Podświetlenie ekranu z tyłu, czyli ambilight domowej roobty.

apa-sf

New member
Ja 2 lata temu zmontowałem proste i tanie rozwiązanie. Telewizor wisi we wnęce. Za telewizorem, około ~15cm wgłąb od krawędzi ekranu przykręciłem do ściany drewniane listewki. Na wewnętrznej stronie listewek przykleiłem ciepłe białe ledy. za telewizorem w środku konstrukcji zamontowałem płaski zasilacz + włącznik radiowy na pilota (kilka innych włączników obsługuje ledy w innych częściach pokoju - wszystko jest na 1 pilocie).

Dzięki zamontowaniu ledów do wewnątrz drewnianej ramki, światło najpierw przebiega za całym telewizorem i wypada ładnie rozproszone zza przeciwległej krawędzi ekranu. Efekt (zdjęcie z komórki): TinyGrab - Simple. Screenshot. Sharing.

Podgląd konstrukcji: TinyGrab - Simple. Screenshot. Sharing.

Z lewej czarna plama to telewizor, widać drewnianą ramkę i światło "do wewnątrz" rozpływające się po ścianie, z dołu bezpośrednio w obiektyw świeci dolna krawędź "do wewnatrz", po środku widać bazę zawieszenia telewizora, pod dolną krawędzią schowany jest płaski zasilacz, który nie blokuje przepływu światła za telewizorem.

Osobiście jestem zadowolony na 110% :) uwielbiam to ciepłe delikatne światło wieczorami.

Elementy składowe:
2x 2m drewniane listewki pocięte na 4 elementy, wkręty do drewna prosto w karton gips, ~1,5m ledów, 1 zasilacz - jeżeli pamięć mnie nie myli - 20W, jeden włącznik radiowy, pistolet klejowy ;-)
 
Ostatnia edycja:

bady87

Member
Z opisu wynika: "Jasny kolor; ciepła biel (Kelvin 2700)" pilot natomiast sugeruje co innego.
Tutaj faktycznie jest opis o kolorach:
IKEA DIODER KOMPL.LISTW OŚWIETLENIOWYCH KOLOR (3846986987) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Listwy kleisz tak jak Ci sie podoba, tak jak pisalem. Plusem tego jest to, ze mozesz przylepic 4 listewki, lub np. 2. Dwie pozostale mozesz wykorzystac do innych celow, w zasiegu kabla. Np. podswietlic kolumny, lub szafke.
Przemysl dobrze ktore ledy dokladnie chcesz. Jedyna wada tych z IKEI, ze nie maja pilota bezprzewodowego (ale nie kazdy potrzebuj), cala reszta moim zdaniem na "+".

Witam.Kpiłem te z Twojego linku .Przylepiłem trzy listwy dwie po bokach i u góry jedną są kolorowe i mozna zmieniać w różnych zakresach.Pilot faktycznie by się przydał ale i tak przymierzałem się do kupna listwy na pilota z pilotem bezp.6+2W 2m w Morele.net chyba ta będzie dobra można je dostać w eur agd 139 zł chyba listwa będzie ok
 

bady87

Member
Sprawdzę jutro jak bedę w domu czy weszłaby do szafki rozchodzi się o długość tej listwy.Armanig może wiesz gdzie można taką listew kupić
 
A ja miałem podświetlenie na taśmach LED przyklejonych do TV i tylko góra i boki. Jak dałem dół to już nie było tak fajnie. Za bardzo półka ze sprzętem była podświetlona
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak ktoś długo ogląda TV to nie męczą się tak oczy. Ale ja posiadając takie podświetlenie przy filmie już go wyłączałem, ale przy długim oglądaniu jakiś programów czułem się bardzo komfortowo bynajmniej moje oczy:)
 
Do góry