Nagrywarka Samsung HR 755 albo 757

marp

New member
Macie któryś z tych nowych modeli nagrywarki Samsunga? Podzielcie się proszę o wasze doświadczenia...
 

jajacek71

New member
DVD HR 755 - pomocy

Myślę że sprzęt godny polecenia co do nagrywania. Prosta obsługa b. dobra jakość sprzętu. Nagrywanie na HDD a potem na płytę – Rewelka. Naprawdę nabrałem szacunku do SAMSUNGA. Odtwarzane DIVX – Super. W napisach do divx’ów działają polskie litery wszystko ok. Ale żeby nie było za pięknie to podczas odtwarzania DVD napotkałem na problemy. Obraz i dźwięk raz na jakiś czas pauzują nie wiadomo czemu i to nie zależy od miejsca na płycie. Cofając odtwarzany film do momentu w którym wykonał pauzę drugi raz odtwarza w tym miejscu ok. Dzwoniłem na infolinię Samsunga ale miły Pan najpierw zapytał się czy to są płyty oryginalne czy nie. Jak powiedziałem że tak to odesłał mnie do serwisu. I co zadzwoniłem do serwisu a pan mi powiedział że jeśli są to filmy np. z gazety lub słabej jakości nośniki to tak jest i ten film który odtwarzałem w swoim starym Thomsonie wcale nie musi być dobrze odtwarzany na nowych sprzętach ponieważ one są teraz produkowane tak aby przede wszystkim chronić prawo autorskie. Ale tak naprawdę uważam że płyta Przyjaciele z Gazety Wyborczej za 20 zł to chyba nie jest to jakieś badziewie. Zresztą włączyłem oryginalną płytę jakieś Taxi i było to samo. Mam strasznie mieszane uczucia odnośnie odtwarzania DVD na tym sprzecie. Może ktoś coś więcej wie na ten temat. Nie chce mi się sprzętu który kupiłem 2 tygodnie temu nieść do serwisu. A może to tylko problem jakiegoś kabla między TV a DVD. Wczesniej miałem podłączony odtwarzacz przez Euro do starego telewizora i były te efekty a teraz mam nowy TV i podłączony kablem HDMI i jest to samo. Nie wiem. Jeśli ktoś cos wie na ten temat niech da znać będę wdzięczny.
 

pisk

New member
Witam,

moim zdaniem nie warto. Miałem przez 3 dni i oddałem.
1. Włączenie kabla HDMI włącza tryb PS na wszystkich wyjściach.
2. nie można przewijać mp3
3. kodowanie napisów do divx trzeba wybierać za każdym odtwarzaniem filmu - domyślnie wybiera kodowanie europa zachodnia.

skalowanie i synchronizację napisów chyba poprawili - ale miałem za krótko, żeby sprawdzić na dużej ilości filmów.
 

marbed

New member
Kupiłem tę nagrywarkę niedawno (HR-757).
Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Testowałem ja na rożnych połączeniach i po HDMI i Euro działała bardzo dobrze. Odtwarza DiVX płynnie. Jedyny problem wystąpił tylko z plikami z dużym bitratem. Wtedy występują zauważalne skoki obrazu co jakiś czas. Jeśli chodzi o odtwarzanie MP3 czy CD nie zauważyłem żadnych wad w odtwarzanym dźwięku i obsłudze. Zgrywanie na płytę DVD nagranych wcześniej na HDD materiałów to bajka ... Często korzystam z portu USB i tutaj też nie zauważyłem żadnych problemów. Jedyne z czym się spotkałem to obsługa dysków twardych w obudowach. Niestety ale muszą mieć te obudowy zewnętrzne zasilanie ponieważ te podawane na port USB jest niewystarczające.
Jedyną skazą na tym obrazie to maniakalne powracanie do domyślnego kanału na wyjściu antenowym. Za każdym razem muszę pamiętać żeby przełączać na AV. MOże poprostu nie wiem jak to zmienić żeby sam zapamiętał domyślne wejście Video ?
Nagrywarka współpracuje po HDMI bez problemów z TV LG 42PC51.
 

zabianek

New member
Mam nagrywarkę HR757 od 3 miesiący.
I żeby nie było różowo zanotowałem 4 problemy:
1. Podczas nagrywania programów przez tuner TV czasami programy mają takie krótkie przycięcia tak ok. 200-300ms co 10s - czy to normalne czy np. dysk lub procesor kodujący się nie wyrabia?
2. Po wyjściu EURO mam dużo wyraźniejszy i czytelniejszy obraz niż po HDMI (może to wina kabli HDMI za 20-30zł - testowałem dwie sztuki i efekty dość marne :()
3. Nagrywanie programów w przyszłości. Po ustaleniu nagrywania np. na za tydzień i wyłączeniu nagrywarki (przycisk Standby na pilocie) nagrywarka się wyłącza na chwilę, ale zaraz potem włącza się i działa na pewno dysk twardy mimo iż niebieska dioda oznaczająca pracę urządzenia się nie świeci. W serwisie Samsunga powiedzieli mi iż to normalny stan rzeczy - że nagrywarka trzyma na dysku info nt. harmonogramu nagrań. Trochę dziwne.
4. Po włączeniu nagrywania np. z kamery a następnie wyłączeniu i włączeniu telewizora (Samsung LE32R82B) na wejściu HDMI obraz jest "przerywany" - wg. fachowców z infolinii Samsunga to ponoć normalny stan rzeczy bo transmisja jest kodowana w HDCP - czy to prawda?
 

marbed

New member
Co do błędów podczas nagrywania programów z TV nie zauważyłem tego krótkiwgo przycinania w otwarzanym materiale. Możliwe że Twoja nagrywarka ma problem z obsługa dysku albo stary soft ...
Co do HDMI. Po HDMI obraz otwarzany jest lepszy niz przez Euro. W konfirguracji ustawiasz sobie rozdzielczość ... Jedynie jeśli ogladam programy z tunera które przechodza przez nagrywarkę do TV przez HDMI obraz nie jest juz lepszy. Jest porównywalny a na niektórych programach bywa że rozdzielczość jest już gorsza. Jednak muszę zauważyć że mój osąd może być lekko wypaczony poniewaz posiadam TV Plazme 100 Hz więc np. w porównaniu do LCD obraz może być inny.
 

peta

New member
755

Mam te nagrywarke od tygodnia, generalnie jestem zadowolony, jest pare problemow, ale nei sa jakies tam mocno uciazliwe.
Nagrwya dobrze bez przyciec, ale nie zawsze, jeden program nagral mi sie z przycieciami, nie jest to az tak denerwujace ale przydaloby sie to jakos wyeliminowac.
JHak podlacze dvd po hdmi to po przelaczeniu na tv mam zaklocenia na niektorych programach (wieksze i mniejsze w zalaznosci od skalowania), troche mnie to wkurza, ale nie jest to tragedia. Obraz po HDMI zdfecydowanie bardziej wyrazny niz po scarcie.
Pisalem tez do Samsunga o informacje na temat nowego softu, oczywiscie dostalem info, ukazujace kompletne niezrozumienie tematu i odsylajce do strony z firmwarem - zenada.
Moze ktos z Was mi pomoze: po probie aktualizacji pokauzje mi sie nastepujace info: 070920.14.HR755/EST->070531.11.HR755
i sam nie wiem czy mam najnowszys soft czy nie. soft na dvd ma wyzszy numer niz ten mozliwy do sciagniecia ze strony samsunga. Jak pisalem nikt z samsunga nie porafil mi odpowiedziec na te proste pytanie.
Pozdrawiam
 

xxxpablo

New member
hr 753

Ja nabyłem tą nagrywarkę a nie inną gdyż kupiłem telewizor Samsunga LCD 40M87 i chciałem korzystać z funkcji Anynet+. Niestety wchodząc w tą funkcję nie wszystkie przyciski w pilocie pracują poprawnie i tak przycisk program + przełącza kanał do dołu czyli nie jestem w stanie przeżucić programu do góry , poza tym przyciski numeryczne przełaczają programy w telewizorze a nie w nagrywarce w związku z tym telewizor wychodzi z Anyneta i niedostępne już są pewne w nim funkcje np.podgląd pokoju dziecinnego w PIP ze złącza AV. Gdyż funkcja PIP jest dostępna tylko gdy telewizor wyświetla obraz z zewnętrznych źródeł a nie z Kablówki.
Kolejny problem to nagrywanie z przycięciami . Tak jak koledze wcześniej raz nagrywało dobrze a raz źle , doszłem w końcu do tego od czego to zależy okazało się że jak nagrywam bezpośrednio z przycisku do jest wszysko pięknie ale jak nagrywam taimerem to za każdym razem nagrywa z przycięciami.
Posiadam także rzutnik i pociągłem do niego przewód S-VHS i tu nastepny kłopot .Nie mogłem w ogóle uzyskać na nim obrazu po długiej walce okazało się że obraz będzie ale dopiero jak wyciągnę z tyłu nagrywarki wtyk HDMI (mówię sobie trudno będę wyciągał) ale patrzę na obraz w rzutniku jakieś straszne pasy wędrują po ekranie, okazało się że zakłucenia te pochodzą od włożonej anteny( kablówka) i ten kabel muszę także wyjmować jak chcę coś pooglądać na projektorze.
No i dzwonię do serwisu czy mogę na gwarancji zrobić upgrade oprogramowania bo chciałem naprawić Anynet i to nagryanie czasowe chociaż, oni mówią można a jak powinien chodzić Anynet to proszę dzwonić na infolinie. W infolini powiedzieli jak powinien chodzić ale w sprawie oprogramowania proszę do serisu. Wserwisie mówią że oprogramowania nie wysyłają mailem tylko zapraszają osobiście.
A ja kupiłem sprzęt jako nowy na Allegro i dostałem tylko gwarancje bez paragonu i bez niego jest ona nie ważna. Sprzedawca twierdzi że to był gratis do innego produktu i paragonu nie posiada.
Postanowiłem zrobić ten upgrade na wersję ze strony samsung.com.pl
faktycznie wygląda na to że zamieniłem wersję z września która była w mojej nagrywarce na wersję z maja, ale-
Problem nagrywania z czkawką minął teraz nagrywa super, a przyciski przeżucające programy w dół i w górę przestały działać całkowicie (z tym już da się żyć) więdz szukam jakiegoś nowszego softu ,jak narazie bezskutecznie.
Jakby ktoś natknął się na coś nowszego niż 070531 proszę dać znać to powinno rozwiązać nasze problemy.
 
Ostatnia edycja:

peta

New member
xxxpablo napisał:
Postanowiłem zrobić ten upgrade na wersję ze strony samsung.com.pl
faktycznie wygląda na to że zamieniłem wersję z września która była w mojej nagrywarce na wersję z maja, ale-
Problem nagrywania z czkawką minął teraz nagrywa super, a przyciski przeżucające programy w dół i w górę przestały działać całkowicie (z tym już da się żyć) więdz szukam jakiegoś nowszego softu ,jak narazie bezskutecznie.
Jakby ktoś natknął się na coś nowszego niż 070531 proszę dać znać to powinno rozwiązać nasze problemy.

witam,
zaczalem przelgadac rozne zagraniczne gora, od czeskich po niemieckie i natknalem sie na info pewnej wloszki, ktora odkryla i potwierdzila moje podejrzenia co do problemu z przycieciami.
Okazuje sie ze jest problem z HDMI (moze z protokolem HDCP), jezli telewizor jest wlaczony i wlaczymy nagrywanie, wszystko nagra sie ok, jednakze jezeli ustawimy timer a telewizor nie jest wlaczony to zacznie nam przycinac. Problemy znikaja jak odlaczyny HDMI podczas nagrywania z timerem.
Daj znac czy zaczelo Ci dobrze nagrywac po ugradzie czy moze odlaczyles kabel HDMI d telewizora. Jestem bardzo ciekaw.
Wszlkie moje poszukiwania nowego upgrejdu doporwadizly mnie do podobnych watpliwosci pewnego niemca, niestety nikt nie potrafil mu udzielic informacji.
Pozdrawiam
 

DeAlba

New member
Soft do HR 757

Witam,
Mam ten model nagrywarki i osobiście nie jestem zadowolony z jakości odtwarzanych DIVX'ów (podobne opinie znalazłem w starych postach na forach zagranicznych). Może to sprawa wersji Firmware'u. Jaki jest najnowszy? Skąd można go uzyskać? Nie mogę go nigdzie znaleźć. Będę wdzięczny za podpowiedź.
 

peta

New member
DeAlba napisał:
Witam,
Mam ten model nagrywarki i osobiście nie jestem zadowolony z jakości odtwarzanych DIVX'ów (podobne opinie znalazłem w starych postach na forach zagranicznych). Może to sprawa wersji Firmware'u. Jaki jest najnowszy? Skąd można go uzyskać? Nie mogę go nigdzie znaleźć. Będę wdzięczny za podpowiedź.

Na stronie samsunga w centrum pobierania nie ma niestety firmwareu do 757, est tylko do 753 i 755, lecz wyglada na starsza wersje niz w zainstalowany w modelach z 2008 roku.


Co do jakosci odtwarzania divixow - nie mam wiekszych zastrzezen, ale powinno by porawione wyswietlanie napisow, ktore nie mieszcza sie w ekranie + mozliwosc umieszczania napisow nizej.
Pozdr
 

suzuki31

New member
Witam. Mam LCD SAMSUNG LE 40 F86 BD + kabel HDMI Profigold Oxypure PGV 10002 i chcę zakupic nagrywarkę Samsung HR 755. Wiadomo że dobrej jakości kable dają lepszy odbiór, czy może HR 757 będzie lepszym rozwiązaniem..? Pozdrawiam.. Mam nadzieje że jakiś znachor,fachowiec, dobrze mi doradzi..
 

peta

New member
suzuki31 napisał:
Witam. Mam LCD SAMSUNG LE 40 F86 BD + kabel HDMI Profigold Oxypure PGV 10002 i chcę zakupic nagrywarkę Samsung HR 755. Wiadomo że dobrej jakości kable dają lepszy odbiór, czy może HR 757 będzie lepszym rozwiązaniem..? Pozdrawiam.. Mam nadzieje że jakiś znachor,fachowiec, dobrze mi doradzi..

Co do 757 to rozni sie tylko od 755 wiekszym dyskiem i dodatkowo portem usb, reszta bez zmian. Wiec raczej kwestia kabli w stosunku do tych 2 modeli nagrywarek nie ma znaczenia.
pozdrawiam
 

pitermaniak

New member
Problem z nagrywaniem z Timerem

Witam.
Od kilku dni jestem posiadaczem sprzętu SH855M. Ogólnie jestem zadowolony, jednakże podobnie jak u kolegi mam problem z przycięciami gdy nagrywam z użyciem Timera tzn. przy wyłączonym TV. Gdy wyłącze kabel HDMI jest wszystko ok. Dzisiaj poprosiłem sprzedawcę tej nagrywarki aby przetestował tę właściwość na innych egzemplarzach - w piątek mam mieć odpowiedź.
Pytanie do kolegi PETA: czy coś się wyjaśniło w powyższej sprawie?
 

peta

New member
niestety

pitermaniak napisał:
Pytanie do kolegi PETA: czy coś się wyjaśniło w powyższej sprawie?

niestety nie mam nowych wiesci odnosnie oprogramowania. jedynie znajduje wiecej podobnych informacji odnosnie problmu hdmi/hdcp.
pozdr
 

ibanezoak

New member
Pomoc

Witam
Mam problem z podłączeniem Samsunga HR 755. nie wiem co robić. podłączałem zgodnie z instrukcją jednak jak wyszukuje kanały to nic nie ma (nie znajduję kanałów). To jest moja pierwsza nagrywarka więc nie mam doświadczenia. Może to ustawienia. Proszę o pomoc.
 
Do góry