiornikiem dźwięku w standardzie Kleer. Problem z nim, to tylko cena :(
Słyszał ktoś o jakiś innych glosnikach w systemie Kleer albo o samym odbiorniku?
 

Mind

New member
Vaderus mógłbyś opisać swoje wrażenia z kilkumiesięcznego testowania RS-180? Będę przymierzał się do wymiany moich już trochę zużytych Sennheiser'ów HD 500 i pomyślałem, że zainwestuję tym razem w bezprzewodowe słuchawki. Z opinii, które czytałem o RS-180 wynika, że są warte zakupu.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Dla mnie rewelacja! Nie gubią sygnału ani na moment mimo, że potrafię z nimi chodzić po całym domu i między piętrami.
Co najważniejsze: są w ogóle nie męczące - można w nich słuchać naprawdę kilka godzin i nic nie będzie w głowie huczeć po zdjęciu. Dzięki ksztaltowi są też bardzo wygodne.
Po kilku miesiącach, akumulatory cały czas trzymają bez problemu a same słuchawki nie mają żadnych śladów zużycia.... mimo, że potrafiłem z nimi się uśpić ;)
 

Mind

New member
Dzięki, z HD 500 jestem naprawdę zadowolony, chociaż to bardzo stary model, mam je od dobrych paru lat i dźwięk był naprawdę dobry. Teraz technologia poszła o wiele w przód, więc zapewne jakość jest grubo wyższa :)
 
Do góry